ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Dalekohled EDC Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/27/2011
Příspěvky: 1,540
-BaRD- napsal:
Ok, tak je to jasné. Ten můj levný čínský tohle nikdy neukáže. Aj za slunečného dne zaostřím na vrchol budovy je obraz jakoby v mlze. Jako koukat video na nízké kvalitě na 4k monitoru 🙂.

Přečtu si celé vlákno a pak se rozhodnu zda stojí za to investovat do nového dalekohledu.


Jako nový..Ok

https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&t=96944
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/14/2008
Příspěvky: 435
-BaRD- napsal:


Přečtu si celé vlákno a pak se rozhodnu zda stojí za to investovat do nového dalekohledu.


Tak ta Minolta nevypadá zrovna z novo výroby a na ebay jsem se díval stojí kolem 1500👍.

https://m.youtube.com/watch?v=nSBlHGf07gk&pp=ygUNTWlub2x0YSAxMHgyMA%3D%3D

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Příspěvky: 1,566
Tu Minoltu mám jako zajímavost ve sbírce.
Je rozumnější koupit něco s větší výstupní zornicí. Tady je to 2 mm a je to náchylný na přesný umístění na oči. A samozřejmě že jak se trochu zatáhne obloha, tak je to dost tmavý. Ale ostrost obrazu super.

Tady je další, úplně suprový EDC.
Malej zázrak od Pentaxu, Papilio 8,5 x 21.


Raďas vložil tyto přílohy:
20250306_140724.jpg.jpg
20250306_140843.jpg.jpg
20250306_140934.jpg.jpg



K vítězství blbosti úplně vystačí zabedněnosti rádoby chytrých lidí !!!
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/8/2011
Příspěvky: 1,347
Takhle si predstavuju EDC ;) Samozrejme cena je jaka je, ale co, nejake penize se objevily a zijeme jen jednou.
Samozrejme k nemu mam i (ne-Leica) normalni velikosti ;)
Jen to bude chtit trochu zaCADit - namalovat a ytisknout krytky, ktere budou nejak obsahovat i makro predsadku. Pribaleny obal je des, dalekohled (na prumeru) zvetsuje snad trikrat....


krezac vložil tyto přílohy:
IMG_4540.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2015
Příspěvky: 181
Tak pánové, pěkně mě se...teGrin
dalekohled mám, ale velký. Starý ruský monookulár 20*60 a to se člověku prostě nosit nechce. Úplně bych to vypustil, kdybych nechodil na knife. A včera ......tohle
Konstrukce je super. Celkově působí velmi solidním a kvalitním dojmem. Pokoukání je skvělé. Nemám s čím podobným srovnat, ale na turistiku, apod. mi příjde více než dobrý.


zlingo vložil tyto přílohy:
20250318_083330.jpg.jpg
20250318_083355.jpg.jpg
20250318_083416.jpg.jpg
20250318_083431.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 9/22/2015
Příspěvky: 101
Tak mi dnes dorazil dalekohled Svbony 202Ed 8x32 koupil jsem malinko přes 2k Kč z Číny.

Tak jen moje první dojmy:
Velikostně bych řekl akorát, trochu větší Edc.
Dle kuchyňské váhy necelých 500g takže nic hrozného co by člověk neunesl.
Provedení velice solidní, nikde se nic neviklá a nic nechrastí. Materiál těla dalekohledu by měla být slitina hořčíku, což nepoznám, ale drží se dobře a neklouže.

Obraz krásně čistý, nevnímám žádné barevné zkresleni. Zaostřování jde hezky plynule a nemám problém zaostřit na objekty od zhruba 2m.

Nemám moc s čím srovnávat, jediné co jsem s sebou nosil po výletech byl Vortex Solo 8x36 a s tím jsem byl do teď spokojený.

Na první pohled je obraz z toho dalekohledu Svbony mnohem hezčí, jasnější a vnímám více detailů.

Foto pro porovnání velikostí s monokularem vortex solo 8x36


Sinuhet vložil tyto přílohy:
20250331_110741.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Příspěvky: 1,566
Zase po čase jsem se dostal k vyfocení některých kousků ze sbírky.

Hartmann Wetzlar Bernina 8x30.

Řekl bych že je to nejspíš novější verze modelu Porlerim, kterej jsem ukazoval dřív. Každopádně je v lepším stavu a má pokročilejší antireflexy, který mi přijdou velice podobný jako mívaly starý dalekohledy Swarovski. Obraz je lehce do žluta, ale ne tolik jako stará sovětská optika. Perfektní ostrost a kontrast.


Raďas vložil tyto přílohy:
20260322_182202.jpg.jpg
20260322_182134.jpg.jpg
20260322_182238.jpg.jpg



K vítězství blbosti úplně vystačí zabedněnosti rádoby chytrých lidí !!!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Příspěvky: 1,566
Leitz Wetzlar Binuxit 8x30

Zatím král všech starých porro dalekohledů.
Nejlepší ostrost, kontrast, velikost zdánlivého zorného úhlu a ovládání odlesků v protisvětle. Perfektní přesnost výroby s citem pro detail.
Před nedávnem se mi zadařilo sehnat tenhle kousek s celkem vysokým výrobním číslem v perfektním stavu. Musí to být jeden z posledních kusů dalekohledu s porro hranoly, protože Leitz (dnes Leica) přešel kompletně k přístrojům se střechovými hranoly.


Raďas vložil tyto přílohy:
20260322_182552.jpg.jpg
20260322_182450.jpg.jpg
20260322_182648.jpg.jpg



K vítězství blbosti úplně vystačí zabedněnosti rádoby chytrých lidí !!!
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/16/2008
Příspěvky: 1,566
Hensoldt Wetzlar Diagon 8x30

Stejně jako Zeiss Deltrintem, byl i model Diagon ve výrobě Hensolda delší dobu.
Taky stejně prošel určitými obměnami.
Toto je kus z pozdější výroby s vyšším výrobním číslem.
Odlišuje se od starších kusů jiným ostřícím kolečkem a hlavně konstrukcí okuláru, který má větší zdánlivý zorný úhel a taky delší a pohodlnější vzdálenost výstupní zornice.


Raďas vložil tyto přílohy:
20260322_181845.jpg.jpg
20260322_181806.jpg.jpg
20260322_181914.jpg.jpg



K vítězství blbosti úplně vystačí zabedněnosti rádoby chytrých lidí !!!
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Příspěvky: 1,918
Raďasi, ty "starý" dalekohledy mě teda tohle, no.... Ty vidět a mít ruce na průbu.
A když už jsem tady - nevíš o někom, kdo by mi dal do kupy starou Zeissku? Mám ji po tátovi...
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/14/2008
Příspěvky: 435
Radim těch kousků má doslova tolik, že je nemá kam dávat a musí některé občas prodat😀. Mně bylo líto v místní inzerci a na bazosi před časem sledovat, jak nikdo nemá zájem o tento Bresser Luchs, tak jsem se ho od Radima ujal a z dalekohledu se vyklubal ne Bresser, který je jen překupníkem, ale jeden z nejznámějších moderních vintage porro dalekohledů, slovutný Cartonův Adlerblick (výrobce Miyauchi), s posledními aktualizovanými povlaky, v atypické ráži 8x32. Nekupte to za ty prachy👍. Optika je sice minimálně 31+ let stará, ale stále konkurenceschopná i v dnešní době. Mechanika je pak top level.


perlufanda vložil tyto přílohy:
IMG_20250612_WA0008.jpg.jpg
IMG_20250612_WA0005.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Aktuálně


Účet pro dary pro Milana a Xaxu
2300513210 / 2010
více a QR zde
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris