ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Inzerce
Stroje, zařízení, technika I. Možnosti
Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2006
Tak to jsem rád, že moje malé postřehy ( flexa ), jsou k něčemu. Teď už jen uznání ze strany firmy BOSCH za nezištnou propagaci a reklamu Happy

Doufám že pak sami dáte nějaké své postřehy jak se Vám pracuje s tímto modelem.

Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
tomcha napsal:
Ahoj
Přidám jeden nápad na upgrade kábrovky

je potřeba starej vysavač s regulací otáček a tu jednotku vypreparovat, opatřit zásuvkou, zástrčkou a mám regulátor otáček na všechny stroje co mají uhlíky

Da sa pouzit aj regulacia z mixeru. Teda z tych vykonnejsich. Alebo napr. stavebnica do vykonu 800W.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Mat
Posláno:

Štamgast
Měl jsem už pár regulací jak se spětnou vazbou, tak i bez ní......nedá se to srovnávat s tím co je přímo implantováno v dané brusce. ( nevím jak pro vrtačku) Neříkám že to nefunguje ( možná bych jí ještě někde vyhrabal, i když se bojím, že po velkém stěhování šla do koše) ale je funkce a funkce. Nicméně, pak je také třeba brát v potaz, náročnost uživatele. Happy

Martin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Mate dík za info - co se týká flexy, taky jsem chtěl něco přidat ale ta skleróra..
1/ v Maistrovi jsem narazil na klíč na povolování brus kotoučů - pokud máte těchhle potvor taky víc a taky vás vytáčí, že každá matice má jinou rozteč děr 2 ks obrázků jest přiloženo
2/ primitivní přípravek, který používám, když mi chybí svěrák a potřebuji uříznout/obrousit/ něco subtilního nebo chránit řezný kotouč před vyštípnutím - typický případ: někde mimo dílnu zkracuju závitové tyče.- našroubovat do spodního otvoru, křídlovkou zaaretovat tak,abych snadno přišlápl - a mám obě ruce volné pro držení řezaného i odřezku... jo - a taky je dobrý v téhle pozici sundat kryt, protože praskne-li vám kotouč, pokaždý se trefí přímo do rozkroku, vyzkoušejte, fakt dobrý...Happy

Mr. Smith vložil tyto přílohy:
klička_1.JPG.jpg
klička_2.JPG.jpg
stojan.JPG.jpg
sestava.JPG.jpg
přišlápnout.JPG.jpg

Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Svobodu, spravedlnost nebo meč!!!
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/20/2007
Dobrý vychytávky,seš mazanej šikula.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/21/2010
K té flexe - s regulací otáček nemám zkušenosti, ale pokud by jste hledali variantu, tak stejným způsobem uchopíte i Makitu GA5030 (bez regulace), je to 125ka a vychází určitě levněji, myslím okolo 1300, Božka je určitě přes 2000. Má taky tenký tělo, v pohodě spojím palec s prostředníčkem a to mám docela malou ruku. Je to můj jedinej vercajk od Makity, jinak mám taky Bosch.
Mat
Posláno:

Štamgast
Silencer napsal:
K té flexe - s regulací otáček nemám zkušenosti, ale pokud by jste hledali variantu, tak stejným způsobem uchopíte i Makitu GA5030 (bez regulace), je to 125ka a vychází určitě levněji, myslím okolo 1300, Božka je určitě přes 2000. Má taky tenký tělo, v pohodě spojím palec s prostředníčkem a to mám docela malou ruku. Je to můj jedinej vercajk od Makity, jinak mám taky Bosch.

To máš pravdu, ale na broušení je právě třeba ta regulace, jinak pálíš, ůzkej úchp je bonus na víc. U mě je to trochu jiná, mám pochroumanou pravou ruku, takže bonus pro jiného, je pro mě skoro nutnost Happy

Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/12/2010
jo bez tej regulace bych si nevím co počal...
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/28/2010
tohle sem našel na netu, třeba se tu bude někomu hodit k soustružení

Prodám nepoužité soustružnické nože s napájenými plátky velikost 10x10 ; 16x16 a 20x20 celkem 180ks. Cena za vše 4.700,-

http://stroje.bazos.cz/inzerat/8518750/Soustruznicke-noze-180-ks.php
Posláno:
Štamgast
Připojený: 2/8/2008
tomcha napsal:
Ahoj
Přidám jeden nápad na upgrade kábrovky

je potřeba starej vysavač s regulací otáček a tu jednotku vypreparovat, opatřit zásuvkou, zástrčkou a mám regulátor otáček na všechny stroje co mají uhlíky. Používám to uš nějaký rok a paráda.
A taky to chce trochu bezpečnosti práce !!!!

Já ho koupil jako náhradní díl ve výprodeji a slouží už přes 25 let (zamontovaný v dvoukrabici společně se zásuvkou). Vestavěné jsou lepší, mj. neklesá s otáčkami tolik síla, ale universálnost také hraje roli. Používám obojí. Rozbrusku bohužel nemůžu posoudit, protože je teď na dlouho mimo město.
Mat
Posláno:

Štamgast
Mr. Smith - ta tvoje bruska na obrázku, že je to Hansematic? a pokud se nepletu, tak ty byli s regulací taky....jen nevydržela moc dlouho. Já jí mám taky, na dělení materiálu, už asi 4 - 5 let a kupodivu regulace ještě částečně funguje. Škoda že je OBI přestalo prodávat, s cenou 500,- se nic lepšího nikdy neobjevilo Happy

Mat
Posláno:

Štamgast
Ano - a je kupovaná na tvoje doporučení Happy v rámci hledání cesty k výbrusuHappy Tahle stále chodí ale u mně je to spíš kvůli tomu, že jí používám na jemný práce, neb jsem v průběhu let postavil i talířovku /Westy doporučení/, pásovku /Sam, KMG/ opravil několik stolních brusek /Schrott a syn/ speciálku na duťáky / fotka poláci, už nevím které stránky/... Abych objevil nový kontinent, že totiž každá ta potvora je dobrá trochu na něco jiného Happy Happy Happy Pomocí tvojí metody jsem vyrobil několik kukri, jen s flexou bez regulace a příkonem 1800WHappy Happy A dobrý - díkHappy Happy
Veslař se může třeba udřít - je-li kormidelníkem blb, loď stejně popluje špatným směrem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Ahoj Mr. Smith.
Nemohl by jsi se podělit o tu fotku - speciálka na duťáky.
Děkuji.
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/14/2010
Tak jsem objednal na Matovo doporučení tu malou Boshku s regulací. Zatím jsem zkoušel klasickou Narex-ku 115mm, ale bez regulace se to za chvíli pálí...

Mate kolik šmirglů průměrně zrušíš na jedné čepeli(dejme tomu 10cm)?
Posláno:

Štamgast
Kiwi napsal:
Ahoj Mr. Smith.
Nemohl by jsi se podělit o tu fotku - speciálka na duťáky.
Děkuji.

Jasně - ta mašina není nic světoborného, řada nožířů má na velmi podobném principu k pásovce stůl s výřezem, nicméně tohle je pomůcka, že by s ní zvládl výbrus i poslanec - i když to jsem asi trochu přehnal..... tuhle sis mohl osahat na loňském setkání v Jeseníkách, hečHappy Happy

tak fotky:

1/ sestava,celk.pohled, pod stolem prťavá hřídel, na ní bílej korund prům. 20 cm
honítko motor z čerpadla, 220V, 600W, 1400 ot.

2/ detail na stůl, fixem jsem načmáral kde se seřizuje výška výbrusu,
hloubka neboli to jak vyčuhuje část kotouče nad plochu Happy se seřizuje zvedáním stolu - jak u cirkule.
3/ pro názornost jsem přiložil jedno želízko s výbrusem

Tyhle věci se určitě dají zvládnou i od ruky, řada zdejších gentlemanů to asi tak i dělá - určitou výhodu tohohle zázraku vidím v tom, že se mi dobře brousí malé čepele - a že je z 99% opět postavený z toho,co jsem přitáh ze šroťáku Happy

Kdyžtak se ptej co nejasnéhoHappy

Mr. Smith vložil tyto přílohy:
i_s_nožem.JPG.jpg
detail.JPG.jpg
celek.JPG.jpg

Mat
Posláno:

Štamgast
Majk napsal:
Tak jsem objednal na Matovo doporučení tu malou Boshku s regulací. Zatím jsem zkoušel klasickou Narex-ku 115mm, ale bez regulace se to za chvíli pálí...

Mate kolik šmirglů průměrně zrušíš na jedné čepeli(dejme tomu 10cm)?

Ahoj.
Happy no kolik, to je otázka co se bousí za materiál, čepel Bask ( fotonávod na mém vláknu) hrubý výbrus 2x 60 grit cobitron, 1x 100grit cubitron, 1x 220grit Triziack ( či jak se ta mrcha menuje) po kalení 1x 220 triziack, 1x 400grit triziack, 1x 600 grit triziack ( broušený materiál RWL tl. 3,0mm)

Pokud to budu brát korundem, cca 2x až 3x tolik.... ale mám asi větší spotřebu než jiní, vím to.

Mat
Posláno:

Štamgast
Děkuji. Je to z fotek jasné. A já si lámal hlavu co to u té pasovky mají za mašinku. Na té akci jsem nebyl. Jen jsem koukal na fotky.

Kiwi vložil tyto přílohy:
DSC_0254.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Něco podobného ze zahraničí.

Kiwi vložil tyto přílohy:
bruska291.jpg.jpg
bruska291a.jpg.jpg
bruska291b.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/14/2010
Mat napsal:
Ahoj.
Happy no kolik, to je otázka co se bousí za materiál, čepel Bask ( fotonávod na mém vláknu) hrubý výbrus 2x 60 grit cobitron, 1x 100grit cubitron, 1x 220grit Triziack ( či jak se ta mrcha menuje) po kalení 1x 220 triziack, 1x 400grit triziack, 1x 600 grit triziack ( broušený materiál RWL tl. 3,0mm)

Pokud to budu brát korundem, cca 2x až 3x tolik.... ale mám asi větší spotřebu než jiní, vím to.

Mat

Tak to mi to vychází podobně, ale zdálo se mi tohodně Wink Budu přemýšlet o hrubování kábrokotoučem...
Mat
Posláno:

Štamgast
Hrubovat kotoučem jistě jde a ušetříš výseky brusiva, ale................dost blbě se pak srovnává výbrus jako takový, takže, je to otázka, zda ti to přinese to, co očekáváš?
Já bych do toho nešel, sem zaběhlej na viz popsaný způsob. Nicméně, meze se nekladou Happy

Mat
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum