ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
IRA
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/21/2014
EM napsal:
Admire všem co jim nejni jedno co způsobili ty kremeslský zmrdi.
Asi budu za vola,že píšu takovou banalitu,ale jestlivá někdo organizujete,nebo přispíváte nebo teprve budete organizovat nějakou "hmotnou" pomoc,tak na místo spacáků a karimatek jsou mnohem mnohem lepší deky !
Lidi často zkejsnou někde nastojáka,nebo hodiny někde seděj,dřepěj,nebo prostě chtějí spát ,ale potřebujou spát tak,aby mohli rychle zdrhat jinam(oblečený,obutý),nebo potřebujou přkrýt někoho raněnýho,někoho odnést,uhasit...zadělat vysklený okna atd, atd. prostě z mnoha praktických důvodů je lepší deka než spacák...né ve smyslu,že deky víc zahřejou,ale prostě je to úplně jiná situace než třeba povodně a podobný průsery,deka pomůže na víc způsobů...nechci nijak chytračit,na mě se vyserte kdo mě "nemusíte" jen zkuste trochu podumat jestlivá na tom něco nejni...jasně, že každej kdo poslal spacák je pochopitelně taky frajerOk

Svatá a potřebná pravda.
Jen mý skromný a nejspíš neuskutečnitelný přání: dostat toho ruskýho, úchylnýho zmrda do ruky. Pak by jeho prdel poznala jak vypadal středověk...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/10/2015
Bojovníci internetu - spojte sa Laugh Laugh Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/4/2008
A ty jedeš na Ukrajinu, že jseš tak chytrej?
Optimismus je totiž odjakživa cesta do pekla. Všechna velká neštěstí v dějinách lidstva byla vždycky provázena jásotem.
VLADIMÍR KÖRNER
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/7/2013
Politika už i tady?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/8/2021
Byt to jine vlakno, napisu "nekrmte trolly", ale ve vlaknu "Volny Pokec" si snad muzou nacpat nacka Happy

A vybec, vyraz "nacpat si nacka", snad to nejsem jenom ja, kdo rozumi, ze to znamena nacpat si brich Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/17/2014

Jestli si chceš nacpat,, břich'', tak doporučuji Kulinářský koutek. Grin
IRA
Posláno:

Pokročilý
Volnej pokec je podle mě volnej pokec. Doba je blbá, je potřeba pomáhat, ale s rozumem. Podle mě to naše vláda až přehání a až přijde vystřízvění, bude to dřít z nás a lidi budou nasraný. Přidělovat byty, který nejsou pro naše lidi, může bejt průser, kterej nakonec všichni zaplatíme. Osobní zkušenost : předloni jsme pronajali byt za nejnižší cenu ukrajinský rodině, chtěli jsme pomoct. Michail byl fantastickej kluk, kamarád, ale ty jeho dvě hydry, manželka a tchyně, neměly zájem si hledat práci. Energie tekly plným proudem, plynovej kotel běžel a zároveň se větralo, denně se ráchaly v plný vaně a když po půl roce tahli pryč, vztekali se že nedostali zpátky kauci a ještě jsme po nich museli sekeru doplatit. Na vodě, elektrice i plynu. Prej to bylo u nich normální, energie levný, tak ať tečou...Ale nechci škatulkovat. Máme tam zase Ukrajince, ale to je jak nebe a dudy. Příjemný lidičky, pracujou v sociálních službách a ještě maj další práce, sháněj si je sami. A že je dokážou najít.Jejich sen je pořídit si vlastní domek se zahradou a dělaj pro to všechno a my jim držíme palce. Otázka je, který skupině uprchlíků se bude přidělovat bydlení, tý první a nebo druhý?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Nelze čekat že si ve válce zachováme svoje pohodlíčko... A i když válka na Ukrajině skončí a to jakkoliv, geopolitická změna nás donutì utáhnout si opasek. Alespoň na čas.Dobře už bylo...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
IRA
Posláno:

Pokročilý
želva napsal:
Nelze čekat že si ve válce zachováme svoje pohodlíčko... A i když válka na Ukrajině skončí a to jakkoliv, geopolitická změna nás donutì utáhnout si opasek. Alespoň na čas.Dobře už bylo...

Ale nakonec budem platit MY a bude to sakramentsky bolet, ještě si na mý slova vzpomeneš. Nevím jestli jseš podnikatel, odkud ti tečou prachy, já to vidím z pozice důchodce, kterej celej produktivní život zasvětil službě u HZS, pomáhat lidem v nouzi, to bylo pro mě svatý, tím jsem žil a když mě zradilo tělo a musel odejít, a jsem si myslel, že si užiju důchodu, tož jedna pohroma za druhou. Koronáč, energetická krize a k tomu válka na Ukrajině. Stojí to za hovno a bude to stát do budoucna stejně tak. Je mi líto vnoučat, do čeho jdou...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/14/2019
Hlavně neztrácet naději a optimismus nějak bylo nějak bude. Jsou na tom lidi hůř a chválí si.
Někdo má o kolečko míň, já o čtyři víc.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
@IRA na jedné straně máš svou pravdu a po tvých zkušenostech asi i nárok tohle psát. Na druhou taková je situace. Rodiče válku pamatují. Nevěřili, že se jim znovu tolik přiblíží. Ve svém věku nepobírají, co se děje s energiemi, když už to zmiňuješ. Když se budeš neustále stresovat, prdne ti cévka, budeš za sebou tahat nohy až do smrti a šmytec.

Je potřeba to trošku odlehčit a vždycky, VŽDYCKY, se snažit hledat nějakou vlastní cestu k lepšímu. Jak pro sebe, tak pro své okolí. A neškodit. Jinak to s náma definitivně jebne a to je to, co potřebuje stát u každého neaktivního neplatiče daně. (pravda, ta válka nám do všeho hází vidle)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
IRA napsal:
želva napsal:

Ale nakonec budem platit MY a bude to sakramentsky bolet, ještě si na mý slova vzpomeneš. Nevím jestli jseš podnikatel, odkud ti tečou prachy, já to vidím z pozice důchodce, kterej celej produktivní život zasvětil službě u HZS, pomáhat lidem v nouzi, to bylo pro mě svatý, tím jsem žil a když mě zradilo tělo a musel odejít, a jsem si myslel, že si užiju důchodu, tož jedna pohroma za druhou. Koronáč, energetická krize a k tomu válka na Ukrajině. Stojí to za hovno a bude to stát do budoucna stejně tak. Je mi líto vnoučat, do čeho jdou...

Můj praděda prolez zákopy až na Piavu, děda věděl jaký to je když chleba jde spát i okupaci Němci. Oba to přežili a postarali se o své blízké. Důležitý je se neposrat z toho....Nikdy neovlivníš to co přijde do tvého života, je nutné se smířit s tím jak věci jsou a zařídit se podle toho..Hořwkivat kdo to zaplatí nemá smysl...my všichni..
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
dnes jsem natrefil na tohle, myslím že zrovna v této době je to aktuální, ten přístup..

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/1/2008
IRA napsal:
Volnej pokec je podle mě volnej pokec. Doba je blbá, je potřeba pomáhat, ale s rozumem. Podle mě to naše vláda až přehání a až přijde vystřízvění, bude to dřít z nás a lidi budou nasraný. Přidělovat byty, který nejsou pro naše lidi, může bejt průser, kterej nakonec všichni zaplatíme. Osobní zkušenost : předloni jsme pronajali byt za nejnižší cenu ukrajinský rodině, chtěli jsme pomoct. Michail byl fantastickej kluk, kamarád, ale ty jeho dvě hydry, manželka a tchyně, neměly zájem si hledat práci. Energie tekly plným proudem, plynovej kotel běžel a zároveň se větralo, denně se ráchaly v plný vaně a když po půl roce tahli pryč, vztekali se že nedostali zpátky kauci a ještě jsme po nich museli sekeru doplatit. Na vodě, elektrice i plynu. Prej to bylo u nich normální, energie levný, tak ať tečou...Ale nechci škatulkovat. Máme tam zase Ukrajince, ale to je jak nebe a dudy. Příjemný lidičky, pracujou v sociálních službách a ještě maj další práce, sháněj si je sami. A že je dokážou najít.Jejich sen je pořídit si vlastní domek se zahradou a dělaj pro to všechno a my jim držíme palce. Otázka je, který skupině uprchlíků se bude přidělovat bydlení, tý první a nebo druhý?

Já nerozumím tomu, proč již dávno před celou současnou krizí na Ukrajině bylo u nás tolik Ukrajinců, kterým se doma nelíbilo. Podle toho, co teď všude čtu a slyším, měla Ukrajina super demokracii a skvělou vládu, která myslela především na blaho svého lidu. Tak proč si toho nepovažovali, nebudovali si tam ten blahobyt a odcházeli pryč? Nechápu to a budu ráda, když mi to někdo vysvětlí. Nedávno jsem se dočetla, že Rusko útočí na Ukrajinu mimo jiné proto, že se bojí tam vzkvétající demokracie. Tak to jsem blázen, proč se to tolika Ukrajincům nezdálo a svoji vlast opustili. Přece každý žije v demokratické zemi rád a nemá důvod odcházet. Nechápu.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/7/2020
Je to jen o penězích.Tak jako Češi jedou makat pro blaho Němců, protože tam dostanou víc než tady,tak Ukrajinci jezdí kvůli líp placený práci k nám.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/1/2008
Chimera napsal:
Je to jen o penězích.Tak jako Češi jedou makat pro blaho Němců, protože tam dostanou víc než tady,tak Ukrajinci jezdí kvůli líp placený práci k nám.

Tak úplně takto jsem svůj dotaz nemyslela, ale budiž Happy Jinak. Je zvláštní, že ani jeden z Ukrajinců, které mám to potěšení znát osobně (poctivě tu pracují) nechce odjet do své těžce zkušené vlasti a pomáhat v boji proti agresorům. Prý ani omylem. Zvláštní, divné.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Skuhrání nefunguje, stížnosti nefungujou, jasně, že to zaplatíme, zatím to po nás chce jenom peníze…… představte si, že jste tím hasičem, pekařem, podnikatelem, úředníkem v Kyjevě, máte dítě, hypotéku, tak jak lidi tady a jednou ráno vám ten zkurvenej soused co o něm víte, že je magor začne kolem baráku rozhazovat ostrou munici….. kdo to zaplatí….. kdo odpoví????
Hledat spravedlnost v životě???
Hledejme vděk,
buďme rádi, že jsme se důchodu dočkali, že můžeme čekat až přijdou děti ze školy….. buďme rádi, že můžeme pomáhat - že MŮŽEME……
Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Katy napsal:
Chimera napsal:

Tak úplně takto jsem svůj dotaz nemyslela, ale budiž Happy Jinak. Je zvláštní, že ani jeden z Ukrajinců, které mám to potěšení znát osobně (poctivě tu pracují) nechce odjet do své těžce zkušené vlasti a pomáhat v boji proti agresorům. Prý ani omylem. Zvláštní, divné.

Já zas znám lidi v Kyjevu nebo Charkově, co město neopustili, ikdyž mohli, s tím, že se při nejhorším prostě budou muset bránit. Zvláštní, divné.
IRA
Posláno:

Pokročilý
sodekcz napsal:
@IRA na jedné straně máš svou pravdu a po tvých zkušenostech asi i nárok tohle psát. Na druhou taková je situace. Rodiče válku pamatují. Nevěřili, že se jim znovu tolik přiblíží. Ve svém věku nepobírají, co se děje s energiemi, když už to zmiňuješ. Když se budeš neustále stresovat, prdne ti cévka, budeš za sebou tahat nohy až do smrti a šmytec.

Je potřeba to trošku odlehčit a vždycky, VŽDYCKY, se snažit hledat nějakou vlastní cestu k lepšímu. Jak pro sebe, tak pro své okolí. A neškodit. Jinak to s náma definitivně jebne a to je to, co potřebuje stát u každého neaktivního neplatiče daně. (pravda, ta válka nám do všeho hází vidle)

Máš pravdu, už si dál nehodlám tím zasírat mozek a budu šetřit svoje cévky Happy
IRA
Posláno:

Pokročilý
Katy napsal:
IRA napsal:

Já nerozumím tomu, proč již dávno před celou současnou krizí na Ukrajině bylo u nás tolik Ukrajinců, kterým se doma nelíbilo. Podle toho, co teď všude čtu a slyším, měla Ukrajina super demokracii a skvělou vládu, která myslela především na blaho svého lidu. Tak proč si toho nepovažovali, nebudovali si tam ten blahobyt a odcházeli pryč? Nechápu to a budu ráda, když mi to někdo vysvětlí. Nedávno jsem se dočetla, že Rusko útočí na Ukrajinu mimo jiné proto, že se bojí tam vzkvétající demokracie. Tak to jsem blázen, proč se to tolika Ukrajincům nezdálo a svoji vlast opustili. Přece každý žije v demokratické zemi rád a nemá důvod odcházet. Nechápu.

Všichni, s kterejma jsme tenkrát mluvili, tvrdili že u nich je bída a není tam práce...
Uživatelé v tomto tématu
Dik23, Guest, zdenki

Přechod na fórum