ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/13/2015
sodekcz napsal:
Osvědčila se mi metoda "JIrka80" i bez mýdla. Ale neznám jakou rukojeť má ESP.

Hefty na kole sundávám tak, že pod ně vpravím vodu (i bez mýdla) injekční stříkačkou.
Heft opatrně propíchnu jehlou tak nějak pod úhlem 20°, abych jehlu nezlomil a pod gumou sklouzla po trubce. Pak už jen s citem tlačit vodu a čekat, až se to hne.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/15/2021
co pak jetoto za výrobu? je to ze střeomoří, ale víc nevímSad

Kohn vložil tyto přílohy:
C00B390D_BD5C_4074_B52C_0DD2D4EDF242.jpeg.jpg

1. nick zde od roku 2011 - Kitias
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/18/2011
Dík za rady.☺️
Nakonec jsem pod grip nacpal trysku spreje WD 40, trošku se to odchlíplo a pomohl jsem si i tím ulamovacím nožem.
Ta guma je na té trubce přilepená...
Přes vánoce potáhnu ESPéčko kůží.
Klip neřeším, nepoužívám ho, obuch se blbě drží.

Longin vložil tyto přílohy:
IMG_20211219_110747.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009

Michal.Vl vložil tyto přílohy:
received_463889975141047.jpeg.jpg

To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/4/2017
🎄🗓

M4ST3RCUT0R vložil tyto přílohy:
prosinec1.jpg

|| My-Mobile.cz • ex-moderátor || Machr - po slovensky mrcha || 🦋💙
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Už delší dobu jsem si říkal že bych je vyzkoušel, no a dnes jsem na ně narazil.
Hned jsem všechny musel ochutnat a jsou dobrý všecky. Ale kdyby to nebylo ochucený, tak jako žádnej zázrak. Ale žádný přecpávání na noc Happy

Raďas vložil tyto přílohy:
IMG_20211219_193114.jpg.jpg

" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Raďas napsal:
Už delší dobu jsem si říkal že bych je vyzkoušel, no a dnes jsem na ně narazil.
Hned jsem všechny musel ochutnat a jsou dobrý všecky. Ale kdyby to nebylo ochucený, tak jako žádnej zázrak. Ale žádný přecpávání na noc Happy

To jsi dobrejOk , já bych to asi nedal. Moje maximum bylo kdysi červ v tequile a to jsem se musel fakt držet abych to dal. Jasný jsou to asi jen předsudky ale i tak, na tohle jsem měkkota.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Já bych to taky nedal... Asi. Takhle bych to nedal. Ale v jiné formě bych zkusil...

Moje myšlenka: Není lepší, když se sušení namelou/čersví rozmačkají a pak se hodí do jídla? Třeba namlít a s vajíčkem a trochou mouky udělat placičky? Nebo jako přísada do rizota a omáček? Nebo črství mačkaní (taková kaše) na pánev s cibulí místo vajíčka?

Co oči nevidí, to srdce nebolí (i když to hlava ví) a výživová hodnota vysokáLaugh

PS: Co tak pozoruju, ceny většinou taky. A to to má být levná potravina budoucnosti. Nepochybuju o tom. Hmyz je nenáročný a roste rychle ve velkých množstvích. Ale dokud je to zvláštní móda a ne nic rozšířeného, cena bude stát za prd... Myšleno pro každodenní konzumaci ve velkém. Až se to rozšíří, bude to jiné...

,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2010
Kluci z Bushcraftportalu je nabízeli na výstavách nožů, cvrčky i červy. Červi mi chutnali víc, až někdy předloni kluci vychytali koření a chutnali mi i cvrčci.
Posláno:

Pokročilý
honzajbanzaj: Přibližně tři roky zpět jsem se po tom pídil. Situace je stále stejná. Je to zpracovatelský průmysl jako každý jiný. A jako takový potřebuje stroje. Pro tohle zatím nebyly tehdy, a troufám si tvrdit ani teď, natolik rozšířené nebo uzpůsobené. Tím pádem potřebují firmy začínající s tímhle sortimentem rekuperovat prostředky vražené do výroby. Ale hlavně do marketingu. Vzhledem k té aktuální masírce okolo toho celého.

V jistých končinách světa, kde je ten "obtížný létající bordel" přemnožený, je to pochopitelně pořád nejlevnější potravina s cenou několika kroků a hbitých reakcí při chytání.

Osobně s tím nemám problém. Dříve jsem zkoušel všemožné kombinace chutí (cvrčků, červů, kobylek...) v zahraničí i z dovozu. Musím dát za pravdu Kabíkovi, protože je to jako u veganství. Člověk to musí umět správně dochutit a pak je to brnkačka. I když to mozek ví.

Nevím, jestli by to fungovalo s vejci, ale zatočené drcené sušené i mleté přismahlé cvrčky v, mém už tak oblíbeném, daalu si pamatuju jako super věc. Výrazná chuť koření je ani tolik nezastínila, byli cítit, ale ne zbytečně moc, prostě další přísada.
Nikdy jsem nezkoušel takovéhle předpřipravené pokrmy po roce 2018, takže ty nemohu hodnotit.
Utkvěly mi v paměti ještě v čokoládě obalené kobylky... ty bych popravdě oželel. Za mě škoda kakaových bobů. To bude asi zase dané tím evropským očekáváním.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
honzajbanzaj napsal:
... A to to má být levná potravina budoucnosti. Nepochybuju o tom. Hmyz je nenáročný a roste rychle ve velkých množstvích...

Bacha, pokud budeš koukat na "uhlíkovou stopu" nebo jak se tomu říká, tak kuřecí je k přírodě šetrnější. Nepamatuju si to přesně, ale na 1 kg drůbežího potřebuješ 1,5 kg potravy, na 1 kg hmyzu o kus víc.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
...přeji všem hezkou sváteční pohodu u televizní obrazovky...

Laugh Laugh Laugh

vysílací schéma:

celostátní televizní stanice:

seznam sponzorů pořadu
seznam sponzorů pořadu
seznam sponzorů pořadu
část moderní pohádky
seznam sponzorů pořadu
seznam sponzorů pořadu
seznam sponzorů pořadu
část moderní pohádky
seznam sponzorů pořadu
seznam sponzorů pořadu
seznam sponzorů pořadu

soukromé televizní stanice:

reklama
reklama
reklama
část většinou americké pohádky nebo amerického filmu
reklama
reklama
reklama
část většinou americké pohádky nebo amerického filmu
reklama
reklama
reklama

Pro lepší dojem a zapamatovatelnost se tytéž pohádky a tytéž filmy systematicky opakují na všech stanicích!

Laugh Laugh Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Všem milovnicím a milovníkům nožů přeju krásné Vánoce a pod stromečkem hlavně ostré dárky!Happy Do roku 2022 jen to nejlepší, spokojenost, klid, pohodu, zdraví a štěstí!

Mějte se všichni krásně a užívejte života plnými doušky! Zdenek

Sidney vložil tyto přílohy:
P.F._na_Knife.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
slon napsal:
honzajbanzaj napsal:
... A to to má být levná potravina budoucnosti. Nepochybuju o tom. Hmyz je nenáročný a roste rychle ve velkých množstvích...

Bacha, pokud budeš koukat na "uhlíkovou stopu" nebo jak se tomu říká, tak kuřecí je k přírodě šetrnější. Nepamatuju si to přesně, ale na 1 kg drůbežího potřebuješ 1,5 kg potravy, na 1 kg hmyzu o kus víc.

Nekde psai, ze ten hmyz je vyhodny hlavne z hlediska spotrebovane vody (nerad bych kecal, ale neco jako 150L na kilo hoho a 1-2 litry na kilo hmyziho?)
Posláno:

Pokročilý
Ta voda je ve vyfoceném letáčku od Raďase 🙂
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Aha, no ja to nerozklikaval. Osobne jsem zkusil tycinku s cvrcci moukou (dostal jsem to k necemu), tam neni co poznat. A pak nekde neco smazeneho (larvy?), no vpodstate to vypadalo a chutnalo jako duty trojobal. Na neco s nozickami jsem se neodhodlal.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
M4ST3RCUT0R napsal:
Ta voda je ve vyfoceném letáčku od Raďase 🙂

Ta voda asi ano, ale spotřeba na potravy kuře (klasický brojler) vs. hmyz je tam přehozená.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/7/2020
Téma kto koľko vypije a zožerie, je pre mňa rovná EKO terorizmu. Nie je všetko zlato, čo sa blyští.
Nechápem, prečo sa v tom letáku uvádza pomer na 1kg proteínu. To človek je iba bielkoviny? Nemali by sa tam uvádzať aj tuky a cukry? Veď slaninu predsa nevyhodíme len kvôli tomu, že na na 1kg slaniny vychádza iba 30g až 110g bielkovín.
Ďalšia vec, nerozoznám to z toho letáku, či sa jedná o kravu alebo jalovicu, ale ak by sa jednalo o kravu, tak berie sa tam do úvahy, že krava nám dáva aj mlieko (syr, tvaroh ďalšie bielkoviny) , hnoj, kožu, rohovinu?
Dokonca nedávno bolo, že by chceli zachytávať aj metán (biometán).
Počítali tam aj s tým, že ak by sa choval iba hmyz, tak by sa museli vyrábať hnojivá, eko koža, koženka, atď a už to zase nie je až také "super"... Nehovoriac o tom, že si neviem predstaviť, aké množstvo by som musel toho zjesť, aby som sa najedol.
Ruku na srdce, kto by vymenil kebyže je hladný steak za rovnaké množstvo hmyzu?

P.S. ešte by tam mali uviesť pre predstavu človeka, koľko vody minie iba na pitie a pod to, koľko vody sa kvôli nemu minie celkovo (kúpanie, wc + priemysel odevný, elektrotechnický, atď). Ale to tam nedajú, lebo by nakoniec zistili, že vlastne našou existenciou týrame zvieratá a museli by sme sa vyhubiť, aby zvieratá mohli normálne žiť.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Všechno je to otázka módních trendů.
Chvíli tvrdí, že se nemají jíst rajčata kvůli velkému obsahu karcinogenních látek, chvíli tvrdí. že
rajčata jsou zdravá, totéž se opakuje i mnoha dalších potravin...
Počkám si, až začnou tvrdit, že ještě lepší než konzumovat hmyz je konzumovat psy...
(V Číně se přece jí obojí)... Laugh Laugh Laugh
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/7/2020
To je tak. Keď idú niečo skúmať, tak idú do toho s tým, že idú dokázať, aké sú napr. paradajky škodlivé. Výsledok: zistili sme, že paradajky sú škodlivé, lebo bla bla bla. Potom prídu druhý vedci, ktorý chcú dokázať, aké sú paradajky zdravé a jasné, že to dokážu. Ale ani za svet nepríde tím vedcov, ktorý by zistil klady a zápory a skonštatoval by, že či prevládajú klady alebo zápory.
Veď tak to bolo predsa aj s masťou. Aká je masť škodlivá a treba jesť rastlinné maslá, lebo rastlinné tuky sú ... zdravé a o pár rokov že nemáme jesť rastlinné tuky, že sú na ... .
Uživatelé v tomto tématu
Guest, LiborZ, P., tenet

Přechod na fórum