ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prosba k nožířům Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/16/2008
Příspěvky: 573
Tuším to bolo na STV pred pár rokmi čo dávali dokument o kovaní a práve tam ukazovali aj výrobu nebožieca.Najprv sa vykovalo niečo ako vrbový list ,potom sa jednu stranu vykovalo jednostranné ostrie az celé sa to stočilo do špirály.Nabrúsilo,zakalilo,popustilo a bolo.Vykoval to celé tak za 10 minút.Ja by som skúsil pohladať neakého starého dedinského kováča ten by určite vedel pomôcť.
ERRARE HUMANUM EST
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2008
Příspěvky: 465
orkus:Odkud jsi?
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/29/2008
Příspěvky: 9
Ahoj,
jsem z Pržna,je to taková malá vesnice kousek od Vsetína.
Proč?
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2008
Příspěvky: 465
Ahoj,mohl bych Ti nebozez ukázat u mně v kovárně,máš to ale cca 110km,takže nevím...
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/29/2008
Příspěvky: 9
Myslím,že by se to dalo zvládnout! Ty jsi z Bučovic a to je kousek od Brna jestli se nemýlím?


orkus vložil tyto přílohy:
Nebozez_4.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2008
Příspěvky: 465
Tak jest.je to asi 40km od Brna.Jestli chceš,tak přijeď. Ta dědina je vpodstatě součástí Bučovic.
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/29/2008
Příspěvky: 9
To bych moc rád! Akorát bychom se domluvili kdy by jsi měl čas,a jestli mi dáš nějaké
přesnější souřadnice kde bych tě našel a nějaký kontakt?
Můžeš mi to poslat třeba na email orkuss@seznam.cz
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 6/16/2008
Příspěvky: 79
georgius:Nezapomeň mu vysvětlit momentální situaci v Bučovicích, aby už ve Slavkově nebyl překvapen a nedal se na dlouhou objížďku Laugh Laugh Hned by měl o 100 Km. navícWink
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2008
Příspěvky: 465
Jakže by to vypadalo?My ho čekali od lesa a on přijel od vody...Už jdu nato.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Příspěvky: 1,566
To georgius:
mohl bych prosimte taky zhlidnout tu vyrobu nebozezu?klidne bych se stavil ve stejnym case jak orkus at to nemusis ukazovat dvakrat.su z Vyskova

K vítězství blbosti úplně vystačí zabedněnosti rádoby chytrých lidí !!!
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 12/4/2008
Příspěvky: 8
Oprava zlomené čepele jídelního nože?

Ahoj, dokáže mi tu prosím někdo říci, jestli by šel zlomený nůž na snímku spravit, a pokud ano, kolik by mě to řádově mohlo stát? Není to žádná vzácnost, zkrátka jídelní nůž s celkem masivní stříbrnou střenkou s monogramem. Stáří cca 60 let, dostal ho táta, když byl dítě, pak jsem ho měl já a teď ho měl mít můj kluk, ale žena jím "chytře" rozřezávala na kost zmrzlou polárku a zlomila ho. Lom je čistý, žádný materiál nechybí. Vůbec netuším, jestli by to šlo třeba nějak svařit a vybrousit a vyleštit. Nebo udělat novou čepel a vyměnit ji. Jaký je materiál čepele netuším, ale vzhledem k náznaku koroze v jednom místě u střenky a k přibližnému věku nože to asi nějaká vysoce legovaná nerez nebude.
Na noži sice nijak extra nelpím, ale kdyby mohl zase sloužit a nestálo to majlant, bylo by to fajn.
Díky předem za každou informaci.

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/16/2008
Příspěvky: 573
Pokial viem tak sa to zvikne riešiť výmenou čepele.Tak že sa rúčka zohreje na takú teplotu aby povolilo lepidlo ,stará čepel sa vyberie rúčka vyčistí a nová čepel sa nalepí namiesto starej.Používa sa neaké cementové lepidlo.Poprípade by som skúsil dať opatrne zvariť argonom ,pritom chladiť rúčku aj čepel napr mokrou handrou.Ale neviem či to má neaký význam lebo čepel sa aj tak pri zvare a okolí popustí a zmäkne.
ERRARE HUMANUM EST
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/7/2007
Příspěvky: 887
Mám jeden starej nůž kterej byl přesně takhle zlomenej a zase svařenej, záleží na materiálu možná by to svařit šlo.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 11/12/2008
Příspěvky: 465
Raďas:Můžeš přijet kdy je Ti libo,jsem v kovárně téměř každý den.Instrukce Ti pošlu na e-mail,tak mi ho nějak dodej.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/2/2008
Příspěvky: 4,924
Pánové poradíte?
Co použít na mosaz, aby měla patinu a vypadala jako hodně "jetá".

Carpe diem quam minimum credula postero
Ir
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/19/2007
Příspěvky: 483
sirná játra (recept urcite na netu najdes) nebo cernidlo na stribro
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/2/2007
Příspěvky: 1,215
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/2/2008
Příspěvky: 4,924
Pánové díky.Happy
Nejde ten odkaz na recept/výrobu, ale našel jsem něco jiného, je to ono? 7. příspěvek.


Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 9/15/2007
Příspěvky: 887


cykloturista vložil tyto přílohy:
Patin_600_1.jpg
Patin_600_2.jpg.jpg
Patin_600_3.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/2/2007
Příspěvky: 1,215
pro Dušana:
Kdyžtak si to otevři odsud http://www.sandragon.cz/recepty/
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris