ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/7/2007
400kg, ta musela bejt parádní, škoda jíSad
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
No ani mi nemluv bylo mi do breku a vím že takovou už nikdy neseženu(abych koupil běžnou cestou novou 400 na to nemám a mít ani nebudu)Sad
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Taková ztráta!Jak to bylo velké,takovou jsem ještě neviděl/největší 250kg/
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/9/2008
zdravim ,
v Košiciach som videl kovadlinu na predaj 100 kg za cca 4500 skk.-to len či niekto nehľadáHappy
mam ju dokonca nafotenú v mobile.,lenže som tu este nič nevkladal., ak bude záujem pokúsim saSad
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
Na aukru jsou občas pěkný kovadliny, nedávno tam byla pěkná 250ka myslím že se vydražila za 6000kč.
Posláno:

Štamgast
No velká byla "jako kráva".Na přesnější parametry už si pořádně nevzpomínám jen jsem byl fascinován tou ohromností.Škoda že jsem tenkrát neměl telefon s foťákem blejsknl bych si ji pro ježíška jako mustr....Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/14/2008
Opeth napsal:
Conan: snad ti moc nezkazim radost když ti řeknu že tu mou 200 kilovou jsem kupoval za 3000kčHappy asi před rokem

Radost mi nezkazíš Happy Já jí vydražil na Aukru. Chtěl jsem původně hmotnější, ale pak jsem si představil, jak jí rvu do svého coupečka a jak jí na zimu odvážim z chalupy, aby neposloužila jako platidlo při směnném obchodu vodka/železo a když jsem tohle vše zvážil, vyšla mi ta 50ka (ona má ale asi spíš 60kg) jako optimální volba Wink

Ládesi: 400kg? Shocked Ta muse být fakt ohromná...a řekl Ti někdo, proč jí nechtěli prodat? Vždyť, když to hoooodně moc přepálím, cena šrotu cca 25Kč, tak 25x400=10 000. A Tys nabízel ještě víc... Holt nedobrota světem vládne.
Ale mrzet Tě to nemusí, jak bys to odvezl? Happy A kdyby jo, tak si představ, že bys s ní potřeboval v okvárně hnout Laugh Laugh Laugh
...šak ono se to jednou povede...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/16/2008
Možno má doma antigravitačný prístroj.Laugh Tých 25 za kilo sa mi zdá trochu moc unás dávali za hrubšie železo max 5 Sk.
ERRARE HUMANUM EST
Posláno:

Štamgast
Proč?Prý by s tím byla spousta papírování a běhání po celé budově,ale bylo zcela zjevné že se tím nikdo nechce ani zabývat.Osobně si myslím že by to byla otázka 2 max.3 zvednutí telefonu.S papírem už bych zašel kam potřeba.Byl to typ euroanvil a ještě před cca 4 roky jsem ji viděl u známého i v nabídce nějakýho kšeftu s kovářskýma potřebama myslím to byl poslední rok co se vyráběla,od té doby jsem ji nikde v nabídce neviděl,proto jsem po ní šel.Možná jsem se měl "vysrat" na oficiality,vrazit něco dělňasům co to pálili než začali a mohla být doma.Sad

K cenám železa-není to tak dlouho co jsem kupoval kilo z kovošrotu za 4,- pak to bylo 10,14 a naposledy už 18,- za kilo.Sad
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/22/2008
Teď už je situace co já vím jiná,železo se teď vykupuje za pakatel protože klesl zájem v závislosti na snížení výroby,tak i koupě šrotu bude levnější nejsem si jistý ,ale někdo mi nedávno řikal že už za železo nedostal ani tři kačky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/14/2008
Tu cenu (25Kč/kg) jsem takhle moc přepálil schválně proto, aby bylo vidět, že Ládes nabízel víc i kdyby si počítali takhle nadsazenou cenu.
Prostě, lenocha nepřesvědčíš ani prachama, aby hnul zadkem Wink
...šak ono se to jednou povede...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/1/2004
ahoj mam vykoval som si dva noze kazdy z inej vinutej pruziny z auta ten noz z tej o dost starsie vyzerajucej sa koval o dost lahsie ako ten z novsej tak ma napadlo ze to bude asi rozdielny material jedna cosi ako 14 260 alebo 56Si7 a druha 15 260 a pytam sa ktory z tychto materialov sa teda tazsie kova aby som vedel ktora je z ktorej ocele radsej by som totiz noze robil z tej 15 260 alias 50crv4 lebo by mala lepsie drzat ostrie a lahsie sa kalit asi
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/25/2008
Ahoj měl bych dotaz,
potřeboval bych vědět jestli když mám péro z auta a potřebujiho srovnat musí to být za tepla nebo studena?
Totiž ptal jsem se kamarádů co kovaj a jeden řiká to a druhej to druhý tak sem z toho vedle.
Dík
Nevěřím v posmrtný život. Ale pro jistotu si s sebou vezmu rezervní prádlo.
Woody Allen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/30/2008
já ho rovnal za studena na hidraulickim lisu i za tepla ve víhni obojí šlo v pohoděLaugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/13/2008
Mám dotaz. Přišli mi z kalírny čepeleN690 a jsou na nich dolíky.Je to běžné?Kaleno podle návodu z Jataganu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/30/2008
asi ano mně se to stalo take pokud není v peci v ochrane foliiAngry
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/25/2008
[quote=emil]já ho rovnal za studena na hidraulickim lisu i za tepla ve víhni obojí šlo v pohoděLaugh [/quote

díky mocWink ]
Nevěřím v posmrtný život. Ale pro jistotu si s sebou vezmu rezervní prádlo.
Woody Allen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/13/2008
emil napsal:
asi ano mně se to stalo take pokud není v peci v ochrane foliiAngry

Dík za informaci, příště to snad bude lepší.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/17/2007
Dokázal by mi někdo říct, jak by dopadla S290 od Bohlera, když se ji pokusím zakalit "podomácku" v elektrický peci s termostatem? Vím, že je to prasečina, ale stačilo by mi z ní dostat kolem 60HRc. Udělal jsem si čepelku z odřezku a platit kvůli jednomu kousku profikalírnu nechci.
Posláno:

Štamgast
speedy: asi nic moc,záleží jaký ochranný prostředky máš k dispozici.Je tam totiž potřeba po komplením prohřátí profilu na 1190°C výdrž na této extrémně vysoké teplotě minimálně 80 sekund pro dostatečné rozpuštění karbidů.Osobně bych typnul že ji pokazíš-lepší počkat-práce kvapná znáš to.....Wink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum