ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hloh Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/3/2006
Fenomén zednické lžíce tě už zcela dostal. Není už používána jenom jako zdroj kovu na pružiny, ale už i jako umělecká předlohaRazz Sakra, chtěl bych se taky něčím pochlubit, ale není časSad Ale nebojte, do jara to bude...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
Nůž je velmi pěkný, líbí se svou syrovostí, a to prkénko, ...když na to koukám, mám chuť na špek a žbrdol slivovice.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2006
Mudžahedin napsal:
Nůž je velmi pěkný, líbí se svou syrovostí, a to prkénko, ...když na to koukám, mám chuť na špek a žbrdol sivovice.

To je speciélní prkénko které nosím v kapse na výlety na špek a česnekLaugh Wink
Vyrobeno z ořechové parkety.
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
želva napsal:
sympatický rabiát..připomíná mi Ladovský kudly..tenhle je však trochu temnější..a ta řehtačka musí řehtat jak kobylaWink moc pěknej nožík..možná bych tam vrazil nějakej míň vyblejskanej kruh..třeba ho ukovat kolem trubky z hřebíku nebo tak něco..moc by mu seklWink

Jo a konce rozplácnout na sobě a snýtovat mědí.Je to sice můj typický kroužek,ale na nožích ho nepoužívám,Myslím,že když to tak uděláš,bude to dokonalá Hlohovina Wink .
Nožík nezbývá než pochválit,jen tak dál.....

Měl bych pro tebe exkluzivní nabídku do Tvé krásné dílny- Měch ,,cylindrák" v relativně dobrém stavu za 1000,- dnes mi ho chlápek nabízel při rušení kovárny,jenže už jeden mámLaugh Nic si za něj nepřirážím,dokonce jsem ochoten ho do jara nechat u sebe....
Jinak tam už nebylo nic,všichni mě předběhli.Vyhrál jsem ,,jen" krásnou funkční sloupovou vrtačku na transmise i s motoremLaugh Laugh Laugh Laugh .
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:

Štamgast
Hejkal von Sovinec napsal:
želva napsal:
sympatický rabiát..připomíná mi Ladovský kudly..tenhle je však trochu temnější..a ta řehtačka musí řehtat jak kobylaWink moc pěknej nožík..možná bych tam vrazil nějakej míň vyblejskanej kruh..třeba ho ukovat kolem trubky z hřebíku nebo tak něco..moc by mu seklWink

Jo a konce rozplácnout na sobě a snýtovat mědí.Je to sice můj typický kroužek,ale na nožích ho nepoužívám,Myslím,že když to tak uděláš,bude to dokonalá Hlohovina Wink .
Nožík nezbývá než pochválit,jen tak dál.....

Měl bych pro tebe exkluzivní nabídku do Tvé krásné dílny- Měch ,,cylindrák" v relativně dobrém stavu za 1000,- dnes mi ho chlápek nabízel při rušení kovárny,jenže už jeden mámLaugh Nic si za něj nepřirážím,dokonce jsem ochoten ho do jara nechat u sebe....
Jinak tam už nebylo nic,všichni mě předběhli.Vyhrál jsem ,,jen" krásnou funkční sloupovou vrtačku na transmise i s motoremLaugh Laugh Laugh Laugh .

Sloupovku na transmise mám taky, ale ze sběru- teď jsem dostal hlášku že se jim tam válí ještě stabilní motor- zdá se že budu ráno startovat kovárnu klikouLaugh Laugh
Měch bych bral určitě, už nějakou dobu po něm pasu.Ale spíš na jaře momentálně mám vozík k motorce v renovaci a jiné vozidlo na který by se měch vešel mi na delší dobu nepůjčíSad
O kroužku porád přemýšlím dokonce jsem to i jednou zkoušel, s těmi hřebíky je docela piplačka, zatím však nejsem s žádným spokojen tak tam fůrt straší ten blejskavý.

Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Tak jsem zkusil i nějaký pevný nůž aby nebyli všechno zavíráky.
Kované z ložiska, střenky z javoru (alespoň myslím že je to javor)
čepel dlouhá asi 13cm a široká kolem 4mm na začátku čepele....

Hloh vložil tyto přílohy:
xxx.jpg

Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Pěknej vykošťovákWink už jsi ho pruboval v kuchyni?
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
želva napsal:

Ještě jsem neudělal ani finální brus, před chvílí jsem ho dodělal a v kovárně mi tak mrzli nohy že jsem se šel ohřát domů a dobrousím si ho asi až večer.
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Jaro, pozor na neodborné ruce.Wink To je opravdu nebezpečný kus ložiska.Laugh
Fajnová práce.

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2005
želva napsal:

Není to ten slíbený řezníkovi za uzený, myslím, že jsme ho v létě vykovat nestihli.
Posláno:

Štamgast
Mudžahedin napsal:
želva napsal:

Není to ten slíbený řezníkovi za uzený, myslím, že jsme ho v létě vykovat nestihli.

Ne tenhle je volný, ani jsem vykosťovák neplánoval- vzal jsem kus ložiska, narovnal, začal do toho mlátit a on se ten tvar už udělal nějak sámHappy
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Další nové kousky: řechtačka a oldschool finka (saxLaugh )- ta je focena až při dokončení s málo světlem tak není vidět vzor na dřevě(březovém ze dřevníku) tak jen pro představu tvaru....

xxix1.jpg.jpg
xxix2.jpg.jpg
xxix3.jpg.jpg
xxxi.jpg.jpg

Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Tak tady je lepší foto:

xxxi1.jpg.jpg
xxxi3.jpg.jpg

Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/10/2005
To je paráda.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/24/2007
Hloh napsal:
Tak jsem mezi tím vším tavením a blbnutím s oroschigane udělal jeden zavíráček- abych měl pocit že se mi něco povedloLaugh
Je to Lagiolka kovaná z péra co na mě koukalo z hromady na zběrném dvoře- i pojistka je z něj vykovaná.
Rukojeť je z kůže. Zatím mám jen "noční foto" neb jsem jej dodělal teď .

tenhle je moooc peknej... i ta posledni rehtacka je dost dobra...i bez sroubkuWink ja ted skoro nechodim na net bo nemam vubec cas ale uz jsem rikal jednomu kamaradovi co ma dobrej fotak aby mi udelal fotky te rehtacky... takze trpelivost a jen tak dal
Hlavne s rozumem :)
. FB - Melicharek Knives _---_ Instagram - melicharek_knives
Posláno:

Štamgast
Někomu jsem to na výstavě sliboval tak taday to je: foto zkrocení zlého ložiska kladivem

1.jpg
2.jpg
3.jpg.jpg
4.jpg.jpg
5.jpg.jpg
6.jpg.jpg

Nový blog:
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Pěkný seriál a hezky vykovaný "výbrus".Wink
Posláno:

Štamgast
Tak tady je ten ložiskový hotový:

xxxii1.jpg.jpg
xxxii2.jpg.jpg
xxxii3.jpg.jpg

Nový blog:
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/26/2006
"Hlohovinový žabikuch" Laugh , líbí se mi. Taková pěkná kudel pro kluka na všechno.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2005
tak tomu říkám vlatní tvorba :)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum