ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nasazení nové verze knife.cz Možnosti
Posláno:

Admin
Skupiny: Admin
Připojený: 5/9/2005
volba "Pamatovat si přihlášení" byla zprovozněna. Určitě si před jejím používáním přečtěte nové FAQ téma týkající se této volby. Jmenuje se:
"Co u přihlášení znamená volba Pamatovat si přihlášení a jaká má rizika?"
Posláno:

Admin
vysvetleni proc je odesilani emailu udelano tak jak je
Ne kazdy uzivatel je nadseny z toho, ze se jeho emailova adresa vyskytuje na kdejakych strankach .. jde zejmena o to ze webove stranky prochazeji i boti (jakysi specializovany software), kteri sbiraji emailove adresy, ktere se na strankach vyskytuji a pak na ne rozesilaji hromady SPAM-u. Z tohoto duvodu je emailova adresa skryta.
Formular na odesilani emailu je urcen pouze pro prvotni kontakt s danym clovekem. Predpoklada se ze si emailove adresy udrzujete ve svem emailovem programu ci v necem jinem co pouzivate na elektronickou postu. Zkratka pouzivat knife co by nahradu Adresáře opravdu není rozumne.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/5/2005
Sad Zatím se mi nová podoba moc nelíbí , jsem počítačový analfabet-amatér , stále se musím opakovaně přihlašovat a plně souhlasím s P. Dohnalů a Štefanem.
Od spuštění nové podoby mě to tady nebaví a jsem tu jen velmi sporadicky (dříve jsem měl starou verzi spuštěnou třeba i celý den).
Snad si ale časem zvyknu a naučím se ..........
majkl

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/8/2004
Hmm zajimava verze jen bude trvat než si na ni zvyknu.
Posláno:

Admin
Připojený: 7/16/2001
majkl napsal:
Sad Zatím se mi nová podoba moc nelíbí , jsem počítačový analfabet-amatér , stále se musím opakovaně přihlašovat a plně souhlasím s P. Dohnalů a Štefanem.
Od spuštění nové podoby mě to tady nebaví a jsem tu jen velmi sporadicky (dříve jsem měl starou verzi spuštěnou třeba i celý den).
Snad si ale časem zvyknu a naučím se ..........
majkl

na úpravách samozřejmě pracujeme, časem se to stabilizuje - server si nyní pamatuje přihlášeného uživatele 2 dny, což už není taková otrava, no ne Wink

Milan

.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/14/2005
xaxa napsal:
vysvetleni proc je odesilani emailu udelano tak jak je
Ne kazdy uzivatel je nadseny z toho, ze se jeho emailova adresa vyskytuje na kdejakych strankach .. jde zejmena o to ze webove stranky prochazeji i boti (jakysi specializovany software), kteri sbiraji emailove adresy, ktere se na strankach vyskytuji a pak na ne rozesilaji hromady SPAM-u. Z tohoto duvodu je emailova adresa skryta.
Formular na odesilani emailu je urcen pouze pro prvotni kontakt s danym clovekem. Predpoklada se ze si emailove adresy udrzujete ve svem emailovem programu ci v necem jinem co pouzivate na elektronickou postu. Zkratka pouzivat knife co by nahradu Adresáře opravdu není rozumne.

Naprostej souhlas - navíc je tu (z mé stránky mnohem vhodnější) možnost zasílání vnitrowebových PM (osobní zpráva), což je báječná věc - jen si zvyknout ji používat...
Jsem patriot, ale léčím se...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/10/2005
xaxa napsal:
volba "Pamatovat si přihlášení" byla zprovozněna. Určitě si před jejím používáním přečtěte nové FAQ téma týkající se této volby. Jmenuje se:

No, u mě to pořád nefunguje. Sad Sad Sad Sad
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/10/2005
Taky se někam ztratily skutečné datumy registrací (připojení) jednotlivých členů. Všichni jsou tu teprve
od 3. 1. 2007.
Ne, že by na tom moc záleželo, ale je to takový komunizmus.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/7/2006
Karel_K napsal:
xaxa napsal:

No, u mě to pořád nefunguje. Sad Sad Sad Sad

me to taky asi po hodine odhlasilo - pouzivam FF 1.5, cookies povoleny....
Posláno:
Admin
Připojený: 12/8/2006
Karel_K napsal:
Taky se někam ztratily skutečné datumy registrací (připojení) jednotlivých členů. Všichni jsou tu teprve
od 3. 1. 2007.
Ne, že by na tom moc záleželo, ale je to takový komunizmus.

Pro funkcnost trvaleho prihlaseni je potreba mit v prohlizeci nastaveno povoleneni ukladat cookies (jakysi maly specialni soubor, ktery se ulozi do specialni slozky u vas v pocitaci a dle ktereho vas nas server pri dalsi navsteve pozna).

Stary system neevidoval kdo se kdy zaregistroval... neexistuje jednoduchy zpusob jak ziskat tuto informaci.

Pokud se budeme nekdy opravdu hodne nudit, zvazime, zda neprenastavit datum vytvoreni jednotlivych uctu dle nejstarsiho prispevku daneho uzivatele.

Nyni je u kazdeho uzivatele uvedeno jako datum zalozeni uctu, datum kdy byl dany ucet zalozen v novem systemu ... coz bylo prave onoho 3.1.2007 rano.

Posláno:

Admin
jaret napsal:

me to taky asi po hodine odhlasilo - pouzivam FF 1.5, cookies povoleny....

diky moc za upozorneni .. drobne prehlednuti, ted by to jiz melo byt OK.
Posláno:

Admin
test
Posláno:

Admin
Od nynějška se velké obrázky vkládané do diskuze automaticky zmenšují.

Obrázek jehož rozměry jsou větší než 600 bodů na šířku, či 800 bodů na výšku je automaticky zmenšen tak aby splňoval obě tato kritéria.

Zároveň pokud je velikost souboru vkládaného obrázku větší než 100 kb, pak bude také překonvertován (tedy můžete vkládat libovolně velké obrázky i co do velikosti souboru).

Příklady:

obrázek velikost (sirka*vyska) 800*450 => bude zmensen na 600*337 bodu

obrázek velikost (sirka*vyska) 450*800 velikost souboru 96kb => bude vlozen tak jak je

obrázek velikost (sirka*vyska) 450*800 velikost souboru 196kb => bude konvertován vysledne rozmery 450*800

obrázek velikost (sirka*vyska) 450*600 velikost souboru 196kb => bude konvertován vysledne rozmery 450*600

obrázek velikost (sirka*vyska) 800*900 velikost souboru 96kb => bude konvertován vysledne rozmery 600*675
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/3/2005
1)Jen taková drobnost: na stránce pro vstup na fóra (http://knife.cz.windows15.ignum.cz/Fórum/tabid/53/Default.aspx) dole to píše:
Aktivní uživatelé 3 aktivních uživatelů - 1 čelen, 2 hosté.
2)V liště nahoře je po přihlášení: Vaše schránka | Hledej | Aktivní témata | Můj Profil | Členové. Pokud se nepřihlásím tak je tam: Hledej | Aktivní témata | Členové, ale odkaz na Členy nefunguje, tak by tam asi nemusel být

... a nemyslel to snad ani zle - starosta. (Pražský výběr)
Posláno:

Pokročilý
Hodně bych uvítal možnost zobrazit všechny příspěvky autora, jak to šlo ve staré verzi a ne jen posledních 10 jako teď (alespoň já jsem na způsob, jak jich zobrazit víc nepřišel). To mi přijde jako dost zásadní služba, která by měla být zachována, jestli to je ve vašich silách.
.Sad
Posláno:

Admin
marylin napsal:
Hodně bych uvítal možnost zobrazit všechny příspěvky autora, jak to šlo ve staré verzi a ne jen posledních 10 jako teď (alespoň já jsem na způsob, jak jich zobrazit víc nepřišel). To mi přijde jako dost zásadní služba, která by měla být zachována, jestli to je ve vašich silách.

Tohle není problém - stačí ve fóru kliknout na "hledat", ve vyhledávacím panelu vyjedou různé volby - ve třetí kolonce je možnost volby "příspěvky / odeslal", takže když dáte do vyhledávání nick, zobrazí se všechny příspěvky uživatele, můžete si také zvolit počet vyhledaných příspěvků na stránce a prohledávat třeba jedno konkrétní téma...

Milan

.
Posláno:

Pokročilý
To hledání jsem teď zkoušel a jde to, akorát když budu hledat třeba uživatele "nova", tak mi to vypíše všechny příspěvky od "nova", ale taky např. od "novak", "binova" a pod. Ale alespoň tak. Díky za rychlou reakci. M.
Posláno:

Admin
marylin napsal:
Ta zmiňovaná odpověď v editu v minulém příspěvku se sem tedy asi dostala ještě z minulého fóra, já jsem ji našel přes fci hledat a kontext jsem nesledoval, takže teď to tedy je jinak.
To hledání jsem teď zkoušel a jde to, akorát když budu hledat třeba uživatele "nova", tak mi to vypíše všechny příspěvky od "nova", ale taky např. od "novak", "binova" a pod. Ale alespoň tak. Díky za rychlou reakci. M.

To máš pravdu, ale jak píšeš "alespoň tak"... možná se na to časem dostane, nyní jsou jiné priority - doladit funkce, doladit design... (jo, editnul jsem Tvůj předchozí příspěvěk, protože to bylo dost matoucí pro ostatní Wink )

M.
.
Posláno:

Admin
zkouška automatické konverze obrázků... Razz

OK - původní obrázek měl rozlišení 2048x1536 a velikost 860 KB Happy Happy Happy

Milan vložil tyto přílohy:
IMG_9426.JPG.jpg

.
Posláno:

Pokročilý
Milan napsal:
zkouška automatické konverze obrázků... Razz

OK - původní obrázek měl rozlišení 2048x1536 a velikost 860 KB Happy Happy Happy

No, nešlo by to tedy ještě o těch pár bodů automaticky zmenšovat, aby se tam nemusela objevovat ta posunovací lišta?
Nebo spíš ubrat trochu z toho pravého sloupce, aby se to sem vešlo celé?
(alespoň mně - teď Opera 8.53 ve W2k - se ten obrázek celý nevejde)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum