ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prosba k nožířům Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/26/2011
Děkuji za radu, vyzkouším. Nevěděl jsem kam to napsat Happy Jinak mezera tam není, je tam černej fibr ale na fotce to jde špatně vidět
Filip Dobrozemský
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
No a nebo se vem acetonovou barvu, pečlivě natři to dřevo a po zaschnutí leptej. Pak barvu utři ředidlem...
Je na tobě jestli si to na to dřevo lajzneš. Jestli je to moc porézní, nevím, jestli to vytřeš z pórů ....
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/26/2011
Děkuji moc, tak jsem to udělal s tím voskem a paráda. Ještě jednou děkuji za radu
Filip Dobrozemský
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Neměl byste někdo navíc kost z jelení hnáty? Koupím, případně mám na výměnu nějaké odřezky na střenky- massaranduba, padouk, palisandr, bankirai a něco z domácích....
Díky
Sapere Aude.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/21/2014
Zdravim, chcem sa opytat ako urobit vybrus pred kalenim? Urobim vybrus, nad fazetkou necham od 0.2 mm do 0,5 podla potreby a po zakaleni dobrusim ostrie? Moze to tak byt? DAKUJEM
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Milos01 napsal:
Zdravim, chcem sa opytat ako urobit vybrus pred kalenim? Urobim vybrus, nad fazetkou necham od 0.2 mm do 0,5 podla potreby a po zakaleni dobrusim ostrie? Moze to tak byt? DAKUJEM

Na nožích které posílám kalit do vakua to tak dělám.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
AV
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/3/2003
I když je to dnes oblíbená metoda, já to naopak nedoporučuji. Při kalení mohou vznikat deformace jak ostří tak celé čepele a tímto se člověk připravý o možnost tyto deformace broušením vyrovnat.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Aleši stalo se mi to zatím jen jednou u čínského sekáčku na zeleninu z 1.4116 kde byl tenký materiál s plochým výbrusem vysokým okolo 10cm, je to na mém vlákně podrobněji.
Jinak elmax, N690 a K110 i 1.4116 bez problému hřbet 3,5mm až 5cm vysoký plochý výbrus u ostří pár desetin, vakuum v Medinu. Na některých nožích bylo i okolo jedné desetiny.
Jestli s tím měl někdo, někdy, někde problém tak ať napíše konkrétně tak jako já u toho sekáčku i s fotkama.
Doma nebo i jinde v peci kde nůž nevisí celou dobu za díru v rukojeti bych pod 0,5mm na ostří nešel.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
Já stejně jako AV, doporučuju nechat něco "navíc".

A mrGreen do Medinu bych si já neposlal zakalit ani krumpáč, viz. moje vlákno asi 2,5 roku nazpátek.
POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Cca 12 let kalim v Mikovu. Výbrusy na 0.2mm, nikdy se mi ostří nezvlnilo. Výbrusy mam na čisto. Nejdelší zavírák má BOB, Navaja s čepelí kolem 280mm.

Mat
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/21/2014
Pani dakujem za odpovede. Jedna sa o ocel 14260. Budu to moje prve noze ktore necham kalit(predtym 3 z gatru nekalene) a nechcem nieco zmrvit. Firma ma na vyber dva druhy kalenia a to s pretlakom dusika a vo vakuovej peci do oleja.
RS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/2/2011
Zdravím, měl by někdo na prodej ebenové dřevo? Min.velikost tak 8x8x3cm, bez vada a prasklin? Prosím na email. Díky RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/10/2011
Byl by tady nektery z noziru ochoten udelat jednoduchou macetu o tloustce cca 3mm a celkove delce kolem 45cm?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/11/2011
Vidím, že tohle vlákno bude vhodnější k mojí prosbě, tak to tu repostuju z Volného pokecu Grin

Ahoj lidi, dlouho jsem tu nebyl, odhadem 3-4 roky. Nedávno mne zase chytlo vyrábět nože, momentálně žíhám mačetový pilník o šiřce 5-6 cm a délce 50-60 cm, akorát mám problém, že mi ta bestie uhla do strany a já nemám kovadlinu a nechci do něho bušit na kachličkách. Takže pomůže když to prsknu ještě do trouby na 200 stupňů na hodinu či dvě? Vím, že tím to prohnutí nespravím, ale jde mi o to aby tam nezustalo pnutí, které by tu čepel zničio v pozdější fázi výroby. A druhá věc našel by se někdo hodný kdo by mne odkázal na někoho kdo je vybavený na zakalení tak velké čepele? S přáním pěkného dne Glory
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Pokud jsi to jak říkáš vyžíhal a při tom to švihlo, tak už tam žádný pnutí není. To se uvolnilo tím ohnutím. Chtělo by to srovnat a pak žíhnout ještě jednou, Tady si nejsem jistej, jestli ta trouba postačí. S kalením nemůžu pomoct, dám do pece tak 43cm max.
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/11/2011
No tak ja to zkusím odfotit to ohnutí, a dám to sem není to zas tak strašné, ale dost na to abych o to měl strach a kdyby se prokalovala jen čepel tak by to tuším do těch 43 cm vlezlo Happy mohli bychom se teda když tak domluvit? Happy
edit: No je to velká bestie :) a omlouvám se za kvalitu fotky, ale hrozně se mi klepou ruce dneska :)

GLORY vložil tyto přílohy:
proh.jpg

Posláno:

Štamgast
já tu pec musím i zavřít, takže 43cm celkem. JInak mi to nevadí zakalit samozřejmě.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Měl bych dotaz na zkušenější (což je tu prakticky každejGrin ) - používáte při práci nějaké respirátory, případně jaké?
Jsem trochu chípák na plíce a nechci si je svinit víc, než je nutný - jenže klasický respirátory mi moc nesedí - funim si vždycky na brejle a výsledek je ten, že buď jedno nebo druhý nemám... takže bordel v očích a smrkam dřevoLaugh
Vyplatí se zainvestovat do půlmasky s filtrama? Jak často se při tom musí měnit filtry? Pořízení masky je ok, ale cena filtrů mě celkem překvapila...
Je mi jasný, že budu za slečinku, ale i tak díky za případnou raduGrin
Posláno:

Štamgast
Slečinko, určitě se polomaska vyplatí Grin
Já mám tuhle, filtry mám uhlíkový proti rozpouštědlům, ale mám na nich tyhle předsádky do kterých jsem vecpal obyč firon proti prachu a funguju s tím už leta.

MacWasil vložil tyto přílohy:
14791964434012004428841.jpg.jpg
1479196470350_514360445.jpg.jpg
1479196501266_1900615666.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Já si za poslední kudlu koupil něco podobného od Scotů. Jen takovýhle prodloužení životnosti filtrů - nevím, jak to s jejich filtry udělám..... Ale nápad je to dobrej!!! Vasile, díky!!!!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum