ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
handa napsal:
Ahoj , pánové kováři, prosím vás o radu a pomoc. Při kovářském svařování oceli 19312, hranolu 1x1cm se mi objevují po svaření a rozkování do placky trhliny. A to vždycky na straně, do které mlátím. Strana, která leží na kovadlině je v tomhle očouzeným stavu viditelně bez kazu. Viz obrázek Je chyba v teplotě?
Díkes
David
Podle mně opakovaně přehřátý a spálený-svařováno až ve značných jiskrách.Velké mezery v ohřevu před svařováním.Zabordelená výheň a málo obracení.Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Prosim Vas ma niekto s touto foliou osobnu skusenost??? Da sa to pouzit napr na RWL, Elmax namiesto "vakua,ochrannej atmosfery" condursal sa mi nejako neosvedcil pri 1100 st a 30min vydrzi na teplote toSad nie je to ako bez nateru ale vie je to onoNoNoNo
Dakujem za podelenie sa o skusenost
http://www.knifekits.com/vcom/product_info.php?products_id=950&cPath=49_172_174
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Také by mne to zajímalo. Zdali má někdo zkušenosti. Já bych ale bral tu - http://www.azprokal.cz/prehled-sortimentu/kovove-prislusenstvi/kalici-folie
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Kiwi napsal:
Také by mne to zajímalo. Zdali má někdo zkušenosti. Já bych ale bral tu - http://www.azprokal.cz/prehled-sortimentu/kovove-prislusenstvi/kalici-folie

Prosim Ta zistoval si si kolko chcu za to rolnu 310mm/30000mm alebo resp tu 610/15000
Lebo mam pocit ze to tu niekto rok ci dva naspat spomynal ze 4x viac ako US
Posláno:

Štamgast
No měly na starých stránkách i ceník ale teď ho ne a ne najít. Mám za to že to stálo cca 5000 kč.
Posláno:

Štamgast
Tam to vychadza 2x50 stop co je cca 60cmX15m 145$ ale asi bez dane a este ked nato navalia clo a postara tak asi je to jedno .Teraz este ci to funguje ako ma na nase ucely Ten ohrev bude ok len ci to nebude branit spravnemu (rychlosti)chladeniu aby to bolo ok
Posláno:

Štamgast
Tak toto mi bylo odpovězeno na dotaz.
Děkujeme za Vaši poptávku.
Kalicí fólie máme skladem oba rozměry stojí 5800,- Kč bez DPH. Veškeré informace naleznete na našich stránkách.

Kdyby tu byl někdo se zkušenostmi používání folie a byl ochoten se podělit. Ok
Posláno:

Štamgast
Tak z US to je 2750 cca 110EurOh No
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Motorkar napsal:
Tak z US to je 2750 cca 110EurOh No

Milan, cena z emeriky mi vysla cca 290,-USD co je cca 215,-€. Ta rola z AZ prokal ma 15 a 30 metrov nie stop...
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Tak jsme se toho moc nedozvěděli viď Motorkár. Počítal jsem s tím, proto jsem se na to ani dřív neptal. Tady poradí jen profikalírnu. Co jsem koukal v zahraničí jim to jde. Takže to budeme muset zkusit sami.
Posláno:

Štamgast
Kiwi napsal:
Tak jsme se toho moc nedozvěděli viď Motorkár. Počítal jsem s tím, proto jsem se na to ani dřív neptal. Tady poradí jen profikalírnu. Co jsem koukal v zahraničí jim to jde. Takže to budeme muset zkusit sami.

Kiwi> Nestracaj na duchu (volakedy sa tu radilo ochotnejsieCry )oslovil som PROFI kaliaren (mam tam znameho cez ineho kamosa po telefone), a povedal mi ze ziaden problem pokial mas pec u ktorej vies kontrolovat teplotu a dodrzis casi neni co riesit!!! Jediny problem je oduhlicenie ktore nastava pri tak vysokych teplotach a 20-30 min vydrziach ale ak je kvalitna folia a je predmet dobre (spravne) zabaleny vyde to ako z vakuovky ,a na zlozitejsie tvary existuje nejaky prasok ktory "zozerie(vyhory) zbytkovy kyslik. A kde neni kyslik neni opal.Pred nejakim tym rokom to pouzivali aj oni ale odkedy maju vakuovky........
Zajtra max v pondelok budem vediet viac Cenu ako pouzivat ............Potom Ti dam vedietOk
Posláno:

Štamgast
Děkuji Ok Mam za to že se dají použít i noviny k tomu vyhoření, zabalit ale jen jednoduše. Je jasné že čím méně vzduchu zůstane, tím lépe.
Měj se Happy .
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/2/2009
...takže, pánové, ještě jednou dík za připomínky, zejména Ládesovi! Problém vyřešen! Vyčistil jsem výheň a místo koksu použil dřevěný uhlí. Prostě paráda. Na ničem jiným už damašky a sendviče svařovat prostě nebudu...výkovek bez kazu a jako dětská prdýlka -viz foto. Zachránili jste mi hoši dárek na Vánoce!

handa vložil tyto přílohy:
SNC00121.jpg.jpg
SNC00122.jpg.jpg

Praxe je kritérium pravdy !
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/17/2008
Na ničem jiným než koksu nesvařuju a taky žádnej problém není. Na dřevěným uhlí se nedoplatíš.
Spíš jak psal Ládes měl jsi to moc přehřátý.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
dimo napsal:
Na ničem jiným než koksu nesvařuju a taky žádnej problém není. Na dřevěným uhlí se nedoplatíš.
Spíš jak psal Ládes měl jsi to moc přehřátý.
Koks je podle mýho na svařování to nejlepší co může být-oproti dřevěnýmu uhlí je kalibrován na zhruba stejnou velikost a je kapku těžší,takže když si jej pohrabáčem přihrábneš kam je potřeba ventilátor ti to nevyhodí pryč což je u dřevěného uhlí obdobné velikosti běžné.Dá se v něm ohřát poměrně přesně ohraničená oblast,ale pozor neustále hlídat a obracet jinak se tenkej matroš nebo kraje spálí a střed nebo silnější část ještě nebude na svařovací teplotě.Oproti kovářskýmu uhlí má výhodu že nečoudí je tudíž i vizuální kontrola snažší a úprava ohně je otázka přihrábnutí pár kousků tam kam potřebuješ.Nevýhody spatřuji v častějším čištění výhně od strusky-odtávající okuje se lepí na žhavý koks který záhy přestane hořet.Někdo čeká až z toho bude pořádný koláč a až pak výheň čistí.Z hlediska rovnoměrného ohřevu to však není správné,proto čistím dost často podle některých zbytečně,ale od té doby co to tak dělám se mi nestalo aby mi kraje sendviče hořely a ani pod bucharem se to nesvařilo.
Další nevýhodou může být že když je vlhký praská a střílí-v oku je kus žhavýho koksu nic moc a ani v ruce o moc víc nepotěší(oboje vlastní zkušenost).Tohle se dá řešit používáním ochraných pomůcek.
špatná sehnatelnost(u nás v regionu musím 60km abych ho koupil)a vyšší cena jsou vzájemně spjaty.Uhlobaroni ho nechějí brát protože musí vzít celej vagon nebo vlečku a kováři si jej pak berou po několika pytlích což ani není tak vyšší cenou,ale spíš kolísající kvalitou.Jako příměr bych použil uzeniny.Jak může stát kilo párků 36 korun když maso ze kterého by měly být je za 79?Koupí si někdo kvalitní párky za 130 kilo?

Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
..Ládes:...je to stejný jako s kovářským uhlím a jak jsi psal ty,taky já pro něj musím jezdit kolem 60km,občas se mi stalo,že někdo prodával zbytky ze staré kovárny,to bylo vždycky kvalitnější,než to co se dneska pod názvem kovářský hrášek prodává...kvalitní ostravu nikde neseženu a když jsem dělal na antracitu,tak jsem klel jako pohan...teď zrovna mám asi 2 q černého,klasického uhlí do kamen,tuším že je to ořech 2 a jsem docela spokojenej...na koks nemám výheň...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/2/2009
...nojo, jak si to tak dávám zpětně dohromady, asi ...asi určitě jsem to spálil. S tím dřevěným uhlím to bylo tak, že když jsem přidal vzduch, tak jak píše Ládes, z výhně se stal Vesuv a láva lítala kilometr vysokoLaugh . Tak tím pádem ten ohřev nemohl ani probíhat tak ostře jako u koksu. Ale faktem pro mě zůstává, že práce s dřevěným uhlím je skvělá. Navíc, co mě dostalo, je čistota a homogenita po vybroušení svařenýho výkovku. Tak mám na čem laborovat a po Vánocích, až bude klid, pokusím se ještě s tou 19312 a koksem nějak skamarádit....ještě jednou dík za pomoc!
Praxe je kritérium pravdy !
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/27/2011
Mina napsal:
Ahoj! Ukoval jsem něco jako parang na práci do lesa a při zkoušce sekání do suchého tvrdého dřeva se vyštíplo kousek ostří. Je to z 14260 popuštěno 1 hod na asi 150 st. Tak jsem to přebrousil, aby ostří bylo zase rovné a rád bych to strčil do trouby a ještě popustil. Nechtějí se mě ale sundávat dřevěnné střenky, dub a fíbr nalepeno epoxydem. Nevíte co to udělá v troubě a na kolik to popustit,aby to bylo ještě měkčí? Dík za všechny rady M.

Pro ocel 14260 bylo doporučováno následující:
kalení - 820 až 860 / olej
popouštění - 200 až 300 / vzduch
Tvrdost v intervalu 52 až 56 HRC dle teploty popouštění a obsahu legovacích prvků. Ocel 14260 je díky křemíku citlivá na oduhličení povrchu, kombinace chromu a křemíku zase vytváří odolnost pro popouštění /pružiny z této oceli snášely vyšší teploty provozu/.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/11/2010
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/25/2007
Shocked http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XTU0Z-FkhtU
Na nožík se neváhejte optat nejlépe telefonicky 728 605 129 .
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum