ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Hloh Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/9/2002
Hlohu, nádherný věci... Nechtěl by sis ještě do výbavy kovárny udělat tohle?
Setrvačníková vrtačka...

Surg vložil tyto přílohy:
indian_drill.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Hlohu, jsem si stoprocentně jistý , že tvá přenosná kovárna bude jedna z nejobdivovanějších na knifestu... vůbec bych se nedivil kdyby z tebe byla festivalová TV stár Happy

Páchejte dobro, bez ohledů co na to říká zákon.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2006
Surg napsal:
Setrvačníková vrtačka...

Nad tím jsem také přemýšlel ale nakonec vyhrála tato varianta, je skladnější a dá se kombinovat s dalšími nástroji...

Dnes jsem výbavičku kovárny rozšířil o sekáček na rašple (z tenaxu od Želvy) a hned jsem ho vyzkoušel na první rašpličce, jsem docela překvapený jak pěkně a čistě to bere i když není sek kdovíjak pravidelný...

Hloh vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg

Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Dobrý, a co tak křížový sek? Laugh
Viděl jsem v knížce "Řemesla našich předků" sekáč na rašple co vypadal jako kladivo, a stejně tak se s ním sekalo ale to asi chce hodně cviku se s tím naučit trefovat....

Mimochodem, jestlipak tu knížku znáš? Docela přínosná, pro někoho jako Ty.Wink

Hejkal von Sovinec vložil tyto přílohy:
P1000020.JPG.jpg

Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Cool Hlohu ty mne dostáváš- železářství je pro tebe evidentně sprosté slovo... jo- dnes jsme s Viktorkem a pilou od tebe zařezávali stromek u baráku... šlo nám to všem dobře. nádobíčko od tebe má tu krásnou vlastnost, že když ho jeden vezme do ruky- přenese ho to do hložího světa - kterej je nevím kde a nevím v kterém časovém pásmu nebo období, ale rozhodně je tam pěkně. Wink
Páchejte dobro, bez ohledů co na to říká zákon.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Hloh napsal:
Surg napsal:
Setrvačníková vrtačka...

Dnes jsem výbavičku kovárny rozšířil o sekáček na rašple (z tenaxu od Želvy) a hned jsem ho vyzkoušel na první rašpličce, jsem docela překvapený jak pěkně a čistě to bere i když není sek kdovíjak pravidelný...

Happy Happy právě proto to bere čistě - že sek není pravidelný, tudíž ostří zabírají "průměrně" na celé ploše. Když si vezmeš strojně sekanou rašpli, v určitém úhlu ti dělá "vzorek" místo plochy. Ta nepravidelnost ručního seku je tudíž žádoucí, profi rašple se i dnes dají sehnat vyráběné ručně - ovšem cena je poněkud jiná...Happy

Jestli ti můžu poradit - nezavrhuj setrvačníkovou vrtačku, kdysi jsem si jí vyrobil /provrtaný puk, haha/ a moc rád jsem s ní pracoval, je to rychlé, pohodlné, jen jsem měl problém udržet při vrtání hřídelku přesně v ose - neboli pokud vrtáš mělké otvory, budou trochu širší než vrták, při hlubším vrtu se to spraví... Fakt vyzkoušej, doporučujiHappy Happy Happy

JInak hluboký hlavysklon, až klekne tahle civilizace, budeš připravený..Happy Happy Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/1/2004
rašple fakt hustá. Jednou mi kamoš rytec ukazoval specialní tvarový pilníky co si sekali na učnáku.
s železem to je jak plastelínou
Posláno:

Štamgast
A zas sem dám fotku nářadí, poslední dobou mě baví skoro víc než nože dělat různý vercajk Happy
Tentokrát jsem si udělal srp, sekám si trávu kolem kovárny kosou a potřeboval jsem něco na obsekávání kolem zdí, kmínků a kamení.Nedávno jsem byl navštívit Ira a ten mi ukázal srp vyrobený podle normanského (už si bohužel nepamatuju století ani přesné místo nálezu).
Trochu jsem si jej upravil podle sebe a musím říct že to na co je určen zvládne dobře, jen mě mrzí prasklina po kalení na ostří, ale vydrželo pár seknutí do šutrů tak to snad bude držet i při další práci...

Hloh vložil tyto přílohy:
1.jpg.jpg
2.jpg.jpg
4.jpg.jpg
5.jpg.jpg

Nový blog:
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/13/2010
Jé Jardo ty děláš konkurenci Blackovi ? ale ta tvoje kosička je mnohem vzhlednější a asi i co do výkonosti lepšíLaugh
Jsou jen dvě věci na světě naprosto spolehlivé, věrný pes a dobrý nůž
Posláno:

Štamgast
Klondajk napsal:
Jé Jardo ty děláš konkurenci Blackovi ? ale ta tvoje kosička je mnohem vzhlednější a asi i co do výkonosti lepšíLaugh

To ani né, jen mě nebavilo koukat na ty zarostlý záhony a nechtělo se mi kupovat nový srp ty laciný stojí za prd a na drahý nemámWink
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Máš to parádní, moc se mi líbí. Ty si dokážeš poradit se vším. Ten prokovaný zkroucený systém vinklu je bezva. Tak, ať ti kama dobře slouží.
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Ahoj Jardo ako pise klondajk ten tvar je "lubivejsi" a o funkcnosti niet pochyb .
Ale opitam sa ine.....
Ten zahon , to pestujes na slame alebo to je slamou prekrita zem aby nerastla zelina ci ako to je????
Posláno:

Štamgast
Klondajk napsal:

Vsadíme se? Cool Ale že je hezká, to je fakt.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Black napsal:
Klondajk napsal:

Vsadíme se? Cool Ale že je hezká, to je fakt.

Nedělal jsem to kvůli soutěžení a pokud se nepletu tak to každý používáme jinak- Black jako kosu na cokoli včetně náletu a já jako srp na trávu a bylinky.
Ještě jednou připomínám že vzorem mi nebyla kosička z ásie ale srp ze severu Grin

Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Motorkar napsal:
Ahoj Jardo ako pise klondajk ten tvar je "lubivejsi" a o funkcnosti niet pochyb .
Ale opitam sa ine.....
Ten zahon , to pestujes na slame alebo to je slamou prekrita zem aby nerastla zelina ci ako to je????

Ahoj, sláma je jen mulč- záhony tolik nevysychají a trochu líp přežívají nepřízeň počasí, proti plevelu je tam vrstva kartonu (pod vrstvou slámy a kompostu- propíchne se do něj díra jen tam kde potřebješ a tam kde není skoro nic neroste...)
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Hloh-prosím tě, zajímá mně to. Ta předloha, to dělal Ir podle nějakého nálezu? Jak tipl délku násady? Já tohle ještě neviděl, a to jsem na internetu prohledal o kosách a srpech vše, co jsem dokázal najít.

Pro inspiraci, tady máš japonské kosičky Kama, které vlastním. Jedna z nich je také tak vyhnutá, jako ta tvá.

Black vložil tyto přílohy:
Snímek_4869.jpg.jpg

(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2009
Ahoj Hlohu, hele nepostrádáš malou svěrku , hasák zustal tam ležet tak jsem ti ho vzal ?? Když se nepotkáme vezmu ti ho do Příbrami.
čau Michal Happy
jakuza-knives.cz
Posláno:

Štamgast
Black napsal:
Hloh-prosím tě, zajímá mně to. Ta předloha, to dělal Ir podle nějakého nálezu? Jak tipl délku násady? Já tohle ještě neviděl, a to jsem na internetu prohledal o kosách a srpech vše, co jsem dokázal najít.

Pro inspiraci, tady máš japonské kosičky Kama, které vlastním. Jedna z nich je také tak vyhnutá, jako ta tvá.

Zkus se zeptat Ira a nebo googlu, tenhle obrázek co jsem sem dal je jeden z prvních co mi google vyhodil...
Já toho k tomu moc nevím.
Nový blog:
Posláno:

Štamgast
Jakuza napsal:
Ahoj Hlohu, hele nepostrádáš malou svěrku , hasák zustal tam ležet tak jsem ti ho vzal ?? Když se nepotkáme vezmu ti ho do Příbrami.
čau Michal Happy

Postrádám, ale doteď jsem to ani nevědělHappy
Jen ten hasák nebude můj ale asi Zelího...
Nový blog:
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2009
No tak je u mě a vezmu ho tedy do Příbrami, at se dotyčný majitel přihlásí, zatím kámo Happy

jakuza-knives.cz
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum