ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
INMU Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/16/2019
Příspěvky: 677
INMU napsal:
Přišel Ježíšek. Sice jsem si ten měnič nadělil pod stromek sám, ale co užHappy

Teď jen najít čas ho zapojit.

Co ten regulátor otáček? Má ta China smysl, nebo jsou to vyhozené peníze?
Díky
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
Žak napsal:
INMU napsal:
Přišel Ježíšek. Sice jsem si ten měnič nadělil pod stromek sám, ale co užHappy

Teď jen najít čas ho zapojit.

Co ten regulátor otáček? Má ta China smysl, nebo jsou to vyhozené peníze?
Díky


Měnič slouží k plné spokojenosti. Sice má na předním panelu asijské klikyháky, ale není to žádný laciný noname produkt. Omron je etablovaný japonský výrobce elektroniky pro průmyslovou automatizaci včetně různých zařízení pro zdravotnictví.
Sehnal jsem ho z nějaké slovenské fabriky, která rozprodávala sklad.
Je to boj
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/16/2019
Příspěvky: 677
DíkyWink
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,923
Tu prodej Švédům - má jejich národní barvy. Ale je pěkná, to zas jo!!
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/1/2006
Příspěvky: 3,207
kabelka je parádní, nepochopím, jak tohle někdo dokáže, já bych ani nenašel odvahu se do něčeho podobného pustit
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
Díky za chválu, pánové.
Ta barva je spíš taková modrozelená. Měl to být odstín malachit. Je to barvené lihovou barvou od Cheds a jak se tady už několikrát řešilo, tak dosahovat konzistentních a očekávaných odstínů je trochu problémGrin

Vencále, neboj, ona ta kabelka má spoustu much, které by mi místní mistři pěkně zdrbali. Snažím se postupně zlepšovat. Nicméně bych řekl, že je to hlavně otázka toho odhodlání. Když se člověk jednou rozhodne, že to zkusí, tak se ukáže, že to prostě půjde, ikdyž pořádně neví, co dělá.
Největší strach mám vždycky, že tu kůži prostě zničím. Blbě navrhnu střih, nepůjde to složit, nevyjdou mi dírky... Mám k tomu materiálu docela úctu. Asi, že to prostě kdysi nosil živý tvor na zádech...
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
A rád bych tady ukázal ještě něco nového. Další pokus o kompaktní peněženku/dokladovku. Tentokrát trochu konvenčnějšího ražení. Rozměry cca 10x7,5 cm. Zkusil jsem dvě varianty. Jedna má čtyři kapsy na karty + 2 další „univerzální“, druhá má dvě kapsičky na karty na jedné straně, druhá strana je uzpůsobená na nošení bankovek. Nicméně i do té 4-kartové se dají dát bankovky, jen se hůř vytahují.


INMU vložil tyto přílohy:
DSCF1885.jpg.jpg
DSCF1879_1.jpg.jpg
DSCF1872.jpg.jpg
DSCF1874.jpg.jpg


Je to boj
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Příspěvky: 7,502
INMU napsal:
Díky za chválu, pánové.
Ta barva je spíš taková modrozelená. Měl to být odstín malachit. Je to barvené lihovou barvou od Cheds a jak se tady už několikrát řešilo, tak dosahovat konzistentních a očekávaných odstínů je trochu problémGrin

Vencále, neboj, ona ta kabelka má spoustu much, které by mi místní mistři pěkně zdrbali. Snažím se postupně zlepšovat. Nicméně bych řekl, že je to hlavně otázka toho odhodlání. Když se člověk jednou rozhodne, že to zkusí, tak se ukáže, že to prostě půjde, ikdyž pořádně neví, co dělá.
Největší strach mám vždycky, že tu kůži prostě zničím. Blbě navrhnu střih, nepůjde to složit, nevyjdou mi dírky... Mám k tomu materiálu docela úctu. Asi, že to prostě kdysi nosil živý tvor na zádech...



Úcta k materiálu je vec, ktorá sa dnes už veľmi nevidí.Ok
A pokiaľ áno,na výsledku je to vždy vidieť.
Obzvlášť koža si ju zaslúži- práve pre ten vzťah k živému, k prírode.
Keby sme sa k nej všetci vrátili, vyzerá táto doba inak.Ale to je už o inom...
Odvaha sa do takéto kúsku pustiť je tiež dôležitá.

Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/1/2006
Příspěvky: 3,207
Ahoj Honzo, i ty dokladovky jsou krásné, z jak tlusté kůže to šiješ?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
Vencál napsal:
Ahoj Honzo, i ty dokladovky jsou krásné, z jak tlusté kůže to šiješ?


Tloušťka použité kůže je přibližně 1 - 1.5 mm.
Je to boj
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/11/2011
Příspěvky: 195
Pořád tu slyším, že ty výrobky jsou krásné. No a na ošahání jsou ještě lepší, mám vyřešený dárek pro syna, takže veřejně: Dík, super práce Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
Tak zase něco nového. Vzniklo to z nouze v rámci covidové karantény, když jsme zjistili, že kromě žolíkových karet nemáme doma žádné společenské hry. A hrát dámu na šachovnici vytištěné na kancelářský papír nebylo ono.

Takže jsem se do toho pustil po svém. Vznikla kožená šachovnice a sada kamenů na dámu. Plánoval jsem i šachové figury, ale to už jsem nějak nestihl. Tak třeba ještě časem...

Velikost hrací plochy cca 25x25 cm, celkové rozměry 31x31cm.


INMU vložil tyto přílohy:
IMGP8958.jpg.jpg
IMGP8965.jpg.jpg
IMGP8974.jpg.jpg
IMGP8985.jpg.jpg


Je to boj
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/8/2008
Příspěvky: 1,097
Dobrý nápad,ktorý poteší.Pekne čisto spracovanéOk
" Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť. "
J. O.Curwood
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/7/2008
Příspěvky: 3,066
Dobrý nápad, čistá práca.Ok
Happy
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/6/2016
Příspěvky: 36
Applause Moc pěknýOk
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Příspěvky: 7,502
S tými hrami je to smutné.
Ale niekto si vie poradiť.
A teda luxusne. Za ten nápad a spracovanie zaslúžená pochvala.Applause
Šachové figúrky,to už bude iná úroveň.Ale snáď sa zadarí.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/11/2006
Příspěvky: 1,810
Díky za pochvaly. Byl to nápad z nouze, sežralo to spoustu materiálu i času, ale jsem rád, že jsem se do toho pustil.

Přemýšlím, jestli ty šachové figury zkusit taky nějak z kůže nebo je udělat klasicky ze dřeva. Ta kůže mě láká, ale myslím, že to bude vypadat dost humpolácky. Každopádně to bude běh na dělší trať.
Je to boj
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Příspěvky: 744
Ahoj,

máš to moc pěkný Ok
Co zkusit šachový figurky kombinaci dřevo / kůže. Dřevěná kulatá základna a figurka kožená (placatá)? Sešitá ze dvou dílů, tak aby byl líc z obou stran.
"Nůž je dobrá zbraň, nezastaví se, nezasekne, nedojdou mu náboje a na to, abyste ho použili, nepotřebujete výcvik"
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 10/12/2018
Příspěvky: 81
A co třeba figurky vysoustružené z kožených kroužků navlečených a stažených na trnu- jako se dělají rukojeti nožů. Pracné ale ta šachovnice by si to zasloučila.
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/4/2017
Příspěvky: 209
Sakramentsky povedené! *smeká virtuální klobouk*

Celé to vypadá tak účelně, ba luxusně, jednoduše, až bych si dokázal představit piktogramové označení jednotlivých figurek vyražené nebo vypálené na druhé sadě kamenů. Nebyla by tam kýžená hmatová odezva, ale to už záleží na úrovni cílových hráčů.
Někdo si třeba pozice v rozehrané hře pamatuje bez potřeby vizuální odezvy.

Samotnou hrací desku, respektive šachovnici, jsi něčím vyztužil nebo je to čistě jen kůže bez dalších podpůrných materiálů?
|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris