ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Article Details
Boj nožem II - REVERZ
15.12.2000, host
...polovina knihy se však věnuje tomu nejvíce opomíjenému a přitom nejdůležitějšímu aspektu boje - vnitřní stránce a vnitřní přípravě bojovníka...

Právě přichází na náš trh další počin z pera mistrů boje nožem, pánů Martina Cibulky a Ivo Schovance. Tentokrát pro nás připravili druhý díl knihy Boj nožem.

Boj nožem II se ve své technické části zabývá technikami reverzního úchopu. Zde uváděné techniky jsou technikami Tantó Jutsu. Polovina knihy se však věnuje tomu nejvíce opomíjenému a přitom nejdůležitějšímu aspektu boje - vnitřní stránce a vnitřní přípravě bojovníka.

Najdete zde kapitoly o čistě japonské filosofii, ale i o evropském přístupu k této problematice. Pozorný čtenář tak má možnost seznat, jaký rozdíl mezi nimi existuje. Prakticky žádný. Obě cesty vedou ke stejnému cíli pouze používají jiných výrazových prostředků. Obrazně řečeno - zrak je upřený stejným směrem, nohy kráčí po těch samých schodech, jenom boty máme rozdílné.

Problémy duchovních cest bojovníků na tomto světě výborně ilustruje kapitola 'Templářský řád'. Jak oba autoři shodně uvádějí: "Napsali jsme tuto knihu proto, aby jsme zdůraznily, že existují i bojovníci a zbraně ducha. A tito bojovníci a zbraně jsou stejně a mnohdy i mnohem účinnější než zbraně vyrobené ve zbrojních továrnách".

Objednávejte na adrese:
HUBERTLOV BOHEMIA
Uzbecká 1463/1
101 00 Praha 10

Cena publikace: 195 Kč včetně DPH.


  
Podmínky používání | Prohlášení o soukromí | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Připomínky: support@knife.cz Souhlas s nastavením osobních údajů Powered by Progris