ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Infernal Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/17/2007
Ahoj tak jsem se po dlouhé době odhodlal a rozhodl prezentovat svůj výtvor. Je to moje prvotina takže mi ho pěkně zkritizujte. Materál AK5 délka 29cm, ručka nějaký špagát dřevo jsem zkoušel ale nesedělo. Říkám mu žralok Happy

edit první foto změno
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
DobrýHappy chtělo by to možná špagát malinko silnější nebo něco pod něj. Toho žraloka vidím taky, ale smutnýho, protože mu ocasní ploutvička visí, chudákovi..Laugh
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/11/2007
Na prvotinu dobrý, mě ještě bude trvat, než jí sem dám taky ukázat Happy
Jen na muj vkus až trošku moc vyleštěný, mám radši hrubší a matnější styl. Při tomhle mi v hlavě vyskakuje výraz "jak psí kulky" Laugh Na první fotce, jsem proto chvilku ten nůž hledal, než jsem ho našel Happy

V této místnosti je místo jen pro jednoho Boha a ten váš to není! Walter Bishop
Posláno:

Pozorovatel
Taková malá rychlovka než budu mít zakalené další čepele, myslím že na práci dobrá hračka. ručka lignamon buk, záštita mosaz, čepel mora 110

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2008
Šikovnej nožíkHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/18/2008

V jednoduchosti je krása. Pěkný !
Posláno:

Pozorovatel
Tak jo, ani nevím po kolika letech zkouším zase něco vyprodukovat. Posledně mi nebylo ani dvacet let, nevěděl jsem nic o tom jak navhrnout dobrý nůž, jak uvažovat nad ocelí a neměl jsem ani ahnung jak něco vyrobit dobře. Před rokem jsem se rozhodl tohle všechno napravit a protože mám rád nůž spíš jako EDC v kapse tak jsem začal studovat zavíráky, pak se naučil s CADem...no a o rok později tu mám dva prototypy.

První (dole) je už starší ale stále na dokončení čekající model. Bohužel se dodnes peru s backlog pružinou, musel jsem přepracovat jak místo jejího kontaktu s pojistkou tak hlavně uchycení v backspaceru, ale myslím že už se blížím k tomu co chci.

Druhý prototyp (nahoře) je vlastní konstrukce se kterou jsem si krátil čas když jsem čekal (a to dlouho) na díly k prvnímu noži z laseru. Princip jištění byl inspirovám dost triad lockem a operace pojistky zase spíš shark lockem ale je to takový vlastní domácí mix Happy

Posláno:

Pozorovatel
Trošku jsem se posunul s výrobou vlastního zavíráku. Zatím jen prototyp takže čepel N690, příložky AK5 a střenky "shreded carbon copper" kompozit. Šroubky se budou ještě dodělávat, zatím to co jsem měl přiravené předem.

Nejdříve jsem experimentoval s tri-ad/backlockem ale pořád mě štvala listová pružinka. A když jsem viděl Scorpion lock od Demka, tak jsem začal rýsovat vlastní řešení s podobným ovládáním, o dost jednodušší možná hrubší ale zatím funguje dobře, uvidíme co ukáže ještě praxe.

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/15/2021
Za pana KónaOk pěkný, moc pěkný
1. nick zde od roku 2011 - Kitias
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum