ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/4/2009
Endury jsem měl tři a všechny jsem poslal dál. Všechny měly lehký vakl backlocku. Propružovaly když člověk zatlačil čepelí o řezaný materiál. Kdybych si měl znovu vybrat tak beru tenacious.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/28/2010
Tyler napsal:
Zkusím ti to zkomplikovat... Spyderco Tenacious S35VN - za mě pohodlnější úchop, řezná část čepele jen o 2 mm kratší, ale začíná hned u rukojeti, takže je možný nůž vzít pevně blízko ostří, což je výhoda při silovém řezu, hladší chod čepele, z dlouhodobého hlediska odolnější pojistka ve smyslu vzniku vůlí, snažší jednoruční ovládání při otvírání i zavírání. Lepší ocel při jen o něco vyšší ceně. Materiál střenek i grip stejnej, Tenacious má celkově pevnější konstrukci vzhledem k plným ocelovým příložkám.

https://www.knifestock.cz/spyderco-tenacious-lightweight-blue-c122pbl-p77932

Jestli je to první Spyderco, tak by se ti ale hlavně mělo líbit. Endura je fajn, rozhodně, ale Spyderco dělá i o hodně lepší nože. Tenhle Ten má za mě každopádně jeden z nejlepších poměrů cena výkon mezi pavoukama.

Úplně se vším, co napsal Tyler o Tenaciousu, souhlasím. Ale dal bych důraz na poslední odstavec, koupil bych si hlavně to Spyderco, které se mi líbí. Tenacious bylo mé první Spyderco a první nůž nad tisíc korun (před 13 roky), a je to zatím jediný nůž, který jsem z těch cca 80 nožů co mám, prodal. Proč? Protože je hnusný. Hned jak mi přišel, byl jsem zklamaný z designu (neměl jsem možnost ho před koupí vidět naživo). Je praktický, skvěle zpracovaný, ale hnusný 😂 což je samozřejmě subjektivní záležitost 😉
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
@Kormendy: tak ať je máš oba pohromadě, Enduru i Tenacious (ten nemá původní klip, tohle je od Lynche).
Můj komentář: souhlasím se všemi přede mnou, vyjma toho, že Tenacious je hnusný; to je věc názoru. Pokud jde o propružení Endury proti pojistce, tak ano, o tom se hodně mluví, ale moje to nedělá.
No a závěr za mne: koupil bych Enduru. Mili teď asi ne, to už bych si počkal na Mili 2. Ona ta Endura se mi nějak líp drží. Jakože jinak Tenacious mám rád a nosím jej často; kdybych měl volit z uvedené trojky Ten-Mili-Endura, bude to prostě Endura Cool

yarr vložil tyto přílohy:
IMG_20230728_223603_HDR_3.jpg.jpg

Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/13/2016
Toho prepruzovania by som sa naozaj nebal. Endura je super. Je extremne lahka a velka.
Takze ak sa ti paci nie je o com.

Pre mna je top Spyderco Sage 1 alebo novsi Sage 5. Ten klasicky, nie lightweight.
Nadherna, pohodlna kudla. Akurat cepel je od Endury kratsia.

DavidSlavik vložil tyto přílohy:
IMG_20200818_124909.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/15/2021
a co ten kousek mezi endurou a delicou?

Endela se snad jmenuje.

Za mě endura zbytečně dlouhá na svou váhu a štíhlost, je to jako nějaký nůž na meloun/degustaci sýra z Francie, proto jsem se ji zbavil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Kohn napsal:
... je to jako nějaký nůž na ... degustaci sýra z Francie ...

No dyť povídám, Enduru bych koupil Razz
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/25/2013
Chlapi diky moc všetkym za rady.Tenacious nevyzerá vôbec zle Tyler,nahlodal si ma.Asi to neskončí pri jednom.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
Tenacious som mal a oceľ bola blato. Teda aspoň na tom mojom. Ak bude v práškovke tak ok. Osobne by som bral radšej enduru a ešte radšej paramilitary 2, mili 2 či manixa 2 xl.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/21/2009
Já bych do toho praštil koupil rovnou stretch xl cruwear nebo native chief je to sice drahé, ale ne víc než běžnej telefon, který po dvou letech obměňujem, kdežto nůž máme na dlouhá léta.
"On balance, allowing taping was maybe the smartest business move we ever made." -Phil Lesh, Grateful Dead
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Osobně bych se prostě vyhnul všem pavoukům s back lockem, protože prakticky všechny mají rock lock, který mě hrozně sere. Jediná výjimka je Chaparral, který má stop pin a je fakt super, ale je fakt malý. Takže buď ten Ten v prášku, nebo bych přihodil keš na Para 2 nebo Millie 2.
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/21/2009
Backlocky z Japonska se často vyklají, ale ty z Colorada jsou pevný. Mám Native a Manix 2 backlock. Ani se nehnou.
"On balance, allowing taping was maybe the smartest business move we ever made." -Phil Lesh, Grateful Dead
Posláno:

Štamgast
Native 5 je fajn, má tu pojistku totiž udělanou trochu jinak (viz foto, navic má bushing). Měl jsem v ruce jeden, co byl fakt bez vaklu, když byl nový. Po pár týdnech se vakl trochu objevil, ale v porovnání s jap. produkcí (která v současnosti bohužel stojí fakt za prd) je to rock solid Happy. Ale jistota je sáhnout prostě po jiné pojistce.

Martin Morávek vložil tyto přílohy:
uqBwzA0.jpg.jpg
maxresdefault__3_.jpg.jpg

“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
Keď sa tu už spomínajú Chaparral a Sage5, tak sem dám foto mojich jediných Spyderiek a potvrdzujem, že Chaparral je bez vôlí.

Ctihor vložil tyto přílohy:
IMG_20230224_165004.jpg.jpg
IMG_20230224_165024.jpg.jpg
IMG_20230224_165115.jpg.jpg

Abstinujúci nožoholik
Things that you own end up owning you.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/20/2020
Také mám native 5 lehkého..fakt se nehne i po dvou letech používání..
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 11/20/2020
Sakra ten sage5 je ale pěknej
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 3/16/2008
Pacifik Salt se drží... Na čepelce nikde nic... krom kraba :)

DrU2 vložil tyto přílohy:
IMG_20230727_150859.jpg.jpg
IMG_20230727_151340.jpg.jpg
IMG_20230727_151759.jpg.jpg
IMG_20230727_151332.jpg.jpg

Je lepší mít nůž a nepotřebovat ho, než potřebovat nůž a nemít ho.
EDC:SPD Military Fluted GoldScrew, Fenix PD35TAC
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2020
Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh

Leoner vložil tyto přílohy:
364102001_671372841700679_536065381773827163_n.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/6/2020
Já jsem chtěl taky ,,ochutnat,, styl nožů spyderco. Ale protože subtilní konstrukce čehokoli moc nemusím, rozhodnul jsem se to udělat ekonomicky přes Byrd caracara. Velkej, lehkej, žiletka jak blázen. Backlock bez vůle. Absolutně. Dočetl jsem se, že by snad backlock u Byrdů měl být lépe vyroben než u Spyderca. Takhle bez vůle to vydrželo cca rok občasného používání. Teď už tam mírná vůle cítit je. A to já strašně nerad. Rozhodně je to ale sympatický nůž třeba do kraťasů na léto. Navíc za cca tisíc korun jsem zjistil, že nechci utratit těch tisícovek třeba pět, abych měl nůž s vůlí. Takže s jinou pojistkou to může být docela úchvatnej styl nožů.

Sidonius.Fortis vložil tyto přílohy:
4E33F0EE_5B09_4C60_B5FF_2F36F777E2AF.jpeg.jpg

Posláno:

Štamgast
Ono vyrobit backlock bez vůle v podstatě nejde, protože tam není stop pin. A čep čepele i páky pojistky nějakou vůli mít musí. A pokud už to je pocitově bez vůle, tak časem se stejně objeví, jak se oopotřebovávají dosedaci plochy. Ale proč vyrábět backlock, když existuje tri ad lock...kdyby udělali Police s tri adem, to by byla pecka...nebo by ho mohli aspoň začít dělat na Taiwani a dát mu konstrukci, jako má Chaparral.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum