ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/1/2008
xxviktor napsal:
Katy napsal:
Chimera napsal:
Je to jen o penězích.Tak jako Češi jedou makat pro blaho Němců, protože tam dostanou víc než tady,tak Ukrajinci jezdí kvůli líp placený práci k nám.

Tak úplně takto jsem svůj dotaz nemyslela, ale budiž Happy Jinak. Je zvláštní, že ani jeden z Ukrajinců, které mám to potěšení znát osobně (poctivě tu pracují) nechce odjet do své těžce zkušené vlasti a pomáhat v boji proti agresorům. Prý ani omylem. Zvláštní, divné.

Já zas znám lidi v Kyjevu nebo Charkově, co město neopustili, ikdyž mohli, s tím, že se při nejhorším prostě budou muset bránit. Zvláštní, divné.

To mi ani zvláštní, ani divné nepřipadá. Já bych také ze svého domova neutekla. A v případě potřeby bych se zkusila i bránit. Nejsem typ, co utíká. Měla bych strach, ale utíkat by se mi nechtělo. Zvláštní mi připadá, že ti statní zdraví chlapi, kteří tady pracují, nejdou své vlasti na pomoc. A vracím se k původní myšlence. Pořád slyším a čtu, že ukrajinská vláda je skvělá, že Ukrajina má demokracii, které se Rusové bojí tak, že ji chtějí zničit stůj co stůj, atd. To, co říkají Ukrajinci, kteří tady pracují o tom, že na Ukrajině byla řadu let před touto krizí bída a žádná práce, je s těmito informacemi poněkud v rozporu. Zvláštní, divné. Ovšem jak komu.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
Nezapomeň, že tam měli do roku 2014 Janukovyče, který byl proruský kandidát a kterého by tam podle některých informací viděl Putin rád zpátky. Rusové se nebojí přímo demokracie, ale toho, že nová vláda už není proruská a dívá se směrem na západ. A to, že někdo nechce jet bránit zem, kde už třeba vlastně vůbec nežije a nemá k ní vztah... na tom asi nakonec není nic divného, ale to se asi musíš zeptat jich.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/18/2016
Samurai napsal:
dnes jsem natrefil na tohle, myslím že zrovna v této době je to aktuální, ten přístup..

Ok Viktor Beránek je legenda, doporučuji dokument “Sloboda pod nákladom”

https://www.csfd.cz/film/449848-sloboda-pod-nakladom/prehled/
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/7/2020
Katy napsal:
xxviktor napsal:
Katy napsal:
Chimera napsal:
Je to jen o penězích.Tak jako Češi jedou makat pro blaho Němců, protože tam dostanou víc než tady,tak Ukrajinci jezdí kvůli líp placený práci k nám.

Tak úplně takto jsem svůj dotaz nemyslela, ale budiž Happy Jinak. Je zvláštní, že ani jeden z Ukrajinců, které mám to potěšení znát osobně (poctivě tu pracují) nechce odjet do své těžce zkušené vlasti a pomáhat v boji proti agresorům. Prý ani omylem. Zvláštní, divné.

Já zas znám lidi v Kyjevu nebo Charkově, co město neopustili, ikdyž mohli, s tím, že se při nejhorším prostě budou muset bránit. Zvláštní, divné.

To mi ani zvláštní, ani divné nepřipadá. Já bych také ze svého domova neutekla. A v případě potřeby bych se zkusila i bránit. Nejsem typ, co utíká. Měla bych strach, ale utíkat by se mi nechtělo. Zvláštní mi připadá, že ti statní zdraví chlapi, kteří tady pracují, nejdou své vlasti na pomoc. A vracím se k původní myšlence. Pořád slyším a čtu, že ukrajinská vláda je skvělá, že Ukrajina má demokracii, které se Rusové bojí tak, že ji chtějí zničit stůj co stůj, atd. To, co říkají Ukrajinci, kteří tady pracují o tom, že na Ukrajině byla řadu let před touto krizí bída a žádná práce, je s těmito informacemi poněkud v rozporu. Zvláštní, divné. Ovšem jak komu.

Školu som skončil v roku 2000, keď na SK bola 20% nezamestnanosť. Platy boli malé a nastolila sa otázka, či ísť do zahraničia alebo ostať na SK. Ostal som na SK a situácia sa do roku 2008 zlepšila. Potom prišla kríza a išlo to dole vodou. Teraz keď hodnotím moje rozhodnutie ostať na SK, tak ľutujem, že som tu ostal, lebo si myslím, že to ide dolu vodou a z roka na rok je väčšia bieda. Počúvame, že tu nemá kto robiť, ale bohužiaľ platy tomu nenasvedčujú. Na druhej strane, kebyže sa uskromníme a nie je taká konzumná spoločnosť, tak asi by to nebolo až také zlé...
Sesternica po škole odišla do Belgicka a ona hneď vedela, že sa na SK už viac nevráti. Teraz si zoberme, že moja sesternica je bratranec a Belgicko považuje za svoj domov. Na Slovensku by vypukla vojna. Aký dôvod by mal/a ísť na SK bojovať? Asi jediný dôvod by mohol byť, že tu má rodinu. Inak asi žiadny.
Teraz si zoberme Ukrajincov, ktorý žijú na Ukrajine. Je jasné, že si bránia svoj domov - rodinu, tak bojujú. Niektorí nemajú kde ísť. Nemajú príbuzných v zahraničí, tak čo iné im ostáva? Len bojovať.
A ruku na srdce, kto z nás by chcel stáť pred takouto voľbou? Verím tomu, že každého kto má rodinu (ženu, deti), tak prvé čo napadne, utiecť pred vojnou do bezpečia.
Som rád, že nie som pred takouto voľbou a dúfam, že ani nikdy nebudem.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/19/2010
Ty co najviac ryžuju zo štátu zdrhnu prvý. Ako počúvam už sú zabalený a majú vybraté cieľové krajiny. A ty co roky brali peniaze a hrali sa na vojakov zrazu vyplakavaju ze budu musieť bojovať....
Česť vynimkam
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Kamarád a kolega nožíř Vlad Vishneveckyi. V současné době na frontě někde u Poltavy brání vše co je mu drahé. Takových lidí tam znám víc. S některými se znám dlouho osobně s některými na dálku. Dnes každý z nich brání svůj domov..

želva vložil tyto přílohy:
Vlad.jpg.jpg
vlad1.jpg.jpg
Vlad2.jpg.jpg
vlad3.jpg.jpg
vlad4.jpg.jpg

Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Katy napsal:
xxviktor napsal:
Katy napsal:
Chimera napsal:

Žít v těžce budované demokracii ještě neznamená mít co do huby, v případě UK. Každá země má navíc plno nespokojených lidí z mnoha dalších důvodů. Zeptej se Slováků, proč jich tolik pracuje u nás. Ne že by úplně neměli, ale zkrátka situace se nějak vyvinula a jsou u nás. Mám tam kus rodiny, mladí jdou často studovat do zahraničí a pak se na SK nevrátí. Zeptej se našich lidí, proč pracují jinde. Hledej vlastní informace, to pomáhá rozšířit si obzory. A nevěř úplně každé větě na netu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20220305_WA0000.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/12/2021
Dnes každý z nich brání svůj domov..[/quote]

Sympaťák od pohledu a šikovnej ještě k tomu. Rodina, bydlení, práce a teď...držím mu palce. V práci máme spoustu pracantů z Ukrajiny a vůbec si neumím představit co bude, až budou muset odjet. Bohužel je systém nastavenej tak, že málokdo z našich je ochoten tu práci dělat. Není to stavba, je to ještě víc náročný. Teď již jen doufám, že z ohně nebude megapožár.
Time is Life. Je to dar i prokletí.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/16/2009
Nechci se bavit o politice .. ale co mne překvapilo je skladba uprchlíků. Ženy a děti. Nějak jsem nezaregistroval muže.. /třeba jsem se jen špatně díval/. Na rozdíl od jiných uprchlíků v posledních letech... Asi tak. Jen můj názor
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
@relka: Díval ses dobře, je to tak. A opravdu je po Želvově postu výše potřeba psát proč?
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/16/2009
Ne, jen si tak říkám že tihle se postavili a bojují. Jen ty ženy a děti poslali do bezpečí. Na druhé straně mnohatisícová skupina mladých zdravých a bojeschopných mužů ... natahující ruku po podpoře v EU.. Není uprchlík jako uprchlík. Asi tak
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/22/2009
relka napsal:
Ne, jen si tak říkám že tihle se postavili a bojují. Jen ty ženy a děti poslali do bezpečí. Na druhé straně mnohatisícová skupina mladých zdravých a bojeschopných mužů ... natahující ruku po podpoře v EU.. Není uprchlík jako uprchlík. Asi tak

Nezapomínej, že ikdyby chtěli, tak oficiálně odjet nemůžou. Mají mobilizaci a zakázáno opustit zem. Asi by to nějak šlo, ale rozhodně nemůže odjet každej, kdo si zamane. Čímž samozřejmě nechci podrývat národního ducha Ukrajinců, kterého nejlépe demonstruje sám jejich prezident. Jak jsem psal výš - sám znám lidi, co mohli utéct, ale zůstali dobrovolně tam.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
A co Budapešťské memorandum?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
Zeptám se na jinou věc:

Do včerejška jsem prostřednictvím internetu mohl sledovat ruskou a ukrajinskou televizi, abych věděl, jak o situaci každá strana informuje.

(totéž jsem dělal v letech 1989 a 1990, kdy probíhaly události v Německu, bydlel jsem na hranici Německé demokratické republiky a Německé spolkové republiky a mohl jsem sledovat první a druhý program východoněmecké televize DDR 1 a DDR 2, a dva programy západoněmecké televize ARD a ZDF). Mohl jsem si pak udělat obrázek, jak o situaci každá strana informuje.

Od včerejška však nemohu přes internet sledovat první celostátní program Ruska, "Kanal 1 (Kanal pěrvyj)",

https://www.1tv.ru

na linku se vždy objeví sdělení: "Tento web není dostupný"...

Satelit zatím nemám, takže jsem zatím odkázán pouze na internet...

Ptám se:

1)
Proč byla na českém internetu webová stránka https://www.1tv.ru zablokována?

2)
Učím se rusky, již 10 let si dopisuji prostřednictvím E-mailu s ruskými přáteli, kteří bydlí v Petrohradu. Moji ruští přátelé mají přátele na Ukrajině, Ukrajince...

Od 1. 1. 2022 však E-maily z ČR do Ruska, do Petrohradu posílat nelze...

Po odeslání E-mailu ruským přátelům na jejich soukromou E-mailovou adresu s koncovkou .ru se od 1. 1. 2022 vždy vrátí sdělení: E-mail nelze doručit... Přitom E-mailová adresa je správná...

Přitom E-maily od nich z Ruska do ČR na moji E-mailovou adresu mi chodí zatím normálně...

Ptám se: proč je tomu tak, co je příčinou ???

Se shora uvedených důvodů pochybuji o objektivnosti zpravodajských informací o situaci na Ukrajině, které vysílá česká televize, zpravodajství české televize se mi zdá příliš jednostranné...kde je pravda, to nevím...

Ono úplně stačí, když vidím prostřednictvím internetu vysílání české, slovenské, ukrajinské a německé televize...na všech stanicích vysílají stejnou reportáž z Ukrajiny, ale komentáře jsou jiné, každá strana to prezentuje jinak... tak jak se jí to hodí...

KDE JE OBJEKTIVITA, PRAVDA A NESTRANNOST ZPRAVODAJSTVÍ SDĚLOVACÍCH PROSTŘEDKŮ ???

ČEMU LZE NEBO NELZE VĚŘIT ???

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
NA INTERNETU JSEM OBJEVIL NÍŽE UVEDENOU FOTOGRAFII A NÍŽE UVEDENÝ TEXT.

Ve velkých městech ukrajinští fašisté vyhlásili zákaz vycházení. Dost Ukrajinců totiž začalo přecházet na stranu Rusů a žádají od nich ochranu a azyl. Tak jim na celý víkend zakázali místní ozbrojenci vycházet z domu pod hrozbou zastřelení. To, co je tam na Ukrajině ve větších městech u moci jsou regulérní fašisté a řada z nich to ani nezapírá, spíše se k tomu hrdě hlásí.
Fotka Ukrajinských bojovníků, kteří se hrdě hlásí k fašistické straně...

MOHU TOMU VĚŘIT NEBO NE?

JE TO PRAVDA NEBO LEŽ, JE TO FOTOMONTÁŽ NEBO HOAX ???

JE TO OBJEKTIVNÍ INFORMACE NEBO DEZINFORMACE ???

rak nožomil vložil tyto přílohy:
007.jpg.jpg

Fix
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/15/2006
Podobných článku (velmi podobných) je plný ruský web (Rossia Today) a u nich propaganda jede jak prase. V kazdé větě, kde se objevuje slovo Ukrajina, se hned poblíž ovjevuje i slovo naciszmus.

Ale pokid chtěji rusové denacifikovat Ukrajinu, at zackou v Donbasu, kde jim do vrchních pater pronikli clenové z Ruske narodní fronty (náckové, kteři se k tomu celou dobu hlásí, mozná posledni měsíc raději mlčí). Stači si najít jejich vlajku.

Omlouvam se za politický příspěvek, ale lidi, použivejte vlastní úsudek a hlavu a nepapouskujte věrně jednu nebo druhou stranu. Dezinformacní valka jede na obouch stranách, ale ta západní občas vyřkne, že mají nepodložené informace, ta východní se kolikrat ani nepodepíše.
Balisong je můj život a doufám, že můj život nebude záviset na balisongu.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
rak nožomil
To máš fakt potrebu tu písať takéto kraviny?
Koľko okupáci je pre teba dosť aby si pochopil že to Rusi nerobia pre dobro a rozvoj demokracie iných štátov?
Ja viem,ty sa len pýtaš,a popritom vlastne propaguješ.
Príď na naše Ukrajinsko-Slovenské hranice a pýtaj sa priamo tých žien a detí kto je u nich ten pred kým utekajú.
Ak Ti je to ďaleko stačí ísť aj do Prahy a spýtať sa Ukrajinských utečencov priamo v Čechách.
Nechápem čo má tá tvoja fotka dokazovať.To nafotí ktokoľvek aj v airsoft výbave.
U nás sa tiež fašisti z ĽSNS fotili v uniformách a dôvod na okupáciu Slovenska to snáď pre teba nieje.
Že nedostanete vždy, čo chcete, je niekedy obrovské šťastie.
Dalajláma
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/22/2007
2RAK : už zase je jen jedna pravda...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/19/2010
Bývam caa 30 km od hraníc a už je verejne tajomstvo ze stačí 1000e do pasu a pustia cez hranice aj muža. A predsa sa tam mladý Ukrajinci vracaju pomôcť vlasti. A stále budem tvrdiť ze keby to bolo u nás (SR /ČR) tak ty najvecsi "hrdinovia" by utekali prvý.
Stačí si pozrieť príspevky niektorých jedincov tu na fóre a hneď je jasne na ktorú stranu ich to ťahá.....
A pritom sa stačí popytat ľudí Ukrajincov prečo utekajú a urobiť si vlastný názor a nie keci typu kamarátov kamarát počul od....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum