ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Díky za pokračování seriálu “SKELETON”. Je vidět, že ti opravdu dělá radost. Za mne je rozhodně neopomenutelný výrobní proces ruček Applause . Docela rád bych ten postup viděl Shocked .

Klip z boku je zajímavá záležitost, jen přemýšlím, jak moc je to praktické. Klip z boku bych si dokázal představit ve skládané kapse, která má i malou boční stranu, ale v klasické kapse u kalhot je určitě lepší normální klip. Další otázkou je, jak moc bude klip z boku komfortní při flipování? To je otázka pro místní flipery….
Jinak z designového / estetického hlediska je varianta integrovaného klipu se spacerem hodně vymakaná a Santiago má ode mne plný počet bodů Applause Ok
I-I
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/11/2021
Je mi jasný, že to nadšení je celkem očividný Grin
Nakolik mi zvědavost nedala, a čekal jsem totální gimmick, musel jsem se přesvědčit sám.
Nečekal jsem moc. Dostal jsem dost. Bylo to pozitivní překvapení. A ta radost z něj kupodivu přetrvává Razz
Pocit z něj při pohybu je... unikátní.
Na ručkách se vskutku vyřádili. Taky bych ten postup rád viděl. Výsledek je fakt něco Cool

Kapsy se sklady by ke klipu z boku ručky určitě pasovaly nejlépe, jestli mi jiný druh kapes neuniká. Možná ještě otevřená pouzdra, ve kterých by člověk s takovým klipem měl větší důvěru v to, že mu balisong z pouzdra nevyklouzne. Něco jako polovina tohohle s průvlekem na opasek.
Klip takového tvaru by mi na boku asi překážel při skoro čemkoliv na spodní polovině té ručky. Jestli by ji úplně nevykolejil z trajektorie. Jak je zjevné, k modernímu flipování ten Santiagův určený vlastně ani nebude, takže jen teoretizování. Ten jeho klasický design je ale samozřejmě silný. Jako valná většina jeho výtvorů.

Snad už naposledy ke skladování:
Určitě se tu najde někdo, kdo by ocenil nějakou rolku takovéhohle typu (jen pro ilustraci, pro bali-potřeby by byla vhodnější nějaká s vyššíma kapsama). Balisongy nestřídám tak často, vlastně ani nechci (takový můj "rok s...", jak se to teď na fóru začíná stávat oblíbenou výzvou Happy ), takže taková bali-rolka není tím pravým ořechovým pro můj arzenál. Ale koncept je to dobrý. Na nářadí jsem používal dlouho předlouho koženou, která se dodávala k Porsche modelům okolo roku 1990.

Osobně, a tohle bude asi lehce kontroverzní pohled na věc, nemám potřebu si oddělovat balisong od krabičky, protože bych pak musel skladovat samostatně krabičku i balisong. Balisong v krabičce zabere méně místa. Naštěstí jsem zatím neměl problém s pohodlným vměstnáním odjištěných pojistek do krabiček. Ale taky nechci, abych si mohl rovnou shánět výkladní skříň mrGreen
Fotky níže, mimo Skelliho, jsou odtud a z katalogů. Snad tu ještě nebyly red face

EDIT: A co teprve takové dedikované šuplíky Happy tam by se i krabičky vešly.

I-I vložil tyto přílohy:
34288955.knifecollection.jpg.jpg
33900116.87pcc7.jpg.jpg
33900111.87pcc2.jpg.jpg
33900110.87pcc1.jpg.jpg
33900106.8586pcc1.jpg.jpg
33900113.87pcc4.jpg.jpg
33900114.87pcc5.jpg.jpg
33900115.87pcc6.jpg.jpg
Skeleton7.jpg.jpg

🦋💙
I-I
Posláno:

Pokročilý
Další album, respektive EP, s balisongem na obalu. Vydáno 17. 01. 2022.
Je to jenom obyčejný starší klon BM řady 4X s obligátně nepovedeným logem na čepeli a šroubovací pojistkou red face

Varuju vyhraněnější posluchače - je to trochu víc do hlavy. Samozvaný žánr bimboviolence.

🦋💙
Posláno:

Štamgast
Ano, tvé nadšení ze SKELETONA je očividné... A tak by to mělo být... Happy

Ohledně diskomfortu "bočního" klipu při flipování jsem si to myslel, ale raději jsem nechal rozvahu na zkušenějších fliperech.
Ale když už jsme u těch klipů, dnes, když není problém narazit na latchless balisong, nepoužil někdo z výrobců uchycení klipu na konci ručky? Třeba jako je to TADY? Jednak by to byl ULTRA DEEP CARRY klip, drážka, ve které by byl umístěný by umožňovala jeho uchycení zleva / zprava a pokud by byly zmiňovaná drážka i na safe handle, tak i uchycení na ní. Nemáte někdo povědomí, jestli to již někdo nepoužil?

Staré katalogy jsem postahoval už dávno a opravdu je miluju. Dýchá z nich obrovský kus nostalgie Ok
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/1/2022
Zdar.

Na Lamnii právě spadla hromada BRS AB.

Opět bohužel žádný CHAB 🤦🏼‍♂️
I-I
Posláno:

Pokročilý
Tomáš: Skeleton je technologicky zase malý krůček kupředu.
Pokusí se americké společnosti dorovnat použitím dvouřadých ložisek (většina přeci jen preferuje ta kluzná, a na složitější flipovací kreace s tímhle většinovým tvrzením souhlasím) a složitějších obráběcích postupů? Nebo budou držet pozice v současném finančně lukrativnějším stavu bez většího experimentování v tomhle už tak okrajovém nožovém segmentu?
To se dozvíte na konci pořadu. Nebo na konci příštího kalendářního roku mrGreen

Neznám nikoho, kdo by umístil klip na vrcholek/konec ručky.
Když jsem si klip s možností volby strany na balisongu představil, musela by tomu být uzpůsobená spodní polovina ručky. Souměrnost Razz
Z obou stran, vrchní i spodní, by muselo být nějaké vykrojení s možností přidání váhy na druhou ručku. Možná "to samé" bez klipu z jiného materiálu nebo s vnitřním přesahem do spaceru ze stejného materiálu.
Představím-li si, na výrobu jednoduchý, klip ze CRKT CEO na balisongu, přidával by neskutečně moc váhy. Určitě víc, než samotná pojistka modelu Kershaw Lucha. S určitou noblesou by se to provést asi dalo. Bylo by to ovšem vůbec praktické?
Alespoň teď mám nad čím dumat v dlouhých chvílích 🤔

Katalogy jsem si taky onehdy utočil, a popravdě jsem v nich dlouho nelistoval, ale ty stránky z mého příspěvku tam určitě také budou. Nahrál jsem je sem spíše pro zpestření stránky ve vlákně.
Koho by katalogy taky zajímaly, a ještě je nemá, může je najít například TADY.

___

ZaGrošKudla: Byly tam i nějaké Premium varianty, které jsem nestihl zaregistrovat?
Na druhou stranu jsou tam příjemným bonusem, pro nás Evropany, dvě varianty hex spacerů pro sandwichové ABs.

V druhé pětiletce všechno bude! Bude CHAB, Channel BB už je, a když nebudete, děcka, zlobit, přijde možná i CHEP Laugh
🦋💙
Posláno:

Štamgast
I-I napsal:
Tomáš: Skeleton je technologicky zase malý krůček kupředu.
Pokusí se americké společnosti dorovnat použitím dvouřadých ložisek (většina přeci jen preferuje ta kluzná, a na složitější flipovací kreace s tímhle většinovým tvrzením souhlasím) a složitějších obráběcích postupů? Nebo budou držet pozice v současném finančně lukrativnějším stavu bez většího experimentování v tomhle už tak okrajovém nožovém segmentu?
To se dozvíte na konci pořadu. Nebo na konci příštího kalendářního roku mrGreen

Já myslím, že se o to nikdo nepokusí, bo by to bylo tak drahé, že by to nikdo nekoupil Confused

I-I napsal:
...Neznám nikoho, kdo by umístil klip na vrcholek/konec ručky.
Když jsem si klip s možností volby strany na balisongu představil, musela by tomu být uzpůsobená spodní polovina ručky. Souměrnost Razz
Z obou stran, vrchní i spodní, by muselo být nějaké vykrojení s možností přidání váhy na druhou ručku. Možná "to samé" bez klipu z jiného materiálu nebo s vnitřním přesahem do spaceru ze stejného materiálu.
Představím-li si, na výrobu jednoduchý, klip ze CRKT CEO na balisongu, přidával by neskutečně moc váhy. Určitě víc, než samotná pojistka modelu Kershaw Lucha. S určitou noblesou by se to provést asi dalo. Bylo by to ovšem vůbec praktické?
Alespoň teď mám nad čím dumat v dlouhých chvílích 🤔

S tím vyvážením druhé ručky mě napadlo to samé. Do žlábku pro klip by se místo něj dal "kámen" z těžšího matriálu, tak aby to váhově vyrovnalo klip na druhé ručce. Ale to jsou jen prosté úvahy, uvidíme, s čím přijde první výrobce, který bude mít stejnou myšlenku jako já... Happy
Posláno:
Začátečník
Spadla celá hromada ABs včetně “prémiových” barevných verzi jak s klasickou čepelí tak s ALT.

Já jsem koupil oboje - jak nesmyslně drahé stainless hex spacery tak i nesmyslně drahý náhradní HW. Ještě jsem to nenasadil, ale bůh ví kdy zase něco bude. U těch hex spacerů jsem zaznamenal na youtube docela znatelný zvukový efekt (za mě k lepšímu), žel ty titanové mi přijde, že už příliš odlehčí spodek ruček a toho jsem se bál. Mám rád, jak je klasická sendvič AB vyvážená

Zdar
I-I
Posláno:

Pokročilý
Postni potom nějaké foto, až bude čas 😉

Pořád si z těch zbylých titanových můžeš vyrobit begleri. Nebo je třeba použít jako ozdobu na nějaký nožový lanyard, jestli na ně jsi.
____

Snad jste se nikdo nenechali zlákat BionicOSi. A to bez ohledu na povahu chlapíka přezdívajícího si "Balisong Flipping", který za nimi stojí.
Ostré, nezkosené hrany trénovací "čepele" nebyly totiž zrovna dobrým tahem.
(Fotka naštěstí není má)

I-I vložil tyto přílohy:
fkn_piece_of_sh1t_v0_lfqtl9xycszb1.jpeg.jpg

🦋💙
Posláno:

Štamgast
To vypadá, jak když s tím flipovala Alžběta Pomořanská... Grin

Nebo ho dostala do ruky holka z filmu ARAHAN, ta by ale za mne měla dostat pár na zadek, takhle se s balisongama nezachází... Happy

Tomáš vložil tyto přílohy:
Arahan_Janpung_Daejakjeon___3.jpg.jpg
Arahan_Janpung_Daejakjeon___4.jpg.jpg
Arahan_Janpung_Daejakjeon___5.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Myslíte si, že z Benchmade vypadne ještě jeden “do třetice všeho dobrého” pokračovatel 87 a 85 nebo už bude jen ten, za mě ne úplně pěkný, necron 🤔?

Já pořád doufám, že se ještě vytasí s jedním titanovým modelem s nějakou nebezpečně vypadající čepelí. 87 je za mě krásná kudla, ale nějak jsme si nesedli. 85 jsem na chuť nepřišel vůbec, tak teď by měli zákonitě, už kvůli mě, přijít s něčím co bude trefa do černého. No ne??

Posláno:

Štamgast
Je to tady takové mrtvé.... Happy

Nejdříve všem příznivcům balisongů vše nej... do nového roku.

A teď jedeme dál.
Ví někdo více podrobností, než jen odkazy na Lamnia a DLT Trading?

Cold Steel Arc Angel - KLIK

Vypadá to, že Arc Angel vstává z popela v hliníkové verzi Neutral
Posláno:

Štamgast
Tak Benchmade Necron oficiálně v předobjednávkách na BladeHQ (proklik viz níže Cool ):

Jade G-10 za 450 USD

Red Ruby G-10 za 495 USD

Tréninkový Blue G-10 za 360 USD

Lamnia zatím mlčí, tak uvidíme, jaké nasadí ceny pro Evropu...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Mě moc nezaujal. Od Benchmade jsem čekal něco víc, než jen kopii BRS.
Posláno:

Štamgast
Tak Cold Steel Arc Angel v hliníku potvrzen Applause

Na tomto videu je v prototypu:

Na českých stránkách CS veden jako novinka "Dočasně neodstupný", ale za příznivou cenu 4290,- Kč:

Arc Angel Aluminium - TADY
Posláno:

Štamgast
No ty vo*e, to je zase názvosloví Grin
Tenhle člověk nikdy nezklame.... RAMENA, KALDÍVKO, VYMEZOVACÍ TYČKY Grin

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum