ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kabík Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Ahoj, všem se omlouvám za pozdní reakci, byl jsem v Lipové. Děkuji za povzbuzení. Technologii jsem musel trochu upravit, protože mi došel šedý jíl z francouzské řeky Alier, který při kalení držel na čepelích. Běžná hnědá keramická hlína mi opadávala. Tak jsem do ní přidal cukr. Deset deka na půl litru bláta je moc, drží to a nechce to dolů. Příště přidám hlínu. Ale hamoun dobrej, viz foto po leptu kyselinou.


Kabík vložil tyto přílohy:
_epel_s_cukrem.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Tak jsem tenhle nožík trochu uspěchal, aby se mezi polotovar a hotové nevetřely jiné. Takže předchozí čepel finálně přebroušena, vyleptána v cole a zasazena do parohu, protože trn byl kratší.
čepel: pila kalená s hlínou s cukrem a leptaná v cole, 90mm
ručka: 122 mm, švestka, kůže, špice jeleního parohu, kůže, švestka


Kabík vložil tyto přílohy:
s_cukremP.JPG.jpg
s_cukremL.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Teď bude chvíli mix čepelí kalených s jílem z Alieru a s obyčejným jílem s cukrem, podle toho, jak se mi bude chtít je dodělávat. Tahle je alierská.
čepel: pila kalená s hlínou a leptaná v cole, 106 mm
ručka: 120 mm, štědřenec, kůže, bříza, ošetřeno voskem s damarou. Ta bříza je nejzajímavější na hřbetní straně, to jsem bohužel nevyfotil.


Kabík vložil tyto přílohy:
b_ízhaL.JPG.jpg
b_ízhaP.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Kamarád už asi 40 let používá to, čemu říká nůž ostrý z obou stran. Jiného kamaráda dcera si přála také takový. Přála si ho už před rokem. Teď dostala podobný k osmnáctinám.

čepel: kus cirkulárky broušený flexou z obou stran, na sporáku kalený, v cole leptaný, 3,5 mm v žebru, 148 mm délka
ručka: 125 mm, hovězí kost, kůže, štědřenec, kůže, jelení kost (zbytek té, co mi praskla), ošetřeno dřevo šelakem a celé pak lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
ka_kaL.JPG.jpg
ka_kaP.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/23/2019
Příspěvky: 1,365
Ahojky Kabíku .
Ten poslední se moc povedl. Applause
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/15/2010
Příspěvky: 2,432
Pěkná Kabíku. Výbrus dýky flexou, smekám. Applause
Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Chalcodesi, já začal na pásovce, ale za šest let s ní pořád neumím a musel jsem ten nepravidelnej paskvil opravit flexou.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/15/2010
Příspěvky: 2,432
Já zkusil jednou flexou výbrus čepele na Horala...a horkotěžko jsem to zachraňoval na pásovce...😁😁😁
Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
To se mi to flexou brousí, když vidím na čepel.
obr.1 - Místo rukojeti k flexe přišroubovaný textitový špalík, brusný kotouč vulkanfíbrový s
P80 cubitron zrnem.
obr.2 - To celé upnu do svěráku do ponku, osa otáčení je dolů a vidím, co a jak brousím. Čepel držím v ruce.


Kabík vložil tyto přílohy:
flexa_A.JPG.jpg
flexa_B.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/13/2015
Příspěvky: 513
Nemaje flexu s regulací otáček, dělám to obdobně s vrtačkou. Ale jen sekery a pracovní nože. Mám totiž obě ruce levý a oko z Kašparovy krávy red face
Zatím jsem nezažil nic, co bych nepřežil.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Flexu taky nemám s regulací, brousím na ní jen před kalením, po kalení na vrtačce. Obě ruce levý, to je taková genetická anomálie. Neměli my společnýho pradědu? S okem jsem na tom asi trochu líp, Kašparová, kterou znám, nemá krávu.
Na přání užší ručka pro dámskou ruku.
čepel: kaleno bez hlíny a leptáno v cole, 140 mm
ručka: 127 mm, ipe, fíbr, tatajuba, ošetřeno lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
cipajs2L.JPG.jpg
cipajs2P.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,918
To "držení" flexy je dobrej fígl!!! Applause
A kudlík paráda - chtěl bych mít ženskou ručku....Grin .
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/24/2018
Příspěvky: 164
Ahoj Kabiku, par fotek z dnesniho vychodu slunce na Snezce. Nozik nejen krasnej, ale hlavne lehouckej, rezivej a optimalni svacinak pro takovyhle vyslapy. Jsem moc rad, ze jsem ho vzal... Happy


kk224 vložil tyto přílohy:
20220804_050853_resized.jpg.jpg
20220804_053601_resized.jpg.jpg
20220804_060032_resized.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Kk 224, díky za fotky, jsem rád, že nůž nezahálí. Postrašils ženu fotkama z mýho kalení, co může čekat s nožířem?

Ostuda jsem, všechno mi trvá dlouho. Nožnění mělo téma skinner, tak jsem si ten menší vzal s sebou a na ten větší materiál, který jsem na místě připravil, ale pak lepil až doma, protože klih dost nedržel.
Menší:
čepel: pila shlínou a v cole, 55 mm
ručka: 88 mm, ořech z Krkonoš, kůže, dřišťál z Prahy, kůže, ořech od Benešova, ošetřeno voskem s damarou
Větší:
čepel: Díky tvaru ručky nešla pořádně nafotit, 101 mm
ručka: tatajuba, kůže, paroh nalezený u campu Těněssee na centrálních Brdech nad vsí Těně, kůže, tatajuba, ošetřeno lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
malý_nožn_níL.JPG.jpg
malý_nožn_níP.JPG.jpg
velký_nožn_níL.JPG.jpg
velký_nožn_níP.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Na cibuli. Už šestý nůž pro tuhle dámu.
čepel: na sporáku bez hlíny a v cole, 145 mm
ručka: 133 mm, šeřík, kůže, čimišník, ošetřeno lněným olejem a voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
Blanka4L.JPG.jpg
Blanka4P.JPG.jpg

I-I
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/11/2021
Příspěvky: 275
🧅😍👍
🦋💙
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/9/2020
Příspěvky: 575
No jo nožů tvých není nikdy dost.
A ty dřívka na rukojetích to je prostě nádhera. Applause
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Většina je z našich luhů, hájů, parků a zahrad. Minimálně jdu do tropů, spíš jen na záštity.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Už ho pošta nese Hannovi. Těší mě, že člověk, co sám tvoří krásné nože, chce něco ode mě.
čepel: jako vždycky, 111 mm
ručka: 125 mm, ipe, kůže, javor jasanolistý (negundo) od Paliče, ošetřeno šelakem
pouzdro ušil z hověziny shost


Kabík vložil tyto přílohy:
hannL.JPG.jpg
hannP.JPG.jpg
hannPL.JPG.jpg
hannPP.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/9/2020
Příspěvky: 575
No už se na něj moooc těším.
A od tebe nůž mít prostě musím.
Zajednak jsi jeden z těch co pro mě jsou velkým vzorem. Ať už je to tvůj cit pro kombinaci materiálů na rukojetích tak i to jak a za jakých podmínek tyto krásné kousky děláš. Admire Admire Admire
Fakt klobouk dolů a už předem děkuju.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris