ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/29/2014
🕷️🕷️

mirek.r vložil tyto přílohy:
IMG_20221102_180344.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/30/2017
Paramilitary 2 je typický príklad noža, ktorý človek kupuje a predáva neustále dokola.
Najnovšie u mňa pribudlo Digital Camo Ok Happy

Mico1300 vložil tyto přílohy:
20221211_144333.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/10/2018
Mico1300 napsal:
Paramilitary 2 je typický príklad noža, ktorý človek kupuje a predáva neustále dokola.

To má dva důvody:
1) je to taková Spyderco ikona, která vlastně není ikona, neb ten nůž není nijak výjimečný
2) i když se zdá, že je nožů dost a novinek spousta, tak to vlastně není pravda a člověk se vrací ke starým modelům, které dávaly alespoň trochu smysl

Teď jsem měl PM2 a ZT0452RDBW v košíku a nakonec nekoupil.

PM2 jsem měl 5x
ZT452 4x.
ZT562Ti jsem měl 7x !!! (pan Šulc už si zřejmě myslel, že jsem magor)

Myslím, že když se člověk jednou rozhodne nůž prodat, tak už by si ho znovu neměl kupovat, protože to dopadne stejně prodejem. (možná bych to pochopil, když to někdo udělá kvůli momentální "díře" v kapse)

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2007
Mal som to s PM2 podobne (asi 5x som kupil, predal), aj ked vzdy som mal doma jedno PM2 v zalohe.
Odkedy som si ale potunil posledne na svoj obraz, ostatne sli z domu a nemam potrebu kupovat dalsie, resp. noz predavatHappy

patuloz vložil tyto přílohy:
E0BA3C41_1CF6_4616_B851_66782A4AA00B.jpeg.jpg
06B09603_A52D_4CBF_9E63_D0F396F469F4.jpeg.jpg

"Treat the wilderness with respect: carry in only what you can carry out; leave only footprints, take only pictures"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
PM2 som mal trikrát Grin
Myslím že kúzlo je hlavne v tej hravej poistke , veľký výber verzii a výbornej ergonómii. Nedostatky sú podľa mňa nevýhodný pomer rúčka/ostrie a to že je ich všade plno a časom začne nudiť. Tiež úzka špička nesedí každému. Zle naberá paštiku a môže sa zlomiť pri neopatrnom použití.
Inak je to ukážkové EDC v tom že krásne jednou rukou vyberiem nôž, odrežem čo treba, zavriem nôž a schovám do vrecka. Veľmi návykové Ok Našťastie to spĺňa 99% nožov od SpydercaWink

Always look on the bright side of life...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/21/2017
janm napsal:

Myslím, že když se člověk jednou rozhodne nůž prodat, tak už by si ho znovu neměl kupovat, protože to dopadne stejně prodejem. (možná bych to pochopil, když to někdo udělá kvůli momentální "díře" v kapse)

Jestli není řešení ho prostě neprodávat a hodit hluboko do šuplíku.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/20/2022
Když jsem si po letech chtěl udělat radost, koupil jsem si PM2 a Para 3.

Osobně se mi třeba ZT nelíbí, takové obtloustlé neelegantní kudly, PM2 vypadá jako kosa a v černočerném provedení je krásně zlověstná.

Za mě nejlepší zavírák co sem kdy měl.

Teď má dušička zas na x let klid.(Co se zavíráků týká)...

(I když mám v žilách ocelové geny, hromadění drahých kudel mi příjde podivné, ale možná sem jen zestárl.)

Ona i ta Para3 je moc hezká,ale dvojka je zkrátka top.

(Stejně nakonec nejvic použivám "opinelka" 08 za mnohonásobně nižši cenu...)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/24/2018
Teďmaj u Francouze černýmilitary
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Paramilitary je tak hnusnej nůž, že jsem ho musel dát do pracek, když jsem si šel koupit vyhlídnutý ZT už jen pro ten bizár.
Když jsem ho měl v ruce, pochopil jsem všechno. ZT jim nechal a odnesl si domů paramilitary.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/6/2014
Teď mi došlo, že potřebuju černěnou PM2 místo nečerněné. Pokud by někdo chtěl směnit. Klidně jen čepel, nebo bez střenek a doplatím, pokud bude v lepším stavu....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Najprv sa series do inzeratu druheho clena a mudrujes, ale svoj si nedas. Miesto toho inzerciou zasieras vlakno Spyderca.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/6/2014
Zato tys to tedy obohatil...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/4/2013
Flytanium

kebik vložil tyto přílohy:
20221222_141103.jpg.jpg
20221222_141054.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/4/2013
a Maxík

kebik vložil tyto přílohy:
20221222_142643.jpg.jpg
20221222_142635.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/19/2010
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/8/2023
Zdravím, vybírám svůj první EDC a ve výběru mám víceméně jen dva. Military a Para2. Nevyznám se v ocelích, nevím jaký rozdíl je v ocelích u výše zmiňovaných, ale předpokládám, že zas takový nebude. Líbí se mi u obou nožů černěná verze, tu bych preferoval. Co se týká pojistky, mám tak nějak nastudováno, že je tam liner vs. compresion lock, kdy nedokážu posoudit co je uživatelsky přívětivější nebo spolehlivější. Proto jdu pro radu sem... pokud by byl někdo schopen poradit, nějak sesumírovat ze zkušenosti na co se zaměřit a objasnit to, co já jako laik nevidím.
Btw. na yt jsem viděl video představení Military 2, ale ať jsem projel veškeré stránky po světě, tak nikde nebyla zmínka o tom, kdy by mohl být Military 2 dostupný. Ani v katalogu Spyderco 2023 o něm není jediná zmínka. Díky všem kdo poradí
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/1/2011
Ahoj,
Vlastním oba nože. Pojistky spolehlivé, ale protože jsem zvyklý ze svých jiných nožů na framelock, tak ho palcem hledám i na Spydercu. Tím mi z pohledu imtuice víc sedí Mili, ale to nebude Tvůj problémWink
Para je univerzálnější, Mili je dlouhá, s čepelí přes 100 mm už můžeš někde děsit okolíHappy
Ploché jsou obě, řezivé taky. Mili mám dlouho, černou čepel, ocel S30V a bez výhrad.
S deep carry klipem jsou i nenápadné v kapse.
Tzn. rozhodni se podle délky čepele
V ocelích u těchto nožů a s černou čepelí, která se Ti líbí chybu neuděláš.
Pokud bys zvažoval bez černého povlaku, tak se informuj na korozivzdornost
A Mili 2 ještě není
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Šel bych do Para2, mezi kudlami od SPD je to takový svatý grál, pojistka je IMHO zajímavější, pevnější a chod výrazně lepší (má bushing).
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/30/2021
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/8/2023
Koukám a hned na začátku Military 2... tak přece jen letos teda bude. Asi mám vybráno... a cena nižší než u původního Mili
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum