ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Multitool V. - Leatherman Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/3/2009
Já mám LM úpravu Black Oxide ve velké oblibě. Stačí novej nářaďák otřít hadrem s kapkou libovolného čističe a je toCool

Právě jsem pořídil dalšího černočerného elegána...
Charge+ G10 Earth
Charge mě vždycky lákal, ale TTi nebyl černý a navíc mě iritovala krimpovací díra na čelistech kleští. Klasický Charge byl zas v hliníku...
Neřešitelný problém... až do nedávna, kdy se objevil Charge s G10, bez krimpdíry, s S30V, zubatou čepelí s páracím háčkem - ideálCool
G10 na rukojetích je super příjemná s perfektním úchopem, fosforbronzové podložky OH čepelí zajišťují skvělý chod, celkové zpracování mi přijde tak nějak o třídu výšOk
Jediné mínus je pouzdro - nylonové se dvěma kapsama uvnitř a dvěma elastickými pásky na bocích... všechno fajn, ale je příliš velké! V pohodě jsem do něj poskládal Surge i s náhradníma T plátkama a platíčkem bitů. Ale nic - Charge bude stejně na klipu v kapse. A když ho budu chtít uložit, mám připravený kožený Heritage futrál.

Rahmed vložil tyto přílohy:
IMG_20211124_124329_466.jpg.jpg
IMG_20211124_124428_576.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/13/2015
@ Rahmed - tak ten je moc povedenej 👍🏻
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2013
LEATHERMAN Crunch

Keď som ho tu videl, začalo to vo mne hlodať. Laugh Určite to každý pozná,chodíme sem príliš často a potom kupujeme čo nepotrebujeme.Po Leatherman MUT, ktorý skončil u kámoša s tým, že ho fakt nevyužijem, by som vtedy kúpu tohto modelu určite nepredpokladal.No a je doma Shocked
Mám číslo 0120,tak ak to chápem správne, Január(Leden) 2020.Nástroje krásne cvakajú,poistka drží ako skala.Mechanizmus klieští je proste geniálny,nikde žiadna vôľa.Pritom je to taký prcek,malý oceľový šperk.Púzdro tiež luxus,hrubá koža,obzvlášť potešia mosadzné nity,je to prkotina no mne sa to ako detail páči.Mám z neho fakt radosť Happy

manuel noriega vložil tyto přílohy:
1638289361114.jpg.jpg
1638289320238.jpg.jpg
1638289225159.jpg.jpg

Že nedostanete vždy, čo chcete, je niekedy obrovské šťastie.
Dalajláma
Posláno:

Štamgast
Gratuluju, Mr. Crunch je parádní vercajk a moc často se tu nevidí Ok

Mě se poštěstilo pořídit další historický kousek, legendární Leatherman Tool Adapter Cool

IMG_20211204_122042_139_2.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/25/2007
Ahoj, dokážete mi někdo poradit, co s rozbitými kleštěmi u Leatherman wave?
Snad so mi teda povede to popsat správně, protože nevím jak se ta součástka jmenuje..

co je za problém: když zmáčknu kleště a chci něco chytnout, čelisti jdou od sebe...

co jsem vysledoval: Jde o to, že pacička, která je přidělaná v jedné z rukojetí vyskočí mimo drážku ve které má běžet (v hlavě kleští) a tím pádem se čelisti rozevřou?

Nechci kupovat nové, byl jsem super spokojený, ale packa je přinýtovaná a já zatím nejsem odborník, abych se pouštěl do něčeho jako odvrtání bez toho, abych přesně věděl co dělat..

Díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
Na Lethermany máš 25let záruku takže řešení je jednoduchý reklamace
Posláno:

Štamgast
Zmiňovaná "pacička" takhle chodí, je to pojistka proti otevření čepelí nožů při rozložených kleštích. To, co trochu nejasně popisuješ, je patrně problém ve spojení rám - čelisti.
Nový kupovat určitě netřeba, stačí využít záruky a předat ho servisu Cool
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/28/2008
pitlytu napsal:
Ahoj, dokážete mi někdo poradit, co s rozbitými kleštěmi u Leatherman wave?
...

Díky

Ahoj,
měl jsem podobný problém - prasknul mi rám za čepem kleští.

Napsal jsem do českýho zastoupení Leatherman, že nemám ke cca 13 roků starému multitoolu doklad a jestli tedy lze uplatnit záruku?

Odepsali abych to poslal k nim na posouzení a za 2-3 týdny mi přišel nový.

hanes vložil tyto přílohy:
20211103_090203.jpg.jpg
20211103_090150.jpg.jpg

POKUD MÁTE DOTAZ, PIŠTE NA MAIL!
Posláno:

Štamgast
Leatherman Mini Tool Cool
Druhý produkční model, vyráběný dlouhých 19 let...1986-2004.
Tenhle nemá ještě vyražený datum kód, tudíž vyrobený před r. 1992.
Takže další historický kousek a je fakt miniaturní. Ale po rozložení jsou k dispozici plnohodnotné kleště! Další výbava nestojí moc za řeč - pidi čepelka, pilníček se šroubovákem a 2 otvíráky.
Celé kouzlo tkví právě v té geniální skládačce Ok

IMG_20211217_152911_351.jpg.jpg
IMG_20211217_153121_307.jpg.jpg
IMG_20211217_153539_053.jpg.jpg
IMG_20211217_153738_558.jpg.jpg
IMG_20211217_163318_823.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
ahoj, nepřesnost u nářadí Leathermanů už mi nikdo nevymluví (až na samotnou hlavu kleští, ta je proti victorinoxu festová).
Především ta čepelka, u 9 z 10 jsou tam horizontální vůle. Vliv na použití to moc nemá, ale... je to škoda.

Už někdo vymyslel, jak to jednoduše napravit? Prostě tam chybí materiál, buď nahoře, nebo u linerlocku.
- viděl jsem podkládání podložkama... složité.... nejisté
- karbodizace.... lepší, ale neuděláš doma....

Diky za typy

mikup vložil tyto přílohy:
IMG_20220101_182445.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Ahoj,

Nevím- tenhle LM nemám, ale nepomohlo by zámek linerlocku ohnout (při pohledu proti ostří otevřeného nože) směrem od sebe? (Na Tvé fotce jakoby směrem k palci) nevím, jak je zámek tepelně zpracovaný, ale bylo by to asi jediný, co by tam mohlo vůli odstranit..

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
Mam několik let Charge TTi (ještě s kleštěma bez vyměnitelných štípacích břitů)
a spokojenost
Posláno:

Štamgast
hamon napsal:
Ahoj,

Nevím- tenhle LM nemám, ale nepomohlo by zámek linerlocku ohnout (při pohledu proti ostří otevřeného nože) směrem od sebe? (Na Tvé fotce jakoby směrem k palci) nevím, jak je zámek tepelně zpracovaný, ale bylo by to asi jediný, co by tam mohlo vůli odstranit..

diky, ale to by nepomohlo, prostě tam chybí kus materiálu. podle mne jedině nějak nastavit dosedaci plochu buď mahore, nebo dole... viz možnost karbodizace....
Jinak tohle je 5-ty lestherman různého typu, co jsem měl (vcetne tti) , v obchodě jsem testnul 4...v realu jsem viděl zatím jen 1 co držel. Ale jak jsem psal, použití to zas moc nevadí
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
mikup: Pokud Ti to tak hrozně vadí, určitě by to šlo opravit, a sice navařením laserem. Mám s tímhle postupem dobrou zkušenost, nechával jsem si několik podobných věcí (principiálně stejných) u jedné firmy v Brně udělat a je to tutovka.
Posláno:

Štamgast
Surg napsal:
mikup: Pokud Ti to tak hrozně vadí, určitě by to šlo opravit, a sice navařením laserem. Mám s tímhle postupem dobrou zkušenost, nechával jsem si několik podobných věcí (principiálně stejných) u jedné firmy v Brně udělat a je to tutovka.

Diky, mrknu na to. Ještě mě napadlo zkusit trochu vyklepat tu dosedaci plochu na rámu, třeba se trochu protáhne...

Ale asi se na to vykašlu celkově Razz
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/13/2015
mikup napsal:
Surg napsal:

Diky, mrknu na to. Ještě mě napadlo zkusit trochu vyklepat tu dosedaci plochu na rámu, třeba se trochu protáhne...

Ale asi se na to vykašlu celkově Razz

Koukám na to druhý den a každá rada drahá. Nebylo by lepší využít 25 letou záruku?
Jura
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Aké máte skúsenosti s modelom Leatherman REV?
Tuje isto viacero jeho majiteľov, aj celkovo znalejších v tomto smere,ako ja.
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Tak nie.Grin
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/7/2021
Ahoj, taky vám vždy přišel nový leatherman totálně vykoupaný v oleji?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/20/2017
Vykoupaný nikdy. A to už jich pár došlo.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum