ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Kluci kolem Olmiku:Netušíte kde se v regionu dá sehnat dřevěné uhlí ve velkých pytlích(10;20kg) i přes zimu?Mám posledních pár pytlů jejihž sehnání byla celkem fuška a zdroje vyschly(prý snad na jaře).Je to na pos......Sad
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
Ládes napsal:
Kluci kolem Olmiku:Netušíte kde se v regionu dá sehnat dřevěné uhlí ve velkých pytlích(10;20kg) i přes zimu?Mám posledních pár pytlů jejihž sehnání byla celkem fuška a zdroje vyschly(prý snad na jaře).Je to na pos......Sad

...ahoj...nemáš tam někde okolo nějaké hutě?...nebo slévárny?...pokud vím,tak tady u nás Kovohutě Velvary (bývalé),dávaly dřevěné uhlí jako kryt taveniny,a následně to skončilo jako struska na haldě...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Ahoj, chci se zeptat:
Je možné ELMAX kalit parciálně? Respektive, kdybch čepel popaplal nějakým žáruvzdorným tmelem (například, nebo), a poslal to někam do vakuovky kalit, co mi přijde zpět? Je možný vůbec na nerezovce a práškovce něco takovýho jako hamon udělat?

odpověď, že jsem debil a mám si všecko přečíst znovu je taky odpověď;)

předem díky!
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
zapomeň...Wink Výdrž alespoň 20-30 minut na teplotě 1180 C jestli si dobře pamatuju...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
jsem rád, že se odpovědi chytl odborník tvýho kalibru! dík. Takže Želvo, myslíš, že zásadní problém je ve výdrži tmelu?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Žádný tmel nezabrání prohřátí materiálu při této teplotě a výdrži na ní!!! To Želva opomněl rozebrat. Ale je to logický závěr. Takže, jak mi říkal táta: " Mysli u tý práce!!".
Posláno:

Štamgast
no já jsem tušil, že vymýšlím nějakou blbost, když už jsem to ani nikde neviděl...Furt jsem jen brusič plocháčů, ne kovář;)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Tmelem to určitě pořešit nejde, ale doma by neměl by bejt problém ochladit jen část čepele, ohřeje se celá tmel netmel. Otázkou zůstává co to s tou nerezí udělá, jestli když se ochladí ostří zůstane zbytek nezakalenej nerezovej a nezkroutí se to nebo dokonce neprdne. Linie kalení ale asi na nerezu nebude. Kdokoli kalí nerez doma to může vyzkoušet ale ve vákuu ochlazujou dusíkem tak tam to těžko udělaj.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/2/2012
Nenašel jsem vhodnější vlákno,tak to dám sem:

Nedávno tady někdo poptával dřevěné uhlí.....

Dneska jsem mluvil s člověkem,který se výrobou kvalitního dřevěného uhlí živí.Podle něj je maličkost zásobit kdekoho v republice,ovšem odběr tomu musí odpovídat-čili minimální množství které je ochoten poslat DHL či jinou variantou je žok o obsahu 1m3,buď poslaný vlastní nebo jeho(ten je nutno zacálovat). Teď jednám o ceně,takže zájemci kteří se tady vyjádří,dostanou PM s cenou,neboť se bude jednat o cenu smluvní,nikoli veřejnou,proto ty tajnosti.
H.
Posláno:

Štamgast
Meiming napsal:
Tmelem to určitě pořešit nejde, ale doma by neměl by bejt problém ochladit jen část čepele, ohřeje se celá tmel netmel. Otázkou zůstává co to s tou nerezí udělá, jestli když se ochladí ostří zůstane zbytek nezakalenej nerezovej a nezkroutí se to nebo dokonce neprdne. Linie kalení ale asi na nerezu nebude. Kdokoli kalí nerez doma to může vyzkoušet ale ve vákuu ochlazujou dusíkem tak tam to těžko udělaj.
Ony oceli s vysokým obsahem chromu mají nízkou kritickou rychlost ochlazování,takže klidně po austenitizaci prokalí i na klidném vzduchu(ovšem matrtenzitická přeměna probíhá až do teplot hluboce pod nulou).Zvýšení rychlosti ochlazování jen na části čepele by způsobilo odlišná pnutí a vedlo v lepším případě jen k deformacím.
Parciálně kalitelné jsou jen nízkoprokalitelné uhlíkové oceli-v žádném případě oceli slitinové.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/8/2010
Když už to parciální kaleni...možná jsem debil nekoupím a nebo vymýšlím takovéto kosoctverce...ale co parciální kaleni a damašek? Myslím zd jsem to nikdene viděl tak to bude asi kravina. U dasku zajišťuje houzevnatost měkčí složka a není potřeba nějakému hřbet cepel...ale stejně mi to vrtá v kebuli.Dík za shovívavost.
Když se ráno podívám do zrcadla, nechci aby mně ze mě bylo špatně. A tak asi zůstanu chudej.
Posláno:

Štamgast
k.vancura napsal:
Když už to parciální kaleni...možná jsem debil nekoupím a nebo vymýšlím takovéto kosoctverce...ale co parciální kaleni a damašek? Myslím zd jsem to nikdene viděl tak to bude asi kravina. U dasku zajišťuje houzevnatost měkčí složka a není potřeba nějakému hřbet cepel...ale stejně mi to vrtá v kebuli.Dík za shovívavost.
U damašku to jde udělat -záleží však na použitých materiálech,jejich množství, poměrech a jak je to promíchané.Ovšem je pravdou že je to zbytečnost která někdy pokazí vizuální dojem z damašku.Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/14/2008
U něktrých nerezovek parciálka jde ,třeba 440C.Sic nevím jak toho dosáhnou.Mám dojem že zrovna na Nože Nůž je video z nožíkem Krokodýla Dundeeho co dělaj snad Nev.Zélanďani a tam je to vidět i vřezu.U práškovek ja to samo jiná a hlavně se u nás z jednou kudlou v kalírně takhle kalenou nikdo crcat nebude.Dokonce se to vídeo objevilo před časem i zde na Knife ale nevím na kterém vláknu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/7/2010
čao
Mně parciální damašky udivily u Z.Janči. Měl jich většinu na stolku napůl kalených a nevypadalo to zle...Jeho nožíky jsou však většinou malé..tam tolik měkčí hřbet nevadí.
Posláno:
Pokročilý
Hummer napsal:
Nenašel jsem vhodnější vlákno,tak to dám sem:

Nedávno tady někdo poptával dřevěné uhlí.....

Dneska jsem mluvil s člověkem,který se výrobou kvalitního dřevěného uhlí živí.Podle něj je maličkost zásobit kdekoho v republice,ovšem odběr tomu musí odpovídat-čili minimální množství které je ochoten poslat DHL či jinou variantou je žok o obsahu 1m3,buď poslaný vlastní nebo jeho(ten je nutno zacálovat). Teď jednám o ceně,takže zájemci kteří se tady vyjádří,dostanou PM s cenou,neboť se bude jednat o cenu smluvní,nikoli veřejnou,proto ty tajnosti.
H.

Takže se vrátím k tématu dřevěného uhlí.Výrobce mně kontaktoval dnes ráno s tím,že přehodnotil původní záměr dodávek v kubíkových žocích,protože mu docvaklo,že ne každý bude takovou haldu chtít najednou.
Změnil to tak,že navrhl balení 50litrové papírové pytle-tzn váha průměrně 10,5-13kg podle měrné hmotnosti.
Zasílání navrhuje neexpresní kurýrní službou,která je levná.

Cenu můžu zveřejnit:

1pytel kovářského uhlí 50 ltr= 171.-Kč

Posuďte jak je či není nabídka výhodná .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2012
To neni vubec zla cena. Nevim jak moc to chce resti verejne, kdyztak bych poprosil o PM s kontaktem. Dik
Posláno:
Pokročilý
Tak podle množství PM soudím že zájem by byl.

Takže kontakt na výrobce:

ekogrill@volny.cz

Při odběru celé palety 1380 ltr.= 10% sleva.
50 ltr = 171.-kč včetně DPH

Přepravuje službou Plzeňský Tenexpres (levná)

kalkulátor přepravného:(zadává se celková hmotnost zásilky)

http://www.fofrcz.cz/pocitani_cen.php

Pokud jsem někomu,nebo více lidem pomohl,budu se cítit nesmírně potěšen a v nastalé euforii dneska nenakopnu sousedovu kočku,která už tři roky chodí srát do pískoviště našich dětíLaugh Laugh Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
bulis napsal:
U něktrých nerezovek parciálka jde ,třeba 440C.Sic nevím jak toho dosáhnou.Mám dojem že zrovna na Nože Nůž je video z nožíkem Krokodýla Dundeeho co dělaj snad Nev.Zélanďani a tam je to vidět i vřezu.U práškovek ja to samo jiná a hlavně se u nás z jednou kudlou v kalírně takhle kalenou nikdo crcat nebude.Dokonce se to vídeo objevilo před časem i zde na Knife ale nevím na kterém vláknu.

No já bych spíš řekl že je parciálně popouštěná. Z praciálně kalené nerezovky by nebyl dobrej nůž Wink
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/7/2007
zdravím pánové, měl bych jeden dotaz zda už na to nekdo nekdy nenarazil. Koupil jsem cerne kovarske uhli, tam kde ho beru uz nekolik let a stale stejna kvalita ale toto mi nejde na rozum co je to SHIT????? Uhlí je černé ostravské což mohu potvrdit ze doposavad bylo nejkvalitnejsi a to mi ve výhni prošlo x druhů černého uhlí. Nevíte co by to mohlo být? Ostrava určite ne, nebylo zrovna nejlevnejsi 600Kč/q, při hořeni to praská, odletují malé ulomky do okruhu 1m, celý uhlík se téměr rozpadne na prach, hoří spíše žhavím nikoli plamenem (podobně jako koks), po zahrátí zhnědne jako hnědé uhlí, když se sype je to jako sklo, cinkavej zvuk. V lomu je videt odlesk skoro se v nem vidím jako lom na skle, výhřevnost je dobrá takže u mne za 3 (měl jsem lepší) je z toho nehorázný smrad síry jako z hnědého ale tolik nekouří, no spíš vůbec. Uhlík kterej se nerozpadne si při odhořívání drží stále svuj tvar spíše geometrický z lomu a je komplet celej prohřátej, struska je strašná jindy vytáhnu koláč na dlaň za celý den a ted koláč za hodinu. Poradí někdo co by to mohlo být za odrůdu? Mám pocit jako by to přitáhli z polska, bral jsem uhlí od našich sousedních státu abych porovnával ale na toto jsem ješte nenarazil. Díky.

ukmacabedy vložil tyto přílohy:
2013_01_18_745.jpg.jpg
2013_01_18_750.jpg.jpg

"Co neuděláš dnes, odlož na pozítří a máš 2 dny volno"
Posláno:
Pokročilý
To co máš se jmenuje proplastek.
Nekvalitní,i když hořlavá složka uhelné sloje.
Reklamovat!!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum