ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky V. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2007
Příspěvky: 437
Ahoj, mám možná trochu blbý dotaz, ale občas tady píšete, že sundáváte střenky z nožů, vyčistíte a nacvaknete zpátky. Já jsem to udělal jednou (u 111) a už to nesedí tak jako dřív. Ale sundával jsem to proto, že mi nůž předtím spadl a potřeboval jsem vyrovnat ohnutou příložku.

Můj dotaz je: Když nacvaknete střenky zpátky, drží to normálně jako předtím?

Stejně s tím už nic nenadělám, jen chci vědět, v čem je problém, respektive jestli mám ještě někdy střenky sundávat, nebo se tomu pokud možno vyhnout. Předem díky!
Konzervativní sběratel klasických, obyčejných a zastaralých nožů.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/26/2008
Příspěvky: 2,736
Tobiáš napsal:
...Můj dotaz je: Když nacvaknete střenky zpátky, drží to normálně jako předtím? ...


U Forresteru One Hand Dual jsem měnil střenky dvakrát a žádný problém, pořád sednou perfektně jako u nového nože. Takže bych Tvůj problém přičítal příložce zkřivené po pádu. Zrovna tak jsem měnil střenky na Huntsmanovi nebo na Classicovi a také je to bez problémů.
Dog
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/18/2013
Příspěvky: 226
Tobiáš napsal:
Ahoj, mám možná trochu blbý dotaz, ale občas tady píšete, že sundáváte střenky !

Taky mám špatnou zkušenost a nesundávám, Někdy ta hrana kuželu na čudlu strhne nebo zvětší tu válcovou díru ve střence a už to nefunguje, když to drží - dobrý, když ne, tak to něčím zalepím.
Kdysi jsem dětem podepisoval vinoxy pod střenky na tábor, všechno drželo kromě jedné střenky, podle mě je asi chyba v ostrosti hrany toho čudlu.
Mluv jen tehdy, jsou-li Tvá slova moudřejší než mlčení.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/4/2009
Příspěvky: 971
Felix Immler v jednom z videí radí dát nůž na chvíli do teplé vody. Střenky se pak líp sundávají a ta kulatá hranka se neulomí.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2007
Příspěvky: 437
Díky za odpovědi!

Zkusil jsem střenku ještě jednou sundat a nacvaknout zpátky. Sedlo si to pěkně, všechny tři čudly zaskočily, tak uvidím, jak dlouho to vydrží. Po opravě (před půl rokem) to taky sedělo. Nevím, proč to pak povyskočilo, jestli jsem s tím v mezičase zase někde klepnul... Možné to je.

Jinak drobné kousky plastu z děr pro čepy odpadly, takže si nedělám iluze, že se to časem nevylítá, ale zatím to drží pěkně. Ani to sundávání nešlo úplně snadno a nemyslím si, že by mi střenka jen tak upadla, šlo spíš o kosmetickou vadu. V nejhorším pak přijde na řadu lepidlo, ale to beru jako úplně poslední možnost.
Konzervativní sběratel klasických, obyčejných a zastaralých nožů.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/28/2008
Příspěvky: 4,415
Lengo napsal:
1985

Ok tak to je pěkný Wink ŠPEK, gratuluju!


hanes vložil tyto přílohy:
20241012_164413.jpg.jpg
20241012_164317.jpg.jpg


POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/17/2014
Příspěvky: 2,417
Wengerinox 1959


Růža vložil tyto přílohy:
20241020_112615.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/11/2013
Příspěvky: 1,241
Růža napsal:
Wengerinox 1959


Ok

Taky taky Applause


rettromen vložil tyto přílohy:
IMG_20241020_120209.jpg.jpg

EM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2008
Příspěvky: 6,083
...


EM vložil tyto přílohy:
1000015242_01.jpeg.jpg


"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2007
Příspěvky: 437
Tobiáš napsal:
Sedlo si to pěkně, všechny tři čudly zaskočily, tak uvidím, jak dlouho to vydrží. ... V nejhorším pak přijde na řadu lepidlo, ale to beru jako úplně poslední možnost.


Tak to nedrží a vyskakuje. Poprosím nějaký tip, čím přilepit střenku na 111 mm? Bude to držet obyčejným epoxidem? Předem díky!
Konzervativní sběratel klasických, obyčejných a zastaralých nožů.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/25/2013
Příspěvky: 1,546
A co takhle nové střenky? O víkendu jedu do Ibachu, tam je snad prodávají Happy
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2007
Příspěvky: 437
Luděk napsal:
A co takhle nové střenky? O víkendu jedu do Ibachu, tam je snad prodávají Happy


Ahoj, tak to by bylo úplně nejlepší! Kdyby se Ti s tím chtělo zabývat, to by bylo super Happy

Poslal jsem PM.
Konzervativní sběratel klasických, obyčejných a zastaralých nožů.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/18/2020
Příspěvky: 251


Saam vložil tyto přílohy:
20241022_131338.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/5/2013
Příspěvky: 564
K novým Helikonom mi padol do oka Tento Vinox.Trochu som sa obával tej farby,či to nebude taká žlčovozelená,na nete čo fotka to iný odtieň.No je to skôr taká púštna hedá s trochou zlatej.Takže za mňa fajn.Cena bola priaznivá,57 eur.Ok
ALOX LE nezbieram,asi by som sa nevedel prinútiť kúpiť ten electric yellow z 2023.
Tento sa už nosí v kapse.PIONEER X je môj najoblúbenejší ALOX,teda hneď po Rancher X.Ten sa ale zháňa ťažšie.A dostal aj púzdro,kôli prachu,takže patina nebude.Na tú som sa tešil,no čistiť ho od prachu sa mi nechce.


manuel noriega vložil tyto přílohy:
IMG_20241023_085302.jpg.jpg
IMG_20241023_085427.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/2/2011
Příspěvky: 310
Vnoučata dozrávají do věku, kdy by si už zasloužila vlastní kudličku a Vánoce jsou tu za chvílí. Tak já jsem připraven Happy .


dr.bike vložil tyto přílohy:
IMG_20241023_092649096.jpg.jpg



Kdo chce, najde cestu. Kdo nechce, najde výmluvu.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/14/2018
Příspěvky: 326
Nový stojan.
Tak ho zkouším 🙂


Pepin 1975 vložil tyto přílohy:
20241023_152201.jpg.jpg
20241023_151749.jpg.jpg
20241023_151805.jpg.jpg


Člověk by neměl zestárnout dokud nezmoudří.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/17/2014
Příspěvky: 2,417
🎄 Wink


Růža vložil tyto přílohy:
20241024_195035.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/17/2014
Příspěvky: 2,417
Ještě k tomu vánočnímu.
Je to hezkej Spartan ale jenom Spartan.
Mám je všechny (kromě 2015) a musím říct že je to zatím asi nejméně povedená vánoční limitka.
Subjektivní pocit 🤔
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Příspěvky: 614
dr.bike napsal:
Vnoučata dozrávají do věku, kdy by si už zasloužila vlastní kudličku a Vánoce jsou tu za chvílí. Tak já jsem připraven Happy .


Nádherný nožíky - jen mě vadí, že čepel není jištěna..Sad
Já jsem koupil plnohodnotný Vinox S 17 - pojistka čepele Ok a vývrtku časem také využijí Laugh ( vnučky 8 a 5 let - obě ve skautu ). Starší už má dětský kuchyňák Opinel a krájí co jí přijde pod ruku Laugh - tyhle krasavice dostanou obě postupně cca v 10 letech..Happy


majkl vložil tyto přílohy:
victorinox_2_3913_sc_evogrip_s17_multifunkcny_noz_85_mm_cierno_cervena_15_funkcii.jpg.jpg



Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 10/30/2024
Příspěvky: 1
Zdravím, dokázal by tady někdo u nože Ranger 57 vyhodit otvíráky a vyměnit střenky za parohové?
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris