ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Materiály pro výrobu rukojeti Možnosti
EM
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2008
...taková netuctovka,nejde ani tak o materiál (cocobolo) ale spíš jak je tam přimrsknutej...myslím, že docela pěkný jak je ta ručka vyvedená

EM vložil tyto přílohy:
lg.jpg.jpg
lg2.jpg.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/16/2018
pistole laminát

[/URL

[URL=http://shot.qip.ru/011NW5-3Dbzb31Lz/]

Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/16/2018
epoxwoll

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/26/2010
Mám pár parohů.Páry i solo.Chtěl bych vědět jaká je cena.Za kus za kg nebo jinak?Díky za odpovědi. blackriver
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 2/5/2012
Nedávno poptával TRMAN,tak se zeptej.
Jirka
Posláno:
Štamgast
Připojený: 3/13/2013
Yustasija napsal:
epoxwoll

prodáváš ?
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/17/2018
… mě se nejlépe pracuje s dřevem... je to krásný a přírodní materiál...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/28/2019
Dobrý den přeji, projel jsem to tady v rychlosti a bohužel jsem nenarazil na výrobu střenek z parohu. Jestli jsou nějaké vychytávky, případné úpravy materiálu předem. Kdyby někdo věděl kde to je, poprosil bych za odkaz a nasměrování.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=1192
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/28/2019
Díky moc.red face
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Zdař vespolek,
soudruzi z Číny poslali bazmek na hydromotor, ten byl celý zakrytý odolnýma plastovýma deskama se zajímavou strukturou. Dovedl by si někdo představit z toho střenky??

Ježour vložil tyto přílohy:
IMG_20191122_195323.jpg.jpg

PROSÍM POUZE O E-MAILOVOU KOMUNIKACI, DĚKUJU.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/22/2020
Ježour napsal:
Zdař vespolek,
soudruzi z Číny poslali bazmek na hydromotor, ten byl celý zakrytý odolnýma plastovýma deskama se zajímavou strukturou. Dovedl by si někdo představit z toho střenky??

Takhle na foto to vypada pekne 👍
Jiří Otradovec, Benešov
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/27/2018
Zdravím!

Mám dotaz na zkušenější Happy

Přemýšlím o tom, že bych použil na střenky stabilizovanou velbloudí kost. Má někdo zkušenosti s tím jak se to opracovává a jak se to pak chová?

No a protože se bojím, že bude moc tenká, chtěl bych jí podložit fíbrem. Zkoušel jste někdo podloži střenky třeba až 3mm fíbrem? Jaké mám předpokládat vlastnosti. Říkal jsem si, že by to mohlo i lépe tlumit vibrace, ale jsou to jen domněnky. Máte někdo zkušenosti?

Díky, Šnek
Když už, tak už...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/23/2015
Čau,
rozhodne sa neradím medzi tých "skúsenejších", ale nedávno som so stabilizovanou ťavou kosťou robil. Je to fajn materiál, robí sa s tým dobre, trochu tvrdší. Pri brúsení na brúske to dobre smrdí - ako keď sa brúsi paroh. Prípadne ako keď zubár vŕta zub x 10 Happy Materiál som objednával z jataganu, bolo to hrubé cca 6 mm, podlepoval som to 2 mm G10. Perfektne sa to dá vyleštiť. V mojom vlákne na 7. založke nôž č. 38 - to je ten, o ktorom hovorím. Vo finále som mal taký "luxusnejší" pocit z toho noža. V každom prípade ja by som to neodporúčal na väčší nôž, skôr na niečo menšie. Plochá je len jedna strana, druhá je oblá a pokiaľ si dobre pamätám, išla takmer do nuly. Čiže nie úplne celá plocha materiálu je využiteľná. Toť moja skúsenosť s týmto materiálom. Snáď pomôže.
M.
FB @nozejanovic
Posláno:
Začátečník
Děkuju za odpověď, no nechtěl jsem to na úplně malý nůž, ale taky proto jsem to chtěl něčím podložit, ta G10 pod tím je super nápad. Admire
Když už, tak už...
Posláno:
Začátečník
A ještě jeden dotaz Grin
Mám doma tuhle pryskyřici
Je vhodná na výrobu micarty??

Díky, Šnek
Když už, tak už...
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Šnek napsal:
Zdravím!

Mám dotaz na zkušenější Happy

Přemýšlím o tom, že bych použil na střenky stabilizovanou velbloudí kost. Má někdo zkušenosti s tím jak se to opracovává a jak se to pak chová?

No a protože se bojím, že bude moc tenká, chtěl bych jí podložit fíbrem. Zkoušel jste někdo podloži střenky třeba až 3mm fíbrem? Jaké mám předpokládat vlastnosti. Říkal jsem si, že by to mohlo i lépe tlumit vibrace, ale jsou to jen domněnky. Máte někdo zkušenosti?

Díky, Šnek

Mám pouze jeden nůž se stabilizovanou kostí (žirafa) nepodlepoval jsem. Občas se mi stávalo (u dřeva) že dva materiály se chovají dle teploty a vlhkosti jako bimetalový pásek. Takže docházelo k prohýbání. Ale u stabilizované kosti jsem se setkal s jiným problémem.
Ten nůž je uloženka, takže není nošen. Přesto ta kost jakoby chlupatí. Vyleštěná 1200 grit....a po čase přejedeš prsty a cítíš drobné malé ostré jakoby jehličky. Opět přeleštěno, po čase opět repete. Netuším čím, netuším proč... Možná mám ten problém jen já, nezjišťoval jsem. Práce jinak jako s tvrdým dřevem, smrad ovšem ukrutný.
Posláno:
Začátečník
to Mat,
aha díky, to jsem netušil, že může dělat.

Zajímalo by mě čím to je, po stabilizaci by se to přece dít nemělo. Napadá mě jestli není třeba špatně propuštěná pryskyřicí..
Když už, tak už...
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Šnek napsal:
to Mat,
aha díky, to jsem netušil, že může dělat.

Zajímalo by mě čím to je, po stabilizaci by se to přece dít nemělo. Napadá mě jestli není třeba špatně propuštěná pryskyřicí..

opravdu netuším....směsí na stabilizaci je tuna. Proč se tak děje zrovna zde, opravdu nevím. Prostě po nějakém čase vždy trochu jakoby schlupatí. Kdyby byl nošen, řeknu že je to dáno vlhkostí od těla. Ale je to opravdu uloženka.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Ahoj, nekde na netu (https://boskuvsvet.cz/nuz-woodlore/) jsem zahledl poznamku, ze zadavatel chtel podlozit (drevene) strenky fibrem, ale bylo mu to rozmluveno a presvedcen na podlozeni G10. Je k tomu nejaky zvlastni duvod? Dik
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum