ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, co dokáže mrazík na střeše auta Ok

Richardos vložil tyto přílohy:
IMG_20221122_054038.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2002
Velevážení nožomilci, někteří staříci si na mne možná ještě vzpomenou, delší dobu jsem byl silně inaktivní, neb přišly jiné starosti a nakonec i zájmy.

Leč:
během mé nepřítomnosti zde vznikla práce, kterou jsem se posléze rozhodnul zveřejnit a dát v plen, i když původně byla určena mým potomkům aby nebyli úplně blbí a věděli, co se s věcmi, které jednou zdědí, dá vlastně dělat a jak mrGreen .
Dotyčná záležitost, která během let nakynula na nějakých 350+ stran formátu A4, je tedy k disposici a volnému stažení na webu ULOZTO.CZ pod poněkud podivným (jak mi asi ujela ruka) názvem "domaci_dílna-Mattas".
Stahujte, šiřte, kritizujte (stejně vám to nebude nic platný Razz ). Jinak jste - kromě mých nejbližších přátel a kamarádů - první spolek kterýmu to dávám na vědomí. Taxi toho važteAdmire .
Lenost - matka pokroku
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Nenapadá mne nic lepšího, než volný pokec. V rámci probíhajícího totálního výklizu, který nikdo stejně nepřevezme z důvodu nepochopitelných zájmů dnešních děcek, dojde i na starou, omšelou, leč perfektně fungující vzduchovku IŽ 22. Kdyby zde byl fanda co by ji chtěl - ať se ozve.
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
dany napsal:
, je tedy k disposici a volnému stažení na webu ULOZTO.CZ pod poněkud podivným (jak mi asi ujela ruka) názvem "domaci_dílna-Mattas".
Stahujte, šiřte, kritizujte (stejně vám to nebude nic platný Razz ). Jinak jste - kromě mých nejbližších přátel a kamarádů - první spolek kterýmu to dávám na vědomí. Taxi toho važteAdmire .

dany, vďaka Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
dany, dík, právě se tím prokousávám.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008

Sidney vložil tyto přílohy:
IMG_20221123_WA0000.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/13/2015
dany napsal:
Velevážení nožomilci, někteří staříci si na mne možná ještě vzpomenou, delší dobu jsem byl silně inaktivní, neb přišly jiné starosti a nakonec i zájmy.

Leč:
během mé nepřítomnosti zde vznikla práce, kterou jsem se posléze rozhodnul zveřejnit a dát v plen, i když původně byla určena mým potomkům aby nebyli úplně blbí a věděli, co se s věcmi, které jednou zdědí, dá vlastně dělat a jak mrGreen .
Dotyčná záležitost, která během let nakynula na nějakých 350+ stran formátu A4, je tedy k disposici a volnému stažení na webu ULOZTO.CZ pod poněkud podivným (jak mi asi ujela ruka) názvem "domaci_dílna-Mattas".

HustýýýAdmire Staženo a zbývá jen vytisknout a hodit do bedny s cajkama na ruční pohon pro časy, kdy nebude možnost použít elektrické zdroje. Dost věcí z toho už v bedně mám a další doplním. A hlavně pracovní postupy by se měly učit už na základní škole. Až to po mě někdy otevřou potomci, tak na to budou čumět jak Carter na Tutanchamona.Surprised
Posláno:
Štamgast
dany napsal:
...Stahujte, šiřte, kritizujte (stejně vám to nebude nic platný Razz ). Jinak jste - kromě mých nejbližších přátel a kamarádů - první spolek kterýmu to dávám na vědomí. Taxi toho važteAdmire .

Děkuju, je to obdivuhodný počin! Applause Applause Applause

Zdenek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013

ano a taky děkuju Applause Admire
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
RS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/2/2011
Díky, super práce. R
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
nedávno se tu probíral nerez drát, tak se taky zeptám.. sháním nerez kalený drát, průměr kolem 3mm, jeho vlastnosti bych popsal nejlépe laicky - prostě rovný drát co když ohnu a pustím, tak brnkne a zase se narovná.. ideálně někde kde to nestojí ranec.. díky za tipy Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Samurai napsal:
nedávno se tu probíral nerez drát, tak se taky zeptám.. sháním nerez kalený drát, průměr kolem 3mm, jeho vlastnosti bych popsal nejlépe laicky - prostě rovný drát co když ohnu a pustím, tak brnkne a zase se narovná.. ideálně někde kde to nestojí ranec.. díky za tipy Wink

Same tady. Kdysi vloni jsem potřeboval, poslali mi pár odřezků za poštovné.

Ježour vložil tyto přílohy:
Screenshot_20221127_090025_Samsung_Internet.jpg.jpg

PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/14/2020
K teme zatvaraky: nedavno som bol pouceny starym nozomilom, ze noz sa nesmie sam zatvoriť, t.j. nechat cepel spustit, ale ze ju musim pridrzat a rukou jemne "dozatvorit". Uprimne, nechapem, akoby nozu malo skodit spustenie volnym "padom". Ako to mate vy?
Posláno:

Štamgast

Surg vložil tyto přílohy:
je_jim_zima.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Evenk: Tohle platí jen u nepřesně vyrobených zavíráků, kde při zavření dopadá ostří na vnitřní stranu hřbetního pera - typické je to například u nožů Lauguiole. Správně vyrobená čepel dosedá při zavření na pero přední hranou rikasa a ostří je od pera vzdáleno. Potvrdíš si to třeba tak, že zkusíš na zavřenou čepel zatlačit, jak bys ji "dozavíral", čepel pak zapruží - povolí a po uvolnění tlaku se vrátí zpět. Například u jednoručních Vinoxů je to velmi jasně hmatné.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/5/2011
Evenk napsal:
K teme zatvaraky: nedavno som bol pouceny starym nozomilom, ze noz sa nesmie sam zatvoriť, t.j. nechat cepel spustit, ale ze ju musim pridrzat a rukou jemne "dozatvorit". Uprimne, nechapem, akoby nozu malo skodit spustenie volnym "padom". Ako to mate vy?

Ja osobne nemám rád "skakajúce, ani samopadajúce, lahkochodiace... Radšej trochu tuhšie dotiadnuté a mám pod kontrolou otváranie aj zatváranie. No a keď už nebudem mať silu ani zatárací nožík otvoriť, to už bude zlé Happy
A k tým zatuhnutým Opinelom je zas super tá vychytávka s poklepnutím.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/14/2020
Surg napsal:
Evenk: Tohle platí jen u nepřesně vyrobených zavíráků, kde při zavření dopadá ostří na vnitřní stranu hřbetního pera - typické je to například u nožů Lauguiole. Správně vyrobená čepel dosedá při zavření na pero přední hranou rikasa a ostří je od pera vzdáleno. Potvrdíš si to třeba tak, že zkusíš na zavřenou čepel zatlačit, jak bys ji "dozavíral", čepel pak zapruží - povolí a po uvolnění tlaku se vrátí zpět. Například u jednoručních Vinoxů je to velmi jasně hmatné.

Zaujimave, mam vela zatvarakov, ale to prepruzenie je len u niektorých. Osobitne stockamani a spol to nemaju.
Ten komentat mi dal chlapík od rucne robenych zatvarakov, kde predpokladam presnu vyrobu.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Ono hodně záleží na tvaru a konstrukci. U některých nožů tam moc místa mezi pružinou a ostřím není, někdy se tam vejde dorazový čep nebo jiný způsob jak tomu dát tomu distanc, někdy je pružina hodně silná a ten doraz se prostě zbytečně namáhá... Obecně rozhodně žádnému noži neuškodí to tam nepouštět i když u většiny nožů to nevadí.
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Štamgast
Blíží se Vánoce, tak je dobře uvést některé věci na pravou míru...

Sidney vložil tyto přílohy:
tichá_noc.png.jpg

EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...

EM vložil tyto přílohy:
IMG_20221112_145153.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Uživatelé v tomto tématu