ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/26/2007
Keby bolo veľmi zle, tak by si mohol skúsiť

http://www.vuz.sk/

Ale nie je to u VásWink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/12/2007
Skus se poptat na Svarforu vždy jsem tam dostal dobrou radu i pomoc
http://www.svarforum.cz/forum/index.php
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/22/2005
Vážení nožomilové,
nevím, zda jsem správně zvolil vlákno. Obracím se na ctěné forum s prosbou o pomoc.
Neví někdo, kde by se daly sehnat přípravky na nýtování - hlavně hlavičkáře (podpěrný a závěrný) ?
Několik hodin surfování na internetu mi nic nepřineslo.
Předem moc a moc děkuji.
S pozdravem
Brumik
mám rád medvídky, protože jsou tudliví
Posláno:
Štamgast
Jaký rozměr potřebuješ a potřebuješ nýtovat jednorázově a nebo na stálo ?
Skus se podívat na stránky Amatérský kovář je tam popis jak si hlavičkář jednoduše vyrobit.

http://kovarna.webzdarma.cz/stranky/zakladni_postupy/nytovani.htm
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
jan03 napsal:
Pánové (i dámy), kdybyste někdo věděl, kdo a kde u nás umí kvalitně navařit a opracovat hrany z tvrdokovu na šnek do lisu z nerez oceli V2A o průměru 48 mm, prosím, písněte mi do mailu.
Díky.
Honza

Jednoznacne skus ako pise Lubos "sfarforum" su tam na slovo vzaty odbornici a ochotny poradit.Vravim z vlastnej skusenosti
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/6/2005
brumik napsal:
Vážení nožomilové,
nevím, zda jsem správně zvolil vlákno. Obracím se na ctěné forum s prosbou o pomoc.
Neví někdo, kde by se daly sehnat přípravky na nýtování - hlavně hlavičkáře (podpěrný a závěrný) ?
Několik hodin surfování na internetu mi nic nepřineslo.
Předem moc a moc děkuji.
S pozdravem
Brumik

Nemám vyzoušeno ...http://www.dovavanik.cz/Rucni-naradi.html?xmlid=71363

Sem tam něco dělám z kůže ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/6/2005
Nepotřebujete někdo za odvoz takovouto cirkulu ?
Výška cca 900, kotouč 250, motor asi 7 Kw ?
Byla delší čas venku, ale jede. 380V.
Napajecí kabel a vypínač bych si ještě sundal ...

Dudu vložil tyto přílohy:
pila.jpg

Sem tam něco dělám z kůže ...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 11/4/2010
Zdravím,
jsem začátečník a teprve se chystám na výrobu 1. nože, potřeboval bych radu ohledně brusky,
je lepší držet se klasický
dvoukotoučový brusky
nebo je lepší
kombinovaná bruska? V obchodě mi chlapík říkal že na nože je ten pomaloběžnej kotouč s chlazením asi dobrej, ale evidentně o tom moc netušil.
Plus se mi líbí nápad od peta2
což kdybych si vyrobil, tak nevím jestli bych u tý kombinovaný nemusel furt přehazovat brusnej kotouč a ten dřevěnej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
ty pomaluběžný krámy jsou k ničemu,maximálně na nabroušení již hotového nože,ale i to celkem mizerně,navíc rychleji to uděláš v ruce několika zrnitostmi kameneWink
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Klasická dvoukotoučová Ti stačí, ta kombinovaná je spíš na ostření nástrojů...
Jinak pokud budeš jako nožířskou používat tuhle klasiku, chtělo by to aspoň 750w, abys to při broušení nezastavil. Případně nějaký ten adaptér na brusný pás. Ale i tak to na takovéhle klasice nebude moc pohodlné. Pásovky jsou prostě lepší a pro začátečníka je zas možná menší investice flexa s regulací.....
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Pánové, prosím o radu.
Myslíte si, že má na kování nožů smysl kupovat 30kg kovadlinu? na jednu za pěkný peníze jsem narazil, ale zdá se mi to jako takovej malej chcípáčekLaugh
Je to boj
Posláno:
Štamgast
Na motýlky ti určitě stačí. Laugh
Delal jsem na ní na chalupě 20 let a v pohodě. Samozřejmě čim větší tim lepší, ale nos po dílně 100kilovku. Důležitý je dobře ji usadit !!!
Teď na ni pracuje Trman a nestěžuje si.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
vwolf napsal:
kombinovaná bruska? V obchodě mi chlapík říkal že na nože je ten pomaloběžnej kotouč s chlazením asi dobrej, ale evidentně o tom moc netušil.
Plus se mi líbí nápad od peta2

Kombinovanu som mal, resp. stale mam ale ten pomalobezny kotuc som odmontoval pretoze to bolo na dve veci, na nic a na hovno. A navyse to zbytocne uberalo vykon. Takze radsej dvojkotucovu. Ta moja je 250W, v lete sa rychle zahreje a nie je problem ju silnym pritlakom zastavit, ale na druhu stranu ked som aj do nej strcil pazuru tak mi ju neohoblovalo na kost. Wink
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Inmu: Třicítka je fakt docela chcípáček, ale nůž na tom ukováš... Ale pohlídej si, jestli má rovnou dráhu a ostrý nos. To jsou faktory, které časem oceníš a na staré prokované kvadlince to už moc nedoženeš..... Ale jinak padesátka by byla lepší, pětasedmdesátka ideál.... Wink
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Ahoj,já měl 30kg kovadlnu převoznou na pokování koní.Když je dobře usazená,je to postačující.Dělám s 2kg kladivem.Jak píše H.v.S.,podívej se na dráhu.Prokovaná se ale dá srovnat broušením do chyby v rovinnosti cca 3mm.Záleží na typu kovadliny.Za první republiky byly kovadliny tzv. ocelované,na relativně měkkém jádru,byla nějak natavená vrstva oceli.Bohužel nevím v jaké síle.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Hejkal von Sovinec napsal:
Inmu: Třicítka je fakt docela chcípáček, ale nůž na tom ukováš... Ale pohlídej si, jestli má rovnou dráhu a ostrý nos. To jsou faktory, které časem oceníš a na staré prokované kvadlince to už moc nedoženeš..... Ale jinak padesátka by byla lepší, pětasedmdesátka ideál.... Wink

Hejkalíku, prosím poraď - co si představuješ pod takým ostrým nosom?
a druhá věc:
protože nemám na kovadlinu, dá se kovat na svařených plocháčích /mám několik kusů cca 3x15x30 cm/ nebo na vymlácenou kovadlinu navařit cosi takhle masívního?
máte-li kdo zkušenosti .....
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Nos kovadliny je ta kónická špice, staré kovadliny mívají právě ten hrot omlácený a nebo uražený... Měl by být v jedné rovině s dráhou kovadliny a proto se tupý nos špatně opravuje.
Na omlácenou kovadlinu můžeš pokud máš dost velký a silný plocháč navařit novou dráhu, ale chtělo by to kalenou něco jako 12 050 nebo něco podobného... Otázka je, jestli to za tu práci stojí. Jednodušší bude na pořádný špalek přitlouct kus kolejnice, než na sebe navařovat pásovinu neznámé tvrdosti..... Z té kolejnice provizorní kovadlinku uděláš i s nosem. (kdybys neměl kolejnici, tak si přijeď)
Jinak kovat se dá samozřejmě na všem, Hloh předvedl i kování na šutru....... Takže zas tak velkou vědu bych z toho nedělal..... Wink Laugh
Posláno:

Štamgast
kovadlina by měla mít kalenou dráhu,navařovat na dráhu,nějakou pásovinu nemá budoucnost a dělat to návarovýma elektrodama by byl pěknej ranec.doporučuju buď došetřit na nějakou starší ve slušným stavu,pořídit kus kolejnice,nebo sehnat kus bloku vhodné oceli v nějaké akci a ten nechat zušlechtit.-občas se dají sehnat kolem 5 -10,-/kg
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Happy Happy Ono je to tak, že mám materiál , dobrou svářečku i hafo elektrod - co nemám jsou zkušenosti, protože na kovadlině jsem koval ve škole - a to je minulé století Happy Děkuji tedy oběma za radu i nabídku ale kolejnici seženu i tady, Vary mají dvě vlaková nádraží Happy Happy Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Štamgast
Mr. Smith napsal:
Happy Happy Ono je to tak, že mám materiál , dobrou svářečku i hafo elektrod - co nemám jsou zkušenosti, protože na kovadlině jsem koval ve škole - a to je minulé století Happy Děkuji tedy oběma za radu i nabídku ale kolejnici seženu i tady, Vary mají dvě vlaková nádraží Happy Happy Happy
RogerWink
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum