ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/23/2014
Jsem rád, že jsem nepodlehl záchvatu momentální nezbytně nutné potřeby dalšího naddimenzovaného velkého kudla a nevyužil nedávné smrště prodejů/výměn šestek a pětek - čtyřka zůstala doma a už jsem si zvykl Happy Pocitově menší, funkčně tak akorát
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2015
Souhlasím s tebou. 4-ka je akorát. Ostatní větší i menší soudruhy z Esee jsem v ruce měl, tak vím o čem mluvím. Ale pochopitelně záleží na každém uživateli. Na co nůž chce a jak má velkou ruku..Cool
Když se pravda neřekne celá stává se lží. A právě o to emeritním estébákům jde. Z bílé udělat černou a z černé bílou.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/25/2016
Chci si koupit nůž ve stylu RC-5, canvas micarta a černá čepel se mi strašně líbí, jen nevím jestli Rat Cutlery, Ontario nebo Esse, taky mě dost mate, že tyhle 3 značky mají podobný design, cenu asi tak do 5k, uvítal bych nějaké rady, tipy. Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Robbles napsal:
jen nevím jestli Rat Cutlery, Ontario nebo Esse,

Rat Cutlery = ESEE. Stejna firma, stejny majitel, stejny vyrobce, stejne noze, stejna zaruka. Firma se z puvodniho nazvu "Rat Cutlery" prejmenovala z obchodnich duvodu na "ESEE". Noze znacene "Rat Cutlery" jsou (pokud na nej narazis) doprodeje nebo fejky. Noze od Ontaria jsou jiny vyrobce a jina produktova rada. Ontario jsem nemel v ruce uz roky takze aktualni kvalitu produkce nedokazu posoudit. Posledni ESEE jsem koupil pred par tydny a cokoliv z jejich produkce muzu 100% doporucit.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Koukam, ze delaji Avispu v D2. Mate nekdo zkusenost jak je na tom se zpracovanim ocele?
knifepanic
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Robbles :niekde som čítal že ontario má celkové spracovanie hrubé a nie celkom dokonalé esse to majú dotiahnute viac do detajlov čo môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti.Takže neviem Confused Blam dik za info dufam že bude lepšie spracovaná ako na rat1 -už som tu videl viac prípadov že sa vylamuje Confused
Posláno:

Pozorovatel
Díky všem, jsem myslel, že Ontario je dceřinná firma, která sází na nižší cenu, to se divim, že se nějak mezi sebou nehandrkujou, ten design je fakt skoro identický. Zatím to vypadá na nějakou verzi Esse 5
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/5/2016
Zakladni info by melo byt to ze tyhle noze stoji a padaji na skole preziti jeffa randalla, zakladni radu navrhnul on a uplne na zacatku si noze pro ucastniky svy skoly nechal delat u firmy ontario, pozdeji,kdyz zacali mit komercni uspech zalozili s mikem perrinem rat cutlery, pozdeji prejmenovanou na ESEE aby se to nepletlo s puvodni radou RAT od ontaria, nevim jestli ontario ratky este seka nebo uz je to jen doprodej ale nejakou dobu se produkce prekryvala a nake zle vztahy tam asi nejsou. Randall tvrdi ze na nejakou komerci sere a ze kdyz si u nej koupis kudlu jednou za zivot a cely ti bude slouzit ,,job is done" coz je super pristup ale zase nove modely pribejvaj cimz to vlastne trosku popira :)

Jinak muzu potvrdit ze treba ontario rat-3 a esee 3 jsou identicky kudly,ontario je vic nahrubo a esee je vic doladene jak zpracovanim tak i propracovanejsi technologii povrchove upravy
Posláno:

Pozorovatel
skvělý přístup, o důvod víc si od nich něco pořídit Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Nikde jsem to tu neviděl, tak snad jsem neobjevil Ameriku... Avispa nově v D2 a karbonu

Ppetr vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1479660465719.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/16/2014
Chlapi nevite kde sehnat kapsicku na pouzdro ESEE5/6. Nejlepe v cerne barvě diky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Wotschko napsal:
Chlapi nevite kde sehnat kapsicku na pouzdro ESEE5/6. Nejlepe v cerne barvě diky.

Ji, prodává vintagewear, jinak já ti ji můžu taky prodat, ale spíš zelenou (mám obě).
Když tak nápis PM.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/29/2011
Nová ESEE 6 HM, představená na Shot Show

Ryback Casey vložil tyto přílohy:
IMG_3298.JPG

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/5/2017
Dobrý den všem.

Nejsem nožař, léta jsem si vystačil jen se švýcarákem. Teď si chci ale pořídit nůž na každodenní nošení a z průzkumu nabídky mi vyšel nejlíp model Avispa.

Měl bych ale dvě otázky, snad mi pomůžete:
1.) Jakou ocel zvolit? v nabídce je AUS8 a D2. Dočetl jsem se, že D2 má lepší řezací vlastnosti, ale je tam nějaké úskalí, o kterém bych měl vědět?
2.) Jak je to s modifikací pro leváky(ano trpím tímhle postižením), dá se přešroubovat otevírací čudlik? Popřípadě, má ta jednostranná střenka nějakej zásadní ergo průšvih, kvůli kterýmu by stál můj výběr za přehodnocení?
Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/2/2016
Zdravím PedroPan,
Avispu jsem nějaký ten rok používal jako EDC a VÝHODU leváka mám takyHappy, takže se pokusím o pár osobních poznatků:

- Měl jsem verzi z AUS 8, ale rozhodně bych se nebál jít do D2. Jako nevýhoda bývá uváděna horší brousitelnost. Vyrobil jsem z D2 pár nožů a výrazně horší brousitelnost oproti jiným ocelím jsem nezaznamenal (myšleno s rezervouHappy).
- Kolíček pro otevírání jsem měl oboustranný. Pro leváka je nevýhoda ta, že kolíček na straně framelocku je nižší a vybrání pro prst je menší. Nůž se tedy levákovi otevírá hůře. U mě to byla otázka zvyku. Někoho to může štvát víc...
- Klips lze na noži přidělat do 4 různých pozic, takže najít si svoji polohu pro pohodlné nošení a rychle tasení by mělo být v pohodě.
- Co se týká ovládání framelocku (zavírání nože) levou rukou - nešel jsem si svůj grif a neměl jsem s tím problém. Ale zase - chce to asi vyzkoušet.
- Při silovějším řezání trochu vadila úzká konstrukce nože (např. příbuzná RAT 1 je boubelatější a pro mě do ruky příjemnější). Při použití jako EDC byla ale úzká konstrukce výhodou.

Snad to k něčemu bylo. Přeji šťastnou ruku při výběru.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
Ahoj, najde se v okolí Nového Jičína a Ostravy, nějaký majitel Esee4 a 6. Chystám se na koupi a rád bych si je osahal. Díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2008
Zanedlouho oslavíme 8 let spolu, neskutečný jak to plyne Cry

Tygerstyle vložil tyto přílohy:
2017_03_02_0010.jpg.jpg

vratislavindrastudio.cz
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/27/2016
Ahoj. Toto je můj první kósek od ESEE a musím říct že je suprová. Do ruky padne jak ulitá, dílenské zpracování perfektní. Bohužel ji nemůžu zkusit v lese, jsem teď v rachotě. Moc se těším na práci s ní, věřím že si s dřevem bude rozumět.

zabikuch88 vložil tyto přílohy:
IMG_20170310_113109.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/13/2016
Ahojte, ako EDC pouzivam spy. enduru 4, obcas prevetram ZT 0350, no rad by som ich striedal s nejakym malym pevnym nozom.
Velmi sa mi zapacila IZULA ss 440C.
No nikde som nenasiel ziadnu poriadnu recenziu z dlhodobeho uzivania noza.
Chcel by som sa Vas spytat ci s tym nozikom niekto ma skusenosti, ci v tomto prevedeni 440c sa da na noz spolahnut ako na pracanta s ktorym nemusim narabat v rukavickach...
Rad svoje noze pravidelne prebehnem iba ultra jemnou keramickou tycinkou, to si myslim ze by u 440c mohlo tiez stacit. (?)
Este jedna otazocka, aky je tovarensky uhol? 20 stupnov? 25?

Vopred Vam pekne dakujem za nejaky nazor, skusenost...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/4/2016
Ahoj niesom odborník ale vidím že nikto neodpovedá tak skusim ja.Izulka je dobrý nôž určite nenudeš sklamaný.Znesie aj tvrdšie zaobchádzanie ale si limitovany jej veľkostou .ak by sa ti zdal zlý uchop za par korún si môžeš dokupiť strenky alebo opliest parakordom na you tube najdeš rôzne tutorialy .Čo sa týka ocele 440c je to ocel podobná aus 8 a mysim že jej viac vyhovuje pretiahnutie na keram .tyčkach -udržiavanie ostria.Ten uhol bude väčší myslim tak 30-40stupnov.viac o oceli zistiš na vlakne ostrie pod mikroskopom.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum