ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Multitool V. - Leatherman Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 1/28/2020
Dakujem pekne za rychlu odpoved.takze toto co som v predchadzajucom prispevku poslal je novy charge tti bez pluska? to plusko je rozdiel len vo vymenitelnych cepeliach na kliestach?

a tento je stary charge tti bez pluska? :

vladmora vložil tyto přílohy:
EA03DAB2_EDA1_4B50_AFAA_F817934DACA4.jpeg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/18/2015
brom napsal:
A tak se ptam jak je to mozne mi mame jine byty nez v USA dekuji za vysvetleni

Vubec ne, je to marketing. Proč by sis měl kupovat v železářství bity za pár fufňů? Co by z toho fabrika v Portlandu měla? Není lepší udělat bitataptér, se kterým fungují na 100% jen tvoje bity? Z obchodního hlediska zcela určitě! Laugh
LEATHERMAN COLLECTOR - už jsem ztratil přehled kolik jich vlastně mám... :-D
Posláno:

Pokročilý
vladmora napsal:
Dakujem pekne za rychlu odpoved.takze toto co som v predchadzajucom prispevku poslal je novy charge tti bez pluska? to plusko je rozdiel len vo vymenitelnych cepeliach na kliestach?

a tento je stary charge tti bez pluska? :

Toto je první generace TTi ještě se starým designem střenek vycházející z původního modelu Ti. Ta první fotka je TTi po faceliftu s přepracovaným designem střenek. Dnes je řekněme 3.gen s výmennými štípacími břity klešti označovana jako Charge+ TTi
Posláno:

Začátečník
r.bure dakujem pekne za vysvetlenie.prosím a kde kupim za dobre ceny nejake prislusenstvo k tomu?napriklad očko?bity?nadstavec na bity atd...
Posláno:

Pokročilý
vladmora napsal:
r.bure dakujem pekne za vysvetlenie.prosím a kde kupim za dobre ceny nejake prislusenstvo k tomu?napriklad očko?bity?nadstavec na bity atd...

Na co chces ocko? To mas snad schovany na Charge vedle pilky? Nejsem obchodak, takze s cenama ti poradi asi heureka.
Posláno:

Začátečník
očko som myslel pridavne na snurku.nebudem mat k tomu,ale na krku to nosit aj tak nebudem.uvidim casom pri pouzivani co budem potrebovat a co nie.dakujem za rady.pripadne napisem do inzercie co budem potrebovat mozno sa niekto najde.pripadne ta heureka Laugh
inak na youtube ked tak pozeram tie poistky na cepeliach nie sucmoc odolne pri nesetrnom zaobchadzani.alebo je mozne ze uz to co tam robia je naozaj barbarstvo.
tti ma rovnake poistky ako wawe napriklad?
Posláno:

Pokročilý
vladmora napsal:
očko som myslel pridavne na snurku.nebudem mat k tomu,ale na krku to nosit aj tak nebudem.uvidim casom pri pouzivani co budem potrebovat a co nie.dakujem za rady.pripadne napisem do inzercie co budem potrebovat mozno sa niekto najde.pripadne ta heureka Laugh
inak na youtube ked tak pozeram tie poistky na cepeliach nie sucmoc odolne pri nesetrnom zaobchadzani.alebo je mozne ze uz to co tam robia je naozaj barbarstvo.
tti ma rovnake poistky ako wawe napriklad?

Na Charge ani Wave jsem nikdy nasazovací očko nepoužil. To intgrované mi přijde takové kulantnější.
Jestli s těma pojistkama myslíš to moje video, tak to už je fakt barbarstvo... Beating
Posláno:

Začátečník
to ze niekto zapichne nozik do dreva alebo buchne o drevo chrbtom cepele mi nepride az take barbarstvo a noziky s linerlockom za ovela nizsiu cenu by to ustali si myslim.ale nikdy som to netestoval ja osobne tak neviem povedat na 100 percent
Posláno:

Pokročilý
vladmora napsal:
to ze niekto zapichne nozik do dreva alebo buchne o drevo chrbtom cepele mi nepride az take barbarstvo a noziky s linerlockom za ovela nizsiu cenu by to ustali si myslim.ale nikdy som to netestoval ja osobne tak neviem povedat na 100 percent

Nepochopil si fylozofii multitoolu. Ta spočívá v univerzalitě. Univerzální neznamená být ve všem nejlepší. Ani ten nejlepší desetibojař neurve na olympiádě v jednotlivých disciplínách zlatou. Rám na Wave a Charge je výlisek z jednoho kusu plechu. Včetně toho linerlocku. Z jakýho plechu by to muselo být, aby ten linerlock vydržel pořádný prasení? Dvojnásobně tlustýho? Pak to ale bude macatý jak prase a bude to celý vážit půl kila. A single kudle se to nepozná, ale multitool by byl nositelnej tak v batohu. Kolik by vážil takový Surge, který má už teď 35 deka? Konstrukčně nesmysl. Proto mám rád tu klasiku viz SUPER TOOL 300. Je to skoro 40 let stará koncepce, ale ty pojistky jsou prakticky nezničitelný... Na druhou stranu taková hypermoderna jako FREE má taky senzační pojistky. Razz
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/10/2018
Možná kdyby tam ty nefunkční pojistky nebyly, tak by to mohlo být ještě lehčí.

Že nefunguje pojistka u nože ? Tak budiž, protože s tím jenom řežu a krájím. U pilky to vidím jako velký problém a cestu ke zranění až se pilka kousne.

Měl by to někdo do Leathermana napsat, že prodávají zmetky.
Posláno:

Pokročilý
janm napsal:

Že nefunguje pojistka u nože ? Tak budiž, protože s tím jenom řežu a krájím. U pilky to vidím jako velký problém a cestu ke zranění až se pilka kousne.

Linerlock se může ohnout pouze u nože, když ho pořádněj chlap vezme do pazoury a vší silou to zabodne třeba do špalku. Pak se linerlock malinko přihne a udělá se na něm lehké vůle. V žádném případě nedojde k zavření nože. Tudíž z bezpečnostního hlediska to je v pohodě. U pilky a pilníku je na limit nedostaneš NIKDY! Takže NO STRESS Wink
Bavíme se tu vážně o extrému, kterýmu MT pravděpodobně během života nevystavíš... To jsem jen zkoušel pro test, co to vydrží.
Leatherman WAVE+ - co to vydrží
[youtube] https://youtu.be/IsthJLB1JcA[/youtube]
Posláno:
Štamgast
r.bure napsal:
janm napsal:

Linerlock se může ohnout pouze u nože, když ho pořádněj chlap vezme do pazoury a vší silou to zabodne třeba do špalku. Pak se linerlock malinko přihne a udělá se na něm lehké vůle. V žádném případě nedojde k zavření nože. Tudíž z bezpečnostního hlediska to je v pohodě. U pilky a pilníku je na limit nedostaneš NIKDY! Takže NO STRESS Wink

Pilka mě dělá úplně to samé jako ve videu. Klidně ti to natočím. Když jsem to zjistil tak sem si říkal, že jsem zase sežral hada.

O vůlích nástrojů v "zamčeném" stavu nemá smysl psát.

Leatherman je zmetek. Kdybys ty moje dva nové kusy chtěl tak ti je s radostí prodám. Samozřejmě se slevou za nedokonalost. Neutral

Posláno:

Pokročilý
janm napsal:
r.bure napsal:
janm napsal:

Pilka mě dělá úplně to samé jako ve videu. Klidně ti to natočím. Když jsem to zjistil tak sem si říkal, že jsem zase sežral hada.

O vůlích nástrojů v "zamčeném" stavu nemá smysl psát.

Leatherman je zmetek. Kdybys ty moje dva nové kusy chtěl tak ti je s radostí prodám. Samozřejmě se slevou za nedokonalost. Neutral

Co ti to dělá za model? Klidně mi hoď nabídku do zprávy. Mám doma bezmála stovku Leathermanů a tak můžu směle prohlásit, že to zmetek není. Wink
Posláno:
Štamgast
Že máš doma stovky multitoolů pro mě není žádný argument o kvalitě výrobku.

Tady máš narychlo vyrobené video Signalu. Charge mi to nedělá, ale má na všech nástrojích vůli v pojistce, takže je to jenom otázka času.

Za ty peníze co za to chtějí je to ostuda, kterou nemůže zachránit ani jejich záruka. Ona je to totiž taková záruka nezáruka. Kdo touží po tom vracet zboží, psát průvodní dopisy, utrácet za poštovné, s tím spojené poštovní akty a čekat jak to dopadne? S rizikem, že přijde úplně ten samý zmetek. Já nikoho takového neznám.

Posláno:

Pokročilý
janm napsal:
Že máš doma stovky multitoolů pro mě není žádný argument o kvalitě výrobku.

Tady máš narychlo vyrobené video Signalu. Charge mi to nedělá, ale má na všech nástrojích vůli v pojistce, takže je to jenom otázka času.

Za ty peníze co za to chtějí je to ostuda, kterou nemůže zachránit ani jejich záruka. Ona je to totiž taková záruka nezáruka. Kdo touží po tom vracet zboží, psát průvodní dopisy, utrácet za poštovné, s tím spojené poštovní akty a čekat jak to dopadne? S rizikem, že přijde úplně ten samý zmetek. Já nikoho takového neznám.

Nerekl jsem stovky, ale ke stovce. A nerekl jsem to proto, abych se chlubil, kolik toho mam, ale abych ukazal, ze mi uz neco rukama proslo a rozhodne tohle neni standard. Jestli Te to tak sere, porad cekam na vyhodnou nabidku Wink
Posláno:
Štamgast
rozhodne tohle neni standard

Tohle mi stačí. Potvrdil si mi to co píšu, a to mi stačí. Díky
Posláno:

Pokročilý
janm napsal:
rozhodne tohle neni standard

Tohle mi stačí. Potvrdil si mi to co píšu, a to mi stačí. Díky

Nevím, co jsem Ti potvrdil, ale jestli Ti to stačí, pak není zač. mrGreen
Ve skupině na FB máme přes 1500 členů a nepamatuju se, že by tam někdo tohle řešil. Tudíž se odvažuju tvrdit, že si měl prostě smůlu na špatný kus(y). Kdyby to bylo tak, že z Portlandu lezou samý zmetky, počítám, že by to tam mohli rychle zavřít. Uklidnil bych emoce, mrknul bych se, jestli s tím neumím něco udělat a pokud ne, šlo by to na reklamačku...
Posláno:
Štamgast
Mě je celkem jedno co řešíte na nějaké fejzbuk terapii.

Zajímá mě pouze to co si koupím, tedy to co dostanu za své peníze. Pochybuji o tom, že bych měl takovou smůlu a koupil dvě věci a obě byly špatné. Špatný je ten produkt a jenom někdo dokáže říct, že je špatný, protože za něj utratil své peníze a nebude přeci říkat "já sem blbec". To Češi neumí.
Tvá rada ať si to opravím sám a nebo reklamuji je skvostná. Proč bych to dělal ? Já to klidně hodím do koše s vědomím, že tohle není produkt pro mě. Produkt na který se nemohu spolehnout.

Ale dokážu pochopit tvou zaslepenost, protože to zřejmě sbíráš a je to tvá oblíbená značka i přes své nedokonalosti.

Tím bych náš dialog ukončil, aby tu taky zbyl prostor na to plácat se po zádech jak je to skvělý produkt.
Posláno:

Pokročilý
janm napsal:
Mě je celkem jedno co řešíte na nějaké fejzbuk terapii.

Zajímá mě pouze to co si koupím, tedy to co dostanu za své peníze. Pochybuji o tom, že bych měl takovou smůlu a koupil dvě věci a obě byly špatné. Špatný je ten produkt a jenom někdo dokáže říct, že je špatný, protože za něj utratil své peníze a nebude přeci říkat "já sem blbec". To Češi neumí.
Tvá rada ať si to opravím sám a nebo reklamuji je skvostná. Proč bych to dělal ? Já to klidně hodím do koše s vědomím, že tohle není produkt pro mě. Produkt na který se nemohu spolehnout.

Ale dokážu pochopit tvou zaslepenost, protože to zřejmě sbíráš a je to tvá oblíbená značka i přes své nedokonalosti.

Tím bych náš dialog ukončil, aby tu taky zbyl prostor na to plácat se po zádech jak je to skvělý produkt.

Pořád čekám na tvou nabídku. Nebo mi pak dej vědět, do jakyho koše to hazíš... Wink
Posláno:
Štamgast
Signál ti nadělím za 3000,-
Charge ti nadělím za 4500,- + k němu dostaneš grátis nástavec a velkou sadu bitů

obojí je nepoužité, cca 14 dní staré

kdyby se ti to zdálo moc za ty srágory tak nejsi moc velkej fanda Happy

obě věci jsou registrované na moje jméno, ale to by ti čistě teoreticky nemělo vadit

to je moje nabídka
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum