ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Hele, Brome, tak se na schůzi ucházej sám o funkci správce, když je to podle tebe takovej vejvar za nic. Já dělal člena výboru a je to dost makačka. Sodekcz se snažil potřebu člověka nebo lidí pro dům vysvětlit, ale je těžké vysvětlovat někomu, kdo je přesvědčen o své neochvějné pravdě.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
brom napsal:
sodekcz to mas asi pravdu ale vytach v nasem dome neni elekromer i vodomer ma kazdy svuj jak sem psal o ucetnictvy se stara firma male opravy se zvladnou sve pomoci tak naco platit nakyho precedu kdys prome nic nedela ze jednou zarok svola schuzi a ze nosi faktury za svwtlo co je na chodbe tet ucetni firme to zvladne i 2 lete dite tak kcemu teda potrebuji bytove domi tuto funkci jen aby se nekdo citil dulezite nebo kvuli penezum?

Sorry, ale ty máš hodně zkreslené představy o fungovaní SVJ a vidíš jen těch pár korun, které za to správce respektive předseda výboru SVJ má.

Jsem ve výboru SVJ třetí období, máme 100 bytů a mohl bych vyprávět, co vše se řeší a kolik to zabere času.

Není nad vlastní zkušenost a pokud máš tedy pochybnosti, tak to jdi dělat...

https://svjpredseda.cz/jaka-rizika-jsou-spojena-s-vykonem-funkce-predsedy-svj/

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Jen poznamka, prijde mi, ze se tu trochu mota dohromady vybor SVJ a najaty spravce.
Vyborem jsem si prosel, jednou za zivot stacilo ;)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2018
Je to možné, že došlo k mixu pojmů.

Kromě toho pro broma - nikde není psáno, že výbor jako takový musí za svou činnost brát nějakou odměnu. Něco jiného je to pro najatého externího správce, účtaře atd ... tam pochybuji, že by někdo byl ochoten hnout prstem bez úplaty.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/21/2008
...takovejch chytrísků jako je broum nakadím tři kýble denně....
..prostě klasický problémysti , který neví , kolik je za vším práce a starostí , prachy sice záviděj , ale sami to dělat nebudou.......
...takže : zařidte mi to , postarejte se o moje problémy , ale hlavně za to nic nechtějte.....
... přeju , at se ti daří....
.... fuj.....
( ten mně zas nasral...)
mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako obvykle…
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/13/2015
Se mi zdá, že to tady ujíždí nějak bokem. Co má SVJ společného s nožema? Možná na ně dojde na schůzi SVJ Cry , ale to bych nedoporučoval.NoNoNo
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/21/2008
...s nožema asi nic , proto to taky není řešeno ve vlákně např: "jaký nůž máte právě u sebe " , nebo např " kulinářský koutek "...
( směřuj asi na brouma,kterej s tímhle dotazem začal , tam to jistě padne na půdu úrodnou..)
toliko na vysvětlení....
mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako obvykle…
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
dobry den todle je volnej pokec tady se muze psat ocem kolik se chce a jestli chces rejt tak co maji hodinky nebo svitilny spolecneho z nozema.
Aza dalsi ja onicem nemam skreslene prestavy vsechno co mam sem si musel sam udelat a na vse si vydelat takze asi tak jen sem se zeptal kcemu je spravce domu dobrej z miho podhedu knicemu tak to vidim prome je knicemu i bankovni ucet holt kazdej to ma jinak a za dalsi nikomu penize nezavydim umim si je vydelat jen me stve ze ten clovek za ty penize nic nedela tak to je a jestli nekdo ma spatnou skusenost znekym holt takovej je zivot i ja sem zasvuj zivot potkal dost blbcu i semnou je tezke vyjt ale to asi kazdej musi zjistit sam nikoho do niceho nenutim proste todle je nevdecna prace ale zame je to i zbytecna funkce tak to vydim ja a netvrdim ze mam pravdu proste kazdy ma jiny nazor jinou pravdu a otom je prece demkracije a svoboda slova nebo to tak neni a jestli se tu nekdo nebude moc na co kololiv zeptat tak je to asi spatne a potom se neni divyt proc nekteri clenove sem nechodi hezky den nikoho sem timdle urazyt nechtel a rat si vyslechnu i jine nazory hezky den a jestli to sem napatri tak prosim o smazani.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
brom napsal:
... tak prosim o smazani ...

Amen, vole Shocked
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/11/2009
Brome, nerozčiluj se. Zeptal ses, docela obšírně Ti odpověděli sodek, slon i langl. Ty si ale furt meleš tu svou písničku. Nevím, v jak velkém baráku žiješ. Jestli tam jsou 4 byty a všichni jste slušný a šikovný lidi, a na všem se dohodnete bez problémů, tak třeba opravdu správce nepotřebujete. Ale myslím, že to ten případ nebude, protože to už byste se dohodli i na správci a neptal by ses tady. Já mám garsonku v baráku, kde je 283 bytů a tam je správce velmi důležitá osoba a řeší furt něco. Rozbitý sklo vchodových dveří, pochcaný výtah od psa, vyhazování flašek z oken, zacpaný chodby ve sklepě nábytkem....
Ideálně svolej schůzi nájemníků, přednes tam svůj názor a uslyšíš reakci. Pak se můžete příp. demokraticky rozhodnout, že správce nepotřebujete. Tady to ale fakt asi nevyřešíš.
Za všechno si můžu sám
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
yarr nadavat si nenecham a kravy sme spolu nepasli nedivym se ze sem fakt uz nekteri clenove nechodi a ohledne bytu nvasem dome zijou cizinci kteri byty pronajimaji a jejim to fuk spravcovou dela clovek co ma nejvetsi podil takze to je asi ten problem ale uz se tu fakt nanic ptat nebudu aby mi nekdo nadaval to mi zato nestoji a jestli yarr ma koule muze mi to ric do oci na nake vystave a ne me urazet tady za klavesnici je kazdej kynkGrin Grin Grin Grin Grin a dokut lidem nebude vadit zaco a komu platej tak jak to rika muj kamarat sme a budeme bananova republika
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/11/2009
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
brom napsal:
...nedivym se ze sem fakt uz nekteri clenove nechodi...
...a jestli yarr ma koule muze mi to ric do oci na nake vystave a ne me urazet tady za klavesnici je kazdej kynk...

Inu, to jsou mi ale silná slova. Mea culpa, mea maxima culpa.
Nuže tedy, hluboce se kaji a ještě hlouběji se omlouvám všem některým členům, kteří sem nechodí proto, že jsem si dovolil napsat:
yarr napsal:
Amen, vole

Za trest si ukládám osm dní bez mého oblíbeného nože a stejně dlouhou dobu se po napsání tohoto postu nepřihlásím na knife. Kolik odříkám otčenášů již je moje věc.
Kdybyste pak na nějaké výstavě zočili člověka, an drží ceduli s nápisem "Hledám Broma, abych mu do očí řekl Amen, vole", tak to budu s poměrně vysokou pravděpodobností já.

And now something completely different:
brom napsal:
...a dokut lidem nebude vadit zaco a komu platej tak jak to rika muj kamarat sme a budeme bananova republika...

Nevím, jsem jenom hloupý inženýr, ale životní zkušenost mi napovídá, že banánová republika jsme mimo jiné právě proto, že některým až moc vadí komu a za co se platí.
Howgh!
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
No já nevím, cedule ok, ale osm dnů ... to nedáš, to už je skoro flagelantství ... Shocked Laugh
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/5/2012
Brome, to asi nebydlíš s tchýní, to je teprve teprve masakr.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/23/2021
Falda007 napsal:
Brome, to asi nebydlíš s tchýní, to teprve masakr.

...si "zabil" Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
A mně se tady líbí!!! Díky za úsměvAdmire
K vítězství zla úplně vystačí nečinnost dobrých lidí.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/22/2007
Na odľahčenie, aj keď predpokladám, že to už všetci videli https://www.csfd.cz/film/688473-vlastnici/prehled/ Laugh

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
U nás v baráku to bylo jednoduchý. Byl výbor, kterej se staral docela v pohodě za pár šupů a otrávili ho věčný prudiči a rejpalové, který si je navíc pletli s údržbářem a nevím s čím ještě. Tak to položili a nikdo to už nechce dělat. Služba třetí strany stojí něco přes 3 tisíce. Teď nejvíc řvou samozřejmě ti,kteří ten výbor rozesrali, že to nikdo nechce dělat. Když jim řeknete, ať to dělaj sami,hned naserou tři prdele výmluv,proč to musí dělat někdo jinej.
Já bych to nedělal za zlatý prase. Stačilo mi být párkrát svědkem toho,co lidi předvádí na schůzích nebo s čím otravujou jednotlivý členy výboru.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/17/2011
Každej máte svůj kus pravdy... Každá mince má dvě strany.
Dělám s šikovnejma chlapama, s šikovnejma rukama, ale prostě nemají představu, že práci zorganizovat anebo práci/zboží prodat taky není jednoduchý. Z toho pak může vyplynout vzájemné nedorozumění.... což se asi děje teď tady okolo pohledu na SVJ... chce to nadhled.

Když jsem kdysi začínal v bytě na sídlišti, funkci SVJ zastávalo něco jako Bytový podnik a byl to z jejich strany strašnej ojeb. Ztraceli se prachy z fondů, výdaje neprůkazný atd.atd.
PŘÍTEL je ten, kterému když povíš: "Někoho jsem zabil!" Odpoví: "Kde ho zakopem?"
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum