ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/19/2008
francome napsal:
Nevím jestli je to nejvhodnější vlákno, ale hodím sem takovej forichtung na ruční srovnání výbrusu po pásovce, kterej jsem okoukal u kluků Dohnalovic Admire asi před rokem, ale až do dneška jsem nebyl schopnej se k tomu dokopat.
Doposud jsem to mydlil stylem – upnutá čepel a šmirgl v ruce – neskutečná dřina, ze který bolí ruce. Evil Není to žádná novinka – většina místních nožířů to používá, ale snad to pomůže novějším členům Knajfu.Happy

Paráda, já to řeším dvěma špalíky dřeva a stol. svěrkama, líbí se mně ty svěrky co tam máš Ty.
Tos dělal, nebo se to dá někde koupit. Poraď, díkyApplause
Poznal jsem mnoho kamarádů, ale ty nejlepší v lese
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/6/2009
Ty svěrky se dají koupit (bohužel nevím kde, nepátral jsem).

Já mám vyřešená takto: Rovný plastový desky a na nich oboustranou páskou přilepenej smirek (z každý strany). Používám od zrnitosti 60 po 1200, dá se na tom i dobře nabrousit ostří.
100 lidí, 100 názorů - 10.000 nožů
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Tu je mají a já od nich. http://www.uni-max.cz/upinky/sverky/zpracovani-dreva/
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Nebo tady.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
[quote=Stopařka]Kotouče kupuju v prodejně, kterou mám po cestě.Tedy jsem se již s ředstihem vyzbrojila.A ouha.Kotouče s nápisem nerez,inox a podobně stejně jako ocel apod to řezaly tak nějak stylem jiskry lítaly, flexa řvala, já na tom visela jak vopice na angreště a exekt nic moc,navíc řez chytal barvu do modraCry .Sakra.
Prohrábla jsem dílnu a našla kotouč Bosch, cca 2mm, inox s hrdým nápisem professional(tedy ideální pro mne,žeGrin ) je v něm zalisovaná coby výstuha světle hnědá tkanina, nasadila a hvízd ho-žezal to jak máslo..

No, tyhle pokusi mám za sebou. 2mm neřežu, jsou lepší Happy Osobně, bych nadevše doporučil toto.
Jedna varianta je LUX 1mm( koupeno v OBI cca 45,-Kč ) na N690, RWL špice, jen ta cena.

Druhý v pořadí který používám nejraději (stejnej výkon, jiná cena) dělá se i v 0,8mm ale to už je cca 48,-Kč, 1mm stojí 28,-Kč

Mat

Mat vložil tyto přílohy:
P1060001.JPG.jpg
P1060002.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Seržant napsal:
Paráda, já to řeším dvěma špalíky dřeva a stol. svěrkama, líbí se mně ty svěrky co tam máš Ty.

Nechá se to běžně koupit, jenom je třeba vybrat pořádně tuhé provedení. Vyrábí je od pořádných macku po hrachoviny, který se zkroutí při první upnutí.
Seržante, máš mejla.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/19/2008
Pánové, díky Všem.Admire

frankome.......máš odpověď.
Poznal jsem mnoho kamarádů, ale ty nejlepší v lese
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/21/2007
Tak sem si pohrál s novou hračkou do dílny byl to vřetenový lis.Nejvíc mě nadchlo jak dobře se na tom dá svařovat damašek pokusím se to vysvětlit.Když se kove damašek tak je potřeba to co nejrychleji poklepat kladivem aby se to spojilo.Přitom poklepání to musí člověk dělat hlavně rychle ale taky po celé ploše paketu a tou správnou silou kdo koval ten už ví jak to je.No a na tom lisu to jde nádherně rukou pootočím tou správnou silou jakou potřebuju záleží jestli svařuju na kant nebo na plocho svaří se mi to po celé ploše no prostě idealní.Já vím že to jde i hydraulickým lisem ale on ten vřetenák je pěkně potichý,rychlý a patří do kovárny.Protože člověk muže otáčet jen jednou rukou tak to nesmí být obr stačí na svařování i síla menšího lisu.No sem nadšenej jde to dobře.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
david 75 napsal:
Tak sem si pohrál s novou hračkou do dílny byl to vřetenový lis.Nejvíc mě nadchlo jak dobře se na tom dá svařovat damašek pokusím se to vysvětlit.Když se kove damašek tak je potřeba to co nejrychleji poklepat kladivem aby se to spojilo.Přitom poklepání to musí člověk dělat hlavně rychle ale taky po celé ploše paketu a tou správnou silou kdo koval ten už ví jak to je.No a na tom lisu to jde nádherně rukou pootočím tou správnou silou jakou potřebuju záleží jestli svařuju na kant nebo na plocho svaří se mi to po celé ploše no prostě idealní.Já vím že to jde i hydraulickým lisem ale on ten vřetenák je pěkně potichý,rychlý a patří do kovárny.Protože člověk muže otáčet jen jednou rukou tak to nesmí být obr stačí na svařování i síla menšího lisu.No sem nadšenej jde to dobře.

ahoj a jaký lis to je,jakou má sílu?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2007
Fotka by nebyla? Prosím Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/25/2008
Seržant napsal:
francome napsal:
Nevím jestli je to nejvhodnější vlákno, ale hodím sem takovej forichtung na ruční srovnání výbrusu po pásovce, kterej jsem okoukal u kluků Dohnalovic Admire asi před rokem, ale až do dneška jsem nebyl schopnej se k tomu dokopat.
Doposud jsem to mydlil stylem – upnutá čepel a šmirgl v ruce – neskutečná dřina, ze který bolí ruce. Evil Není to žádná novinka – většina místních nožířů to používá, ale snad to pomůže novějším členům Knajfu.Happy

tyhle rychloupínačky v různých provedeních používáme v práci víc jak deset let. Použití různé, svářečské přípravky, upínání materiálu na vrtačkách a podobně. Některé jsou tenhle princip soustavy pák a některé jsou jako klasická stolařská svěrka. Plochá tyč a na ní posuvné rameno s upínacím mechanismem. Ten ale není šroub jako u stolařské svěrky ale páka s excentrem. A buď je to celé jako stolařská svěrka anebo to má místo té zahnuté pevné čelisti kopyto pro zasunutí do upínacích drážek ve stole vrtačky.
Zadus se chladnou ocelí, rypáku!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/27/2010
david 75 napsal:
Tak sem si pohrál s novou hračkou do dílny byl to vřetenový lis.Nejvíc mě nadchlo jak dobře se na tom dá svařovat damašek .............

Nieje to nieco taketo?

Vindex vložil tyto přílohy:
lis.JPG

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/29/2010
Ahoj vsichni
Vytvořil jsem si úplně novej buchar a jen čekám kdy se něco utrhne a praští mně to po palici !!

tomcha vložil tyto přílohy:
DSCF3805.JPG.jpg
DSCF3806.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Ahoj,koukám rozvodový řetěz ze Škodovky,ne?Jen sis tam měl udělat stavitelný zdvih,např.možností měnit délku ojnice.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
No pokud vidím dobře, tak první co bude dělat paseku je to, že šabota je přivařená ktělu bucharu..... Ta by měla být uložená zvlášť a k bucharu jen přitažená obručemi....

A jak bouchá? dobré? Happy Osobně bych asi volil spíš šroubovaná Učka jak jsem viděl u Pavla Ševečka. ale když už má člověk traverzy k dispozici......Grin
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Ahoj,Šabota přivařená k tělu mu určitě problémy dělat nebude,jestli je dost těžká.Dělalo se sériově víc bucharů,které byly takto konstrukčně řešeny,např Kunz,Švédský Klaferström,Anrditz,mám pocit,že i buchar Kladno a americký Little Giant.Při malých hmotnostech beranu to nevadí(do max 30kg).musí se samozřejmě upravit konstrukce stojanu atd.
Posláno:

Pokročilý
Zatim to funguje ale určite budu vylepšovat, s tou ojnicí jsem počítal že se urve jako první a pak ji nahradim štelovatelnou ale pořád to potvora drží.
Posláno:

Pokročilý
Zapoměl jsem
Vubec mně to netrklo když jsem to dělal, celej náboj řetězového kola je vlastně míchačka (tam jak je ojnice byl přišroubovanej ten sud na maltu) a opravdu to jsou rozvody na stodvácu jenom ten řetěz jsem prodloužil.
Posláno:
Pokročilý
Vindex napsal:
david 75 napsal:
Tak sem si pohrál s novou hračkou do dílny byl to vřetenový lis.Nejvíc mě nadchlo jak dobře se na tom dá svařovat damašek .............

Nieje to nieco taketo?

Takový na to stačí.
Posláno:
Pokročilý
Hejkal a Georgius pravdu máte oba záleží na konstrukci.Ale pokud bude šabota oddělena tak se otřesy budou přenášet pouze do šaboty a to při této velmi lehké svařované konstrukci bude lepší.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum