ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Broušení IV. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/24/2011
eSDeO napsal:

BTW: kde se tohle kupuje??Happy

je to, a teď pozor!, z JIHOAFRICKÝ republiky Grin

ale koupit to jde u nás na v-sharp eshopu, za necelý dva tácky takže ne uplně za 500.- ale pořád třetina KMFS s diamantem a koženou lavicí v ceně... no pro mě je důležitá možnost použít své kameny a stabilní vodítko, to jsem dlouho nemohl najít

jsou tam i lavice hrubší a diamant 1000 k dokoupení
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Zdravím pánové, nejsem žádný odborník na broušení a nože brousím jen tak pro radost.
Občas mě lidi zaskočí co vlastní za nože a v jakém jsou stavu Confused .
Toto co mě donesl zeťák, že prý pro nějakého známeho mě ale dostalo. Tento pán zatím vyhrává za největší hrůzu co kdo chtěl nabrousit Laugh Laugh Laugh . Chvílemi jsem si říkal jestli to není škoda práce a brousků, a to to na fotkách vypadá o trochu lépe než je skutečnost Laugh Laugh Laugh .

Wolfes vložil tyto přílohy:
IMG_20210524_101606.jpg.jpg

Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/18/2011
Wolfes napsal:

Toto co mě donesl zeťák, že prý pro nějakého známeho

Spíš mi to připadá, že Tě někdo testuje...
Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit.
Jan Werich
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Wolfesi a jestlipak jsi nabrousil? Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/10/2015
Wolfes, ako by klasik povedal: to je niečo čo nie je Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Lipush: ale ne, takhle konci noze po brouseni na relativne rychlobeznem kameni. Videl jsem to "v primem prenosu", tata dostal od znameho nejake kameny do vrtacky (brousilo se tim kdo vi co v kamenictvi) a vpodstate stejne dojebal sadu reznickych nozu.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/15/2021
Pokud tyhle kousky někdo reálně denně používá, ať už na cokoliv, má můj hluboký obdiv - bez legrace. Ono to řezat bude, takže funkční to stále je, ale jak se dnes říká třeba u aut, které normálně jezdí, jen jsou starší, jsou jaksi morálně zastaralé.
Ten obdiv směřuji právě k morálce a životnímu postoji dotyčného (pokud je to real), kdy evidentně věci tzv.dopoužívá.
Můj otec např. koupil v roce 99 nového Passata za skoro milion a půl, to auto má dodnes a jiné nechce.
1. nick zde od roku 2011 - Kitias
Posláno:
Štamgast
Připojený: 12/28/2019
Ono ty vykošťováky už maj sílu na břitem jak ve hřbetu - prostě rovnostranný trojúhelník a to je fakt běs brousit. Ale vracela se mi taková kudla zas a zas. Až jsem poradil, že si ji má nechat jen na špikování a pořídit nový vykošťovák....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/7/2010
Kohn napsal:
Pokud tyhle kousky někdo reálně denně používá, ať už na cokoliv, má můj hluboký obdiv - bez legrace. Ono to řezat bude, takže funkční to stále je, ale jak se dnes říká třeba u aut, které normálně jezdí, jen jsou starší, jsou jaksi morálně zastaralé.
Ten obdiv směřuji právě k morálce a životnímu postoji dotyčného (pokud je to real), kdy evidentně věci tzv.dopoužívá.
Můj otec např. koupil v roce 99 nového Passata za skoro milion a půl, to auto má dodnes a jiné nechce.

pro Kohn Ok Ok Ok

No té kudličce, té krátké říkali "vobíráček" Laugh. No s tou se "vobírali" např. žebírka. To se vlastně to maso, co na té kosti zůstalo - vlastně oškrabalo, a šup s tím do sekaný např. Hlavně se tím nožem vlastně nekrájelo. Oh No Tak že ostrý, a klidně trojúhelník. No nic se nevyhodilo. To bylo ovšem na prodejnách. Na jatkách na to nebyl čas, Dnes mašina, jak říkal můj parťák : ostrá "roztlačená" Laugh pára asi? Laugh prostě stejnej pohon jako turbína (parní) a to zařízení "vyndá maso a vitamíny i z tý kosti". Prostě potom s tou kostí klidně můžeš jit i spát. Už na ní není nic, ani peřinu neušpiní!. Laugh

Penzista vložil tyto přílohy:
5555555555555.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/14/2016
Někdy člověk opravdu žasne co se dá s nožema udělat. A co teď, jenom přebrousit a nebo opravit. Práce na tom je dražší než nové nože, ale když mě to baví tak to opravím.

ferko vložil tyto přílohy:
20180712_110017.jpg.jpg
20180712_150608.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/18/2016
Také hrôzy, to je bežný štandart medzi ľuďmi.
"Najlepšie" na tom býva, že to totálne odrbú na dvojkotúčovej rýchlobežnej brúske, špička ulomená a chcú nabrúsiť ( prerobiť celý nôž, lebo sa opravuje ostrie, špička ) a čudujú sa, koľko to stojí. Na tom mám jedno riešenie, stiahol som si cenníky brusiarní a keď sa niekomu nezdá, ukážem mu cenník Ostrej Pošty a odporučím ho tam.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Ferko - hezkypěkně (řečí dnešních mlaďochů).
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/1/2010
toto bahco prislo dost tupe,mal som problem spravit hladky rez...
prebrusil som na #220, 500, 1k shapton a obtiahol na kozke, ta nerezovka je dost tvrda

Pepo vložil tyto přílohy:
IMG_20210528_152042.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Má někdo zkušenost s přírodním kamenem AKA?

Díky za postřehy. Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/26/2015
Ahoj Pánové, kolega z práce zvažuje nákup V Sharp Classic II a obrátil se na mne s prosbou o radu. Protože jsem nenašel mnoho zkušeností na netu budu Vám vděčný za jakékoliv informace.

Odkaz na produkt zde:
https://www.nejostrejsinoze.cz/ostric_nozu_warthog_v_sharp_classic_ii_elite_s_drevenym_podstavcem_vscii_elit_black/?gclid=CjwKCAjwmK6IBhBqEiwAocMc8pxSfpdPYZzSnc0Bx26spW1iznbeHSCN6LErOOc-yj7XQfCT-aZHcBoCma0QAvD_BwE

Předem díky.
...je to sice dál, ale zato horší cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
@dagoberd

Měl jsem delší dobu Classic bez dřeva a celoplastový XE, liší se jen ve velikosti a technických detailech, funguje to stejně. Záleží na tom, na jaké nože to kamarád bude používat. Já jsem to kupoval pro ostření obyčejných kuchyňáků, se kterými se běžně řeže na talíři, strkají se do plechových nádobek s hrstí jiných nožů atd.

Jsou tam nastavitelné úhly, dal jsem to stabilně na ten nejostřejší, u běžných kuchyňáků to stačí.

Svislá vodící plocha je nastavitelná podle tloušťky nože, tohle je dobré vždy zkontrolovat a nastavit, jinak by ostří bylo znatelně nesouměrné. Je to ale jednoduchý systém a nebere v úvahu zužující se výbrus, takže když se nůž opře o vodící část plochou čepele, stejně na fazetě nesouměrnost bude.

Brousky mají tři hrubosti, já jsem vždy nasadil tu nejhrubší, protože na ostří vytváří znatelnou mikropilku, která umožňuje krájet i velmi měkké a pružící věci, a hlavně vydrží i při krájení na talíři docela dlouho i s nočníkovou ocelí. Jemnější brousky jsou na ostří znát, ale mikropilka je tady velkou výhodou, navíc se brousky docela dost rychle ochodí, takže hrubý vydrží nejdéle a jemnější pak fungují jako leštiče.

Je třeba počítat s tím, že vzhledem ke konstrukci nebudou krajní části čepele (špička a u střenek) naostřeny tak dobře jako střední část, ale když se čepel hodně nakloní a pohybuje se jen vertikálně s malým pohybem do stran, tak to nějak jde.

Při broušení je třeba dávat pozor na to, aby nůž nevyskočil z brouskového véčka, v lepším případě se zapíchne do plastu.

Pro tohle použití hodnotím warthog jako dost dobrý a celkově lepší než brousky s karbidovými kroužky ve štěrbinách. Já bych to toho žádný svůj nůž nestrčil, ale typicky pro ženy pohrdající ostrými věcmi, které si chtějí rychle něco nějak ukrojit, je to perfektní nástroj, jak rychle a bez úsilí během pár minut tu věc naostřit.

Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
vaf
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/1/2009
Pod brousek je jednoznačně lepší dávat prkénko. Při dobrušování špičky nůž prostě seskočí do něj. Bude-li pohyb vycházet spíš z ramene, dá se to docela nacvičit. Dorazové pružinky vcelku poberou ten ráz a nemlátí to.
Hodí se opravdu spíš pro nože, u kterých estetika nehraje takovou roli. Ta strana nože, jež jezdí po voditku, se přecijen ošoupe. Zprvu jsem na to lepil maskovací pásku, ale dlouho mi to nevydrželo... Laugh
Posláno:

Pokročilý
za mě neee, není to ok, ono je to vlastně stejné jako ty nejlevnější aliexpres borusky na magnetku, který si hodíš někde na linku a jen tak přes to přejedeš sem tam nožem - jak píše chloupek, bude to ok pro měnželku (tedy nebude,protože je to drhaé a velké, neskladné,musí se mýt, atd atd Laugh)

za mě je "levná" cesta kámen a ruce nebo kvalita, která začíná (fakt teprve začíná) u kmfs
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/26/2015
Díky moc za Vaše zkušenosti. Supr info.

...je to sice dál, ale zato horší cesta.
vaf
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/1/2009
Zrovna jsem na návštěvě, tak můžu přiložit i foto nože, který je broušen na "V-sharp" a znatelně ošoupán. Nicméně u nože teto kategorie to neva.
Je to i příklad nevhodného nože pro tento brousek, neb díky vytrčené opoře pro palec se první dva- tři centimetry od ručky nedají brousit. A už to je i trošku vidět. Nicméně opět, domácím to stačí a u tohoto nože se to nechá.

vaf vložil tyto přílohy:
IMG_20210808_080722.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum