ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/12/2010
robik napsal:
ked už je tu reč o razniciach, najde sa tu niekto z majstrov kto by vedel vyrobit podla nakresu?

určitě gonza. Mám ji od něj a je to VELMISTR
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Jasně - Gonza.
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2006
Spousta kluků tu má raznici od Gonzy, dělá čistou přesnou práci, zkus oslovit jej

edit: koukám tři stejná doporučení v půlminutěLaugh Ok
Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Laugh Tak tohle si oPrintScreenuju.Laugh
Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/1/2010
diky, pániOk
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Tak já se taky přidám Happy

Ano, Honza (Gonza) mi dělal též raznici a né jednu, hned 2.
Malou a velkou kachničku, mám je....3 roky?? maximální spokojenost a že toho namlátily Happy a za studena a do mrzkejch materiálů (tvrdejch) (Bohler N 690 atd. )

Mat
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/30/2008
Ahoj
Mám dotaz
Jsem hrdým vlastníkem bucharu Prako 1 je to ten menší.
Jelikož si si začínám stavět kovárnu a jsem ve fázi základů, řeším základy bucharu.
Jaké máte zkušenosti z usazením bucharu. Ten můj je maličký(fotka v mém vlákně) a má i malou šabotu.
Tak jevím jestli mám dělat šachtu pod šabotu s vyložením dřevem nebo by stačilo to dát celé na betonový sokl? Taky nemáte někdo zkušenosti s tím jaká výška kovátek je nejergonomičtější? Jestli mám buchar usadit s podlahou nebo víš? Ještě by mě zajímali vaše zkušenosti s nastavením vedení beranu? Mám to tak, že má beran ve vedení vakl. Když se ho pokusím vymezit přestane hýbat Neutral
Díky Pomi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
Čau nevím teda jestli je to stroj Laugh ale kdyby někdo měl zájem našel jsem na aukru tohle.

http://aukro.cz/item1267971401_rucni_setrvacnikova_bruska.html

Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2008
[quote=Pomicz]Ahoj
Mám dotaz
Jelikož si si začínám stavět kovárnu a jsem ve fázi základů, řeším základy bucharu.
Jaké máte zkušenosti z usazením bucharu. Ten můj je maličký(fotka v mém vlákně) a má i malou šabotu.
Tak jevím jestli mám dělat šachtu pod šabotu s vyložením dřevem nebo by stačilo to dát celé na betonový sokl? Taky nemáte někdo zkušenosti s tím jaká výška kovátek je nejergonomičtější? Jestli mám buchar usadit s podlahou nebo víš? Ještě by mě zajímali vaše zkušenosti s nastavením vedení beranu? Mám to tak, že má beran ve vedení vakl. Když se ho pokusím vymezit přestane hýbat Neutral
Díky Pomi[/quote

Ahoj, já jsem před dvěma lety řešil ten stejný problém jen s Prako 2. Pročítal jsem různá fóra a snažil se najít to správné řešení, ale nezadařilo se. Každý doporučoval něco jiného. Od betonové kostky přes pražce atd. Nakonec jsem se rozhodl že to risknu a udělám to podle sebe. Vykopal jsem cca. 80 cm hlubokou díru o ploše o něco vetší než je buchar, tu jsem po okrajích vyložil gumovým pásem z nějakého dopravníku a vysypal skoro po okraj štěrkem.
Na štěrk jsem položil desku, kterou jsem pomocí zavitových tyčí sešrouboval ze smrkových hranolů 15x20cm. Na desku jsem z vrchní strany ještě přibyl gumovej pás. Buchar jsem na to posadil a přišrouboval 20 cm dlouhými vruty. Buchar mám asi tak o dvacet centimetrů výš než okolní podlahu. Už mi to takhle funguje dva roky a jsem spokojenej, nic bych na tom neměnil. Jen jsem se pak někde dočetl že by podložka pod šabotou měla být udělaná zvlášt. Nutno podotknout že na bucharu pracuju jen víkendově, těžko říct jestli by to vyhovovalo někomu kdo na něm pracuje každý den.
Vložím pár fotek, co jsem tehdy udělal, snad to pro představu bude stačit.
Roman

Roman Blaha vložil tyto přílohy:
DSC_0090.JPG.jpg
DSC_0136.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2009
Já svůj buchar (Prako II) postavil na betonovou kostku. vykopal jsem metr hlubokou díru půdorysně asi 20 cm na každý straně přesahující rozměr bucharu, dno vysypal 10 cm vrstvou písku a zašaloval kostku, kterou jsem pak zabetonoval s trochou armatury. Na betonu leží 2 cm široká guma a na ní ještě 5ky dubový fošny, na kterých stojí buchar. Po odbednění jsem zbytek díry vysypal pískem. Buchar drží 4 závitový tyče zabetonovaný do základu. Základ je ve skále. Varianta funkční.. ikdyž ne podle požadavků výrobce.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
Mám tady usazení bucharu na str.103 je to v pohodě,jen to vyšlo na celkem dost peněz.Je to ideal váha beranu myslím 55kg.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/21/2007
Pomicz napsal:
Ahoj
Mám dotaz
Díky Pomi

Nikdy by neměl být společný základ.Šabota by měla být zvlášt.Váha beranu oproti šabotě je velká a zpusobuje při kování otřesy šaboty ta se záměrně nedotahuje uplně na pevno ale nechá se trochu volná aby se při kování mohla pohnout a tak aspon nepřenáší otřesy na stojan (tělo bucharu).Kdysi se používal dubový špalek ten se časem rozmačkal a šabota klesla níž tak se to pozvedlo vypodložilo a bylo to.Pokud při tak malých bucharech co máme doma ukotvíme stojan bucharu na neodizolovánou betonovou podlahu tak je to v pohodě tam žádé otřesy nebudou pokud dobře od izoluješ tu šabotu.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/29/2010
Já mám AJAX 2 ...... žádný sra... vybetonovaná "kostka" něco prěs metr do hloubky.... Je přitáhnutý šrouby (bez gumy, dřeva....) k betonu a pod šabotou je špalek tuším jedlový, už asi 10 let a nepozoruju že by sedal.... Když, tak se vypodloží a nebo vymění. Jo a mezi šabotou a tělem bucharu je vložena caa 10mm kůže a decentně dotáhlé....... Jsem spokojený
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/7/2007
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/29/2010
Tady jsou taky, takové malé buchárky a lisy Na všech jsem dělal- ale to už je dminulost Evil http://www.triangolo.cz/galerie.html
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/14/2009
asi je to ideální stav... tada když je šabota zvlášť.. ale tuším by ten základ pod šabotu měl bejt necelý dva metry hlubokej a do tý skály se mi fakt nechtělo kopat. Neřešil bych to vůbec a postavil sprostě na pražce... nemít souseda, kterej se mnou skoro přestal mluvit, sotva viděl, jak jsem buchar přivezl domů. Myslím to funguje dobře.... rázy se takřka žádný nepřenáší, teda pokud to můžu porovnat s kamarádem, kterej má stejnej buchar se základem pod šabotu zvlášť. V kovárně má teraco a rána se přenáší až kdoví kam.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/1/2004
Já mam ajaxe1 jen na dvou pražcích a žádnej problém. A 3 další kováři v oklí maj tak i praka2 a ajaxe2. máto výhodu že se dá po dílně přestehovat během několika minut když je k dyspozici ješterkamrGreen
s železem to je jak plastelínou
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/30/2008
Díky Admire
Jak to vypadá nejspíš bude víc variant.
Usadím to na pevno a podložím fošnami.
Zatím to mám na zahradě na dřevěných soklech a to mi poskakuje.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
Pár svěracích nápadů http://gonza-rytec.rajce.idnes.cz/sveraky/
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/17/2007
Pánové (i dámy), kdybyste někdo věděl, kdo a kde u nás umí kvalitně navařit a opracovat hrany z tvrdokovu na šnek do lisu z nerez oceli V2A o průměru 48 mm, prosím, písněte mi do mailu.
Díky.
Honza
Pokud mi chcete cokoli napsat, pište mi prosím maily, na PM nemusím hned (nebo vůbec) reagovat. Díky.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum