ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Article Details
Bodyguard - novodobý Samuraj
14.12.2000, host
Nová kniha "Bodyguard" s podtitulem novodobý Samuraj je nejen učebnicí pro začínající, ci středně pokročilé adepty tohoto povolání...

Nová kniha "Bodyguard" s podtitulem novodobý Samuraj je nejen učebnicí pro začínající, ci středně pokročilé adepty tohoto povolání.

Kniha je skutečně o "cestě" k vetší profesionalitě Bodyguarda, ale současně může sloužit i jako průvodce po cestě kohokoli. O cestě za dokonalostí, která začíná u výběru kvalitní obuvi, pokračuje přes vhodné oblečení a jde dál až ke kapitolám, které zaujmou čtenáře asi nejvíce, jako např. výběr střelné zbraně apod.

Ať se již jedná o kapitolu věnující se výběru záložní zbraně nebo kapitolu věnovanou vhodným prostředkům dopravy, je autenticita a poctivost této knihy podepřena přímými osobními zkušenostmi z dlouholeté praxe autora.

Mnoho epizod a krátkých příběhů dělá z této publikace čtivou knihu, která vybočuje nad rámec bežných nudných manuálů, pod kterými se prohýbají pulty všech knihkupectví.

Osoba autora pana Josefa Mádla, který se mnoho let aktivně zabýval činností bodyguarda je zárukou předávaných zkušeností a může posloužit mnohým na jejich "cestě samuraje".

Tak jak si to vyžaduje toto náročné poslání, nikdy nepodlehl svodu popularity a vždy zůstal pouze temným stínem na pozadí prominentních klientů, které chránil. Ač mohl, nestal se ochráncem, který vystavuje svou tvář na odiv televizním kamerám a cvakání fotoaparátů.

Autor je, mimo jiné, také mistrem Aikijujutsu Kosuryu, Tantójutsu a dalších umění. Knihu napsal v době, kdy již opouštěl činnost ochránce a čím dál více se začal věnovat svému skutečnému poslání na duchovní cestě. V současné době je pan Mádl vysvěceným mnichem a představeným zenového kláštera denominace Sótó.

Kniha vznikala v době před třemi roky, a proto může dojít v některých okamžicích k drobným odlišnostem od dnešního stavu. Kvalita výrobků se muže měnit stejně jako je to s jejich cenou. Nejznatelnější je to např. v kapitole věnující se výběru chladné zbraně. Toto tvrzení při konzultaci jednoznačně potvrdil i sám autor s poznámkou, že tato skutečnost jen potvrzuje pomíjivost i takových zdánlivých jistot materiálního světa, jako je sama proklamovaná kvalita kalené oceli...

Jinak je ovšem kniha nabita informacemi, které stojí za to přečíst jednou, podruhé, potřetí...


Autor: Martin Cibulka - CibulkaM@seznam.czV knize rozhodně nechybí detailní hodnocení mnoha ručních palných zbraní a mnoho praktických rad vhodných zejména při rozhodování mezi věčným střeleckým dilematem "pistole nebo revolver". Veškeré rozbory dobrých či špatných vlastností pistolí a revolverů vycházejí z dlouhodobých zkušeností autora a jeho týmu.

Kniha přináší veliké množství fotografických ilustrací technik boje, doprovodu klienta, technik skládání chráněné osoby i fotografií jednotlivých zbraní, a obranných prostředků, mnoho kreseb a grafických vyobrazení dopravních situací, či citlivých míst na lidském těle a podobně.

Čtenář se seznámí s řadou velmi rezolutních technik, které však doporučuje nezkoušet bez vedení zkušených instruktorů, jako ostatně i další dovednosti z knihy !!! Figuranti na fotografiích jsou profesionálové !!!

A pár nožů... a mnoho o nich... o materiálech, konstrukcích, broušení a v neposlední řadě způsobu použití, neboť ve škole Nagomi autor mimo jiné vyučuje originální styl Kosuryu Tantó jutsu...

Ukázka z několika seriálů fotografií ochrany klienta, které jsou v knize...


  
Podmínky používání | Prohlášení o soukromí | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris