ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
Einherjer: To samozřejmě není vůbec pravda. Výzkum si stanovuje nějakou hypotézu a tu pak prokáže, nebo taky ne. Výsledek je přesně takový, jaký říkáš, že není "ani za svet". Ale ty výsledky si pak někde přečtou takynovináři. Ti jim jednak nerozumějí, jednak nemají co psát, takže si to přežvejkají, jak se jim to právě hodí, a uveřejní to. A potom si to přečtou někde v magazínu nebo na netu lidi a začnou mít báječný pocit, jak do té vědy vidí, další báječný pocit, jak jsou mnohem chytřejší, než ti vědci, protože přece mají vysokou školu života, a nakonec nejbáječnější pocit, jak můžou těm vědcům nadávat, protože jsou přece mnohem chytřejší než oni, i když nic nevystudovali a nic nedokázali.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
No, ono ve vědě to není až tak jednoduché...

Většinou moc věcí naráz zkoumat nejde. Jde zkoumat jeno pár parametrů v jednom výzkumu. Tedy každý výzkumný článek obsahuje na základě zkoumaných parametrů určitá zjištění. No a pak jsou tu tzv. Review články, což je takový přehled, kdy autor věnující se dlouhodobě danému tématu pročte mnoho výzkumných článků na dané téma a z toho vyvodí relevantní informace.

Dejme tomu na příkladu rajčat... Autor všechno, co najde pročte, sám je odborní, co už i něco zkoumal, napíše, že 5 týmů zjistilo v rajčatech takový obsah karcinogenů, 3 týmy poloviční a 1 tým desetinásobný. To poslední budou patrně zkreslená data ale bude tam nějaké určité množství. Dalších 10 týmů zjistilo obsah těchto látek s těmito benefity, 2 jich tam našli třikrát víc a 1 našli prd. Z toho zas vyvodím závěr. A tak dokola, dokud nedojde k něčemu ve stylu "v rajčatech se vyskytují tyto prospěšné látky a mohou se vyskytovat tyto škodlivé látky s těmito možnými efekty, tedy rajčata jsou obecně zdraví celkem prospěšná, ale nic není dokonalé"

Takhle nějak probíhá výzkmuný proces. Jenže to nějakou dobu trvá. Pár let zkoumání různých věcí a pak to někdo všechno pročte, shrne a sepíše.

Jenže je tu zásadní problém, a to ten, že tyto review články jsou obvykle nezáživné a málo šokující.

Novináři si spíše vyberou pro šíření článek s názvem "obsah karcinogenů v rajčatech" než článek s názvem "souhrn známých informací o látkách obsažených v rajčatech a jejich vlivu na organismus" Nehledě na to, že novináři si přečtou abstrakt (výcuc článku), v lepším případě závěr a interpretují to po svém.

Protože to první je prostě zajímavé a lidi to spíše zaujme, než nějakých 30 stran všeho, co víme o rajčatech.

Takže jde i o selektivní šíření informací na veřejnost ven z vědeckého světa.

Všechno, co má být populární, musí být zajímavé. A bum, šokující nadpis, hurá do světa!

EDIT: Surg mě předběhl jednodušeji, stručněji a výstižněji, plně s ním souhlasím... Jde o to co a jak se šíří.
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Malý dotaz:

Funguje vám odesílání mailu přes tlačítko na fóru?

Cca týden zpátky mi k inzerátu člen napsal, že mi poslal mai, ale nic mi nepřišlo. Pokusil jsem se poslat mail já jemu a přišlo mi automatické oznámení, že adresa je neplatná. Situaci jsem vyřešil, poslal jsem mu v PM svůj mail. Ale teď mě napadlo, jestli to nemám hlásit adminovi?

A teď... Je to už vyřešeno a funguje? Mám to hlásit? A v případě, že to vůbec nefunguje, jak to mám hlásit, pokud zde přes fórum nepůjde poslat adminovi mail?
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/8/2021
Ja jsem se poslat PM neodvazil, protoze misto zprav v mem profilu vidim pouze vecne "Loading Content..." Happy Kdyz nozir uvedl e-mail v inzeratu, poslal jsem zpravu z meho mail klienta.

Zpravy o technickych problemech piste adminovi na support@knife.cz. Je to dole na strance a pak jeste na Forum - Kdo je kdo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
Ahoj. Jdu zase s prosbou o radu. Mám počítač propojený přes hdmi kabel s TV. Teď jsem pořídil soundbar a ten mám s TV propojen optickým kabelem. Zvuk jde ale stále přes repro počítače. Nevím jak udělat aby zvuk šel přes soundbar.
Poradí prosím někdo? Děkuji.
Za nocí nejtmavších na slunce pamatuj
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Taky zalezi, jestli tvuj pocitac umi posilat zvuk ven pres hdmi. Pokud ano, kdyz kliknes na replacek na liste, melo by jit vybrat, jestli jde zvuk z pocitace nebo z televize.
Posláno:

Štamgast
krezac napsal:
Taky zalezi, jestli tvuj pocitac umi posilat zvuk ven pres hdmi. Pokud ano, kdyz kliknes na replacek na liste, melo by jit vybrat, jestli jde zvuk z pocitace nebo z televize.

Zkusím. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
pěkné svátky všem

wpc
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2010
Ahoj, nemá náhodou někdo slevový kupon 10% na další nákup na knifestock?

Předem děkuji a pěkné svátky všem
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/10/2013
Happy Hezké Vánoce, hodně dárků pod stromečkem a v příštím roce pevné zdraví a jenom samé radosti.

vlanor vložil tyto přílohy:
IMG_0677.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Zeman napsal:
krezac napsal:

Zkusím. Děkuji

Tak už to maká 👍. Děkuji za radu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
.

venco vložil tyto přílohy:
269006542_1482248662161199_4220454559310706926_n.jpg.jpg

Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Pánové a dámy....přejeme všem pohodové svátky.
Prožijte je v pohodě a klidu jak nejlépe lze.
No a přáníček a PFek tu bude s nožo tématikou více než dost.
Tak já, zas budu čůrat proti proudu, jak to umím jen já.

Mat vložil tyto přílohy:
IMG_0815.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
+10 za spolupracujici modelku. ;)

Klidne svatky vsem
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, děvuchy aji chachaři, robky aji ogaři, Šťastné a veselé přeju.
Hlavně všecko v pohodě a cosik ostrého pod tým stromkem Happy

Richardos vložil tyto přílohy:
DSCN6361.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Přátelé ve zbrani. Přeji vám všem krásné prožití svátků. Krásný a šťastný nový rok. Ať vám jde vše podle vašich představ. Hlavně ale nám všem přeji ať v tom novém roce zatočíme se lží a nenávistí které se nám v tom Českém srdéčku uhnízdili.

Zeman vložil tyto přílohy:
IMG_20211223_172231.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
Krásný svátky chlapy a děvčeHappy

Kožak1 vložil tyto přílohy:
ctr0167_pf_2022.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012

Jurajm vložil tyto přílohy:
andel.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Príjemné Vianoce,plné hlavne pokoja, najmä toho vnútorného, pekných chvíľ,na ktoré budú ostré spomienky, radosti a vzájomnej blízkosti želám,.

Delewar vložil tyto přílohy:
269770161_1473150263070603_4594718453075064543_n.jpg.jpg

Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/17/2011
Tak

coll vložil tyto přílohy:
received_302677965111442.jpeg.jpg

PŘÍTEL je ten, kterému když povíš: "Někoho jsem zabil!" Odpoví: "Kde ho zakopem?"
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum