ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/13/2015
sodekcz napsal:
dagger napsal:
Marťas72 napsal:
ta baterka na ten pirsing, to může být zajímavá reakceRazz

Asi to zalechtá jak na jazyku. I když každý má jinší citlivost. Moje XYL tvrdí že 24V AC kope. Mě 230V mezi předloktím levé a prstama pravé lechtalo. Divil jsem se proč, ale bylo to konstrukcí časového spínače, který vypíná nulák. Tak chlapi, bacha na to.

Možná je trošku něco jiného spojit póly baterky jazykem, užít si tu typickou nakyslou chuť a baterku přiložit ke kovovému drátku. Možná se to jen zahřeje, než že by to vyvolalo pocity procházejícího proudu.

S 230V moc experimentovat nedoporučuju, právě proto, že od klasických nevinných brnknutí a drobného štípnutí to umí chlapa hodit vzduchem. Zažil jsem obé. To první vícekrát, to druhé naštěstí jen jednou.

Hodit chlapa vzduchem jsem ještě neviděl. Zato jsem viděl rozepnutý pracovní klotový plášť kolegy během necelé vteřiny. Hodil jsem mu do kapsy kondík (jen 1 mikrofarad nacpaný 2kV). Co to je? Šáhnul, trhnul a věděl.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/14/2018

Pepin 1975 vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1613036887675.jpg

Člověk by neměl zestárnout dokud nezmoudří.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/25/2015
Pěkný pátek všem 🙂

flug11 vložil tyto přílohy:
20210212_112837.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008

Sidney vložil tyto přílohy:
stažený_soubor.jpg.jpg
stažený_soubor__1_.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2015
Jak tam dostala tu pistoli???
Zatím jsem nezažil nic, co bych nepřežil.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Soudruhu Stalinovi se ztratila dýmka. Zalarmoval NKVD s rozkazem, najít viníka.
Po nějaké chvíli volá komisaři:
" Soudruhu Berijo, dýmku jsem našel v botě!"
"Ale soudruhu Staline, zatkli jsme 100 lidí a 99 se už přiznalo, že ji ukradli !!"
" Jen 99?? Pokračujte ve vyšetřování !!!!" Laugh
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Aj by to bol "čierny humor",keby to nebola desivo krutá pravda....
A dejinne na desaťročia, opakovaná v rôznych variantoch.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/12/2007
Ahoj, mám takový zvláštní dotaz. U některých nožů mi "vadí" sahat na ocel. Jako by v ní bylo něco, co na kůži cítím, že je špatně a mám z toho takový divný pocit. Přesně vím, které nože to ve sbírce jsou. Jako kdyby to byla nějaká alergie. Není to nic hrozného, můžu nůž používat, ale nakonec skončí v šuplíku. Máte to někdo podobné a u kterých nožů třeba se vám to stává?
Pěkný víkend.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Existijí alergie na některé kovy. Nejčastěji na nikl (třeba lidi mívají potíže s ozdobnými linkami na mobilních telefonech, když si je dávají k uchu), ale i třeba molybden, chrom, kobalt, ale to už zřídka. Zjistit, které oceli to dělají, a zjistit společnou leguru v daných ocelích.... A pak nekupovat nože z ocelí obsahujících danou leguru...

EDIT: Chrom to nebude, to by vadily i nerez příbory a to víc než cokoliv dalšího...
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/27/2014
Předchozí vysvětlení je logické. Jsem na tom stejně.
Jen s tím rozdílem, že mám podezření na zcela neracionální, rozumem nevysvětlitelné jevy, které umím i těžko popsat. Nechci rozvířit flame, a můj názor není směroplatný..
Nože, které opravdu používám, jsou z první ruky a z fabriky. Všechny ostatní sbírka na poličce nebo šuplík.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Ad "předchozí vysvětleni": Docela jistě nejde o alergii. Alergie není "divný pocit", ale jasné klinické fyzické příznaky - otok, vyrážka, dušnost (následkem otoku sliznic dýchacích cest) atd.
Alergie na kovy samozřejmě existuje, ale bývá to po kontaktu s čistým kovem (např. známé vyrážky u děvčat tam, kde se kůže dotýkají niklované nýty v džínách, nebo dříve kontaktní alergické reakce při používání niklovaných nástrojů) nebo po kontaktu se sloučeninou (např. niklové nebo chromové soli v pokovovacích lázních).
Kov, obsažený ve slitině, alergii vyvolává poměrně velmi zřídka. Například chirurgické ocelové implantáty, tedy to, co dlouho nebo trvale zůstává v těle, se vyrábějí z austenitické oceli, tedy s poměrně výrazným obsahem niklu, nejčastěji z ocelí třídy AISI (SAE) 316/316L.
Složení podle AISI:
316: 0,10% C max., 16-18% Cr, 10-14% Ni, 2-3% Mo.
316L: 0,03 % C max., 16-18% Cr, 10-14% Ni, 2-3% Mo.
Obě oceli mají dále pod 1% Si, P, S.

Osobně bych si dokázal představit například vliv opracování povrchu - já například výrazně nemám rád kontakt s některým typem neglazované keramiky.
Jediná alergie s psychickými příčinami i projevy (kterou také trpím) je ta, kvůli které nosí vojáci níže zobrazenou bezpečnostní nášivku.

Surg vložil tyto přílohy:
Stupid_allergy.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/4/2017
Tibb: Vzhledem k posledním dvěma větám ve Tvém příspěvku si troufám tvrdit, že "trpíme" obdobnou záležitostí. Zřejmě budeme oba HSP.
https://highlysensitiverefuge.com/highly-sensitive-person-signs/
Je to psychosomatická záležitost. Avšak Surg správně vysvětlil, že v praxi nejde o alergii jako takovou. I když neznám pozadí ani původ nějaké věci, třeba nože, může na mne, v případě tovární výroby, stejný model nebo výrobek, působit ve dvou iteracích naprosto rozdílně. Před nějakou dobou jsem narazil náhodou na anglicky psaný článek, který přesně popisoval mé pocity, když došlo na second-hand věci nebo věci získané kupříkladu v rámci dědictví. Teď jsem ho však bohužel nedohledal, někde na internetu ale určitě bude.
Naopak existují výrobky, které "nepůsobí" skoro nijak. V mém případě nejčastěji počítačové komponenty (zákl. desky, paměti, procesory, zdroje nebo grafické karty), s nimiž přicházím pravidelně do styku. Nevím, čím to. Křemík bych z toho nevinil.
|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
A neni to tim ze ty veci maji svoji "dusi" a proste si ziji svym zivotem ktery my lide nevnimame ,ale nekdo to preci jen muze citit , u nozu je to pru vubec pry znat ...Confused
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/4/2017
To o té duši vlastně popisuje český web, na který jsem odkazoval pod zkratkou "HSP". Nechtěl jsem to tu rozebírat úplně do písmene.
Možná bych Tě trošičku doplnil, Michale. Jde o to, že cokoliv, čím si daná věc projde, se "do ní" zapíše a někteří jedinci to mohou vnímat. Ať už je to nůž broušený zlým člověkem nebo u citlivějších jedinců maso ze zvířete, které mělo v posledních sekundách svého života strach či obdobnou "emoci", jestli se to tak u zvířat dá nazvat.
U nožů je to umocněno údajně z toho důvodu, že to dříve býval jediný nástroj (počítejme i cokoliv ostrého, čemu se ještě neříkalo explicitně nůž), který měl člověk vždy u sebe, jestli vůbec jiné nástroje vlastnil, a zastával nespočet funkcí. Proto to někteří mají s noži takhle "hozené".
|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Není to prostě něco podobného, jako já třeba nesnáším, když se vyškrabuje plechový hrnec kovovým nádobím? Prostě mám z toho zvuku husí kůži, stejně jako mají někteří ze škrábání nehty po tabuli. Takže něco podobného, akorát ne na sluch, ale hmat (například hlavně u starších nožů s patinou).
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2008
Ahoj !!!
Mám prosbu a otázku....
Čím řežete dutinkový polykarbonát ?
Jak ho řežete ?
Event. jak čistíte vnitřky těch dutinek při případném znečištění ?

Pokud je tu nějaký znalý profík, Děkuji moc za odpověď.
Willie
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Willie napsal:
Ahoj !!!
Mám prosbu a otázku....
Čím řežete dutinkový polykarbonát ?
Jak ho řežete ?
Event. jak čistíte vnitřky těch dutinek při případném znečištění ?

Pokud je tu nějaký znalý profík, Děkuji moc za odpověď.
Willie

Ahoj Willie, potřebuješ buď přímočarku s jemným zubem, nebo mafla ( ruční kotoučová pila) taktéž jemný zub. Zasírá se to, když řežeš napříč komůrek, podmínka je, aby ta plotna byla suchá, tzn když budeš řezat v místnosti, musíš ten polykarbonát nechat tepelně aklimatizovat, aby komory nebyly zamžené. Pak v nich řeziny neulpívají.
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2008
Ježour napsal:
Ahoj Willie, potřebuješ buď přímočarku s jemným zubem, nebo mafla ( ruční kotoučová pila) taktéž jemný zub. Zasírá se to, když řežeš napříč komůrek, podmínka je, aby ta plotna byla suchá, tzn když budeš řezat v místnosti, musíš ten polykarbonát nechat tepelně aklimatizovat, aby komory nebyly zamžené. Pak v nich řeziny neulpívají.

Ahoj !!!
Děkuju za radu :o)
Zkusil jsem to flexou s pilovým kotoučkem na dřevo ale to kope jak sviňa. Nakonec jsem to říznul klasickým brusným řezacím kotoučkem na kovy.... Takže mě čeká investice do přímočarky (stejně už jsem nad ní uvažoval).... Mafla bych neužil....
Co se týká "aklimatizace" desky, to bylo v pohodě. Jenom jsem koupil už přířez, nějakou dobu ležel v dílně a ty dutinky se zaprášily, že to nešlo vyfouknout... No, šťoural jsem dutinku po dutince svářecím drátem s kouskem hadru...
Ještě jednou díky Happy
W.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Loni na jaře sem se s tím trápil na zahradě(není tam elektrika) na skleníku plátkem do pilky na kov. Po chvilce pozorování se mě ptá žena "Nechceš to zkusit nožem?"
Dívám se na ni a říkám "Neuč orla lítat!"
Ale tou pilkou ručně to fakt nešlo, tak sem to zkusil zalamovákem a světe div se, po dutinkách úplně parádně. Pěkně po jedné stěně, ne zaráz. A přes dutinky podle pravítka na víc řezů taky. Jen je třeba řez trochu otvírat.
Nutno zkusit, jak se s tím člověk dokáže sehrát rukama. Neříkám že to každýmu musí jít, mě to šlo.
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/13/2015
Raďas napsal:
Loni na jaře sem se s tím trápil na zahradě(není tam elektrika) na skleníku plátkem do pilky na kov. Po chvilce pozorování se mě ptá žena "Nechceš to zkusit nožem?"
Dívám se na ni a říkám "Neuč orla lítat!"
Ale tou pilkou ručně to fakt nešlo, tak sem to zkusil zalamovákem a světe div se, po dutinkách úplně parádně. Pěkně po jedné stěně, ne zaráz. A přes dutinky podle pravítka na víc řezů taky. Jen je třeba řez trochu otvírat.
Nutno zkusit, jak se s tím člověk dokáže sehrát rukama. Neříkám že to každýmu musí jít, mě to šlo.

Souhlas, stejný postup jsem mu poslal mejlem.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum