ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kabík Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Taky pod lampou a taky je pryč.
čepel: pila s hlínou a v cole, 87 mm
ručka: 115 mm, bahenní dub, kůže, šeřík, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
9še_íkL.jpg.jpg
9še_íkP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Další co šel pryč i pouzdrem od shosta ( to jsem nevyfotil ).

čepel: damach koupený v Příbrami, 124 mm délka, 3,5 mm hřbet
ručka: 124 mm, hrušeň, kůže, jelení paroh, kůže, hrušeň, ošeřeno lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
damachHonzaL.jpg.jpg
damachHonzaP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Byl zájem o ty trochu kratší.
čepel: pila s hlínou a v cole, 95 mm. Dost se vydařila.
ručka: 112 mm, štědřenec, kůže, dřišťál, ošetřeno lněným olejem a voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
9d_iš_álL.jpg.jpg
9d_iš_álP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Zpět ke klasice.
čepel: klasika parciálně na sporáku a v cole, 110 mm
ručka: 121 mm, dřín, kůže, škumpa, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
d_ínškumpaL.jpg.jpg
d_ínškumpaP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
I zbytky a odřezky je třeba zpracovat.
čepel: odřezek pily, kaleno na sporáku na 58 - 60 HRc, leptáno v cole, 91 mm délka
ručka: 102 mm, odřezek dřínu, kůže, zbytek švestky, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
90švestkaL.jpg.jpg
90švestkaP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Veselé Vánoce a šťastný celý rok 2025.

Pro dvojici.
čepele: pila kalená bez hlíny a leptaná v cole, 108 a 109 mm
ručky: 117 a 119 mm, švestka, kůže, hrušeň, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
duochL.jpg.jpg
duochP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Měl být pro dceru, ale ona nechce ořech, chce bahenní dub.

čepel: pila kalená bez hlíny a leptaná v cole, 190 mm
ručka: 129 mm, bříza, kůže, ořech, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
kucho_L.jpg.jpg
kucho_P.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Jsem ostuďák ostudnej, 10 měsíců mi trvalo, než jsem kolegovi udělal menší kuchyňák do série.
čepel: pila kalená parciálně bez hlíny a leptaná v cole, 113 mm
ručka: 104 mm, palisandr, kůe, javor jasanolistý, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
malýradimL.jpg.jpg
malýradimP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Ukročil jsem stranou.
Shillelagh tomu říkají v Irsku. Původně ji dělali z dubu, když jim Angličani duby vykáceli na stavbu lodí, tak z trnky, Asi už dochází i trnka, prozože používají i švestku, třešeň, jabloň, hloh, lísku, jasan, dokonce břízu.
Knobkerrie je doma ve východní a jižní Africe. Na dřevo tam nejsou hákliví, asi mají leccos tvrdého.
Břinkovka je epický název, se kterým jsem se u podobné hole setkal jako dítě v jižních Čechách. Našel jdem etymologický rozbor, že původně to byla dřínkovka, hůl z dřínu. Když dřín došel, začaly se používat jiné materiály (líska, trnka, habr) a došlo k hláskovému posunu. Tedy sloveso břinknouti je odvozené od použití té hole a ne naopak, jak jsem si myslel.
Podobný nástroj používali indiáni a jistě i jiné kultury.

Moje břinkovka je ze dřeva špendlíku. Tahle je provizorní z čerstvého, další vhodné větve jsem dal sušit. Definitivní bude nejdřív za 2 roky.


Kabík vložil tyto přílohy:
b_inkovkaL.jpg.jpg
b_inkovkaP.jpg.jpg
b_inkovkaC.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Zpět k nožům. Plzeňská výstava je už zítra, tak něco na ní.
čepel: damašek koupený v Příbrami od Olega Kamilova, 123 mm délka, hřbet 4 mm, ke špičce se zužuje
ručka: 116 mm, mahonie cesmínolistá (žluť skutečně pekelná), kůže, bahenní dub, ošetřeno lněným olejem a voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
bahdamL.jpg.jpg
bahdamP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Chtěl jsem něco do pštrosí kosti. Čepel si nakonec řekla o paroh. Vypadá skoro jako sobí, ale je to jen starej vyšisovanej jelen.

čepel: ohraná písnička, pila s hlínou na sporáku a v cole, délka 132 mm

ručka: 125 mm, štědřenec, kůže, jelení paroh, kůže, štědřenec, ošetřeno lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
jelenjakosobL.jpg.jpg
jelenjakosobP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Příspěvky: 7,486
Evenkovský ideál.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
Je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feynman
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Poslední. Doufám, že ne.
Tenhle je pro ty, co si myslej, že zimostráz je žlutý dřevo. Na záštitě je mahon.

čepel: nic nového, pila s hlínou a v cole, 108 mm

ručka: 118 mm, mahonie cesmínolistá, kůže, zimostráz, ošetřeno lněným olejem a voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
žlutáL.jpg.jpg
žlutáP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Hurá, nebyl poslední. Doufám, že pokračování bude na magu.

čepel: pila kalená bez hlíny a leptaná v cole, 97 mm

ručka: 102 mm, eben, kůže, šeřík, ošetřeno lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
ebenše_íkL.jpg.jpg
ebenše_íkP.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/29/2020
Příspěvky: 379
To bych v životě neodhadl, že to je šeřík Shocked
Já co měl ze zahrady, tak byl úplně světlý, bez kresby, občas trochu nádech do fialova, a ještě při sušení hrozně popraskal. Ta tvoje ručka, to je jinačí klasa, moc pěkná kudla Ok
Je fajn, že zamýšlíš pokračovat na magu, na tvoje nože se moc dobře kouká Happy
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/26/2008
Příspěvky: 2,735
Moc pěkný nožík!Ok
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Hezký Beltain, i když hlavní atrakce, zapálení ohňů na uvítanou bohu Belenovi, proběhla už včera.
Děkuiji všem za vlídná slova a + karmu. Hpmickey, takové nože si může udělat každý, kdo má vrtačku a plynový sporák. Do ničeho složitějšího se ani nechci pouštět (dobře, občas jsem koval, když byla příležitost, ale už 5 let mi to nejde). Šeřík vyrostl v Praze Malešicích před panelákem, kde bydlel tchán, a vyvrátil ho vítr. Kmínek měl 15 cm průměr.

Yarre, užij si nůž.

čepel: pila na noviny kalená s hlínou na sporáku a leptaná v cole, délka 92 mm, hřbet 2 mm

ručka: 108 mm, švestka, kůže, bříza, ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
yarr_švb_L.jpg.jpg
yarr_švb_P.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Ručka je dřevo ze stejných stromů, ale vypadá to jinak.

čepel: pila kalená bez hlíny a leptaná v cole, 170 mm
ručka: 121 mm, švestka, kůže, bříza (tentokrát od Velkých Popovic, ta minulá byla krkonošská), ošetřeno voskem s damarou


Kabík vložil tyto přílohy:
b_uchL.jpg.jpg
b_uchP.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Zas po roce, jenže o víkendu pršelo, tak jsem upletl jen dva. Hromadné foto zas není.


Kabík vložil tyto přílohy:
koše25.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/8/2010
Příspěvky: 2,438
Do košíku na houby by stačil.

čepel: pila parciálně kalená a v cole leptaná, dlouhá 68 mm

ručka: 104 mm, bahenní dub, kůže, jelení paroh, kůže, bahenní dub, ošetřeno lněným olejem


Kabík vložil tyto přílohy:
miniparohL.jpg.jpg
miniparohP.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris