ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
dejvoska napsal:
Ma dotaz ohledne svarecky, co je ted v akci v Lidlu, zda si myslite, zda splni muj ucel.

V zasade potrebuju obcas privarit trn nebo zavitovou tyc na cepel, takze zadne velke vareni to neni. Navic nemam zatim zadnou zkusenost a budu se ucit od nuly.

Sli byste do toho a mate ji nekdo?

Diky!
Pokud víte o svařování s prominutím prd budete se s trafem jen trápit.Pokud se i přesto rozhodnete pro koupi vemte si rovnou i 2 balíčky těch rutilových elektrod které tam taky mají.Pokud chcete něco univerzálního kupte si u Choboly Jasica 160,ten dává jak MMA(obalovaná elektroda která je přídavným materiálem-do d3,2mm(v případě Jasic 160)), tak Mag a Mig(svařování tavící se elektrodou(zároveň je to přídavný materiál) v ochranné atmosféře aktivního plynu-mag(Co2 a jeho směsi) a inertního plynu-mig(Ar,He).Tigem si nejsem jistej(většina invertorů co dávají MMA dává díky strmé charakteristice procesu i Tig(dříve Wig)-(svařování netavící se elektrodou v atmosféře inertního plynu(nejčastěji Ar v různých stupních čistoty podle toho jaký materiál svařujete)-doslova Tungsten(Wolfram) Inert Gass.Přídavný materiál si přidáváte ručně jako u svařování plamenem.To pravé svařování je disciplína pomalu na vědecké úrovni(co s čím a čím za jakých podmínek svařit,na jakou teplotu nechat svarek zchládnout mezi kladením jednotlivých vrstev sváru apod.)
Držím palce ať už se rozhodnete pro koupi čehokoliv,ale pozor zde platí dvojnásob že věc laciná bude 2x placená(a to nemám důvod o výrobcích Parkside pochybovat)
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 7/22/2013
Ládes napsal:
dejvoska napsal:
Ma dotaz ohledne svarecky, co je ted v akci v Lidlu, zda si myslite, zda splni muj ucel.

V zasade potrebuju obcas privarit trn nebo zavitovou tyc na cepel, takze zadne velke vareni to neni. Navic nemam zatim zadnou zkusenost a budu se ucit od nuly.

Sli byste do toho a mate ji nekdo?

Diky!
Pokud víte o svařování s prominutím prd budete se s trafem jen trápit.Pokud se i přesto rozhodnete pro koupi vemte si rovnou i 2 balíčky těch rutilových elektrod které tam taky mají.Pokud chcete něco univerzálního kupte si u Choboly Jasica 160,ten dává jak MMA(obalovaná elektroda která je přídavným materiálem-do d3,2mm(v případě Jasic 160)), tak Mag a Mig(svařování tavící se elektrodou(zároveň je to přídavný materiál) v ochranné atmosféře aktivního plynu-mag(Co2 a jeho směsi) a inertního plynu-mig(Ar,He).Tigem si nejsem jistej(většina invertorů co dávají MMA dává díky strmé charakteristice procesu i Tig(dříve Wig)-(svařování netavící se elektrodou v atmosféře inertního plynu(nejčastěji Ar v různýchstupních čistoty podle toho jaký materiál svařujete)-doslova Tungsten(Wolfram) Inert Gass.Přídavný materiál si přidáváte ručně jako u svařování plamenem.To pravé svařování je disciplína pomalu na vědecké úrovni(co s čím a čím za jakých podmínek svařit,na jakou teplotu nechat svarek zchládnout mezi kladením jednotlivých vrstev sváru apod.)
Držím palce ať už se rozhodnete pro koupi čehokoliv,ale pozor zde platí dvojnásob že věc laciná bude 2x placená(a to nemámdůvod o výrobcích Parkside pochybovat)

Díky moc za komplexní odpověď!!! Cením si toho!

Trochu mě vyděsila cena 15tis za toho Jasica 160. Ono poměr 1tis v Lidlu a 15tis je dost velký rozdíl. V zásadě nevím, k čemu jinému bych ji používal, než k navařování závitu na trn. Hlavní priorita je teď stojanovka a pak páskovka. Ta svářečka mě napadla, že to není moc peněz...

Ještě to promyslím...
Posláno:

Štamgast
Ona stačí oprava zhnilých prahů u autaWink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/22/2008
Nejlepší byl stejně autogen ... seřídit si plamínek na 0,5 hořáčku, slícovat si k sobě dva plechy 0,7mm a bez drátu je svařit, potom přerovnat, aby se co nejméně muselo kytovat ... atd., atd. Happy
Posláno:

Štamgast
Nojo,ale 6,5 tis za náplň acetylenu je celkem mazecOh No .Lemovej a i(u tenkých materiálů) svár jde udělat stejně tak dobře tigem za použití podstatně levnějšího argonu v čistotě 4.6.Technika je po zapálení oblouku dá se říct stejná jen se nesmí wolframovou eldou škrknout o materiál jinak se přilípne a može se znova brousit.Wink
jediný že to musí být očištěný až na zdravej plech na to je tig až moc citlivej
Posláno:
Pozorovatel
Mno, patrně jsem vlezl do příliš vysokého patra. Takže opět k sousedovi, ať mě zasvětí do základů Laugh
Posláno:

Štamgast
Ládes napsal:
Nojo,ale 6,5 tis za náplň acetylenu je celkem mazecOh No .Lemovej a i(u tenkých materiálů) svár jde udělat stejně tak dobře tigem za použití podstatně levnějšího argonu v čistotě 4.6.Technika je po zapálení oblouku dá se říct stejná jen se nesmí wolframovou eldou škrknout o materiál jinak se přilípne a može se znova brousit.Wink
jediný že to musí být očištěný až na zdravej plech na to je tig až moc citlivej

To byla jen nostalgická vzpomínka Happy
Posláno:
Pozorovatel
Tak jsem vyléčen i sousedem a pokud bude potřeba něco přivařit, čeká me zvonek brankjy vedlejšího baráku...

Díky za reakce!
Posláno:

Štamgast
dejvoska napsal:
Tak jsem vyléčen i sousedem a pokud bude potřeba něco přivařit, čeká me zvonek brankjy vedlejšího baráku...

Díky za reakce!
Lépe něco málo uškudlit a koupit si za pár tisícovek invertor kterým se dá slušně vařit bazickou i rutilkou než se trápit trafem z Číny a k celému procesu svařování získat negativní vztah.Pro začátek nejlépe koukat sousedovi přes 10-13 sklo pod ruku,pak to prubnout sám a až pak se rozhodnout jestli koupit něco lepšího.Osobně bych chtěl mít zbytečných 280 tisíc na svářečku která by se mně líbila.Wink
goha s těma cenama tech. plynů je smutný kam až jsme to nechali dojít(to ale obecně se vším).
Posláno:

Štamgast
Jjjjj, je to (!) ke zdi Sad
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/10/2013
Vážení nožomilové, prosím o radu popř. informaci z Vašich vlastních zkušeností.
Protože mne pomalu opouští více jak třicet let starý vrtací stojan k vrtačce Narex EV 410 - už mám problém vyvrtat kolmou díru - začal jsem pokukovat po nějakém stroji, který by zvládnul tuto základní operaci při výrobě zavíráků a popřípadě i nějaké činnosti jiné. Padla mi do oka vrtačko frézka Sieg X1, pro takové to domácí vrtání a drobné frézařské práce, při pokusech spáchat nějaký zavírák.
Byl bych vděčný za případné zkušenosti, popř. praktické poznatky. DěkujiAdmire
http://www.narex-makita.cz/kovoobrabeci-stroje/frezy-na-kov/sieg-x1/
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/14/2013
To je spíše na modelařinu se dřevem, stroj o výkonu žárovky ti toho moc neudělá s ocelí/titanem.NoNoNo
Myslím že pro radost při práci by i cena byla mnohem výše. V té cenové relaci by možná šla tato: Frézka, další věc je, že o Promách tady bylo napsáno až příliž nepěkných věcí. Já se snažil hledat po bazarech a našel jsem cosi od nějaké paní, co měla robustní stolní vrtačko-frézku po dědovi, vypadalo to parádně, ale pak jsem dostal nečekanou nabídku na nástrojařskou brusku BN-102 za 3000,- a to se neodmítá.
Nehledáme ideální zákazníky pro své nože, hledáme ideální nože pro své zákazníky.
Posláno:
Štamgast
TKknives napsal :To je spíše na modelařinu se dřevem, stroj o výkonu žárovky ti toho moc neudělá s ocelí/titanem

Samozřejmě mne ten "žárovkový " výkon také zarazil, proto jsem také požádal zkušené o radu.
Při výrobě zavíráků vrtám X díru o max. průměru 8mm, většinou ale. 3, 5, 6 mm. No vzhledem k poměrně složitějším výrobním podmínkám, musím mašinku stěhovat sem tam pěkně v "teplejch", takže i hmotnost hraje podstatnou roli. No nechám si to všechno ještě projít hlavou
a pak se uvidí.
Jinak děkuji za reakci a přeji pěkný večer.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/26/2012
vlanor napsal:
TKknives napsal :To je spíše na modelařinu se dřevem, stroj o výkonu žárovky ti toho moc neudělá s ocelí/titanem

Samozřejmě mne ten "žárovkový " výkon také zarazil, proto jsem také požádal zkušené o radu.
Při výrobě zavíráků vrtám X díru o max. průměru 8mm, většinou ale. 3, 5, 6 mm. No vzhledem k poměrně složitějším výrobním podmínkám, musím mašinku stěhovat sem tam pěkně v "teplejch", takže i hmotnost hraje podstatnou roli. No nechám si to všechno ještě projít hlavou
a pak se uvidí.
Jinak děkuji za reakci a přeji pěkný večer.

Hezký večer, jakou máte představu o cenové relaci?
Posláno:
Štamgast
Cenové relace těchto strojků a strojů se pohybují v širokém spektru. No vzhledem k tomu, že by to mělo plnit funkci stroje pro hoby výrobu a ne práce ve velkém rozsahu, tak samozřejmě se přikláním k málo nákladnému zařízení, připojení na 230V a možnosti ručního, " jednomužného" transportu ve výrobních prostorách -společné garáži.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Co neni těžký není dost tuhý a když to není tuhý je to max na mosaz a dural, když budeš chtít dělat něco tvrdšího seš nahranej, navíc co tak koukam na rozsah otáček tak na malé průměry fréz a vrtáčků je to celkem málo. Tohle je mašinka tak na balzu a plast pro modeláře.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/26/2012
vlanor napsal:
Cenové relace těchto strojků a strojů se pohybují v širokém spektru. No vzhledem k tomu, že by to mělo plnit funkci stroje pro hoby výrobu a ne práce ve velkém rozsahu, tak samozřejmě se přikláním k málo nákladnému zařízení, připojení na 230V a možnosti ručního, " jednomužného" transportu ve výrobních prostorách -společné garáži.

Děkuji za upřesnění. Potom bych nedoporučoval nějakou hobby vrtačku - frézku (nebudete spokojený s výsledky práce při frézování), ale nějakou rozumnou stolní stojanovou vrtačku, k tomu strojní svěrák, na čepelky stačí čelisti 100 mm, sadu hss vrtáků a výstružníků (kvůli kulatým otvorům) a podle nejpoužívanějších průměrů i záhlubník. Pro upínání do strojního svěráku sadu několika párů rovnoběžných podložek. Na vyžíhanou ocel to bude stačit, na provrtání titanu s ostrým vrtákem a výstužníkem (občas očistit, rád se "nalepí" - jak je houževnatý je takový jakoby gumový) v chladící lázni (ohrázkovat plastelinou a použít řeznou emulzi) a při pomalých otáčkách (do křížku si označit střed otvoru důlčíkem). Pozor při najíždění a při dokončování otvoru - nástroj se rád kousne (je třeba velká řezná síla) - jenom to cinkne a hledáte nový vrták.
Posláno:
Štamgast
Děkuji všem za informace a rady.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/18/2007
Zdravím vás pánové
rád by jsem vás poprosil o radu už pár dní hledám a nedaří se mi najít kotoučové frézy radiusové s výmněnnými břity.
Našel jsem že Pilana něco podobného vyrábí ale není to úplně ono a firma Hoffmann taky dělá něco ale taky jsem tam nenašel to co by se mi hodilo.
Kyby jste někdo měl s něčím podobným nějakou zkušenost tak by mi to moc pomohlo.
Potřeboval by jsem průměr okolo 150mm a šířku do 20mm.

Javůrek vložil tyto přílohy:
art_50_105_2.jpg
DSC_0005.jpg.jpg

POKUD MÁTE DOTAZ PIŠTE NA MAIL
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Vážení - až z dalekého Slovenska je tento inzerát na pásovou brusku za hodně rozumný peníze.
a vzhledem k tomu že jsme mezinárodní spolek.....Happy

http://stroje.bazos.cz/inzerat/26998003/Pasova-bruska.php

Třeba to někomu pomůžeHappy .
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum