ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
3x jerry hom


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_9662.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/4/2022
Příspěvky: 37
3x jerry hom
knifeee napsal:
Applause
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_9762.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
Tgif


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
20220408_154637_01.jpeg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/4/2017
Příspěvky: 209
Dostal se mi do rukou Fiore clone
FIONE
Fakticky vzato to klon sice být nemůže, protože neexistuje v téhle konfiguraci žádný originál, ale řekněme, že tam je opravdu značná inspirace.

Cenovka pod magickou hranicí 100 USD a celková délka pod 25 cm - konkrétně 23,7 cm.

Taková kompaktní hračka pro někoho, kdo neměl problém s flipováním BM 51, avšak nechtěl v honbě za lepšími flipovacími vlastnostmi pokoutně shánět FlyTanium příložky, čepele, spacery a všemožné další serepetičky. Oproti zmíněnému Morphu (v továrním provedení) je o poznání těžší. Taky k tomu má důvod. Dokonce dva důvody. Jsou jimi ručky z jednoho kusu titanu. Jedna dorazila z výroby na samotném spodku, uprostřed na hraně, lehce ťuknutá, ale byla to tak titěrná tečka, že ani za řeč snad nestojí.
Vnitřky ruček (channely) jsou na svou cenu opracované a vymyšlené adekvátně.

Pinless systém je obšlehnut dostatečně k tomu, aby několik let bez problémů sloužil, když k němu bude člověk přistupovat s rozumem.
Seštelovaný je z výroby bravurně. I po zaběhnutí je handle-play/vakl minimální. Dokonce menší než u HOM Chimery.
Jedna ručka je schopná z jedné strany tapnout/ťuknout o čepel, ale jen při záměrném klepnutí kloubem prstu o ručku z boku v zavřeném stavu.
Klepe se na dveře. Ne na balisongy, magore Razz
Při flipování se tenhle detail nikterak negativně, ani zvukově, neprojevuje. Audiofilové mohou být v klidu.
Otázkou je, jak se tohle může třeba po roce aktivního flipování změnit. Zrovna tenhle konkrétní systém kuličkových ložisek bývá někdy takový nevyzpytatelný.

"Čepel" by měla být z 440C. A jestli tomu tak opravdu je, tak mi to, hlavně váhově, vyhovuje.

Váha je soustředěná o trošičku více v ručkách. Za mě u traineru určeného čistě k flipování určitě plus.

Flipování bylo dosti překvapivé - jiné. Po dvou dnech (celkem asi 2 až 3 hodiny) zvykání si jsme si sedli a ani zprvu problematičtější 0g Chapliny nebo reversní triky a jednoduché aerialy už nejsou problémem. Hlavně reversní triky byly napoprvé hodně divné. Až jsem se skoro vyděsil.

Když chytíte povedený kousek bez křivých ložisek, není to za mě vůbec špatná hračka. Tenhle se musel asi týden až dva zajíždět, než si bite handle vyjela dráhu. Teď už obě ručky jezdí se stejným odporem.

Možná i díky jeho kompaktnosti bych ho celkově hodnotil jako o něco málo povedenější než, byť větší, relativně problematické, a hlavně kontroverzní, klony modelů Orca a PDN.


M4ST3RCUT0R vložil tyto přílohy:
fione_1.jpg.jpg
fione_2.jpg.jpg
fione_3.jpg.jpg
fione_4.jpg.jpg


|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
M4ST3RCUT0R nejaká aktualizácia k nášivkám by nebola? Grin


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_9792.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/4/2017
Příspěvky: 209
Coming soon™
|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Příspěvky: 744
Trochu oživíme Happy
Fajn tutorial video...




"Nůž je dobrá zbraň, nezastaví se, nezasekne, nedojdou mu náboje a na to, abyste ho použili, nepotřebujete výcvik"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
Picra od Hamona Grin


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_9987.jpg.jpg
IMG_9988.jpg.jpg
IMG_9997.jpg.jpg
IMG_9998.jpg.jpg
IMG_9999.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Příspěvky: 744
Kershaw vydává novou Luchu. Inovovaná čepel z CPM-20CV, titanové linery a příložky z CF, což znamená váhu 138 g. Cena v předobjednávkách 289 USD.


Tomáš vložil tyto přílohy:
DCE1F8E7_BEF9_4BEA_B61E_D2A8FF021299.jpeg.jpg
66CF6C4B_1849_4549_8120_A51DF610655C.jpeg.jpg
6A9C061E_0785_46AF_B7FB_ADE9908D5778.jpeg.jpg
B5E5BE11_3DAC_40CB_9BED_25C228A2C6DD.jpeg.jpg


"Nůž je dobrá zbraň, nezastaví se, nezasekne, nedojdou mu náboje a na to, abyste ho použili, nepotřebujete výcvik"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Příspěvky: 744
Krom výše uvedené "prémiové" verze vchází také Lucha v červeném a zeleném provedení ruček. Jinak komplet ocel, BW čepel ze 14C28N + HW také v úpravě BW


Tomáš vložil tyto přílohy:
Red.jpg.jpg
Kershaw_Lucha_Balisong_Butterfly_OD_Green_Blackwash_5150ODBW_BHQ_117072_jr_bottlecap_large.jpg.jpg


"Nůž je dobrá zbraň, nezastaví se, nezasekne, nedojdou mu náboje a na to, abyste ho použili, nepotřebujete výcvik"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/23/2018
Příspěvky: 670
Kluci, nejsem znalec motýlů Happy ale co říkáte na Mantis, to tanto se mi docela líbí.
Akorát to rozšíření dole na ručkách, jestli to nebude spíš překážet.


Wolfes vložil tyto přílohy:
MNTBALIFLUX_1.jpg.jpg
MNTBALIFLYSWITCH_1.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Příspěvky: 744
Už jsem je někde zahlídl. Podle mne je to normální kopie / klon Quartermaste McFly. Ve své době to byl se svým Blade Exchange systémem docela revoluční počin, ale jinak to není žádná hitparáda. Nevyvážený (opravdu silná čepel), velké vůle a díky absenci podložek kontakt čepele s vnitřkem ruček a v neposlední řadě i nepraktický (ostré hrany) tvar ruček. Jako zajímavost OK, ale osobně bych ho třeba jako EDC rozhodně nedoporučil
"Nůž je dobrá zbraň, nezastaví se, nezasekne, nedojdou mu náboje a na to, abyste ho použili, nepotřebujete výcvik"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
Aposte - absolutna pecka


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
20220513_174524.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/4/2017
Příspěvky: 209
Apostle jsem vyhlížel už když ho MidnightCat postupně odtajňoval v průběhu minulého roku. Jsou to prakticky snové parametry.
Působí povedeně. Taky jsem nad ním z Lamnie nebo AE celkem uvažoval (protože channel), jen design ruček se mi více zamlouval na modelu Pian. Pořád těm jejich lepeným insertům nějak nedůvěřuju. Hrany insertů na Tvém kusu přečuhující nad okolní titan nepřekáží a jsou adekvátně sražené?
Ale když teď nedávno v Benchmade přestali vyrábět model 85, počkám si na nástupce na letní Blade Show 🤨




|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
Chris reeve lepi inlaye obojstrannou paskou a kam to dotiahol Laugh

Inlaye su nad titan a ten karbon ma omnoho lepsi grip nez titan. Rucky su tensie nez som zvyknuty, ale hrany ostre ziadne nema, je tak 100x viac smooth nez napr bm42 Grin od maxace som mal covenanta2 s timaskovymi inlays a zatvarak panshi, tie neboli zle ale spracovanie nebolo uplne top. Apostle je top ako keby ho vyrabal Reate

Aposte je uplne niekde inde ako BM87, za mna jeden z najlepsich motylikov vobec. Ked bude na lamnii Apostle 2 - bez poistky, inlays a klipu tak ho objednam hned. Cez vikend natocim unboxing tak sem mozem hodit odkaz
Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
Ešte pridám foto na porovnanie s Camerer Midtech bali Grin


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_0061.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2007
Příspěvky: 1,978
mrGreen také jsem koukal na tenhle kanál, ale vydržím a rád bych pořídil i-basilisk, jestli se poštěstí, za mě by to mohlo být dobréOk
Nicméně to už je hlavně z lásky k bushingumrGreen
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2010
Příspěvky: 1,167
Bushing je základ - aktuáne mám 20 motýlov a ani jeden nemá ložiská Laugh
Pridávam porovnanie so spomínaným bazilsikom - aj ked je to len sendicova verzia.
Inak Hamon - nechcel by si niekedy dorazit na nas zraz motylkarov v Prahe?


ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_0087.jpg.jpg


Emaily mi nechodia - kontakt cez PM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/13/2007
Příspěvky: 1,978
Dva R basilisky mám také, oba v titanu, opravdu pěkný nůž.
Jenom ocel by mohla být lepší a kanál, když jsem zachytil, že takový by měl být i-basilisk, hned jsem si říkal, že bych takový bral:)
Na Prahu moc nejezdím , ale na sraz bych se rád podíval, díky za info, jak organizujete setkání?



nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris