ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kalení + kovařina Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Souhlasím s kolegy-fotka sice zmizela,ale teplotní rozdíl mezi špicí a ricasem byl minimálně 100°C-špice cca 820-850 a u ricasa dejme tomu rozmezí 720-740.Zkusil bych jiné umístění hořáku-dírou cca na střed délky pece s doděláním vnitřních "usměrňovačů plamene.Trklo mě to hned když jsem viděl umístění letlampy,ale nechtěl jsem to hned psát z několika důvodů:1. aby se někteří lidi zde naučili používat vlastní hlavy a jejích úsudků;2. chtěl jsem se vyhnout možnému flamu založenému na "štamgastovské povýšenosti".
Ta pícka určitě není špatnej nápad,ale zatím je v plínách.Wink
Edit:fotku už vidím-předtím tam bylo prázdné pole-chyba asi u mně v tej piksli plechovej drátama a bůhví čím ještě plněnej.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Ahojda.
Já jsem žádnou fotku neoddělával. Jen jsem to vytáhl pro foťák.
Mám polední přestávku.
Až přijdu z práce kouknu na další fotky a trochu vysvětlím.
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Pokud nemáš v té peci teploměr, nevím, jak jsi odhadoval teplotu.
Za dne a ještě venku se to skoro nedá odhadnout.
Zabednit a vevnitř nebo za šera a vevnitř.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2008
chlapi, co byste prosím doporučili jako nejlepší hmotu pro nanesení na čepel na hamona?

....knives don't run out of ammo...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/14/2008
Někde tu někdo říkal jíl, šamot?, popel a dřevěné uhlí?
Mimochodem, také by mě to zajímaloHappy

JeromeHeretic: Díky za odkaz, fíha, tam jsou ceny. To vypadá, že asi chamtivost zvítězí nad leností a ty babky si urobím Laugh
...šak ono se to jednou povede...
LK
Posláno:

Štamgast
Conan napsal:
Někde tu někdo říkal jíl, šamot?, popel a dřevěné uhlí?
Mimochodem, také by mě to zajímaloHappy

JeromeHeretic: Díky za odkaz, fíha, tam jsou ceny. To vypadá, že asi chamtivost zvítězí nad leností a ty babky si urobím Laugh

Koukni sem, já odtud docela čerpám.
http://kovarna.webzdarma.cz/stranky/jak_postavit_kovarnu.htm
Je tam i postup, jak vyrobit např. babku od A do Z včetně kalení a popouštění.
Mám to od Želvy.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
O hamonu psal třeba Pavel Bolf tady http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=126916#126916 a nebo si to dej do vyhledáváníWink
Posláno:

Pokročilý
LukKuc napsal:

Koukni sem, já odtud docela čerpám.
http://kovarna.webzdarma.cz/stranky/jak_postavit_kovarnu.htm
Je tam i postup, jak vyrobit např. babku od A do Z včetně kalení a popouštění.
Mám to od Želvy.

Znám, znám Happy Jen jak mám málo času, chtěl jsme ušetřit čas potřebný na výrobou babek. Jinak ta stránka je super. A dík.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/2/2009
Na hamouna jsem toho zkošel mnoho...a laboroval...dobrá je směs hrnčířské šamotky /nnebo kup šamotku na výmaz do kamen a přesej to + trochu jílu/ a namletýho dřevěnýho uhlí. Moje vlastní know-how nebo how-nou jest to, že do tý hmoty nastříhám nadrobno trochu skelný tkaniny. Výsledek je ten, že to po uschnutí neopadává, skoro nepraská a ve výhni a při kalení to drží na čepeli jako sviňa.
Praxe je kritérium pravdy !
LK
Posláno:

Štamgast
Já už si vyrobil jednu babku s kolejnice, jak tam ten člověk popisuje, a ta kolejnice je oravdu skvělý materiál na babky. Už předurčen tvarem. Ušetří spoustu práce.
No nic, ať se daří.
Posláno:

Pokročilý
Kolejničku mám, loni jsem na ní koval. Ale netuším, čím bych to z ní odřízl... nevím, nevím, jestli flexa 115ka by se chytila Laugh Ale zkusím a uvidím. Dík za tip, na tohle jsem už úplně zapomněl.
LK
Posláno:

Štamgast
Já to odříz rozbruskou 230.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/22/2009
Conan napsal:
Kolejničku mám, loni jsem na ní koval. Ale netuším, čím bych to z ní odřízl... nevím, nevím, jestli flexa 115ka by se chytila Laugh Ale zkusím a uvidím. Dík za tip, na tohle jsem už úplně zapomněl.

Rizni autogenem
Posláno:

Štamgast
K té pícce.
Jerome Heretic - Dělal sám. Propan jsem nezkoušel ale mám už starou plynovou bombu tak z toho bude plynová pícka.
Jen vykoumat ten hořák. Ta letlampa nepotřebuje elektřinu, u těch plynových mívají povětšinou nějaké dmýchadlo ( né vždy ).
Jo a ohřáté je to v cuku letu ( tak na vyčůrání Happy )
Na kování o ohřev jsem měl to samé jen trubku šamotovou a hořák uprostřed z boku. Štelovací podpěry ze stran aby mat. byl uprostřed.
Z boku záslepky jen s prostupy . Už ji nemám díru jsem vrtal s příklepem tak mi rt. popraskala ale co jsem to potřeboval tak vydržela pohromadě.
Vrtat diamantovou korunkou.
Jo a pícku neucpávám. Musí mít odtah a letlampa dost daleko. Ten mosazný konec se rozpálí do červena. Dál jsem to nezkoušel asi by to ukáplo.
Posláno:

Štamgast
Ládes - Ohřev jen pro fotku. Já nejsem urážlivé v poho Happy rad si nechám poradit ale poučím se jen z vlastních chyb Sad
No klasika blbec.
Ten hořák to chce z boku, souhlas. Ale zkusím ještě nějaký rozptylovač plamene.
Něco jako se používalo takové to sítko na sporák pod Jenské sklo.
Když jsem to ohříval tak jsem zkoušel a postavil jsem čepel na hřbet.
Špička se ohřála s ostřím stejně a hřbet méně ( parcialně ???).
Když jsem to položil na podlahu tak se to ohřálo rovnoměrně-ji.
Jak by sis představoval ten usměrňovač ?
Posláno:

Štamgast
LukKuc - Blbě. Zkusím ve tmě. Ale říká se že voko vidí, voko není ........
Posláno:

Pokročilý
Ta pícka se mi líbí moc, ale jak říkal Ládes, nějak ten plamen rozptýlit po prostoru pro zhomogennění teplotzního pole. Dál mě napadlo, zkustit ucpávku parabolickou (hyperbolickou? - nuikdy nevím, na jaký směr je to natočený Laugh ) na opačný straně než máš letlampu, aby se část vzduchu od letlampy stočila a proudila ve zpětném směru. Díky cirkulaci by se tam ty teploty mohly začít trochu homogenit (hrozný slovo Laugh ) Ucpávka by byla vrtaná, aby část vzduchu mohla odejít a nej část se vracela. netuším, jak jsi postupoval při ohřevu, ale čepelku bych tam dával až když by ybl vnitřek pícky do žluta. Rozhodně ne do chladný pece a pak teprve topit.
A taky si myslím, že jak Ti jde plamen přímo na "železo" tak ho slušně oduhličuješ... Asi bych zkusil nějaké "síto" mezi plamen a vnitřek pícky, aby se čepelka nedostávala do kontaktu s ohřávaným materiálem.
Tak a teď ať se vyjádří místní machři (myšleno fakt v dobrém) a řeknou, jestli tohle teoretizování není v praxi (nejen) totální blábol red face ,
Happy
Posláno:

Štamgast
To sítko chci zkusit jak jsem již psal. O ucpávce také popřemýšlím.
Posláno:

Pokročilý
Teda já tam napsal volovinu Grin
Conan napsal:
...síto" mezi plamen a vnitřek pícky, aby se čepelka nedostávala do kontaktu s ohřávaným materiálem.

Samozřejmě jsem chtěl napsat, aby se čepelka nedostávala do kontaktu s plamenem Wink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum