ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Petr Dohnal Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2011
Tiež pridám super nožík v super prostredí Roháčov. A asi je pravda že od Dohnalov jeden nestačí, alebo ako je tu písané „že ak by už len fotky inšpirovali k čomukoľvek...“ Tak tá inšpirácia tu isto je a už vŕta hlavou Happy Happy

šalter vložil tyto přílohy:
20210623_175351.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Kohn napsal:
Jardo,
tak se mi zdá, že jsi si do báglu nazabalil tatranky, páč v něm nemohlo pro nože být místo... podle fotek z minulých dní, tam jsi s pěknou výbavou Laugh

Bacha na kamzíky. Happy

Maj pravdu, na spoustu železa se ještě na fotkách nedostalo a kamzici….. no mladej chce hlavně medvěda Surprised

Jardah vložil tyto přílohy:
A20A5ACC_EA2D_4FF2_9D70_BA992763B039.jpeg.jpg

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/31/2012
Je mi nějak smutno po Petrových fotkách na pokuk... Neutral

Kapol vložil tyto přílohy:
IMG_20211010_071629.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/15/2021
Taky přidám, set z let 12-13. Ještě s Déčkem, ořezal jednu tužku a vidlička nic nenapichla. Leželo to ve skříni. Byl to dar tátovi k 60tinam. Letos odešel.

Kohn vložil tyto přílohy:
20211105_204038.jpg.jpg

1. nick zde od roku 2011 - Kitias
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/27/2012
Asi mě něco uniklo, ale proč sem už Petr nechodí?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/11/2001
Petr je na fb, řekl bych, že je tam větší členská základna. Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/16/2015
Tak snad nás, konzervy bez ksichtoknihy, úplně nezatratí Confused

pirát Janes vložil tyto přílohy:
IMG_20181110_114102.jpg.jpg

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní......
Posláno:

Pokročilý
Je to logické z hlediska obživy. Narazí tam na něj mraky cizinců a i laiků, kteří sem nechodí, protože FB algoritmus je tam nějak dovede, a navíc "kamarád laikne, tak se mrknu" atak. Chápu to. Ale Fb kvůli tomu již aktivovat nebudu. Happy Spíš mě mrzí, že neodpoví na mail, dvakrát jsem se snažil a nic. Nevadí, dorostli už i jiní, konkurence je veliká. Ne jako před deseti lety, kdy člověk fakt slintal tady a ostatní většina se snažila to dohnat. Jirka
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Nevím jak Petr reaguje na maily, ale na stránkách má mobil, kdykoli mu zavolám tak to buď vezme nebo maká a pak mi zavolá zpět.
Před nedávnem jsem s ním řešil výrobu nože, udělal kudlu velmi rychle, odpřipomínkoval mi vstřícně provedení, tak aby to bylo pro uživatele komfortní.
Co se týká fakturace a dodání je jeden z nejsolidnějších tady.
V neposlední řadě u Dohnala stále poměr cena/užitek/estetika/ použité materiály vychází jako jedno z nejlepších👏

Jelikož se živí rukama a musí každý měsíc vybouchat prachy pro rodinu a na režii, má spoustu vnoučat a možná si občas skočí i na záchod, nemyslím, že tu může provozovat fotogalerii pro znalce…..
Samozřejmě, i já rád jako relaxaci na jeho kudly kouknu👍🤠

PS, a jak pozoruju i u sebe, před 15-ti lety jsem toho prostě chtěl a dělal víc než dnes…..
co Vy pánové 💪Laugh ???

✌️Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Pane Kohn, dovolím si tvrdit, že pan Dohnal moc velkou konkurenci nemá. Přestože místní kluci umí hodně.
Posláno:

Pokročilý
Mydlifous napsal:
Pane Kohn, dovolím si tvrdit, že pan Dohnal moc velkou konkurenci nemá. Přestože místní kluci umí hodně.

to nemyslíš vážně?

a to jsem od Petra měl už řekl bych dost nožů, a stále jeden i s vidlicí držím. Jsou tu už další na podobné úrovni, rychle mě napadá P. Melichárek - tam snad bych řekl, že je už jinde, Jirka Hrala má jiný styl, ale zpracování už má taky top, bavíme se o pevných, to už i Michal Dohnal je na tom stejně, sic jede svůj styl, také bych mohl jmenovat bratia ze Slovače, tamjsou minimálně dva ad,kteří mi unikají, páč už to tu moc neprolézám jako před lety.

A Jardo, nezdá se ti že rychlost dodání nože tobě je něco jiného než Roubíčkovi z Horní dolní? mrGreen To je snad nad slunce jasné Wink

A vůbec, moc si berete můj příspěvek, čtete tam co tam není, jen jsem to konstatoval a to je vše, a jeho přístup k marketingu plně chápu - taky bych šel nejefektivnější cestou. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/3/2007
Jestli si dobře vzpomínám, tak Petr a další skončili na Knifu kvůli tomu, kam se posunul...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/26/2008
Dixie napsal:
Jestli si dobře vzpomínám, tak Petr a další skončili na Knifu kvůli tomu, kam se posunul...

Ono se na to dá koukat i z jiného úhlu, Dixie. Ano, Knife se posunul. Třeba tím, že tu převažují lidé, kteří nože nevyrábí, "pouze" užívají. Kromě toho se tu, jako ostatně všude, občas objeví nějaký prudič. Ale ti tu nemívají dlouhou životnost. Na Xichtbúku jich je jako máku. Jestli třeba neplatí i to, že se Knife takhle posunul i proto, že ho opustili nožíři a přesunuli se z důvodu marketingu na asociální sítě. Což jim nevyčítám, prodávat se musí, jinak nemá cenu vyrábět.
Možná se mýlím, ale ono tohle všechno dohromady bývá jak spojené nádoby.

Hezký den! Zdenek
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/27/2012
Díky všem za reakce. No je to škoda. FB si kvůli tomu zakládat rozhodně nebudu, na svých stránkách tomu Petr taky moc nedává, tak holt oko zasmutní.
A ještě přidám taky malou poznámku. Osobně si vážím většiny zdejších nožířů, ale nikdo se mi designem (tvar čepele, střenky, vyvážením designu, "nepřezdobením") svých nožů nedokáže tak přesně trefit do vkusu jako Petr. V preciznosti a kvalitě provedení už konkurenci jistě má, ale i když vím, že je design individuální věcí dle vkusu každého soudruha, v tomto je pro mě Petr ještě pořád míli napřed. A to píšu o designu. Když pak člověk ještě vezme nějakou kudlu do ruky ... Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
ale notak chlapci, přece tu nebudete Petrovi plevelit vlákno jen proto, že se prezentuje jinde..
před X lety jsem přemýšlel nad tím živit se noži a zaplaťpánbůh jsem to neudělal, vůbec to klukům nezávidím.. je to těžká profese ani ne tak v tom něco stvořit, ale v tom to prodat..

Lidi mají díky covidu, elektrice a dalším různým důvodům hluboko do kapsy, do toho soudruzi z číny nepokrytě kopírují cokoliv se objeví a bohužel tak přetáhli na svou stranu temna právě ty, co chcou ušetřit a místní rukodělci tak musí o to víc hledat prostor, jak oslovit co nejvíc potencionálních kupců, neb složenky se samy nezaplatí..

Jestli se knife posunul? ano, v začátcích to tu bylo jiné, neb i znalosti lidí byli jiné a možnosti strojů byly jiné.. Petr dělal Grafika, Skladníka a nože byl vlastně kreativní zásah do předchozího života, s čím se tu neváhal svěřovat a zanechal tu mnoho rad a postupů, i kdyby se už nevrátil.

Takže za mě je jedno, jestli tu dává nové fotky nebo je dává jinde, hlavní je, aby mu sloužilo zdraví, mohl dělat co umí a co ho baví a i když mu to asi letos nevyšlo na Lipovou, rád ho někdy zase uvidím naživo.. Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
Tak mě po delší době napadlo podívat se na Knif a koukám ... jsme tu probírán Happy
Proč už sem nic moc nedáváme? Nevím, ale dopad to tady popravdě moc nemá a vkládání sem je trochu kostrbatější. Orientujeme se i na cizinu a sem se cizinci zřejmě příliš nedívají.
Vkládání příspěvků s fotkama a prezentace je pro mě práce a ne zábava. Pokud ukážu nové nože a rychle je prodám, necítím tlak prezentovat se jinde. Občas se rozčiluju, že přes samou organizační práci, telefonování, focení, internety, psaní si se zákazníky, balen balíků a poštu nemám na ty kudly vlastně ani čas ... tak proto tady na to zapomínám, což mě mrzí, ale je to tak.
Jestli jsem někomu neodpovídal na mejly, je možné, že mě to padá do spamů, protože to nedělám.
Telefon na stránkách mám, takže kdyžtak volat.

Petr Dohnal vložil tyto přílohy:
katalog2401a_damašek_2021.JPG.jpg
katalog2401b_damašek_2021.JPG.jpg
katalog2401c_damašek_2021.JPG.jpg
katalog2401d_damašek_2021.JPG.jpg
katalog2401e_damašek_2021.JPG.jpg
katalog2401f_damašek_2021.JPG.jpg

pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast