ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/25/2009
Vrtačka VS-20,klasika na produktivní výrobu,měl sem jich 20 nastarosti na učňáku,kvalita která má svoje muchy ,hlavně unikání oleje kolem pinoly vřetene a páky spouštění pinoly
(rezaté chcáky,špatný ,,O´´ kroužek),pokud olej časem vykape,tek se olejovou pumpou
nedostává olej až na vrchní převody a vrtačka při vysokých otáčkách dělá pěkný štabarc,ptoto se vrtačka používala věčinou na velké vrtáky a II.předlohový stupěň,který se řadí po zvednutí horního krytu přehozením klín,řemenu,při nákupu vrtačku připojit a odzkoušet strojní posuv,řadí se na levé straně,nejniší páku zvednout nahoru a vřeteno se
při otáčkách dá do pohybu,někdy se stávalo,že pružina posuvu vyskočila nebo praskla,to bývala ale banální závada,má čtyři rychlosti posuvu a tušim 12 druhů otáček,vřeteno MK-3,
nevýhoda byla absence aretace pinoly,(celkem vůle),při použití křížového svěráku se dalo pouze hrubé frézování,dělat nožířinu,tak grátis dobrá,jinak bych volil jiný(menší )model
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Franz: já mám menší, nemám tam ten posuv.. tohle je ta moje..

Samurai vložil tyto přílohy:
vrtacka.JPG

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
a ještě jedna větší z opačné strany, kdy taťka hodil i metr pro měřítko.. v pozadí soustruh (ten bych nepřevezl) a kousek pásovky pily (geniání stroj, který až zdědím neprodám i kdyby měl být v obýváku mrGreen )

Samurai vložil tyto přílohy:
vrtacka2.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
[quote=Samurai]Mr.Smith: spíš jestli bys to napínání nenafotil..

Tak už jsem dosedHappy Same, přestože už máš asi vybráno jinak, Proma je tak rozšířená,že jí sem dám třeba pro užitek někoho dalšího kdo jí má nebo jí chce pořídit.

Tedy info: od Promy jsem měl nejsilnější stolní model a nesplňoval moje představy - vrtat do silnější oceli otvory prům.10 mm nebo nedejbože větší .. no, málem mi z toho vždycky cukalo obočí..Happy Proto jsem koupil jetou stojanovku /ttd foto 00/ se kterou už to není problém.
Přehazování rychlostí se děje pomocí klínových řemenů na řemenicích, motor je posuvný /foto1/ po dvou kulatinách, po nastavení řemenů by měl jít našponovat chromovanou pákou přes vačku a následně aretovat dvěma plastovými motýly /2/. Tohle nefunguje - anebo velmi špatně, řemeny prokluzují, motor nepřenáší plný výkon - začal jsem tedy šponovat řemeny pomocí kusu plocháče, který vsunu nahoře do mezery mezi motor a těleso vrtačky /3/ ,zapáčením utáhnu a zaaretuju - je to rychlé, pohodlné a spolehlivé. Snad to tady někomu pomůžeHappy

Když už jsem měl foťák v dílně, dám sem ještě 2x tunning téhož - na kličku k vrtačce jsem dal červenou smršťovačku a přichytil jí magnetem ze starého harddisku /4,5/ - asi mi to dost zvedlo produktivitu práce - kdo z vás hledal v dílně kličku od vrtačky, ví o čem mluvím íHappy Happy
Poslední vylepšení je držka na vrtáky uchycená na vrtačkovém sloupu - jsou po ruce a ještě tam zbylo místo na starou kloubovou lampu, abych viděl, co vlastně vrtám / foto 6/

Tak - a ještě přidám tabulku doporučených otáček pro vrtání různých materiálů a to bude už fakt všechnoHappy Mějte seHappy

Mr. Smith vložil tyto přílohy:
otáčky.JPG.jpg
06.JPG.jpg
05.JPG.jpg
04.JPG.jpg
03.JPG.jpg
02.JPG.jpg
01.JPG.jpg
00.JPG.jpg

Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/1/2009
Dovoluji si požádat o radu ohledně dílenských pilníků Vallorbe. Máte s nimi někdo praktické zkušenosti? tzn. jaká je životnost, kvalita seku-ostrost ....
díky
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/9/2006
Valorbe je špička, i když u mě vítězí Bahco.
Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Neviete nepoznate pripadne osobna skusenost s touto pecou je do 1200 stup celzia
je to typ>> "mlw LM 312"

Motorkar vložil tyto přílohy:
DSC01450.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
Motorkar napsal:
Neviete nepoznate pripadne osobna skusenost s touto pecou je do 1200 stup celzia
je to typ>> "mlw LM 312"

Přesně tuto mám a je v pohodě.
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
westy napsal:
Motorkar napsal:
je to typ>> "mlw LM 312"

Přesně tuto mám a je v pohodě.

Ak mozem poprosit ake to ma vnutorne rozmery a nejake tech parametre vykon, lebo nasiel som ju v inzercii jednej rusivsej sa firmy a nie je tam skoro ziaden popis
Dakujem
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Emeritní moderátor
Připojený: 9/19/2005
otvor je - šířka 175mm, výška 95mm, hloubka 330mm, příkon 2kW a já ji mám na 220V. Na uhlíkovku (cca 800oC) se rozehřeje cca za 40 minut, na nerez (cca105oC) asi za 60 minut.
Boj s lidskou blbostí se nedá vyhrát, ale člověk nesmí přestat bojovat, protože by jinak blbost zaplavila svět. (Jan Werich)
Posláno:

Štamgast
DakujemAdmire Vyzera a aj rozmery su
Pojdem pozret v akom je stave (pisu ze v perfektnom) a uvidim
Este raz dakujem
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/22/2010
Dovolím si jednu zkušenost:
Včera dorazil Elmax.Celá natěšená jsem dnes vybrala smykem několik zatáček a vřítila se do dílny, abych z kousku 45 na 215 vyrobila nějakej vlastní kudlík.Všechny oblíbený nástroje to papaly s apetitem, práce odsýpala až došlo na to, že jsem potřebovala řezací kotouč a udělat dva cca 100mm řezy.
Kotouče kupuju v prodejně, kterou mám po cestě.Tedy jsem se již s ředstihem vyzbrojila.A ouha.Kotouče s nápisem nerez,inox a podobně stejně jako ocel apod to řezaly tak nějak stylem jiskry lítaly, flexa řvala, já na tom visela jak vopice na angreště a exekt nic moc,navíc řez chytal barvu do modraCry .Sakra.
Prohrábla jsem dílnu a našla kotouč Bosch, cca 2mm, inox s hrdým nápisem professional(tedy ideální pro mne,žeGrin ) je v něm zalisovaná coby výstuha světle hnědá tkanina, nasadila a hvízd ho-žezal to jak máslo..
Takže jsem si došla pro moudra k odborníkům do fabriky(první byl pochopitelně smích-jéé vona s tím dělá s krytem, hahahaha), no a zjistila jsem že ty hnusy co jsem nakoupila opravdu nejsou ideální a že na výběru kotouče sakra záleží.Tak jsem zase chytřejší.
Takže se radši projdu do prodejny kde to sice není bezva levný a nemám to o cestě, ale zato se s tím blbka jako já neztrapníGrin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
To je v poho, to same sa stalo aj mne. Tiez mam po ruke sikovny obchodik s takymito vecami a dost casto sa tam vyskytujem. Nakupil som si tam rezacie kotuce na ocel, nejaky noname v hrubke 1 mm, reku aspon budu dobre rezat. Odrezal som s nimi asi cca 25-30 cm a obidva boli uplne zbrusene. Nakoniec som musel vybrat osvedceny Tyrolit 2mm, s ktorym som to dorezal.

EDIT: bol som sa pozriet ci este nemam taky jeden kus, boli to MoleMAB. Takze nekupovat, teda aspon tie v 1mm hrubke.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
mám příložku zavíráku z nerezi a potřebuju tam vyříznout drážku pro linerlock, do lupínkový pilky jsem dal lupen na železo dva jsem utavil a zvládl tak 1,5mm, nevíte někdo kde pořídit nějaký pořádný? díky.
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Skus pouzit rezaci kotucik do dremelky, vypada to podobne ako do flexy len je to mrnave. Prilozku upnut na stol a opatrne rezat. Malo by to ist. Pripadne ked mas moznost poprosit nejakeho frezara aby ti to zobral frezou s rezacim nadstavcom.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/6/2009
Já používám Rhodius (dnes Braintools) PRO, síly 0,8mm. Dřív jsem používal silnější, ale ty hodně zahřívají ocel a pak to nechce brat. Vyřežu s ním cca 2 nože.

Hamon: Já jsem řezal liner (resp. frame) lock fortunkou. Dobrej řeznej kotouč dělá Proxxon, je tenkej a má velkej průměr (5ks cca 150,-). To ale asi není cos čekal.
100 lidí, 100 názorů - 10.000 nožů
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
no Laugh věru není ale přímou brusku mám, tak to zkusím, de o to, že je to takovej prťousek a nejni tam moc co brát... snad to pujde..
díky za radyOk
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/2/2007
Zkus si upravit plátek na standartní pilce.Jako je to v tomhle fotonávodu od Stephana Espi http://forum.neoczen.org/viewtopic.php?f=23&t=12337

Gonza vložil tyto přílohy:
pilka2.jpg.jpg
pilka1.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/5/2010
Taky bych radil řezací kotouček do proxxonky a skvělý listy do lupenkový pilky prodávaj tady nesrovnatelně lepší než to co se dá koupit v železářství.
World of tomorrow was yesterday.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Nevím jestli je to nejvhodnější vlákno, ale hodím sem takovej forichtung na ruční srovnání výbrusu po pásovce, kterej jsem okoukal u kluků Dohnalovic Admire asi před rokem, ale až do dneška jsem nebyl schopnej se k tomu dokopat.
Doposud jsem to mydlil stylem – upnutá čepel a šmirgl v ruce – neskutečná dřina, ze který bolí ruce. Evil Není to žádná novinka – většina místních nožířů to používá, ale snad to pomůže novějším členům Knajfu.Happy

francome vložil tyto přílohy:
1.JPG.jpg
3.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum