ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/14/2021
Hezkou neděli všem.
Pozvánka milovníků parních strojů, veteránů atd.... na další ročníky dnů otevřených dveří do Žamberka (areál bývalé Mosilany)
Stojí to vážně zato.

Fous vložil tyto přílohy:
IMG_20220917_102845.jpg.jpg
IMG_20220917_102655.jpg.jpg
IMG_20220917_102753.jpg.jpg
IMG_20220917_103754.jpg.jpg
IMG_20220917_103635.jpg.jpg
IMG_20220917_103851.jpg.jpg
IMG_20220917_104120.jpg.jpg
IMG_20220917_115936.jpg.jpg
IMG_20220917_120942.jpg.jpg
IMG_20220917_120005.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Můj první pokus o permakulturu. Záhonek jeden metr čtvereční, na začátku června zasazeno šest malých brambůrek a tohle je výsledek. Bez jakékoli údržby jenom jsem to tak jednou týdně trošku pokropil, protože tu bylo zoufalé sucho. Holt, jak se říká, ten nejblbější sedlák má vždycky ty největší brambory. Laugh

Sidney vložil tyto přílohy:
IMG_20220922_093842.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Slusne. Co mandelinky? Nemas nebo sbiras? Dik
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Zdravím pánové. měl bych na vás dotaz k aliexpressu. Objendal jsem. Vše jde přes aliexpress standard shipping, tedy se cly a DPH by problém být neměl... to neřeším.

Ale nikde se mi nepovedlo dohledat, jakým způsobem česká pošta vlastně balík doručuje. Balík do ruky? Balík na poštu? Hodí to za plot (do schránky se určitě nevejdeLaugh).
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Štamgast
krezac napsal:
Slusne. Co mandelinky? Nemas nebo sbiras? Dik

Průběžně jsem to kontroloval, mandelinky se neobjevily. Asi jsem měl kliku. Happy Zato na vedlejším záhonku mi toho půlku zlikvidovaly myši. Tam je zatím nať zelená, počítám, že půjdou ven tak za týden nebo čtrnáct dnů a jsem moc zvědavý na výsledek.
Tenhle způsob pěstování se mi osvědčil, příští rok v tom určitě budu pokračovat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2015

Ale nikde se mi nepovedlo dohledat, jakým způsobem česká pošta vlastně balík doručuje. Balík do ruky? Balík na poštu? Hodí to za plot (do schránky se určitě nevejdeLaugh).[/quote]

Když, je to větší balík, tak do ruky pošťákem, nebo zásilkovna, nebo DPD. menší jsem měl už i za plotem.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2015
honzajbanzaj napsal:
Zdravím pánové. měl bych na vás dotaz k aliexpressu. Objendal jsem. Vše jde přes aliexpress standard shipping, tedy se cly a DPH by problém být neměl... to neřeším.

Ale nikde se mi nepovedlo dohledat, jakým způsobem česká pošta vlastně balík doručuje. Balík do ruky? Balík na poštu? Hodí to za plot (do schránky se určitě nevejdeLaugh).

V mém případě si postacka otevre branku a hodi to do schranky ze dvora. Tzn. da se to pochopit jako 'hodi to za plot".
Nevim dodnes, jak to delala, kdyz byl pes jeste zivej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
honzajbanzaj napsal:
...Ale nikde se mi nepovedlo dohledat, jakým způsobem česká pošta vlastně balík doručuje. Balík do ruky? Balík na poštu? Hodí to za plot (do schránky se určitě nevejdeLaugh).

To záleží na tom, jak byl balík odeslán. Jestli je v popisu "Aliexpress shipping" nebo "Cainiao ..." (nebo jak se to píše), tak je to vždy doručeno ČP.
Pokud je to obyčejná zásilka, tak tu zkusí nacpat do schránky a pokud to nejde, tak tam hodí lísteček, že se máš stavit na poště pro zásilku větších rozměrů. Tu vydají komukoliv, kdo si o ní řekne a bez podpisu.
Pokud je "trackovatelná" nebo je to "Combined shipping" více objednávek, tak je to standardní zapsaná zásilka, tedy pokud se nedozvoní, tak ji uloží na poště a dojdeš si pro ni (někdy občanku chtějí, jindy ne) a je to za podpis. Pokud se dozvoní, dají to doma komukoliv bez občanky (mě to v kovidu dali bez problémů dětem).
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/6/2020
honzajbanzaj napsal:

Mám zkušenost, že co se vejde do schránky, to tam vloží. V opačném případě vloží do schránky lístek na které poště balíček je a do kdy. Ovšem když třeba posílali z polského skladu, zboží dorazilo DPD kurýrem(nic navíc jsem neplatil). To jsem zjistil až když jsem koukal kde se balíček zrovna nachází.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Při úklidu nalezeno, rok 1993, doba bez e-eshopová

Ppetr vložil tyto přílohy:
IMG_20220922_123618.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Ten mel jeden spoluzak (plus minus v te dobe). Kompas smajdal a pilku jsme zlomili pri prvnim pokusu neco uriznout ;)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2015
Díky pánovéHappy Zásilka je trackovatelá, tedy jestli jsem slona pochopil správně, bude se to "chovat jako balík do ruky".
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012

Jurajm vložil tyto přílohy:
moje_hribky.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Sidney napsal:
Průběžně jsem to kontroloval, mandelinky se neobjevily. Asi jsem měl kliku. Happy

No a nebo jsme to už vyhráli... Grin

Surg vložil tyto přílohy:
mandelinka_2.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
honzajbanzaj: Jenom Ti ještě poradím jednu drobnost. Zkus zásilku trackovat pomocí stránky https://parcelsapp.com/en. Tam vidíš hodně podrobností a hlavně vidíš, která společnost momentálně zásilku má.

A jestli uvidíš, že se v průběhu někde objevila společnost SWIAT PRZESYLEK (KAAB), nedejbože že už tu zásilku převzala (The parcel has arrived at the branch office), máš bohužel po žížalkách. Jsou to zatracení Poláci, kteří zásilku buď ukradnou, nebo ztratí. Ani jednou mi od nich nic nedošlo včas; když zásilka přijde aspoň pozdě (2 z 10), můžeš mluvit o velkém štěstí, obvykle prostě zmizí a Poláci drze odpovídají, že "zásilka šla levnou dopravou a proto není trackovaná". Takže v tom případě objednej ihned znovu, napiš obchodu, aby tuhle společnost nepoužívali (někdy vyhoví) a pak se připrav na čekání, abys za cca 3-4 měsíce nárokoval po Aliexpressu vratku peněz
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Sidney napsal:
Můj první pokus o permakulturu. Záhonek jeden metr čtvereční, na začátku června zasazeno šest malých brambůrek a tohle je výsledek. Bez jakékoli údržby jenom jsem to tak jednou týdně trošku pokropil, protože tu bylo zoufalé sucho. Holt, jak se říká, ten nejblbější sedlák má vždycky ty největší brambory. Laugh

Když dáš dvě max 3 na takovou plochu budou větší (o dost) a asi i víc.
Když jsem udělal mezi řádky mezery 50 místo 40 cm výnos vzrostl a hlavně velikost.
Jinak Ok
Asi 6 let jsem takhle pěstoval keříkový rajčata, poslední várku jsem vždy nechal shnít na záhoně a za rok zase vyrostly bez jakýhokoli dalšího zásahu. Dokonce ani neplesnivěly.

To Krezac: stačí zachytit začátek aby se to nerozjelo a pak už jen 2-3 kontroly týdně.

Surg 👍
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Jardah napsal:
............Když dáš dvě max 3 na takovou plochu budou větší (o dost) a asi i víc. Když jsem udělal mezi řádky mezery 50 místo 40 cm výnos vzrostl a hlavně velikost. ...

Díky za zkušenosti, Jardo! Každá taková zkušenost je pro mě cenná. Ok Tohle byl takový hokus-pokus, protože tu je cca dvacet čísel jílu a pod ním jenom suť, cihly a malta, anžto celý pozemek je na místě zbořeného statku. Pěstovat tady cokoli klasickou cestou je sisyfovská práce. Brambory jsem tam píchl jako pokusnou plodinu, protože vyklíčily a byly zralé na to buď zasadit nebo vyhodit. Tak jsem zvolil to první. Happy Na příští rok připravím záhony trochu větší a s podílem kompostu. Tohle byla jenom tráva, co jsem posekal loni na podzim a hodil do ní asi deset krtin, co tu udělal nezvaný, ale pracovitý nájemník. Happy Chci do téhle směsi mimo brambory zasadit rajčata a o kus dál okurky. Protože mám za celou zimu spotřebu tak šest kilo brambor, myslím, že si na ně s jedním záhonkem bohatě vystačím.
Tohle zahradnické experimentování mě baví. Happy Permakultura je i poměrně jednoduchá na údržbu, záhony se nemusí plít, dobře drží vlhkost a za normálních okolností stačí ranní a večerní rosa plus nějaké to malé přivlhčení konví, aby byly rostlinky spokojené. Happy

Zdenek
Dog
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/18/2013
To je hrozně nebezpečné a nezodpovědné!!!!
To jsem jednou zryl 2 metry trávníku, jestli by tam nešly jahody, a šly.
Za pár let jsem dřel ručně na 4 arech.
Mluv jen tehdy, jsou-li Tvá slova moudřejší než mlčení.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Laugh to jsi mne Zdenku pobavil6 kilo brambor/zima…… co Člověče jíš jinak. Já vím, taky mám heslo, že vše kromě masa je příloha, ale toto……
Domácí brambory s tvarohem, kefírem, bramborová kaše…. Mňam……
Z plevelů je nejhorší přeslička, tý je třeba se zbavit, má tvrdý kořeny a ty provrtají bramboru a ta pak vypadá jak korálek na niti…. Na první pohled se zdá, že je to kořínek brambory, ale pak je vidět jak je jí brambora provrtaná. Někdy to dělá i nějaká pejřka, ale ta většinou není tak průrazná…..
Když se zareje hnůj (nejlépe koňský) dělají brambory divy.

Když jsem připravovala trávníku záhon pro brambory, zoral jsem to a začal ručně vyhazovat drny aby tam byla jen hlína. Přišel soused zahradník, chvíli mě pozoroval a pak povídá - vyser se na to, brambory tu trávu nepustí, dřív sedláci dávali brambory jako první plodinu na zplanýrovaný pozemky a tím si připravovali půdu pro další plodiny. Měl pravdu, ušetřil jsem týden života a drny ještě poskytly živiny!

Jinak přeju spoustu trpělivosti, suť a jíl fakt není ideál, třeba se podaří sehnat nějakou hlínu na navážku, já jsem kdysi sehnal 18 tater když dopravce nevěděl co s tím při odvozu ze stavby…

To Dog - 4 ary jahodAdmire obdělat a zpracovat…..

Když jeden není neurotickej magor co musí otrávit každdej kousek plevele a výhonek co se mu nehodí do trávníku je zahrada radost a nejlepší lék proti alkoholismu Laugh
Jarda

Jardah vložil tyto přílohy:
AF229D66_A61E_4673_906B_0B01DF488C01.jpeg.jpg
5DEEC86F_102E_4989_9C39_470EED29FF40.jpeg.jpg
2DDC5EFA_66BA_4491_93A8_8153592B3D3D.jpeg.jpg
8ECE1A18_57DC_44A6_B0C4_B499898B0988.jpeg.jpg
260FE095_21F6_4FA4_B752_8CCB7782264F.jpeg.jpg
AD2E3525_ED31_4E69_9197_B0F7BC2C14BD.jpeg.jpg

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Zdravím kolegy, co se věnují tomu, co roste. Poslední roky mně doháněla k šílenství přeslička. Ruční vytrhávání, okopávání a kdovíco ještě bylo úplně nanic. Tam, kde jsem ji poctivě vyrejpal, se za týden objevila znovu a ve větším počtu. Celkem jsem to vzdal. Pak mi paní v zahradnictví poradila přípravek One Touch. Namočit uchošťour a dotknout se stonku přesličky. Je to pakárna, ale funguje, zabije tu svinskou věc včetně kořene. Otázka je, nakolik to otravuje okolí rostliny, nebo se hromadí v zelenině v blízkosti aplikace.....
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum