ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/2/2010
Ještě ke kalení 19 573 v Mikovu. Stejnou poštou jsem jim dal k zakalení N 865, síla plechu 2,3 mm. Takový kuchnože. No a malý santoku o délce čeúele cca 12 cm s obavami prošlo tím samým testem. A bez ztráty kytičky. Tak co si mám myslet teď.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Vážení, dnes jsem dostal dva vysavače - takový ten typ co se s ním dá honit vzduch do výhně /mrkněte na loňský Masečín, měl ho tam P. BolfHappy/ , pod kelímek při tavení nebo třeba na stříkací pistoli co se kdysi v ČR vyráběla, tak pokud o ně máte zájem ozvěte se.. Poznávací znamení: oba pochopitelně funkční a za děkuju, oba pamatují ČSSR a oba vzadu vydechují kulatým otvorem.. Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Ir
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
rad bych jeden zabral kdyby to slo, asi bych dokazal zmocnit Jirku Javurka k prevzeti
Posláno:

Štamgast
Oba pryč, jeden jede do Irska přes JJ Happy a druhý zítra za Prahu.. kurník to jsem rád že se to použijeHappy Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
jeden odkaz co se tu mám dojem ještě nemihnul a zaujme nejen mě:

http://www.veselakovarna.cz/

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...Samuraj...díky za odkaz,je to kluk,který dělá vše opravdu poctivě...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Tak jak jsem psal o zubech na čepelkách z 19 573ky, kalených v Mikovu, po přebroušení a opakování testu ( sekání do hovkosti) se nestalo nic, žádný zub. Domluvil jsem se s nimi, že příště to ještě sekundárně popustěj a uvidíme. Jsem tedy zvědavej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2012
Zdravím,
poradíte mi prosím v okolí Č.Budějovic kalírnu co kalí nad 1000 C?
Chtěl bych zkusit něco z nerezky a Motor to neumí:(

Díky
V případě zájmu,se neváhejte zeptat.....prosím na e-mail.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/1/2006
mrkni se sem, jestli tam něco najdeš:
http://www.asociacetz.cz/databaze-kaliren.html
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2012
No vida,

v pondělí budu shánět,díkyGrin
V případě zájmu,se neváhejte zeptat.....prosím na e-mail.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 9/29/2011
Ahoj,
našel jsem toto video na trubce a jsem paf. Když to dokoukáte skoro do konce, tak uvidíte, jak do toho nože mlátí kladivem a nic... :)
Jestli to dobře chápu, tak je to nůž z Titanu? Shocked Nevěděl jsem, že se dá z titanu udělat celá kudla... Neví někdo kolik to může mít hrců?

Díky, Lukáš.

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/2/2009
Jestli jsem si všimnul dobře, mlátí do něčeho jiného než je ta kudla.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Pokud vím tak titanu ohřev mimo inertní prostředí nedělá moc dobře, váže na sebe další prvky z okolí a tvrdej na to aby držel ostří taky moc neni, spíš je houževnatej, ale těžko říct když cena a možnost nákupu titanu v české kotlině je tak mizerná, asi se nikomu nebude chtít koupit špalek materiálu za 4000 kaček a pak ho zkoušet kovat aby zjistil že je to leda na parádu Happy
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Titanu a jeho slitin je spousta druhů ,.Pokud se pamatuji tak se tady tvrdost slitin titanu a jeho použití na nože řešila a závěr byl nic moc. Jinak koval jsem čistý titan a jde to bez problému jen musíš dodržovat rozmezí kovacích teplot . V poslední době koval jedny boky na nůž Bulis tak se podívej na jeho galerii
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Doteď jsem žil s vědomím že čistej titan v podstatě neexistuje krom laboratoře, ale je to celkem fuk, nůž bych s titanu nechtěl a na střenky vím že stačí koupit Grade 5, zbytek nechám koňovi Happy

Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/7/2008
Možno hlúpa otázka, ale........sú toto kováčske kladivá???

MiGo#1 vložil tyto přílohy:
2013_04_11_15.55.00.jpg.jpg

Facebook : MGknives
Instagram : mgknives
Posláno:

Štamgast
..
http://stroje.bazos.cz/inzerat/23727545/Kovarske-buchary.php
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2008
Ahoj !!!
Tak jsem si minulý týden přivezl nový kousek do kovárny.... Krásných 110 kg.
Nepoškozená, neprokovaná, dráhu má rovnou jako ranwey Laugh
Mám z ní velikou radost.... A cena ? Přijatelná... Rovných 5.000,- Myslím, že to je slušné ne ???
W.
Edit.: Tři otázky... Prosím...
1) Co je to za typ kovadliny ???
2) Neznáte někdo tuto značku ???
3) Nedá se určit stáří kovadliny ??? (přibližné)

Willie vložil tyto přílohy:
DSCN5579.JPG.jpg
DSCN5580.JPG.jpg
DSCN5581.JPG.jpg
DSCN5582.JPG.jpg
DSCN5583.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
MiGo#1 napsal:

Kovat s nimi můžeš, o tom žádná. To vpravo je spíš zámečnické. Hlavní, ale je, jak se ti s čím dělá. Já vzal třeba na jednu dílčí práci zednické kladivo.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Cogito napsal:
MiGo#1 napsal:

Kovat s nimi můžeš, o tom žádná. To vpravo je spíš zámečnické. Hlavní, ale je, jak se ti s čím dělá. Já vzal třeba na jednu dílčí práci zednické kladivo.
Mně to přijde jako dělané z kamenických kladiv.Ovšem kovářských kladiv,sekáčů,průbojníků,prosazováků,hladíků, sedlíků a ostatních klupátek je celá řada,do toho ještě navíc jiný kraj jiný mrav....Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum