ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Švýcarské zavíráky IV. - Všechno kolem nich Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/27/2010
Michal.Vl napsal:
Módi - von ten Wenger má taky jištěnej šroubovák , jen na něj musíš z vrchu zatlačit - jakoby malinko zajede dovnitř a tím se zajistí proti zavření.

Ahoj... tuto informaci jsem nikde nenašel, jak se potom šroubovák odjistí? Trochu nelogické, ale pokud to tak je, omloluvám se všem uživatelům Wengera... jak jsem psal, šlo o testík pro mou potřebu.

2 Zipíno: Jehla na povolení lan vypadá jinak, nepředpokládám že to bylo od Wengeru tak myšleno...

T.O. Rezavá Kudla
#Tramp Módi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/3/2009
To zajištění / odjištění šroubováku je automatické. Při tlaku ve směru šroubování želízko mírně zajede do rukojeti a při tomto tlaku se nezklopí. Pokud povolíš - želízko šroubováku se zase vrátí do polohy, kdy se dá zavřít...

K tématu svazka:

skea vložil tyto přílohy:
1263b.jpg.jpg

I´m Jack´s medulla oblongata...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2009
Tak po Victorinoxu Bundeswehr 111 mm, který sebou vozím v autě a Victorinoxu Alox Farmer 93 mm, který mám v náprsní kapse u koženice, jsem si pořídil tenhle Wenger Ranger Grip Patagonian. Je největší, ze všech Švýcarů co mám, ale hmotnost je na jeho velikost v pohodě. Módi to ve své recenzi popsal přesně. Co si mi líbí na Patagonianu je, že má zubaté ostří u střenky a špička má rovné ostří, narozdíl od výše uvedeného Victorinoxu. Myslím, že ho díky barvě a pogumování střenek budu nosit převážně na ryby.

Hookyboy vložil tyto přílohy:
26042011958.jpg.jpg
26042011959.jpg.jpg

PxP
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/18/2008
Ahoj,
u me ted momentalne bydli tyhla dva Wengerici Rangerici. :)
jeste maji brachu Victorinoxe Spirita, ale ten se dnes nefotil.
hezkej vecer
Petr

PxP vložil tyto přílohy:
P1030216.JPG.jpg
P1030217.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
radek124 napsal:
...ale skutečně custom verze nedělá nikdo.

Tady máš jednu custom verzi - PipermrGreen

Dušan vložil tyto přílohy:
Piperwebverze.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/3/2009
Dušan napsal:
ibu napsal:

... Už len zohnať nity!

Nescháněj nýty.
Sežeň mosazné dráty na tvrdé pájení mosazí. Mají 3mm průměr.
Z toho ve vrtačce "vysoustružíš" potřebné průměry nových nýtků.

Nechci dělat chytřejšího než je zasloužilý štamgast Dušan, ale vykašli se se na dráty, zajdi do Hobbymarketu a kup si mosazné hřeby Luxtools (viz. foto). Naprosto ideální průměr + hlavička na jedné straně - stačí roznýtovat druhou stranu... Ok Ok Ok

skea vložil tyto přílohy:
P1090825.JPG.jpg

I´m Jack´s medulla oblongata...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
Quote:
...naprosto ideální průměr...

Quote:
...tady je všééécko...

Tyhle údaje by vám pánové mohly být nápomocnéWink

Pin Diameters & Material

58 mm/ 1.6 mm/ brass
58 mm Alox/ 1.6 mm/ nickel silver
74 mm/ 2.0 mm/ brass
84 mm/ 2.2 mm/ brass
84 mm Alox/ 2.2 mm/ nickel silver
91 mm/ 2.5 mm, 2.2 mm (center pin)/ brass
93 mm/ 3.0 mm, 2.5 mm (center pin)/ nickel silver
108 mm/ 2.5 mm/ brass
111 mm s-lock/ 2.5 mm, 2.2 mm (center pin)/ brass
111 mm l-lock/ 3.0 mm, 2.5 mm (center pin)/ brass

Jinak podobně jako ibu kvituji s povděkem obsah tohoto vlákna v poslední doběOk

P.S. 2radek: pokud moje úprava aloxe dopadne uspokojivě, rád ti šoupnu Kadeta do plusuCool
ibu
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/12/2010
Ak smiem, tak to tu zhrniem:

Mosadzné nity majú alternatívy :
1.
- mosadzný drôt d=3,0 mm; úprava na priemery, dĺžku, zaklepnutie do hrncov z oboch strán
2.
- mosadzné klince d=2,5mm x l=40 mm; úprava dĺžky a hlavičky z jednej strany,
zaklepnutie do hrncov

Priemery:
Pin Diameters & Material

58 mm/ 1.6 mm/ brass
58 mm Alox/ 1.6 mm/ nickel silver
74 mm/ 2.0 mm/ brass
84 mm/ 2.2 mm/ brass
84 mm Alox/ 2.2 mm/ nickel silver
91 mm/ 2.5 mm, 2.2 mm (center pin)/ brass
93 mm/ 3.0 mm, 2.5 mm (center pin)/ nickel silver
108 mm/ 2.5 mm/ brass
111 mm s-lock/ 2.5 mm, 2.2 mm (center pin)/ brass
111 mm l-lock/ 3.0 mm, 2.5 mm (center pin)/ brass

preklad je zrejmý

Kúpiť v:
- Hobbymarket CZ alebo turistika po SVK obchodoch spojená s nadávkami Happy

alebo pre inšpiráciu:

www.fabory.com
http://www.fabory.com/pages/home.html

Materiál a vybavenie:
- vŕtačka, vrtáky, kladivko, zverák, sada frézok a decko, aby bolo komu dať facku v prípade náhleho nepredvídaného neúspechu Laugh
To len žartujem.
<°)))><
Posláno:

Štamgast
ibu napsal:

EDIT2: tak a črienky sú späť. Myslím, že do toho idem (ešte ten štvrtý nit na chrbte, to spraví medený drôt alebo drobný mosadzný klinec).

Měď určitě ne. Je měkká. Navíc ten čtvrtý nýt nejblíže k okraji (bez hrníčků) drží hřbetní želízka. Možná ten hned vedle co drží pera proti posunutí by snesl měď, ale proč to pokoušet...Happy mosaz je všude tak proč to měnit
Posláno:

Štamgast
Zipíno napsal:
A dotaz: Kde se dá v ČR sehnat ten stříbronikl v průměru 1,6?

Jmenuje se to Alpaka a občas k sehnání TADY a TADY.

Nebo se používá i v hudebních nástrojích TADY tak zkusit poptat někde u vás...
ibu
Posláno:

Štamgast
Takže tu je spomínané odfotené drievko na črienky. Hrúbka sedí, rezerva tak snáď akurát na povrchovú úpravu, ostatné rozmery hádam nejako domordujem. Aha a ešte sa rozhodnúť, či pôjde nalepiť alebo na torxy alebo niečo podobné. Už sa teším na víkend Happy

ibu vložil tyto přílohy:
a1.JPG
a2.JPG
a3.JPG

<°)))><
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/18/2009
knyha:
Tak jsem se vrátil z nožířství kde jsem kupoval ten černý Sentinel pvd,dal jsem řeč s prodávajícím a bylo mi řečeno že se nejedná o limitovanou edici i když by se to tak dalo podle mě říct ale je to na přání zákazníků kteří nechtěli utratit mnoho peněz za limitovanou edici (Kit Militaria 2010) která se dá koupit jedině pospolu,ale chtěli mít něco podobné takže mají v nabídce jak Sentinela tak i Trailmastera v PVD kromě kleští Spirit.
Jaká je odolnost té černé vrstvy při broušení zatím nevím,nebrousil jsem ho mám ho zatím jeden den ale dnes jsem s ním připravoval oběd krájel cibuli,česnek,maso,následovalo umytí nože a ta barva je stále na svém místě,nikterak ho nešetřím sám jsem zvědav co ta barva sneseGrin

ibu
Posláno:

Štamgast
Fáza 2 takmer na koci, už nemám dobré svetlo.

ibu vložil tyto přílohy:
SAM_0202.JPG
SAM_0203.JPG

<°)))><
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
2potopenec: Jó "Militär sada" byla za solidní cenu - jen toho Sentinela bych asi obratem střelil bokem Laugh

Jinak to černění co dělá Victorinox na nožích je tuším jenom staré známé brinýrování (chemické černění, jako bývá na pistolích), PVD používají jen na své hodinky...

ibu
Posláno:

Štamgast
Dnes tretia fáza. Črienky sú už do páru. Zajtra bude snáď deň na premýšľanie o tom, ako ich uchytiť (torxy - dnes som nezohnal) alebo nalepiť epoxidom.

ibu vložil tyto přílohy:
a4.JPG
a5.JPG

<°)))><
ibu
Posláno:

Štamgast
Možno už blúznim - skritizujte ma.
Stále mi vŕta v hlave, ako na malý nožík napchať nosič bitov. Šiel by spraviť šesťhran do črienok (viď niekoľko stránok naspäť), to je ok. Ale čo takto podložiť črienku kúskom plechu so šesťranom na konci. Približne som to primeriaval s kombiotvárakom a malo by to výsť tak, aby neprekážal pri ováraní konzerv a fľašiek, eventuálne sa dajú použiť štíhle bity. Otvorený otvárak by zároveň pri práci robil bitu oporu. Tiež by otvor slúžil namiesto krúžku, ktorý by sa mohol odbrúsiť v prípade potreby. Áno - otázka ergonómie.
(Nevšímajte si moc vernosť a mierku - načrtnuté narýchlo.)

ibu vložil tyto přílohy:
aaa.JPG

<°)))><
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/17/2009
2potopenec: Díky za doplnění - pokud vím tak ta číslovaná retail sada 1-199 s nádhernýma penálkama v překližkové bedýnce se prodávala právě ve Francii a Itálii (ve švýcarsku samotném byla tou dobou kvůli one-hand čepelkám snad i ilegální) a původní cena (€279) byla tuším "ani ne o 100% vyšší" než při koupi samotných kousků bez černění.

Nemít historickou (hysterickou?) averzi ke všemu černěnému a nebýt v té sadě zahrnutý právě Sentinel (s trčícím linerlockem neexistujícího otvíráku na flašky a zapomenutým nápisem "PRESS"Laugh ), to by se hůř odolávalo...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/13/2011
To ibu - ad LED: OK. To byl jen takový nápad. Happy

To ibu- ad bit holder:– Zajímavý nápad!
Jen, pokud bys ten bit-holder namontoval na mezistěnu, co je mezi otvíráky a střenkou, myslím, že by to byl velice malý prostor (hloubkově) pro udržení bitu. Proto bych ten bit-holder dal spíš mezi čepele a střenku.

A co tak ten bit-holder zdvojit? Byl by na dvou mezistěnách – mezistěna mezi střenkou a čepelemi a mezistěna mezi čepelemi a otvíráky – myslím, že by to bylo pevnější uchycení a bit by třeba ani nevypadával. (i když se obávám, že bude...)

A kde budeš skladovat ty bity? Místo minišroubováku do vývrtky? Ale vypilovat závit do bitu pro vývrtku – to by byla zábava na dlouhé zimní večery. Happy

Jinak – taková malá rada – nic důležitého, ale přece: Než jsem nůž "zavřel" (tj. zanýtoval) , vždy jsem ho měl chvilku jen na šroubech s matkou a zkoušel jak to bude fungovat – dá se tím předejít chybě, popřípadě vychytat nějaké mouchy, nebo můžeš přijít ještě na nějaké zlepšení...

A teď jsem dostal ještě šílenější nápad !!!
1. Nechat mezistěny tak jak jsou.
2. Pouze na jedné straně nože udělat hlavičky nýtů o trochu (víc) delší.
3. Nepřilepovat jednu střenku, ale nechat ji "odklápějící".
4. Mezi mezistěnu, která je původně mezi otvíráky a střenku vložit celou novou mezistěnou, do které můžeš vyvrtat nejen bit-holder, ale několik velikostí klíčů pro utahování matek. Něco na způsob multi-klíče pro cyklisty (jestli víš co myslím) ve tvaru mezistěny.
5. V případě potřeby jen odklopíš střenku, a pod ní bude ten multi-klíč (tím samozřejmě zrušíš páratko/minipinzetu, který/á nebude držet...

Několik obrázků pro inspiraci a pro zobrazení toho, co mám na mysli:
(udělat multi-klíč ve tvaru mezistěny)
http://3.bp.blogspot.com/_wVWOlWYv4a4/TFiB9ppW-ZI/AAAAAAAABzQ/4qA19P49K18/s1600/doubleheader.jpg

http://www.iamanangelchaser.com/files/stamped_tools/2007-4-17.jpg

http://www.iamanangelchaser.com/files/stamped_tools/kikkerland_suvival_tool.jpeg
(ta "díra" uprostřed)

http://www.onefromtheroad.com/images/palmpal.gif

http://i619.photobucket.com/albums/tt278/PetePayne/tools/HDR-MultiWrench.jpg

(Třeba by se dal najít i nějaký multi-klíč, který by se dal pilníkem vytvarovat tak, aby se dal schovat pod tu střenku.)

Neměls na svém obrázku napsaný Copyright, tak doufám, že nevadí, když jsem ho použil k zobrazení mé myšlenky. Happy

... nebo jakkoli jinak - otvory pro matice mohou být vypilovány ze stran, atd... fantasii se meze nekladou. Happy

EDIT: Nebo to udělat celé "vyklápějící se na jednom nýtu? - taky možnost, pak by byla střenka na pevno - ale to už připisuji moc narychlo....
... ale kdyby se to dalo celé oddělit od nože, bylo by to přístupem k matce / šroubu šikovnější.

knyha vložil tyto přílohy:
Multi_key___knyha.JPG

There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love. (Louis Cyphre) Well, sometimes I have problem with faith in people...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 4/13/2011
to ibu: Držím palce!!! Ok

"Odklápěcí verze":

To se to maluje s myší po obrazovce. Kdyby to bylo tak jednoduché i s kovem:
(viz obrázek)

NEBO:

pokud by se k tomu použilo perko - např. z nůžek, nebo kleští.... mohlo by to být i jako vrstva nástrojů... u perka z kleští snad i dvě tenší takové "vložky". Ale kdo by to udělal?

knyha vložil tyto přílohy:
Multi_key___knyha_Fold_Rep.JPG

There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love. (Louis Cyphre) Well, sometimes I have problem with faith in people...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
Koukám...Shocked ... propukla tu úplná tuningová horečkaLaugh Kdo si hraje nezlobíWink

Cool ... takovouhle radůstku jsem si pořídil... Cool

Rahmed vložil tyto přílohy:
P1100488.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum