ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sekery Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2006
Příspěvky: 86
úprava sekerečky Marbles Mini Hatchet
a jestli seká ?
ani ne Grin


matyado vložil tyto přílohy:
P5231947.JPG.jpg
P5231949.JPG.jpg

Dog
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/18/2013
Příspěvky: 158
Pod ponkem jsem náhodou našel sekyru, kterou jsem kdysi vyhrál. nevyfotil jsem nálezový stav, ale byl to takový hrubý pokus o orientální sekeru. A protože jsem měl nutkavou potřebu prokrastinovat, ořízl a přebrousil jsem ji do podoby bradatice. Při broušení se ukázalo, že se z ní štípe ostří, takže dostala modrou léčbu. Netuším, z čeho může být, protože se dál štípe o hřebíky, ale alespoň se nevylamuje ostří při broušení. už ji tak nechám, budu s ní sekat jenom do dřeva. Váží téměř přesně půl kila.
Dneska jsem ji osadil, takže přidávám 3 v jednom - Právě jsem dokončil, Fotky vašich brlohů a Hádanku - najdi sekeru.


Dog vložil tyto přílohy:
P1120465w.JPG.jpg
P1120465b.jpg.jpg


Mluv jen tehdy, jsou-li Tvá slova moudřejší než mlčení.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/18/2007
Příspěvky: 488
Ahoj,
přemýšlím o zakoupení nějaké ruské sekery a na stránkách Toporsib jsem narazil na termín popisu sekery, se kterým jsem se ještě nesetkal a ani podle fotek těch seker netuším, o co by se mohlo jednat. V nabídce rozlišují sekery podle toho, zda mají uzavřenou nebo otevřenou ( zakrytaja - otkrytaja) konfiguraci. Na to mi zbytky ruštiny ze školy nestačí a google překladeč také nepomohl. Nemohl by mi někdo poradit jaký je mezi těmi sekerami rozdíl? Díky J.C.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/10/2019
Příspěvky: 1,016
Pánové, představím úlovek. Ruská hornická sekerka, na štýlku nálepka "svět šachtěra"skvělý materiál, před repasí. Zkušební sek do roxoru, bez defektu na ostří. Myslím že vytlačí všechno ostatní, až bude hotová. Lehoučká, obratná, zatloukací hlavička mi vyhovuje.


Ježour vložil tyto přílohy:
IMG_20200627_211033.jpg.jpg


PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/18/2007
Příspěvky: 1,906
Tak ta je teda suprová,blahopřeji. !!!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/10/2019
Příspěvky: 1,016
Díky. Je to fakt materiálově dobrá věc. Jak jinak by mohla fungovat na šachtě.
PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
P.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/11/2005
Příspěvky: 5,768
J.C. napsal:
...rozlišují sekery podle toho, zda mají uzavřenou nebo otevřenou ( zakrytaja - otkrytaja) konfiguraci.


Ani v dostupné ruskojazyčné literatuře není tohle dělení seker běžné. Co jsem pochopil, mohlo by se jednat o to, že sekera "с открытой конфигурацией" má zdvižený "нос" ("носok") "a díky tomu je vhodnější pro jemnější práci (tj. horní hrana sekery není přímá, ale u ostří je zdvihnuta vzhůru).

Jinak sekery, které nabízí kovárna Tопорсиб (ale i další ruské kovárny a výrobci), vypadají hóóódně dobře!Ok


P. vložil tyto přílohy:
Sekera_1.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/18/2007
Příspěvky: 488
Petře díky za odpověď, něco v tomhle smyslu jsem tušil. Ty ruské sekery se mi také moc líbí, trochu problém je s případnou platbou. Nemám pay pal a oni chtějí buď tohle nebo Western union, který je zase dost drahý. To tedy nevím z vlastní zkušenosti, ani jsem to zatím nezjišťoval, ale mám to od ukrajincú, co tu pracují a tohle je prakticky jediný způsob , jak poslat peníze legálné domů. Druhý zásadní problém je komunikace s ruskými kovárnami. Oprášil jsem ruštinu, na tabletu našel azbuku a s pomocí googlu jsem se pokusil o mailový kontakt. Odpověď přijde, tedy pokud přijde za několik dní a je buď v ruštině prokládané výrazy, kterým nerozumím já ani google, nebo v angličtině, která je hodně divná. Takže zatím se mi nepodařil ani jeden dovoz. Krásné ruské sekery nabízí taky Lamnia, kde je komunikace i nákup hračkou, ale sekery jsou za více než dvojnásobek toho, co chtějí Rusové. Ale když si připočtu ceny za převod peněz, dopravu a přičtu riziko zaplacení předem do neznámého a ještě ruského prostředi, tak ta cena je možná akorát. S jednou ruskou kovárnou jsem pokročil již do fáze závazné objednávky nože, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Zdravim, J.C.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 538
Tak jsem se na ty kluky sibiřský juknul.... Odkrytá - ostří skoro rovnoběžné s násadou
Zakrytá ( asi zavřená) svírá jakýsi úhel k násadě.
Z toho dovozuju následující : otevřená je na klasickou práci - příprava dřeva, apod. 2. varianta spíš na práci se dřevem, jakousi hrubou tesařinu.
Jinač nají vložené ostří a je to ruční práce, samo s bucharem.
Jinač otázka pro P. - máš už násadu hotovou???? Laugh
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/16/2016
Příspěvky: 45
Dovolím si položit dotaz. Potřeboval bych poradit s výběrem. Potřeboval bych sekeru na tábor, takže se nevylučuje a je i pravděpodobné, že s ní budou sekat děcka pod dozorem. Nerad bych do toho nějak moc investoval, právě kvůli těm děckám. Představoval bych si nějakou kolem kila. Zatím jsem se díval a celkem se mi líbila menší Švýcarská armádní, kde by byla ale nutná lehká úprava ostří. Díky za radyHappy
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 11/20/2009
Příspěvky: 77
Ahoj,

malá švýcarská sekera je opravdu dobrá, ale jak píšeš, podle využití potřebuje úpravu ostří. Já si upravoval ostří aby šlo víc do seku, i když v základu to není vyloženě štípací sekera. Větší připomínky mám ale k jejímu topůrku a i váhově mi přijde těžší než 1 kg.

Jestli plánuješ víc sekat než štípat, porozhlédl bych se, i s ohledem na cenu, po sekerkách značky Zbirovia https://www.zbirovia.cz/cs/naradi/motyky-sekery-zahradnicke-a-lesnicke-naradi/sekery.
V nabídce mají několik váhových kategorií do a včetně 1 kg.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2019
Příspěvky: 848
Ahojky, třeba toto ?

https://www.moje-potreby.cz/struc/struc-sekera-stipaci-1000g-21-02105

Nemá tu někdo s touto značkou zkušenost ?
Díval jsem se na tu menší, 600 g.
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/8/2007
Příspěvky: 89
Slaďoch:Záleží na tom, na co sekeru chceš. Dlouhá léta jsme na tábory vozili normální sekery (jako ta klasická Zbirovia), a každý rok to znamenalo mít sebou i náhradní topůrka, během tábora opravovat, a po táboře u většiny udělat opravu - ostří, topůrko. Používaly je hlavně děti, osekávání soušek, příprava menšího dřeva do týpí a většího do kuchyně, zatloukání kolíků atd.
Větší sekery na štípání špalků jsme měli velké klasické, a opět - výměny topůrek, opravy ostří, jednou se mi dokonce hlava sekery roztříštila o velký suk. Bylo s tím práce jak na kostele, dřeva se za tábory dělalo hodně ( a pořád dělá).
Pak jsme koupili Fiskars a je klid. Největší štípací sekera slouží už 15 let, menší sekery se k tomu blíží, a stačí hlídat ostří. malé zuby neřešíme, větší zbrousíme...
Vedoucí většinou mají svoje dobré klasické sekery, které ovšem nikomu nepůjčují (já také ne) a opečovávají si je.
Fiskars má dvě nevýhody - vzhled, na nástupu do špalku ji prostě nezasekneš, a pořizovací cena v porovnání s levnými základními sekerami. Ovšem pokud ty sekery plánujete používat delší dobu, cena se ti vrátí na trvanlivosti a odolnosti.
Tak si vyber Happy.

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 5/18/2007
Příspěvky: 488
pro tyhle účely pro mne optimální
https://www.armytrade.cz/detail/sekera-cz-z-kozenym-pouzdrem/
díky oplechování velmi odolná, dobrý materiál, váha akorát pro táborové práce , většinou je potřeba trochu upravit ostří
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/16/2009
Příspěvky: 1,858
Ahoj ,předřečník podal v podstatě naprosto vyčerpávající informace ,je znát ,že ví o čem je řeč..Dnes jsou k mání i "variace" na fiskarsy (plastická rukovítka) v různých Bau...….. za podstatně menší peníz oproti fiskarskám.Tyto variace jsou sice vzhledově "nestylové" ,ale dětmi použitelné.Malou pikantnost na závěr :před léty jsem uplatnil záruku na fiskarsku (doživotní záruka ?).,kterou dětičky "odpráskly"- uvolněná hlava.Prodavač nevěřícně kroutil hlavou,že toto v životě neviděl ,ale záruku uznal.K.
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/26/2011
Příspěvky: 177
Sladoch - nevím jak často a kolik dětí s ní bude dělat, ale pokud to bude ještě ke všemu pod dozorem, tak jim klidně rozšiř obzory klasikou - dřevěné topůrko, aspoň budou vědět, že je třeba dávat bacha na tu část pod hlavou, že tam lze topůrko dost odrbat. Štípu dřevo vlastně během celého roku (topím, kromě jiného krbovkama) a sekyry používám hlavně štípačky a to jak od fiskarsu, tak od Hultaforsu (Husqvarna), nebo SAW - to píše jen na úvod, že jich pár mám a můžu porovnávat. Na táboře budeš mít širší spektrum činností se sekyrou, než jen štípání špalků a právě proto bych byl pro klasiku, i když ten fiskars je bezúdržbovej a taky to zvládne stejně dobře. Prostě mi tak nějak na ten tábor líp vychází klasika, ALE pokud je to na větší počty akcí s víc dětma a jde o bezúdržbovost - tam bude fiskars dobrej. Ale ostří musíš udržovat i na těch fiskarskách.
Mám jednu otázku na Fida (nerejpu, fakt mně to zajímá) - jak "roztříštili" hlavu sekery o velký suk? Praskla v té slabší části u oka?
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/8/2007
Příspěvky: 89
Tu sekeru jsem rozbil já, byla to klasická velká sekera, ne kalač, na dlouhém topůrku. Byl to někdy zkraje devadesátek, ještě jsem byl při síle Laugh , a štípali jsme velké špalky, už nevím čeho. Nějak extrémně sukaté a křivé to nebylo, ale uvnitř špalku byl suk, sekera se o něj opřela ostřím a jak jsem s tím rubnul o špalek, tak se hlava rozpadla. Půl ostří zůstalo ve špalku, kus na topůrku, a pár kousků okolo špalku. Dokonce se mi to podařilo reklamovat Happy.
Dnes si myslím, že tam byl kaz v materiálu, nikdy předtím ani potom se mi nic podobné nestalo.
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/16/2016
Příspěvky: 45
Moc děkuji za odpovědi. Pokusím se odpovědět tak nějak komplexně a ujasnit jak by byla používána.
O sekerách Fiskars samozřejmě vím, vydrží hrozné věci. (Mimochodem kvůli tomu nám je pořídili i do školy do arboreta, protože při praxi jsme likvidovali jednu sekeru za druhou Laugh ). Mám v plánu hlavního vedoucího dostrkat k nákupu třeba dvou, právě na chystání většího táboráku nebo tak.
Tuto bych si spíš představoval jako pomůcku k mé činnosti, mám totiž učit děcka věci ohledně ohně: rozdělávání, bezpečnost, druhý ohňů, práce se sekerou a pilou... Na to by se mi právě líbila spíše klasika, abych jim vysvětlil, že s tím člověk nemůže bezhlavě mlátit a musí se o to trochu starat. A nevadilo by mi, kdybych si tu sekeru trochu dolaďoval, alespoň bych se zabavil.Laugh
Vypadá dobře i ten struc, co sem dával Richardova. Nemá někdo představu, jak je na tom s kvalitou?Happy
Díky všem
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/8/2007
Příspěvky: 89
Jasně, na tohle bych také volil klasiku, ale ne kilovou hlavu, spíše lehčí, a třeba o něco delší topůrko. Jednak to budou lépe ovládat a také bude univerzálnější - já si dávám starou sekeru, cca 600 g, na 60 cm topůrko, a mám to na menší kácení, odvětvování i lehčí štípání, univerzální do lesa. Pokud budeš mít moc těžkou hlavu, budou rychle unavení a netrefí se a ... Happy
Také bych ji brousil tak akorát, nemusí holit. A doplnil bych koženým krytem topůrka pod hlavicí.

Něco podobného, nemusí to být zrovna tyhle:
https://sekery.heureka.cz/husqvarna-kempingova-sekera/specifikace/#section
https://sekery.heureka.cz/hultafors-lovecka-ekelund-850-g-hultafors/
https://sekery.heureka.cz/hultafors-turisticka-hultan-500-g/
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 11/20/2009
Příspěvky: 77
Se vším co tu napsal Fido, naprosto souhlasím. Přesně ty samé zkušenosti nás vedli k zavedení seker Fiskars jako táborového nářadí.
Pokud se má ale jednat o symbol tábornictví/zálesáctví, tak jedině klasika.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris
pendik escort
ankara escort
antalya escort bayan
antalya escort
gaziantep escort gaziantep escort
beylikduzu escort lara escort istanbul eskort bayan maltepe escort pendik escort
erzurum escort
sikis
porno
sincan escort
istanbul escort maltepe escort
replica watches