ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/30/2006
Na noziky ti s prehladom staci aj ta z Lidla. Je lacna, mala, relativne lahka, vrtat sa s nou da bez problemov do 12 mm do oceli (odskusane, nie je to sice vyvrtane za par sekund ale s citlivym pritlakom to ide).
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
baca napsal:
Na noziky ti s prehladom staci aj ta z Lidla. Je lacna, mala, relativne lahka, vrtat sa s nou da bez problemov do 12 mm do oceli (odskusane, nie je to sice vyvrtane za par sekund ale s citlivym pritlakom to ide).

no jo, ale já to nemám jen na vrtání.. potřebuju občas něco i z truhlařiny, kde potřebuju větší vyložení, na což tyhle malé zgarby nejsou.. občas taky upnout filcák, dráťák atd.. prostě se do toho musím občas opřít z boku a potřebuju, ab to neuhýbalo ani nemělo časem vakl v hřídeli..
taky plánuju přidat svěrák na tomhle:

takže i výška je nutná.. kolem toho metru, větší už jsou zase zbytečné..

holt mě řemeslo živí a už jsem se naučil na strojích a nářadích nešetřit.. navíc po 4 letech rekonstrukce baráku a zahrady jsou ceny jen s třemi nulami úsměvné.. a co si budeme říkat.. chlap nakupující v oddělení strojů a nástrojů je leckdy horší než ženská v oddělení kabelek a bot mrGreen
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Same, jestli na to nespěcháš, pak by možná stálo za to prohlédnout si třeba tohle nebo tohle a vykorespondovat si stav a cenu, případně si zajet prohlédnout, asi bys na tom v konečném důsledku vydělal...Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
Jestli můžu poradit, hlavně si ho nekupuj od Promy - co jsem měl ten delší stůl za (tuším) cca 5.000 Kč, tak za necelé dva roky se mi strhl vnitřní závit posuvu a teď si ho můžu šoupat jen ručně, a to nepočítám tu vůli v rybině... Grin - protože Proma je v konkursu a na případnou reklamaci nemám čas ani nervy.

Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Pokud to chceš na vážnější práci, tak se koukni u BOW na stroje Quantum/Optimum, je to sice Čína, ale přeci jen trochu lepší.
Posláno:

Štamgast
Surg: no spěchá nespěchá.. u těhle není problém koupit ani opravit, ale převézt a usadit.. čili to samé jako s vrtačkou od našich, kterou mám kdykoliv možnost odvézt a zadarmo..

zatím už vím, že promu asi ne, ale nikdo nepíše nic o té Valex, škoda.. no uvidím, přinejhorším to pořeším transportem a čtyřma silnýma sousedama..

v podstatě mám tuhle, jen bez těch vrchních pák.. já mám jen 4 řemenice a dvě rychlosti motoru..
Posláno:

Štamgast
Samurai napsal:
no jo, ale já to nemám jen na vrtání...

No jo, takze 3v1 ako moderne kavy. To si mal napisat ako prve. Na filcak / dratak je ale asi najlepsia kotucova bruska (lesticka) a na ten zbytok freza. Wink
Posláno:

Štamgast
Bača: ty tři funkce to bude mít jen než zprovozním pásovku, tam mám hlavičku přímo na hřídeli a budu to řešit tam.. ale do té doby musí stačit vrtačka.. v nouzi to jde upnout i do soustruhu, ten už jsem si převezl, ale tam je blbá ta hlava, je to o prsty..
a o frézování jsem nemluvil, ten dvouosý stůl je hlavně na přesné vycentrování svěráku a sem tam na spojení dírek do drážky..

slon: díky za tip.. jen škoda, že adekvátní rozměrově a výkonem je až ta B23, což je zase už 16 tisíc..
Posláno:

Štamgast
Pokial to potrebujes len docasne, tak ten filcak sa da upnut do rucnej vrtacky a pripevnit o stol zvierkou. Robil som to tak a ide to, ako nudzovka staci.
Posláno:

Štamgast
baca napsal:
Pokial to potrebujes len docasne, tak ten filcak sa da upnut do rucnej vrtacky a pripevnit o stol zvierkou. Robil som to tak a ide to, ako nudzovka staci.

bohužel mám jen boshku vrtací kladivo s sds+ a když tam ještě přidám hlavičku tak už to má děsný vakl.. u vrtání to nevadí, ale na filc to není..
Posláno:

Štamgast
To je potom kazda rada tazka. BTW: rucna vrtacka sa da kupit za nejakych 20,-€ ...
Posláno:

Štamgast
baca napsal:
To je potom kazda rada tazka. BTW: rucna vrtacka sa da kupit za nejakych 20,-€ ...

proč si na měsíc kupovat nějaké provizorium, když pak budu mít sloupovku? to je jak si kupovat embéčko měsíc před koupí oktávky aby se dalo jezdit Laugh
uvidím, už jsem nalomený na převoz té mojí těžké krávy, přece jen je tam problém pouze s převozem a umístěním, zatímco u nového je to o financích nebo provizoriu..
možná bych se aj měl na tu vrtačku podívat okem strojařa na živo, možná to bude rychlé vystřízlivění..
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Za zhruba 4 000,- se dá sehnad poctivá litinová stojanovka. Když nic jiného tak 650 a 750 W co mají ty dvě má ruční vrtačka pokud k ní seženeš původní litinový stojan tak ti udělá lepší služby než ty nové. To je vlasní skušenost Promu jsem podaroval a přidělal zpatky ten stojan s ruční vrtačkou a vedle mam starou stojanovku.
Převez tu velkou po takové pasu už dlouho. Jinak transport na chalupě řeším pomocí dobrých sousedu na posledy 1,5 t litinová protahovačka připravený plech,válečky a za chvilku byla z kontejneru ve stodole.
Posláno:

Štamgast
Samurai napsal:
proč si na měsíc kupovat nějaké provizorium, když pak budu mít sloupovku? to je jak si kupovat embéčko měsíc před koupí oktávky aby se dalo jezdit Laugh

Clovece, ty si fakt tazky pripad. Grin Tu chvilu to vydrzis aj bez. Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/1/2009
to Samurai:
být trochu rychlejší než ty, tak ti radím pořídit si tu Tosku, jejíž foto jsi dal jako příklad.
Jestli ta tvoje není nějaká vyčvachtaná jebka, tak je to ideální varianta. Nebo si pořiď modernější verzi s převodovkou. A zvedat 200 kg snad není tak moc? Odchyt si na ulici pár "blbejch a silnejch" a je po problému. My jsme takhle ručně zvedali cca. 400 kg a taky to šlo. (Já mám doma jednu ze sloupových Bulharek co jsou třeba na odkazu od Surga).
Ty Tosky se dělali taky v sloupové variantě a jestli se nepletu, tak jsou určitě do 2m výšky.

Jestli to alespoň trochu podmínky dovolí (rozměry dílny), tak radím výhradně sloupovku. Starou poctivou Tosku nebo nějakýho Bulhara nebo cokoliv podobného v litině.
Ta moje Bulharka má házivost na kuželu 0,01 mm, zdvih 25 cm, odhadem poctivých 800 kg litiny. Stála 10 táců. Co výc bych si mohl přát? To ti asi žádná Čína nenabídne...
Posláno:

Štamgast
asi jste mě ukecali.. jen když jsem juknul na tu TOSku tak má 360kg.. aby ten můj odhad 200kg nebyl trošku malý mrGreen
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/1/2009
našel jsem manuál, takže jen pro doplnění:
TOS V20 - Morse3, zdvih 160 mm, čistá hmotnost 350 kg, výška 1315 mm
TOS VS20 - Morse3, zdvih 160 mm, čistá hmotnost 450 kg, výška 1967 mm
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/21/2007
Samurai napsal:
Surg: no spěchá nespěchá.. u těhle není problém koupit ani opravit, ale převézt a usadit.. čili to samé jako s vrtačkou od našich, kterou mám kdykoliv možnost odvézt a zadarmo..

zatím už vím, že promu asi ne, ale nikdo nepíše nic o té Valex, škoda.. no uvidím, přinejhorším to pořeším transportem a čtyřma silnýma sousedama..

v podstatě mám tuhle, jen bez těch vrchních pák.. já mám jen 4 řemenice a dvě rychlosti motoru..

Ta tvoje je bez převodovky má řemen a sloupové provedení váží 250kg tak stolní má potom 200kg.Na řemen je aspon pěkně tichá.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
[quote=Samurai]Mr.Smith: spíš jestli bys to napínání nenafotil..

Fotky dodám zítra,zdechla mi baterka ve foťáku a pořád ještě není nabitá...Happy

Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Takovou mám v práci. Je OK.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum