ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 9/30/2011
Dôležitá je podľa mňa úprava kovacej plochy, nesmie byť otĺčená, (prebrúsiť) aby ,, nepísala pri kovaní" a mala by mať mierne vypuklý tvar, aby hrany nezasekali do materiálu.

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Willie napsal:
Tak jsem si minulý týden přivezl nový kousek do kovárny.... Krásných 110 kg.
Nepoškozená, neprokovaná, dráhu má rovnou jako ranwey Laugh
Mám z ní velikou radost.... A cena ? Přijatelná... Rovných 5.000,- Myslím, že to je slušné ne ???

gratuluju, je pěkná.. já si nedávno dovezl za 4500,- 150kg, tak vím, kolik je to radosti.. už jen výheň, spravím kleště a jdu mlátit.. těším se jak na grilovačku Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/20/2009
...ahoj Wllie...kovadlina je německý typ,u nás asi nejvíc využívaná,výrobce je Rudolf Becher (proto ten pohár) z Cítova nebo Beřkovic,ale vyráběl je v Roudnici,dneska tuším že se to jmenuje ROSS,stáří,to nevím...gratuluju,jsou to držáky,mám od něj 60 a 140 kg...
...kovařina je krásná proto,že z ničeho vznikne něco...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/14/2010
Hoj chlopi,
hledal jsem tady, ale krom pár kusých útržků jsem nenašel žádněj zaručenej polopatistickej recepis Neutral

Urazil jsem špičku na krumpáči a chci ho zkusit překovat a dát zase do provozuschopnýho stavu. Máte někdo něco ozkoušenýho jak to zakalit a popustit (myslím cca teploty, výdrže atd)?
Díky...
Život je umění kreslit bez možnosti gumovat.....tak ať je alespoň čím si ořezat tužku, ne?
"NO KNIFE - NO LIFE !!!"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
Tenax to asi nebude , ale toto by to kludne mohlo byťHappy

Příloha / Přílohy:
19125.pdf (82kb) staženo 93 time(s).
19132.pdf (88kb) staženo 42 time(s).
19133.pdf (85kb) staženo 41 time(s).

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Happy Včera dorazil Chalcodes a VánoceHappy

postavili jsme pidivýheň, tak pár fotek z prvního žehuHappy - vynechte kritiku umístění a velikosti kovadliny, místo kovářskýho uhlí jsme prubli co dům dal - tedy nadrcený brikety - jinak rady praktiků jsou vítány, samozřejmě.. Zapomněl jsem utěsnit ventilátor, ještě večer jsme v přilehlé chir. ambulanci aplikovali silikon a přidali tak cca 20% výkonu - a ještě to chce vyvinout závětří a tak..

TTD: cca 30x40 cm, motor je dvourychlostní + na prvním kolenu je vidět prstenec pro jemnou regulaci vzduchu. celá ta potvora je překvapivě dobře přepravitelná, kolem 30 kg těžká , nožky i ventilátor snadno sejmutelné, potěšiloHappy
Zvláštní poznávací znamení - všechny díly vč. motoru, nerez trubky, kabeláže i krabici dodal šroťák, jen nožičky jsou ze zrušeného studentského báruHappy

..Úplně slyším jak se všichni kováři tady klepou strachy před novou konkurencí mrGreen mrGreen

Mr. Smith vložil tyto přílohy:
DSC_0002.JPG.jpg
DSC_0003.JPG.jpg
DSC_0004.JPG.jpg
DSC_0017.JPG.jpg
DSC_0026.JPG.jpg
DSC_0021.JPG.jpg

Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
No paradna zabavkaOk . Len otazku vzduchu to na dost? nebolo by lepsie este hustejsie dierky? Neviem len sa pytam ?
........na prvním kolenu je vidět prstenec pro jemnou regulaci vzduchu................
A na srotaku sa urcite najde vysavaz s regulaciou otacok a zapojit ho (len regulator) na plynule ovladanie vykonu
Nech sa dari Milan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Ahoj Smiťáku, já si do trubky udělal 3 řady děr, krajní pod hůhlem cca 120, aby foukaly do stran, cihly mám rovně kolem roštu po Němcích, tak aby šel vzduch všade a zas tak moc silně to nefoukalo, jen jako větřík. Dal jsem 2 nad sebe pro větší vrstvu uhlí a žhavého a i líp to drží teplo. Navrch dávám tál, opět po Němcích a pak se na zbytkovém teple něco pogriluje.
No a při 1. kalení chvilka opomenutí a čepelka za 191 spálená.... Foukám vysavačem, poťák na minimum a ještě zalepená sací díra na 50%. Bohatě to stačí a při ohřívání můžu přidat. Jen mám venku kus kolejnice, kdo by se vždy tahal s 80tikilovou kovadlinou. Nejsem Samson.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Happy Dík za rady, tohle je zatím ve stádiu testěníHappy , o kovařině vím houby tak proto zatím jen jedna řada děr tuším 5,5mm, 4cm od sebe, trubku jsem použil nerez pro předpokládanou vyšší tepelnou odolnost, proti spálení je i krytá těma šamotovejma "ledvinama"Happy - při první jízdě příjemně překvapilo že těsně za vývodem z "výhně" byla ta trubka naprosto studená, proto jsme si mohli i dovolit těsnit tím silikonem. Vysavač tady mám v záloze taky, s regulací, ale během čekání v dílně asi chcípnul úplně tak přišel na řadu tenhle ventilátor, je krásně tichej a mrňavej, uvidíme jestli bude stačit. Trochu zaskočil vítr, znatelně snižoval účinnost, tedy ještě vymyslet závětří + pokud to zvládne ventilátor a bude dost přisávaného vzduchu, můžou se ty "ledviny" i víc napřímit, víc odkrýt tu trubku a případně navrtat další řady otvorů..Ale to dají až další zkoušky - někdy po PPN se tady /snad/ sejde na víkend pár lidí znalých a budeme ladit... Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2012
dobre ranko, prosim o radu/pomoc...
vcera som prekovaval kus 14260... nasekol som si pas z dvoch stran a rozkoval som trn... v mieste kde trn prechadza do cepele sa spravila trhlina a napriek tomu ze som ju zavaril a vybrusil, po dalsom ohreve a par uderoch kladivom sa trn odlomil... uz sa mi to stalo aj pri 19191 pri tupom naseknuti a prekovani tyce na integral...

kde je chyba? nizka teplota ohrevu alebo? dakujem vopredHappy

pallo007 vložil tyto přílohy:
trhlina.jpg

Posláno:

Štamgast
Nenasekávej, kovej přes hranu kovadliny.....
Posláno:

Pokročilý
Ifigenie napsal:
Nenasekávej, kovej přes hranu kovadliny.....

ale stalo sa mi to aj pri trni na integrali s pouziti takehoto tupeho pripravku:

(p.s.: foto pozicane od amaterskeho kovare)
Posláno:

Štamgast
A to čo za hentenony bazmek.....Shocked Shocked Shocked
Posláno:

Pokročilý
taka onaHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
osazované místo se sekáním jen značí, lehkej šlic... jestli ti to prasklo v trnu tak jsi to měl špatně prohřátý během kování...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pokročilý
želva napsal:
osazované místo se sekáním jen značí, lehkej šlic... jestli ti to prasklo v trnu tak jsi to měl špatně prohřátý během kování...

vrela vdaka Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Rádo se stalo. Pokud už z nějakého důvodu člověk musí místo nakousnout, tak oblíkem s ostrým úhlem (používám přebroušený sekáč..) Happy
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Pokročilý
želva napsal:
Rádo se stalo. Pokud už z nějakého důvodu člověk musí místo nakousnout, tak oblíkem s ostrým úhlem (používám přebroušený sekáč..) Happy

je to logicke, co pises, ale asi treba na vlastnej kozi zazit ako sa ten pas zacne trhatHappy
clovek sa uci cely zivot, dikHappy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/23/2009
pallo007 napsal:
želva napsal:

je to logicke, co pises, ale asi treba na vlastnej kozi zazit ako sa ten pas zacne trhatHappy
clovek sa uci cely zivot, dikHappy

Jen polopaticky doplním želvu - nesmíš do toho mydlit za studenaHappy!
Zkus mrknout do materiálových listů ( http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=10110 ), třeba u té 14260 je teplota tváření od 1100 do 840°C a to ještě docela svítí,
tak to láká do toho bušit, ale pak to praská....
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/20/2010
Tak jo, sice to není nůž, ale taky to má ostří. Moje první práce v homemade výhni (nakutí radliček do plečky za traktor, vytvarování správného úhlu, aby šel břit do země)

JERrRY vložil tyto přílohy:
IMG_5543.JPG.jpg

Nůž a slovo ber za správný konec.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum