ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/27/2001
12 060 půjde bez problémů kalit na magnet. Magnet pořádně připevni na nějakou tyčku. Roztop výheň, čepel co nejrychleji začni ohřívat. Až bude mít oranžovou barvu, zkus magnet, pokud se bude ještě chytat, tak přihřej, pokud už ne, tak šup do oleje. 12 060 by možná vydržela i kalení do vody, ale to by mohla prasknout. Popouštět klidně v kuchyňské troubě cca 180 až 200°C.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Wink

Příloha / Přílohy:
12060.pdf (61kb) staženo 253 time(s).

Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
Mám dotaz, je nějakej způsob jak kovat kulatinu aby se moc nevytahovala do délky, ale do šířky?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Zdravím,docela dobře to jde oblým kovátkem pod bucharem.
Posláno:

Štamgast
To bohužel nemám,myslíš kovat tu kulatinu podélně?

Posláno:

Štamgast
Opeth napsal:
Mám dotaz, je nějakej způsob jak kovat kulatinu aby se moc nevytahovala do délky, ale do šířky?
Ne napříč přes kovátko ale po jeho délce.Ručo kladivem tahat při kování napříč(po šířce profilu).Z 18mm kulatiny takhle dělám plocháč 35mm širokej a kolem3-4mm tlustej.
Edit na bucharu ti kovátko a kovanej materiál netvoří kříž,ale jsou zhruba rovnoběžně....Wink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Díky zkusím to, chtěl bych z 14mm kulatiny udělat plocháč tak 23*3 ale nejsem si jistej zda je to reálný.
Posláno:
Pokročilý
To by Ti mělo s rezervou vyjít,a když nemáš oblé kovátko,tak si zkus udělat malý oblík/mám ho z pera z avie asi 40mm dlouhý 10mm široký a 45 možná 50 vysoký/.Kulatinu trochu splácni a pak nasaď oblík a přitloukej bucharem.Trochu se to kroutí ,ale pár ran a srovnané je to hned.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2008
Díky moc chlapy za rady ohledně tý 12060. Moc jste mi pomohli Happy
Posláno:

Štamgast
Opeth:Počítej že o třetinu průměru rozplácneš kulatinu poměrně s přehledem.Wink
Posláno:
Pokročilý
Opeth:Ahoj,zkoušel jsem rozklepnout 12.5 kulatinu a podařilo se mně udělat pás 29*3.5až 3.8mm.Koval jsem výše popisovaným oblíkem pod bucharem,dorovnával ploskou kladiva.Jestli chceš fotku toho nástroje,můžu dodat./konečně mám foťák/.
Posláno:

Štamgast
Tak to je slušný. Díky, fotku uvítám, chci si to taky udělat.
Posláno:
Pokročilý
Už jsem nafotil to oblé kovátko i podbucharový oblík,takže zkusím vložit.

georgius vložil tyto přílohy:
P1000199.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Jedna prosba na Slováky... známý ze slovenska potřebuje někde na slovensku kalírnu, kde umí dobře zakalit RWLku.. víte o něčem? ideálně kolem Trenčína.. ale v nouzi to pošle poštou..

poradil bych ale vím jen o českých ekvivalentech.. díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/3/2008
Technická univerzita Košice, prípadne možno po dohode - Dušan Bača z Levíc.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/20/2007

fi. bohler v Martine
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Mozno este fa. Gako, odkaz na ich stranku je tusim na vlakne o slov. firmach a vyrobcoch, kali tam Oscarr tak si myslim, ze je to dobra kaliaren, osobne skusenosti ale nemam...
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/5/2005
Potreboval by som poradiť. Chcem vyrobiť pre známeho sekáč cca. ako mal Arnie v Predatorovi.
Materiál bude listová pružina, lebo to chce mať hrubšie... Požiadavka na tvrdosť čepele nieje nejaká extrémna, aj tak to bude používať na chalupe..., ale nemalo by to byť zase mäkké aby sa to neohlo...
Pružinu zahrejem a vyrovnám, ale čo mám potom s ňou urobiť aby som ju už nemusel dať znova niekde kaliť , a aby mi teda moc nezmäkla, prípadne aby sa mi na vzduchu nejako sama nezakalila...
Po vyrovnaní by som to chcel už len vybrúsiť dopožadovaného tvaru.
Za radu vopred ďakujem.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Mozno si myslel Poncha, Arnie mal tusim len nejaky vojensky noz. Tu pruzinu jednoznacne zakalit, inak to bude po popusteni makke a ohybat sa bude...
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:
Pokročilý
Ahoj,nebude-li nějak moc silná a široká,můžeš to zkusit srovnat zastudena.Pak máš ještě možnost sehnat přídavné pružnice např.z MTS/alespoň myslím,že tam byly/ty jsou někdy rovné/určitě byly na Trabantu,ale jsou úzké,kdybys chtěl,změřím,mám je./To by Ti kalení odpadlo.Když to ale ohřeješ,jak píše baca,zakalit.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum