ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Zadní strana otevřená??? Tomu nerozumim. Jako že by pouzdro bylo jakoby tunýlek?
Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/30/2006
Přesně tak.

bod č.1 - tam je nutné vyřešit (pomocí výstupků či jinak) držení volné rukojeti a lze tam vyřešit i držení celého balisongu
bod č.2 - není důvodu, proč by nemohlo být otevřené (pouzdro) (aspoň z toho půjde dobře vyfouknout svinstvo Happy + je-li na té straně pojistka, bylo by zbytečně dlouhé

Edit: Nůž se tahá ven po směru šipky
---
Viz ilustrace zde (ok, já na takové věci prostě nikdy nebyl ...)

(P.S. toto je 2D návrh pouzdra - ne 3D Happy )

dmz vložil tyto přílohy:
100_4228.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Jeste bych rad zareagoval, muj BM 42 ma kridyla rukojeti z titanu, ale mat, cepele je 154CM cili vice molibdenu a min chromu cepel je jeste tvrdsi jeste tedy nevim jak u minulych nozu, ale ted se da koupit takto a jinak je velice tvrda...Happy
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
Já bych viděl jako funkčnější spíš tu úchytku vytvořit až někde dál ke konci rukojeti. Aby zapadala třeba až do posledního otvoru v čepeli. Myslím, že by to tak mělo daleko větší stabilitu.
Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
INMU napsal:
Já bych viděl jako funkčnější spíš tu úchytku vytvořit až někde dál ke konci rukojeti. Aby zapadala třeba až do posledního otvoru v čepeli. Myslím, že by to tak mělo daleko větší stabilitu.

Já už si (kupodivu) s kydexem hrál a motýlek tam naprosto v pohodě "sedí" jen za pomoci děr v rukojeti. Pokud bude úchytka jinde, než na začátku, pak tam člověk nenajede jednoduše rukou, něco tam už bude překážet. Navíc ten začátek volnou rukojeť klidně udrží a pro skrytou rukojeť je možností spousta.
Posláno:

Štamgast
Myslel jsem nějak takhle. Ale je to jen takovej muj nápad, kdybych se o něco podobnýho pokoušel. Nechci abys myslel, že pochybuju o tvojí kocepci. Z takovejch věcí tu pak zbytečně vznikaní hádky

INMU vložil tyto přílohy:
DSC00653.JPG.jpg

Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
V pohodě. Dávám to sem ku diskusi právě kvůli tomu. Jen v konceptu - "jištění vpředu" držíš rukojeť celou a bezpečně před tím, než začneš nůž z pouzdra tasit ven. Zde budeš muset držet buď po straně či odklápět.
Posláno:

Štamgast
No koukam, že už to máš promyšlenýHappy já s kydexem eště nedělal, takže se s tebou určitě nebudu zkoušet přít. Je bezpochyb, že tvoje koncepce dává jistější a jednodušší úchop volné rukojeti
Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
20 minut u trouby a spálené prsty ...

Jinak tady je to vidět dobře (prohlubeň v kydexu) - navíc se dá zapalovačem štelovat Happy (jde-li to vytáhnout moc ztuha)

dmz vložil tyto přílohy:
Mercharness4Xkydex5.jpg

Posláno:

Štamgast
Jojo, tyhle pouzdra jsme viděl. jsou myslím, tady na vlákně že jo? a ty pokud se pamatuju, už si podobné taky vyráběl. Ale není možné, že by nůž v tomhle pouzdře držel taky za "záštitu"?
Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
Podobné je hezké slovo Happy Ale při tom, když jsem to dělal, jsem to kvůli "záštitě" předělávat - nešel totiž vůbec vyndat. Takže za záštitu ne, ale skutečně jen za ty prohlubně. Drží to velice dobře.
Posláno:

Štamgast
DObře, ukamenoval si mě argumentamaLaugh přestávam hledat mouchy
Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
joj, to hledej, dokud to není vyrobené, odzkoušené a testované delší dobu, je to jen dohad/odhad ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
zas tak moc rychle taseni nepotrebuju, ale zajimalo by me co se vam podari vytvorit neco pekneho... at se dari, mam presne stejny motylek, a jakekoliv vylepseni vitam...Happy
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
dmz
Posláno:

Štamgast
hamon napsal:
zas tak moc rychle taseni nepotrebuju, ale zajimalo by me co se vam podari vytvorit neco pekneho... at se dari, mam presne stejny motylek, a jakekoliv vylepseni vitam...Happy

Pokud na noži nemáš klips (já ho tam nemám), tak tě pouzdra začnou zajímat.
A co se "rychlotasení" týče - nikdy neříkej nikdy Laugh
Posláno:

Štamgast
Mno tak mě zase něco napadlo. Nůž by mohl být v poudře normálně zajištěn, takže bys nemusel řešit problém s volnou rukojetí. Pokud tedy nebereš stisknutí rukojetí jako přílišné zdržení při taseníWink Nevim teda, jesli je to realizovatelný. Ale myslím si, že je mezi rukojeťmi dostatečná mezerka, aby se tam dal takto 2mm kydex zahnout

INMU vložil tyto přílohy:
balipouzdro.JPG.jpg

Je to boj
dmz
Posláno:

Štamgast
Chápu, je to v podstatě spodní část toho předchozího pouzdra, ale když vyzkoušíš, ten nůž musí být už odjištěný, jinak to trvá hodně dlouho. Třeba BM42 člověk musí stisknout poměrně velkou silou.
dmz
Posláno:

Štamgast
Resp. nebo si to zamýšlel tak, že ten nůž z toho pouzdra člověk "vytrhne" - směrem nahoru ?
Posláno:

Štamgast
dmz napsal:
Chápu, je to v podstatě spodní část toho předchozího pouzdra, ale když vyzkoušíš, ten nůž musí být už odjištěný, jinak to trvá hodně dlouho. Třeba BM42 člověk musí stisknout poměrně velkou silou.

No jo...to je asi pravda. Mně to takhle prostě jen přišlo jako nejjednodušší na výrobu. Já motýlka normálně nenosim, mam ho spíš jako hračku. Takež s tímhle praktický zkušenosti nemam
Je to boj
Posláno:

Štamgast
dmz napsal:
Resp. nebo si to zamýšlel tak, že ten nůž z toho pouzdra člověk "vytrhne" - směrem nahoru ?

ne ne...držel jsem se tvojí koncepce s dopředným pohybem. Když jsme to kreslil, tak mě pak ale taky napadlo, že by moho dělat problémy to, že rukojeť je na konci silnější než u pinu. Možná by to nešlo vytáhnout...nevim...nebo by to musel ten kydex vypružit. Je ot prostě zas jen další nápad
Je to boj
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum