ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/24/2006
Robík a Kono - o těch vláknech jsem to na Knifu zřejmě rozjel já - původně jsem se o tom zmínil jako o zajímavosti, a netušil jsem, že to vykrystalizuje jinam než jsem zamýšlel - tedy ano, výřez příčně přes vlákna bude o něco méně houževnatější než výřez po vláknech - ale bavíme se tady o minimálním vlivu v řádu několika málo, možná desetin procent
Proto to uvádím na pravou míru - a už jsem to kdysi psal i jenomu ze zdejších gentlemanů - podívejte se třeba na vídeo z Victorinoxu - tam čepele vystřihují taky příčně na vlákna a nikdo nemůže říct, že zrovna švýcaři jsou fušeři nebo salámistiHappy Happy, prostě ten "pokles" je zanedbatelný, neporovnatelně podstatnější vliv mají kovací/ kalicí podmínky, zrno, okuje zakovaný do materiálu, mikrotrhliny.. - To poslední je s vysokou pravděpodobností i důvod proč ta čepel praskla - berte to s rezervou jako toaleták trhanej v perforaci - když jí odstříhnete, taky bude nutné použít větší sílu na přetržení papíruHappy Happy Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
hmm, no určite sa ta čepel kôli niečomu zlomila, len ja som sa snažil dopátrať , že kde nastala ta zasadná chyba, len to sa už asi tažko dopátram, kedže dať to na metalografiu by bolo zbytočne drahé, radšej sa nejak so zákazníkom dohodnemHappy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/2/2011
Zdravím, neviete niekto akú má váhu kovadlina s rozmermi
dĺžka: 56cm
šírka drahy: 9,5cm
výška 33cm

Označenie už nieje čitateľné.
Vďaka.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
MatBas napsal:
Zdravím, neviete niekto akú má váhu kovadlina s rozmermi
dĺžka: 56cm
šírka drahy: 9,5cm
výška 33cm

Označenie už nieje čitateľné.
Vďaka.

...ahoj,pokud je to starší typ,jakože asi je,tak to může být 75-80 kg...zítra si změřím ty svoje a uvidíme...ale když tak přemýšlím,tak to může být i stará škodovka,90 kg...ale tu nemám...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
A nebo to udělej podle Archimeda: Potop do vody, nějakým trvanlivým způsobem označ výšku hladiny, vyndej kovadlinu, A buď dolij vodu a přepočítej hmotnost, nebo tam prostě naházej železo až se hladina vyrovná.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Naozaj zaujimave riesenie Laugh , co takto pouzit normalnu vahu ? Ta na vazenie ludi ma rozsah tak do 130 kg takze by to mala ustat. Wink
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
baca napsal:
Naozaj zaujimave riesenie Laugh , co takto pouzit normalnu vahu ? Ta na vazenie ludi ma rozsah tak do 130 kg takze by to mala ustat. Wink

Ustojí, pokud ji na váhu opatrně položíš. Když tam s ní hrcneš, vyskáčou permoníci. Happy
Jestli je ovšem kovadlina přidělaná, tak se vážení nekoná.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
80-ku dvihnem aj sam ale dvaja ju bezproblemov dvihnu aj slabsi jedinci aby ju opatrne polozili na vahu. No, a pokial je "pridelana" tak potom ju ani do tej vody neponoris, ci? Wink
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/29/2009
Krátky dokumentárny film o kováčstve na Slovensku

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/29/2009
Ešte jeden

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
Super, hlavně ten druhý, zvonky super...
NEMENUJ !!!
Posláno:

Štamgast
...MIESIŽELEZO,moc děkuju za ta videa...to druhé,to je naprostá bomba,takový videa sháním...ty natahováky na ráfy tady mám po svým strejcovi,taky jsem spoluvlastníkem ráfmašiny,ale vidět,jak to koulej zastudena ,jenom na kole,to jsem ještě neviděl...ještě jednou dík...
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Fakt pěkný, to druhé jsem už viděl. Někdo ho sem dával.
Kdyby někdo věděl, jak to video přenést odtamtud do mého PC, byl bych vděčný.
Rád bych si takovéto poklady archivoval.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Ahoj,kono68:máš ráfmašine-stáčečku, nebo kololis?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/19/2012
to LK:
tady si to můžeš stáhnout:
http://www.uloz.to/xCM2ohw/spracovanie-kovov-youtube-480p-flv
jinak na stahování videí existuje spousta rozšíření do firefoxu, ja například používám "Download Flash&video"
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/3/2008
LK napsal:
Fakt pěkný, to druhé jsem už viděl. Někdo ho sem dával.
Kdyby někdo věděl, jak to video přenést odtamtud do mého PC, byl bych vděčný.
Rád bych si takovéto poklady archivoval.

Nič jednoduchšie...Happy

Stiahni si RealPlayer

http://europe.real.com/realplayer

Je free soft, bezproblémovo sťahuje z yotube všetko. V kompe ti vytvorí záložku v dokumentoch v sektore video, s názvom Real Player Downloads, kde nájdeš všetky stiahnuté videá, vo všetkých formátoch stiahnuté týmto softom.
Posláno:

Štamgast
georgius napsal:
Ahoj,kono68:máš ráfmašine-stáčečku, nebo kololis?

...ahoj,já jsem spoluvlastníkem,s mým příbuzným jsme jí stáhli ze šrotu jednomu magnetovi...a kololis?...to nevím co myslíš,jestli máš na mysli natahováky na ráfy,tak ty mám...
Posláno:
Pokročilý
Ahoj, kololis ja taková zvláštní mašina na pěchování ráfů za studena na kole.Večer dám foto.Ještě jsem ho na živo neviděl, natožpak na něm dělat, tak by mě to docela zajímalo.Stáčečku mám taky, dělám na ní ráfy, ale hlavně jsem upravil válce a stáčím na ní kde co, např U12, L90x60x8.
Jinak u nás se těm natahovákům říká ráfcígle.
Posláno:
Pokročilý
Ahoj, tak fotku jsem bohužel už nenašel.Mám jen dobový inzerát, ale i na něm je vidět, co to bylo za ruchadlo.

georgius vložil tyto přílohy:
kololis.gif.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum