ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Prosba k nožířům Možnosti
RS
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/2/2011
Prim napsal:
Měl bych dotaz na zkušenější

Já používám toto, ale brousím max tak dřevo https://www.rucedozadu.cz/respirator-3m-9332-ffp3-s-ventilkem.html?gclid=CISL_oOlqtACFQw4GwodgzUBaQ#2682
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Proc by si bol za slecinku!!!Surprised
Dychat takto jemny prach ( vecsina drevin je toxicka, a jemne zelezo a brusivoSurprised ) nie je vôbec dobry napad Investovat do masky-polomasky je dobry napad a v podstate jediny funkcny napad a este tak kvalitne odsavanieOk
Pri kupe polomasky (ja mam 3M a doporucujem radsej kvalitu) treba dbat na spravnu velkost a typ aby ti dobre sedela na hlave a "nepodfukovala" pri vydychu (rosenie okuliarov je pruser) a co sa tyka vymeny filtra to zalezi v oko prasnom prostredi robis to sa neda napisat ze ti vydrzi den dva........, ale treba si uvedomit ze to co hadzes do kosa zachytene na filtry mas inak v plucach co po case vykasles, vysoplis no nejako sa casti zbavis.
A tie filtre su drahe ale funguju skvelo a su rozne P1,2,3 podla hrubky odfiltrovanych castic a tym padom aj cena rastie
http://www.oblecsadoroboty.sk/polomaska-3m-75xx-filtracna-p1026 mam velkost L (59 hlava) a pouzivam filtre 2 alebo 3
http://www.oblecsadoroboty.sk/nahradne-filtre-3m-5935-p3-2-ks-p1047
A aby som to nejako skonkretizoval tak mne vydrzi filter cca 5-6 konplet nozov (zelezo +drevo ) ale to mam ake take odsavanie pri pasovke bez neho 2-max 3
Milan
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/14/2015
Tohle je zajímavý téma i pro mě...teď používám klasický respirátory od 3M asi za 80Kč...vidíte nějakej rozdíl mezi tímhle a polomaskou?
Motorkar: jak píšeš že ti filtr vydrží 6 kudel...pak už je tak ucpanej že nejde dýchat, nebo podle čeho to bereš??
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
wajgy napsal:
Tohle je zajímavý téma i pro mě...teď používám klasický respirátory od 3M asi za 80Kč...vidíte nějakej rozdíl mezi tímhle a polomaskou?
Motorkar: jak píšeš že ti filtr vydrží 6 kudel...pak už je tak ucpanej že nejde dýchat, nebo podle čeho to bereš??

Rozdiel je ukrutny, pouzival som jednorazove (podobne ako na obrazku od Motorkara) ale ked som presiel na polomasku tak uz nechcem jednorazovy ani vidiet. Doporucujem kombinaciu organic filter + prachovy filter. K tym nahradnym prachovym filtrom: doporucujem kupovat na ebayi alebo pod. U nas je to neskutocne predrazene. Keby som ich mal kupovat tu tak sa asi zblaznim. Dychat ide aj so zanesenym filtrom, len je to o nieco tazsie.

Napr.:

Filter prachovy 3M
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
wajgy >>>Ide dychat len trocha tazsie a to co bolo biele ( z vonka filtra ) je tmavo sede ( z vnutra je ciste biele pochopitelne).
Ono neviem kde aky filter sa da kupit , ja niesom velmi (skor vôbec) cez tieto e bye, amazony....Ale co musim povedat tak ani ten P1 od 3M neni celkon v pohode ja by som aspon P2. a uz vôbec by som nekupoval nejaky noname nakolko som dostal 3 sady (6ks) takýchto filtrou ( z miestnej zamocnickej prevadzky) a po skonceni cca 2-3hodinoveho brusenia som citil ze to neni celkom ono a po vysmrkani som aj zistil ze v nose to bolo ako v komineBeating tak som ich smaril do kosa a o vratil som sa k 3M origo ale je na kazdom ako sa zariadi a to netvrdim ze tie z ali alebo ebaj nefunguju len ja nie som timto smerom (e-sop)
Posláno:

Štamgast
Tie filtre su prave 3M akurat su priamo od vyrobcu (vyrabaju sa v Cine, ze). Za 10 ks filtrov zaplatis cca 4,50€ namiesto 2ks za 8,90€ u nas. No nekup to. Happy
Uz som ich par menil a ani jeden nepusta, nos mam vzdy cisty. Mam aj niekde odfoteny taky jeden heavy used, rozstrihol som ho aby som pozrel nakolko je v nutri zaneseny. Nic tam nebolo (zo spiny), vsetko sa zachytilo hned na tej vonkajsej vrstve.

Milan kludne ti jeden par dam na vyskusanie aby si mohol posudit. Wink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Polomaska je rozhodně dobrá investice a i obyčejný prachový filtr pobere prach z pásovky všeho druhu. Zkoušel jsem nedávno i tu lepší roušku z ventilem ale jak jsem zvyklej na polomasku tak šla hned do koše. S tímhle mám nos čistej.

Meiming vložil tyto přílohy:
IMG_20161115_121617.jpg.jpg

Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Hmm, to je celkem k zamyšlení...já ten obyč používám většinou tak měsíc a pak vyhazuju...což je ekvivalent tak 2-3 hotových kudle při mojí rychlosti Happy Schválně ho zkusím rozstřihnout až teď budu měnit.
Hlavní výhodu tý polomasky vidíte v čem? Lepší filtrace, nebo pohodlnost při nošení? Já už jsem na ty obyč celkem zvyklej, takže ho můžu mít na ksichtě skoro pořád, ale u tý polomasky mám trochu strach, že bude moc těžká a překážet při delší práci...navíc když má člověk fousy, těsnost bude asi taky diskutabilní, co Sad
Jen doplním, že uhlí nesmrkám ani s těma obyč Happy
Posláno:

Štamgast
Briadku s fuzami nosim aj ja a tesni dobre. A prave preto ju nosim, ze tesni ovela lepsie ako ten jednorazovy a s cistym filtrom dychas ako keby tam ani nebol. Az som bol prekvapkany ako dobre sa s noiu dycha. Inak je to o zvyku lebo napr. ten jednorazovy filter mi zvykol dost navlhnut od potu a gumicky zvykly praskat.
Posláno:
Štamgast
Hlavní výhodou pro mě je že mám pocit že polomaska mi sedí a filtruje, nikde po obvodu nemám díru a popruhy jsou mnohem pohodlnější než ty tenký gumičky. Tahle moje jde navíc schodit do "pohotovostní" polohy, nemusim jí tak sundavat celou, jen hejbnu páčkou, nepoužívám to sice moc často ale sem tam se to hodí třeba když někdo přijde nebo beru na chvilku telefon. Beru to tak že to je investice do mého zdraví a navíc nemusím při broušení carbonu, ipe a jinejch potvor stát ve větru před garáží.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
baca napsal:

Milan kludne ti jeden par dam na vyskusanie aby si mohol posudit. Wink

Rad skusim ale ja nemam gulate filtre (myslim ze ti mas ako na obrazku , alebo sa mylim) mam taketo
http://www.oblecsadoroboty.sk/nahradne-filtre-3m-5935-p3-2-ks-p1047
A nekupujem ich za 8.9/par ale stale asi 4x drachsieSurprised ako ty, t.j.5/par
Posláno:

Štamgast
Vsak presne take mam aj ja. Vid. odkaz vyssie, ktory som sem dal. Ked budes mat cestu okolo tak sa u mna zastav.

EDIT: tie gulate sa montuju asi priamo na bajonet a tie co mame my sa davaju pod ten priehladny kryt.
Posláno:

Štamgast
No, asi zajdu brzo do pracovních potřeba jak to tak čtu Happy děkuju za tipy pánové!
Posláno:

Štamgast
wajgy napsal:
... Já už jsem na ty obyč celkem zvyklej, takže ho můžu mít na ksichtě skoro pořád, ale u tý polomasky mám trochu strach, že bude moc těžká a překážet při delší práci...

No, ja ju mam pri bruseni stale snad len vtedy ju davam dole ked sa potrebujem napit. Maska ma taky makky okraj ze ju nebudes ani citit (trochu hej Cool ). Mam ju aj pri kaleni, tam sa zase uplatni ten organicky filter, ze necitit smrad z oleja a ani dym.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Díky za rady, je fajn vidět, že to neřeším jen já (nestálo by odtrhnutí do vlastního vlákna, pro případné další vyhledávání? Nic podobného jsem tu nenašel)

Pro mě jsou asi argumenty jasné, navíc jsem byl před chvílí pro něco v hobbymartu a vyzkoušel si polomasku od 3Mka - na obličeji sedi naprosto luxusněOk
Jestliže i filtry se dají sehnat lacino z číny, tak je vyřešeno, zbývá se jen zorientovat co za filtry jsou všechno potřeba + jaký předsádky na to patřejOk
Posláno:

Štamgast
Stoji za to investovat do ochrany zdravia. Ked som pouzival tie jednorazove filtre tak som mal vzdy nejaku cast bordelu aj v nose. S polomaskou nie. Pozri link, co som dal hore do prispevku. Najdes v nom vsetko co potrebujes k maske. Musis vybrat vsetky tri z ponuky (Select). Ak nechces pouzivat organic filter tak potrebujes adapter na prachovy filter. Ten sa kupuje len raz a potom uz len dokupujes tie prachove filtre.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/11/2016
Myslel jsem si to, ale cpali mi prave organic filter + tu predsadku pro prachovej, ze to pry potrebuju jako adapter pro upevneni organic...
Tak z toho mi vychazi docela fajn tohle jako cela sada za 320
ebay

V kazdem pripade diky!
Posláno:

Štamgast
Pokial si vybral 7 piece suit (je jedno ktory) tak tam mas vsetko co potrebujes aj s maskou. Happy
U masky nezabudni uviest do poznamky velkost aby ti neposlali inu. Standardne tusim posielaju "M".
Posláno:
Štamgast
Motorkar ty kulatý filtry co jsem fotil na masce mají bajonet přímo na sobě, dostal jsem je i s maskou za protislužbu, až dojdou tak nasadím to co používá Baca i McWasil a asi i většina dalších, ten uhlíkovej s předsázkou pro prachový.
Standartně i v česku opravdu dodávaj všem velikost M většině lidí sedí, i mě, spíš by to asi chtělo u masky mít rozměr od kořene nosu po bradu než velikost čepice ale i na mojí dlouhou tlamu sedí M dost dobře.
Wajgy určitě zajdi a zkus a případně potom objednej přímo od "výrobce" z číny za rozumný peníze, spousta toho co brousíme je pěkný svinstvo když to zaleze až do plic.
Posláno:

Štamgast
Este doplnim ze ja pouzivam ked brusim len prachovy filter bez uhlíkového , a uhlikovy len ked kalim (vypary-dym z horiaceho oleja) a ked robim nieco z riedidlami-farbami ,nemyslim tym ked si utieram acetónom ruku a pod...Wink
Vcera som menil ( este by chvilu vydrzal ale pokrok ziada obeteLaugh Laugh Laugh ) tak dam nejake foto toto su 3M- P3, Neviem ci su aj ine takto delene ale tento je evidentne "dvojvrstvy" ta spinavsia cast je maksia ako ta "cista" ta je aj taka ako by som to povedal..."konpaktnejsia"
co je aj z foto zrejme
Milan

Motorkar vložil tyto přílohy:
P1030005.jpg.jpg
P1030006.jpg.jpg
P1030007.jpg.jpg
P1030008.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum